Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

poruka: 13
|
čitano: 2.064
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne".
11 godina
neaktivan
offline
Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

Po ovom propisu bi neki na ovom forumu zaradili i doživotnu 

Smrt u penziji
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

mislim da je rijec "trollanje" u ovom tekstu jako krivo prenesena i uopce nije pogodila bit. jer taj zakon nema veze sa trollanjem (a ni autor ne zna kaj je trollanje) nego sa cyberbullying-om, sto pak ima totalno drugo znacenje.

clickbait

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

Da, nije ovo trolanje u užem smislu riječi ali meni bi dovoljno naškodila i odredba o emocionalnom stresu.

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

jel imamo mi ugovor o izručenju s novim zelandom? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

Trebalo bi pod hitno uvesti zatvorsku kaznu za clickbait naslove jer ovi retardirani HR novinari su prešli granicu normalnoga...

 

http://www.vecernji.hr/nogomet/evo-sto-je-zdravko-mamic-o-mogucem-uhicenju-kazao-stankovicu-u-prosincu-prosle-godine-1013450

http://www.vecernji.hr/nogomet/cristiano-ronaldo-kad-sam-bio-mlad-govorili-su-mi-da-sam-premrsav-1013504

http://www.tportal.hr/sport/automoto/388021/Pogodite-koja-je-poznata-sportasica-poljubila-Hamiltona-prije-utrke.html

...

24sata i net.hr neću ni pokušat otvarat, njihove vlasnike je odavno trebalo strpat u zatvor koliko zagađuju naciju.

 

Doslovno ne mogu naći normalan portal i pročitati vijesti da ovi ne zatrpavaju sa "nećete vjerovati", "pogodite" i "evo što se dogodilo".

Nemoš vjerovat da ti treba fakultet da bi se zaposlio ko novinar i onda se ovako prostituiraš.

Smećari.

 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

Genijalna stvar, nadam se da će i kod nas uvesti nešto slično.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

ja nisam trol ja sam šaldžija :D

IMA JOŠ KRVI U STAROM JARCU
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne

Kako zaustaviti cyber bullying? 

 

Korak natrag od ekrana ili zatvaranje očiju.

Tražim anime shoegaze djevojku. Slonovi, žbljohe i grobovi neka se ne javljaju.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne
nixass kaže...

mislim da je rijec "trollanje" u ovom tekstu jako krivo prenesena i uopce nije pogodila bit. jer taj zakon nema veze sa trollanjem (a ni autor ne zna kaj je trollanje) nego sa cyberbullying-om, sto pak ima totalno drugo znacenje.

clickbait

 

 

Ne slažem se. Trolanje je namjerno izazivanje negativnih reakcija kod ostalih sudionika u raspravi, a stavak 1, točka 19 navedenog zakona glasi: 

 

19 Causing harm by posting digital communication

(1)

A person commits an offence if—

(a)

the person posts a digital communication with the intention that it cause harm to a victim;

(b)

posting the communication would cause harm to an ordinary reasonable person in the position of the victim; and

(c)

posting the communication causes harm to the victim

 

Dakle, radi se baš o trolanju. riječ "harm" u ovom slučaju ne označava fizičku ozljedu, već uvredu.

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne
Daymyen kaže...

Genijalna stvar, nadam se da će i kod nas uvesti nešto slično.

Oče da i to sad odma po kratkom postupku, tak da i to usput mogu Mamiču natovarit na leđa.Kaj je da je ali Zdravkec je ipak prvoklasni trol, znači fino pet godina zatvora za trolanje i to je to.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
offline
Re: Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne
nixass kaže...

mislim da je rijec "trollanje" u ovom tekstu jako krivo prenesena i uopce nije pogodila bit. jer taj zakon nema veze sa trollanjem (a ni autor ne zna kaj je trollanje) nego sa cyberbullying-om, sto pak ima totalno drugo znacenje.

clickbait

 

Ovo ti je tvz. hrvatsko tumačenja zakona™ ili kako mali Ivica zamišlja pravo.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi Zeland - trolanjem do zatvorske kazne
Drago kaže...
nixass kaže...

mislim da je rijec "trollanje" u ovom tekstu jako krivo prenesena i uopce nije pogodila bit. jer taj zakon nema veze sa trollanjem (a ni autor ne zna kaj je trollanje) nego sa cyberbullying-om, sto pak ima totalno drugo znacenje.

clickbait

 

 

Ne slažem se. Trolanje je namjerno izazivanje negativnih reakcija kod ostalih sudionika u raspravi, a stavak 1, točka 19 navedenog zakona glasi: 

 

19 Causing harm by posting digital communication

(1)

A person commits an offence if—

(a)

the person posts a digital communication with the intention that it cause HARM to a victim;

(b)

posting the communication would cause HARM to an ordinary reasonable person in the position of the victim; and

(c)

posting the communication causes HARM to the victim

 

Dakle, radi se baš o trolanju. riječ "HARM" u ovom slučaju ne označava fizičku ozljedu, već uvredu.

 

 Znaci ako ti ja sad krenem vadit mast (krenem trolat u pravom smislu rijeci, a ne kazem ti nista sta te moze uvrijediti, mozda se malo nasalim ili te zbog nekog tvog cudnog sklopa u glavi nenamjerno uvrijedim a to mi nije cilj) zbog rijeci HARM koja označava štetu/naštetiti te nema nikakve veze sa trolanjem kao sto ti kazes, nego govori o nanosenju stete, jesam li ja tebi stvarno nanio stetu? Prema tome sta ti kazes, zbog bilo kakvog oblika neslaganja (namjernog ili ne) doslo bi do povratka komunizma (ti si nesto rekao->ja se s tobom ne slazem i kazem ti svoje misljenje->tebe ulovi stres jer nisi sposoban prihvatiti moje neslaganje->ti napises prijavu->odo ja u prdekanu), mozda nije pravi termin ali bome nije ni daleko od toga. To bi oznacilo kraj rasprave na bilo koju temu, a izrazavanje neslaganja sa nekom temom ili izricanja kritike mogucim odlaskom u zatvor?!

 

Kao sto je kolega rekao, autor teksta je pomjesao pojam trolling cyberbullying. 

 

P.S.

Tek sam naknadno procitao vijest na stranom portalu LINK. Mislim da je svaki komentar oko clanka suvisan.... Ovo je njihov naslov "New Zealand is making trolling illegal", ovo je prvi podnaslov "New Zealand is making cyber bullying a specific crime". 

P.S.S.

Evo naknadno sam vidio i clanak na drugom portalu LINK, evo i treci clanak LINK... Svaki autor koriti druge termine pa sam sad vec stvarno izbezumljen pa bi zamolio @Drago da nabaci link od zakona buduci da je stavio citat iz zakona. Kao sto pise na pocetku treceg clanka "Cheers to the pussification of the human race."

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2015 9:50 (ZeroC00l).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice