Netflix dostupan i u Hrvatskoj

poruka: 1.593
|
čitano: 547.798
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Netflix dostupan i u Hrvatskoj".
15 godina
neaktivan
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Envy kaže...

 

 1. Gnjavaza za IT covika je jedino ako das da te zaebavaju.

2. Netflix nije za obicnog balkanca, znaci nije za tvoje starce i sta vec osim ako te one ne pocnu gnjaviti da im ti to spojis sto je opet tvoj problem.

3. Nema titlova, ako ne znas Engleski(sto ne virujem jer si ipak ITevac???) onda se skine addon ako si obicni balkanac i to ne zna, onda to nije za njega.

4. to sta mediji prenose senzaciju (kao i BUG) je tipicno i moras biti tipicni balkanac da uzimas zdravo za gotovo te vijesti. Pravom ITevcu Netflix ni Net TV nije nepoznanica velika.

5. Dobar dio obicnih balkanaca nema realno potreban bandwith tako da ovo ne mogu ni koristiti

 

 

Da rezimiram

 

Netflix je prijelomna vijest kao i kad Bug pise o patentnim sporovima Applea.

Svi znamo da su BUG vijesti mainstream kao i sve ostale koje si ti vjerojatno slusao.

Nemoj slusat gluposti i dolazit vamo sa umjetno napumpanim informacijama.

12 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Envy kaže...

 

...što se trebamo prestati se svi ovdje praviti da smo prvo naučili engleski pa tek onda kroz večernju školu i kurseve hrvatski jezk, jer ja lično sam Narcosa izgledao na tabletu u roku od dvoje noći sa minimum pojačanjem zvuka tako da je i na hrvatskom bio 30% ne bi čuo.

 Imas engleske titlove. Ako ne razumijes dovoljno engleski onda razumijem zasto bi ti ovaj servis bio beskoristan, ali shvati da oni koji su odusevljeni istim znaju (mozda i preferiraju) engleski (ili neki od drugih ponudjenih jezika).

 

Naravno da bi bilo super da imaju i hrvatske titlove da i moji roditelji mogu koristiti servis, ali sumnjam da ce isti biti dostupni tako skoro.

WordPress ❤
16 godina
protjeran
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Ako se HBO GO lokalizirao, onda mozemo ocekivati i netflix.. kad tad..
Jer upravo su naglo prosirili ponudu i sad ce početi zarađivati veliku lovu(iako su je i do sad zarađivali)..
I vjerujem da su dovoljno pametni da u neko dogledno vrijeme isporuče prijevode za tržista na kojima posluju..

Mladima uglavnom nije problem gledati bez prijevoda to jest za eng prijevodom.. a onoga trenutka kad dođu prijevodi, usluga postaje totalni hit..
Jer jednostavno je super, ja sam pre zadovoljan, full HD, lijepo radi, moderno.. nemam prigovora..

Long Live Freedom
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Marko :D kaže...

Nije stvar u OS-u nego u browserima koji nisu optimizirani za Full HD. Isto će mu biti i na XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10. 

 A kak su optimizirani za 4K na youtubeu, a ne mogu fullHD na netflixu. Ja mislim da je to do silverlighta, microsoft ga poštelao da fullHD radi samo na njegovim browserima.

13 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
dejo6 kaže...
Marko :D kaže...

Nije stvar u OS-u nego u browserima koji nisu optimizirani za Full HD. Isto će mu biti i na XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10. 

 A kak su optimizirani za 4K na youtubeu, a ne mogu fullHD na netflixu. Ja mislim da je to do silverlighta, microsoft ga poštelao da fullHD radi samo na njegovim browserima.

Zato što YouTube za pregledavanje videa koristi HTML5, a Netflix Silverlight. Moguće da Microsoft ima svoje prste ovdje.

15 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Ljudi ima custom titlova preko chrome ekstenzije koja se zove super netflix...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
x18x05x kaže...
Neko se je napalio na ovaj servis.

Očigledno, kolega će dole reći i tko je.. samo čitajte.

 

zerocool12 kaže...

Ima kod nas game of thrones?

Ima na HRT-u. (naravno ne premijerno, možda sada ide 2 ili 3-ća sezona) ali to ne zanima moje starce, ukoliko su htjeli da prate seriju. Bio je i Marco Polo (orginal NetFlix).

Vi kukate na HRT a moje mišljenje je da je to poslije BBC-a najjača nacionalna kuća. Tko je davao Gospodara Prstenova premijerno, Hobbite premijerno, Titanic Premijerno, tko je op Gear prenosio. Mislim da je negdje istraživanje bilo da je HRT najbolja nacionalna televizija bila, odmha poslije BBC-a.

 

Vi kukate svi na HRT i njihovu tehnološku možda zastarjelost, ali ljudi koji prave programsku šemu znaju itekako šta radi. I gdje ima film da od početka do kraja Casta nema reklame?

Da vidite tek lopovije u BiH (koga zanima u BiH imaju 3 nacionalne televizije: jedna za cijelu državu BHT, i po jedna za svaki enite FTV za Federaciju i RTRS za RS, zbog tog razloga hrvati se osjećaju zakinuti i niti jedan ne plaća pretplatu) Međutim na stranu sve to.. u FTV je zaposleno preko 1100 ljudi i imaju plaće od 2500-20.000 kuna..  pa da čovjek sjede i plače.

 

nixass kaže...

cisto informacije radi, AMC distribuira svoje serije i preko Netflixa.

kod men se doma netflix vrti bar 10h dnevno, makar samo slusao u pozadini.

ima dosta dokumentaraca (npr o WW2) koje mozes i slusati bez gledanja, dok radis nekaj u pozadini (popravljas laptop, kuhas, odmaras)..

kad odgledam sve kaj me zanima - otkazujem pretplatu.

i jos jedna prednost svega je to kaj gledam stvari/serije/filmove za koje nisam ni znao da postoje al me zainteresirala kad sam vidio poster pa bacim pogled..

ovak sam torrente skidao samo kad sam na neciju preporuku nesto cuo ili vidio neku reklamu za to.. ovak gledam i ono naj kaj vjerojatno ne bi nikad naletio ili bi vidio to za koju godinu.

 

game of thrones je HBO serija i samo se tamo moze gledati

Vidio sam i AMC, i FX, i SciFi sve živo i ne živo, koiko znam ti si u Irskoj i već da sam na tvom mjestu uzeo bih Netflix, jer bi lagano već zaboravljao maternj jezik a trudio se da engleski dovedem do savršenstva.

Mada sumnjam da će AMC premijerno (TWD) svoje serije distributirati preko Netflixa.. ne znam.. moja neka logika jer za seriju svake sedmice odbrojavaju minute (makar po meni je postala smeće) Ali tko nije gledao AMC-ovu Hell of Wheels moja topla preporuka.

 

Zver kaže...
* * *

 

 

Nije čovjek ljut. Nego je u pravu. To se kod nas BEZ TITLOVA neće PRODAVATI.

 

* * * 

 Envy kaže...

Torrent za znalce ostaje i dalje bog-i-otac skidanja i kvalitetnog gledanja filmova i serija, ovo nitko ne može opvrgnuti.

I BTW nisam baš za takovu promociju piratizacije.

 

NHF.

Bez titlova - nema prodaje, uvrijet ćete se i sami.. Kao što rekoh kada Firdey prizna da mu je engleski osrednji i da se pokubi nekada sa "how yes no" nema potrebe ovdje da se pravmo englezi i da smo kao što rekoh hrvatski naučili kroz nekakve kurseve.

 

Ovako mi Netflix dobro dođe kao pregled onoga što se nudi i kroz nekakve ocjene mogu znati što da skidam.

 

Što se tiče Torrenta i ja priznajem da nisam za ovakvu vrstu piratizacije.. ali mu se mora priznati tehnička podrška. Jednom skinut film ništa mu ne može parirati. Nema tu nikakvog buffera, pauza je trenutna, play je trenutni. Sada kada sam čuo da u mom kinu moguće je da neće stići sa prikazom Mrske Osmorke od Tarantina.. tako sam ljut bio da sam odmah skinio SCR verziju filma.

 

Ako je NHF "no hard feelings" ne brini, sve 5, samo eto kolege malo smirite strasti i malo bolja komunikacija nije na odmet, kao i širi pogled na samu sliku Netflixa.

8 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Rijec dana - lokalizacija.

 

Mobitele i tablete kupujete "na" hrvatskom jeziku, kompjutere i laptope kupujete na hrvatskom. "Pametni" auti imaju softver na hrvatskom jeziku, ovo malo jadnog tv programa kojeg ima kod nas gledate (citate) na hrvatskom jeziku. U krajnoj liniji - vi pricate hrvatski jezik.

 

Nitko nikome ne brani da svoj najnoviji 8K kn ajfon postavi i na svahili, ako njemu tako pase, da afganisanske filmove gleda s bugarskim titlovima, a medicinske dokumentarne serije gleda sinhronizirane na mandarinski. AKo to NJEMU tako pase.

 

Ovdje se progura teza - nije za balkanca. Ne, nego je za koga? Uber mega giga turbo ultra ajtijevca,sa perfektnim strucnim znanjem engleskog jezika,  kakva je vecina na ovom forumu? Uozbiljite se.  

 

Ne radi se o tome dali cu gledati s titlom, bez titla, sinhronizirano....radi se o mogucnost izbora. A ako mi nesto ne nudi mogucnost izbora, a istovremeno ocekuje da ja to platim...... o cemu se ovdje prica onda? Poluproizvod, kojem sigurno nije cilj da ja mogu gledati xy seriju, film ili sto vec, vec da zaradi koji $$ od mene, dok jos moze, i dok ne skuzim da sam nasjeo na "prijelomni" moment, koji se uglavnom prelama oko mog novcanika. Tako bijase u pocetku s max tv-om, pa s ovim tv-om, pa onim....nastavilo se s jojoima, ojoima, mujoima, evo teveovima..... a kad raja skuzi da su platili bubrege a dobili mud.....

 

Ja se nadam da ovo nece biti slucaj i s netflixom, da ce za 2 mjeseca biti full lokaliziran, i nuditi stvarno NESTO, ovako nudi nista, ili isto sto i drugi (torrenti recimo) besplatno. Uz isti nivo znanja i truda potrebnog da se nesto odgleda.

 

 

 

 

Moj PC  
8 1 hvala 1
14 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

ajde da vidimo koliko ima engleza , ja osobno mogu pogledati s engleskim titlovima dokumentarce iako imam problema kod nekih rijeci ,serije nikako tj nisam ni pokušavao znaci samo sa hr titlovima

(b.p)=bez problema

(s.p)=sa problemima oko nekih rijeci

17 gledam bez titlova
50 gledam sa eng. titlovima (b.p)
0 gledam sa eng. titlovima (s.p)
13 gledam sa hr. titlovima
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 19:42 (loky4i4).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Nema potreba da se ljudi prepucavaju jel Netflix valja ili ne valja. Svako ima svoje preference što i kako gledati pa je nemoguće da se usvoji neki konsenzus.

 

Meni osobno je ovo super vijest jer imam brzi internet (25Mbit) i UHD svježe kupljenu telku pa na ovaj način jedino mogu gledati UHD rezoluciju.

Stvarno sam iznenađen koliko stvari (posebice serija, i to dobrih) ima na Netflixu u UHD-u.

UHD je posebno iskustvo (barem meni), teško objašnjivo ako netko nije vidio. I sad se konačno (naravno uz sve ispunjene preuvjete) može uživati u njemu. Do sada je to bila marketinška fora prodavača televizora i moglo se samo gledati neke promo materijale (nature, living, documentary) koje si mogao nabrojati na prste jedne ruke.

Ali evo, pokazalo se da se dodatan keš za UHD telku isplatio... Tako da, in my book, Netflix rulez!

 

(Neka se ne naljuti ili uvrijedi netko tko nema sve preduvjete za UHD, znam da je to što zbog internet brzina, što zbog cijene telki još daleko od većine u HR).

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 19:46 (kpark).
 
8 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

Ja engleski pričam, čitam i pišem tečno, gledam bez titla jer mi titl smeta i odvlači pažnju, prekriva pola slike (pogotovo ovaj koji naši SD kanali nabiju pa su slova od 128 metara visine). No, ne gledam uvijek sve sa zvukom, a tada trebam titl. Ako već imam titl, onda je ok i američki i domaći, iako, preferiram da bude domaći ako može. E sad, ne vidim razlog da ne bude domaćeg titla - ne moraju svi pričati engleski, pogotovo ne toliko dobro da razumiju svako mrmljanje i sleng dobro. Domaći titl je obaveza Netflixa inače se neće baš usrećiti u Hrvatskoj.

 

Što se tiče ponude - da, ponuda je uglavnom slaba. Znajući da je daleko bolja na US Netflixu, torrenti su i dalje primarna solucija s ovakvom ponudom.

11 godina
neaktivan
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Pitanje ako neko zna? Kako recimo na EU/CRO netflixu ima Lord of the rings,the conjuring etc a na US nema kako je to moguce da ti dobri filmovi nisu dostupni u US a kod nas jesu ne kuzim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Nvidia GTX 680 kaže...

Pitanje ako neko zna? Kako recimo na EU/CRO netflixu ima Lord of the rings,the conjuring etc a na US nema kako je to moguce da ti dobri filmovi nisu dostupni u US a kod nas jesu ne kuzim?

 isto tako nema homeland na us netflixu a na uk ima.

vjerojatno neka fora sa licencama

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
odjavljen
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!
kpark kaže.......

Ja sam na 200/100 optici... Probao na 4K OLED-u. Netflix UHD nisam vidio na puno toga... a i UHD koji ti radi na 25mbps vezi je sumnjiv. Koji je to bitrate? UHD bez žestokog rezanja kompresijom nemaš. Ono što eventualno dobijemo je valjda malo bolje od FHD-a.. Tu i tamo ima nešto dobro, ali H.264 moraju zamijeniti efikasnim HEVC-om što prije moguće. Trenutno ispod 30-35 Mbps nema smisla 4K. Kompresija ga previše zblura i uništi tamne scene.

 

Mislim, Netflix kod nas ne daje niti House of Cards...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Tonči kaže...
kpark kaže.......

Ja sam na 200/100 optici... Probao na 4K OLED-u. Netflix UHD nisam vidio na puno toga... a i UHD koji ti radi na 25mbps vezi je sumnjiv. Koji je to bitrate? UHD bez žestokog rezanja kompresijom nemaš. Ono što eventualno dobijemo je valjda malo bolje od FHD-a.. Tu i tamo ima nešto dobro, ali H.264 moraju zamijeniti efikasnim HEVC-om što prije moguće. Trenutno ispod 30-35 Mbps nema smisla 4K. Kompresija ga previše zblura i uništi tamne scene.

 

Mislim, Netflix kod nas ne daje niti House of Cards...

 

Naravno, uvijek može bolje ;-)

Ja sam samo povukao usporedbu s onim što je do sada bilo dostupno u UHD-u (čitaj NIŠTA). Što se tiče bitrate-a i kompresije, slažem se, no opet, razlika se VIDI. Meni dosta (za sada).

12 godina
neaktivan
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Tonči kaže...
kpark kaže.......

Ja sam na 200/100 optici... Probao na 4K OLED-u. Netflix UHD nisam vidio na puno toga... a i UHD koji ti radi na 25mbps vezi je sumnjiv. Koji je to bitrate? UHD bez žestokog rezanja kompresijom nemaš. Ono što eventualno dobijemo je valjda malo bolje od FHD-a.. Tu i tamo ima nešto dobro, ali H.264 moraju zamijeniti efikasnim HEVC-om što prije moguće. Trenutno ispod 30-35 Mbps nema smisla 4K. Kompresija ga previše zblura i uništi tamne scene.

 

Mislim, Netflix kod nas ne daje niti House of Cards...

 

BTW, ne koristi li Netflix već sada H.265, koji je noviji HEVC od onog kojeg si naveo (H.264)? 

12 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
toxic kaže...

Ljudi ima custom titlova preko chrome ekstenzije koja se zove super netflix...

 

 

 

Ima, ali ako si na Chromeu nemaš 1080p.

15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Q-Tip kaže...
toxic kaže...

Ljudi ima custom titlova preko chrome ekstenzije koja se zove super netflix...

 

 

 

Ima, ali ako si na Chromeu nemaš 1080p.

Meni recimo samo u Chromeu sve radi britko i glatko bez povremenog preskakanja frameova kad je izlaz 60Hz, za razliku od Edgea na Win10 koji preskače frameove češće nego rjeđe. Ima li tome pomoći? Dakle Edge fura FHD, ali mi je negledljivo od preskakanja frameova, eventualno ako stavim 24Hz frekvenciju telke na koju imam spojen HTPC, onda radi i u Edgeu poprilično fluidno. Vidim po netu da se ljudi globalno žale na Edge i općenito video pod Win10, kao na osmici problema nema.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 21:35 (deckard).
12 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
deckard kaže...
Q-Tip kaže...
toxic kaže...

Ljudi ima custom titlova preko chrome ekstenzije koja se zove super netflix...

 

 

 

Ima, ali ako si na Chromeu nemaš 1080p.

Meni recimo samo u Chromeu sve radi britko i glatko bez povremenog preskakanja frameova kao što je slučaj s Edgeom na Win10. Ima li tome pomoći? Edge fura FHD, ali mi je negledljivo od preskakanja frameova, eventualno ako stavim 24Hz frekvenciju telke na koju imam spojen HTPC, onda radi i u Edgeu poprilično fluidno.

 

Zanimljivo, ali meni Edge na Win 10 radi najbolje od svih što se Netflixa tiče. Baš sam si promijenio i DNS, sad imam američki content i na Edgeu u roku 20-30 sek sad dobijem full HD. Nisam primijetio neko preskakanje frameova. Kako se to vidi, preskoči ti slika baš vidljivo ili...?

9 godina
protjeran
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

inaće mrzin sve od maxtva do popcorn timea ,torent je zakon ,ali evo baš isprobavam ovaj free, slika je na 1080p 106cm ekranu na metar ipo udaljenosti usporediva s 1080p s torrenta ,ćak i bolja od većine na torrentima, jedino pravi 1080p blueray rip od 20GB po filmu mi je izgleda bolje od ovoga ali mislin da nema smisla to uspoređivat. e da sve radi na 10Mb vezi bez problema slika se u pola minute razbistri. nema neku strašnu ponudu filmova i serija ali navodno ce se s vrimenom i to popravit, u svakom slućaju za 60 kn misećno daleko bolje od maxtva i slićnih gluposti. zgodan mi je autoplay tako da se ne moran dizat nego mogu zaspat ka ćovik .ustvari triba isprobat misec dana pa komentirat.svaka in ćast šta su pustili ovo free da se proba,nije problem ugasit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Oni malo bolje upoznati sa Netflixom znaju da Netfilx ima i iznamljivanje dvd-a. Tako da sve imaju. Ono što nema na streamu ima za iznajmiti na dvd-u.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Q-Tip kaže...

Zanimljivo, ali meni Edge na Win 10 radi najbolje od svih što se Netflixa tiče. Baš sam si promijenio i DNS, sad imam američki content i na Edgeu u roku 20-30 sek sad dobijem full HD. Nisam primijetio neko preskakanje frameova. Kako se to vidi, preskoči ti slika baš vidljivo ili...?

Preskoči slika baš vidljivo. Telka je složena na 60Hz. Evo recimo što pišu o win10 i streamingu:

 

http://news.softpedia.com/news/youtube-netflix-hit-by-video-streaming-issues-on-windows-10-489240.shtml

 

Edit: skužio sam di je frka. Edge fura FHD, isto tako i Matro aplikacija pod Win8/10, i FHD zatrzava kad je telka složena na 60Hz i kad je uključena interpolacija, odn. procesiranje slike (u telki). Kad ugasim to dobijem standardni judder, ali onda nestane preskakanje frameova. Dakle nije bilo do Windowsa, nego do moje telke koja očito ne surađuje baš najbolje s Edgeom i Netflix Metro aplikacijom. Ako stavim telku na 24Hz i uz uključenu interpolaciju slike u televizoru (dejudder/deblur) sve radi OK, nema preskakanja frameova i slika je tečna (koliko tečna može biti bez uključenog dejuddera). Problem je što na 24Hz Metro Netflix aplikacija dobro ne sinhronizira ton i sliku, pa imam manji problerm s lipsyncom, dok istovremeno Edge nema problema s lipsyncom na 24Hz, ali Edge ne propušta digitalni zvuk (višekanalni, tj. 5.1 koji pak radi preko Metro aplikacije). Dakle mogu se fućkati s theater-like iskustvom Netflixa osim da sad trčim nabaviti neki media player ili blu-ray player s kvalitetno posloženom Netflix aplikacijom.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 9:50 (deckard).
16 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

meni na chrome na linuxu radi super.

nije fhd (ekran je 1600x900) al slike je ostra kolko god moze biti na toj rezi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvatskoj!

Resetirao sam TV, netko je spomenuo Francusku ali ništa. Narihtao na Belgiju i pojavio mi se Netflix, nudi mjesec dana free kad se registriram ali 

mi cijelo vrijeme javlja... 

 

Gore sam stao i pokušao ponovno i sad sam uspio  Nisam na telki mjenjao DNS, ostavio sam kak je od Bneta.

 

Netflix na Panasonic GT50 2012 model  potvrđeno!!

 

E sada, traži me karticu, dal da se registriram ili da mjenjam DNS ako želim veći izbor materijala?? Ili to mogu naknadno? 

 

EDIT: Javlja mi error ui-201 

 

EDIT2: Al koji kur.. registriram Mastercard i kaže error. Restartam app, ono sign out sign in isti drek. Reko idem probat sa Visom i sad radi 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2016 22:53 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
deckard kaže...
Q-Tip kaže...

Zanimljivo, ali meni Edge na Win 10 radi najbolje od svih što se Netflixa tiče. Baš sam si promijenio i DNS, sad imam američki content i na Edgeu u roku 20-30 sek sad dobijem full HD. Nisam primijetio neko preskakanje frameova. Kako se to vidi, preskoči ti slika baš vidljivo ili...?

Preskoči slika baš vidljivo. Telka je složena na 60Hz. Evo recimo što pišu o win10 i streamingu:

 

http://news.softpedia.com/news/youtube-netflix-hit-by-video-streaming-issues-on-windows-10-489240.shtml

 

A neznam, valjda je do drivera grafe (Radeon HD6670) i Silverlighta. Na toj kanti inače Kodi radi bez ikakvih i najmanjih problema u FHD-u, gledam s te kante i 3D blu-ray diskove bez i najmanjeg cukanja, preskakanja frameova i sl (PowerDVD). Do brzine neta nije definitivno (17,5mbps mjerim), a i ide preko žice. Na tabletu s QHD rezom sve ide glatko i tečno. Mislim da ću otkantati sve to skupa i uzeti neki media player ili Chromecast.

 

Mislim da Silverlight nije, jer Edge ni nema podršku za Silverlight: https://www.microsoft.com/getsilverlight/get-started/install/default.aspx#sysreq.

 

Vidim da dosta ljudi ima problema s kombinacijom Win10 i Edge, jesi probao IE11? On također pušta 1080p.

 

 

10 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
deckard kaže...
Q-Tip kaže...

Zanimljivo, ali meni Edge na Win 10 radi najbolje od svih što se Netflixa tiče. Baš sam si promijenio i DNS, sad imam američki content i na Edgeu u roku 20-30 sek sad dobijem full HD. Nisam primijetio neko preskakanje frameova. Kako se to vidi, preskoči ti slika baš vidljivo ili...?

Preskoči slika baš vidljivo. Telka je složena na 60Hz. Evo recimo što pišu o win10 i streamingu:

 

http://news.softpedia.com/news/youtube-netflix-hit-by-video-streaming-issues-on-windows-10-489240.shtml

 

A neznam, valjda je do drivera grafe (Radeon HD6670) i Silverlighta. Na toj kanti inače Kodi radi bez ikakvih i najmanjih problema u FHD-u, gledam s te kante i 3D blu-ray diskove bez i najmanjeg cukanja, preskakanja frameova i sl (PowerDVD). Do brzine neta nije definitivno (17,5mbps mjerim), a i ide preko žice. Na tabletu s QHD rezom sve ide glatko i tečno. Mislim da ću otkantati sve to skupa i uzeti neki media player ili Chromecast.

Meni na win10 jedino na Edge radi kako spada, apsolutno niti jedan jedini problem nemam...nikakva zastajkivanja, FHD u roku 5sec, ma čudo kako radi dobro...još spojio HDMI kablom sa TV-om u dnevnoj sobi i skinuo remote za android i upravljam mišem preko moba...ma čudo jedno, za sad vrlo pozitivna iskustva...jedino što nema HRV titlove i to me muči navečer kad ne mogu nafrnjit zvuk jer cura spava. Moram pogledat dal ima kakvo rješenje sa time za edge

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
15 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
Q-Tip kaže...

Mislim da Silverlight nije, jer Edge ni nema podršku za Silverlight: https://www.microsoft.com/getsilverlight/get-started/install/default.aspx#sysreq.

 

Vidim da dosta ljudi ima problema s kombinacijom Win10 i Edge, jesi probao IE11? On također pušta 1080p.

Nisam probao IE11, stavio sam output grafe generalno na 24Hz, ionako je to HTPC spojen isključivo na telku, tako ga sad i bootam, i tako ću i ostaviti. Kad pićim američku verziju Netflixa čini se da za sad sve radi fluidno. Opako me pere da ujutro skočim po jedan Chromecast (noviju verziju), imam taman još jedan free port na telki. Ako ko gleda preko tog čuda, jel to radi ok?

Deckard
12 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
MasterG kaže...

Meni na win10 jedino na Edge radi kako spada, apsolutno niti jedan jedini problem nemam...nikakva zastajkivanja, FHD u roku 5sec, ma čudo kako radi dobro...još spojio HDMI kablom sa TV-om u dnevnoj sobi i skinuo remote za android i upravljam mišem preko moba...ma čudo jedno, za sad vrlo pozitivna iskustva...jedino što nema HRV titlove i to me muči navečer kad ne mogu nafrnjit zvuk jer cura spava. Moram pogledat dal ima kakvo rješenje sa time za edge

 Zasto ne koristis engleske titlove?

WordPress ❤
10 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats

znam da ih mogu upalit, ali engl mi kao titl samo smeta više manje...da se razumijemo znam odlično engleski ali nism naviknut na titlove njihove...znam da nema smisla ovo što kažem, ai eto ne pašu mi

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
offline
Re: PRIJELOMNA VIJEST: Netflix dostupan i u Hrvats
deckard kaže...
Q-Tip kaže...

Mislim da Silverlight nije, jer Edge ni nema podršku za Silverlight: https://www.microsoft.com/getsilverlight/get-started/install/default.aspx#sysreq.

 

Vidim da dosta ljudi ima problema s kombinacijom Win10 i Edge, jesi probao IE11? On također pušta 1080p.

Nisam probao IE11, stavio sam output grafe generalno na 24Hz, ionako je to HTPC spojen isključivo na telku, tako ga sad i bootam, i tako ću i ostaviti. Kad pićim američku verziju Netflixa čini se da za sad sve radi fluidno. Opako me pere da ujutro skočim po jedan Chromecast (noviju verziju), imam taman još jedan free port na telki. Ako ko gleda preko tog čuda, jel to radi ok?

 Problem sa Chromecastom je sto je to zaseban uredjaj, no ne podrzava VPN/DNS, tako da ako planiras fakeati lokaciju da bi imao pristup US sadrzaju, to ces morati napraviti na nivou rutera. Znaci radi mi bez problema za sadrzaj koji je dostupan u HR, no izgleda da cu za US morati prckati po ruteru.

WordPress ❤
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice