Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim od

poruka: 8
|
čitano: 1.602
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim od ".
7 godina
offline
Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim od

Imam jedan od 128 GB vec 5 godina i radi ko vurica!

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim

Šteta što na listi nije A-data koja je kod nas najjeftinija. Baš bi me zanimalo koliko bi ona izdržala u usporedbi sa drugim. 

 

Čini se da je moj idući SSD Samsung  :D 

 

 

9 godina
protjeran
offline
Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim od

Imam dva 256 GB ( Samsung 830) vec 5-6 godina i nikad nisam imao problem.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim
Meni su krepala dva OCZ i jedan Samsung, trenutno imam cetiri Samsunga vec recimo tri godine i rade bez greske.
16 godina
moderator
online
Re: Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim
Alenalb kaže...

Imam jedan od 128 GB vec 5 godina i radi ko vurica!

kapetan_ajkula kaže...

Imam dva 256 GB ( Samsung 830) vec 5-6 godina i nikad nisam imao problem.

Članak ne govori o mogućim problemima sa SSD-ovima, nego o njihovoj trajnosti, o radnom vijeku. SSD-ovi se korištenjem troše, jer ćelije Flash memorije imaju ograničen broj brisanja (a prije zapisivanja novog sadržaja moraju se obrisati). Kad se ćelije "potroše", onda SSD postaje read-only, odnosno na njega se više ne može zapisivati (tj. ne može se više zapisivati u te potrošene ćelije), ali se i dalje s njega može iščitavati sadržaj.

 

Što se manje zapisuje na SSD, to će SSD dulje trajati (pod uvjetom da se u njemu nešto ne pokvari, naravno).

12 godina
odjavljen
offline
Re: Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim
Spavaš li mirno Intele?
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim
mbaksa kaže...
Alenalb kaže...

Imam jedan od 128 GB vec 5 godina i radi ko vurica!

kapetan_ajkula kaže...

Imam dva 256 GB ( Samsung 830) vec 5-6 godina i nikad nisam imao problem.

Članak ne govori o mogućim problemima sa SSD-ovima, nego o njihovoj trajnosti, o radnom vijeku. SSD-ovi se korištenjem troše, jer ćelije Flash memorije imaju ograničen broj brisanja (a prije zapisivanja novog sadržaja moraju se obrisati). Kad se ćelije "potroše", onda SSD postaje read-only, odnosno na njega se više ne može zapisivati (tj. ne može se više zapisivati u te potrošene ćelije), ali se i dalje s njega može iščitavati sadržaj.

 

Što se manje zapisuje na SSD, to će SSD dulje trajati (pod uvjetom da se u njemu nešto ne pokvari, naravno).

 Naravno, s obzirom na to da sam na njima dosta pisao i brisao, igre, OS, VM i dan danas rade ok.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsungov 850 Pro SSD se pokazao izdržljivijim
Dex.pwn kaže...
Spavaš li mirno Intele?

 Nisu spomenuli da su i intelove ssd-ove testirali. A trebali su. Trebali su sve moguče proizvođače testirati. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice