Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

poruka: 50
|
čitano: 8.286
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera".
16 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

IAB apelira i na izdavače da prilagode svoje portaleLEAN pristupu oglašavanja. Taj pojam označava "Light, Encrypted, Ad choice supported, Non-invasive ads" – a podrazumijeva plasiranje nenametljivih web oglasa koji su ugodniji za čitatelja, te ne ometaju pristup glavnom sadržaju.

 

S ovim bi se mogao pomiriti, ali s invazivnim oglasima kakve 99% portala koristi, ne hvala!!!

Moj PC  
56 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Dead kaže...
Portali imaju potpuno pravu. Oglasi su izvor prihoda, glavni uvjet opstanka. Kome takovi oglasi idu na živce nek se idu liječit.

Nije poanta u tome da idu na živce, nego nemam vremena potrošiti vremena na zatvaranje oglasa isto koliko i čitam članak...

 

Na mene ti oglasi čak djeluju kontra, jer me naživciraju tako da tu stvar koja mi iskoči iz paštete nebi ni kupio. Problem je taj što oglase naplaćuju po kliku, pa forsiraju da korisnik mora kliknuti makar ga to niti malo ne zanima

Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
lllnuclearlll kaže...

IAB apelira i na izdavače da prilagode svoje portaleLEAN pristupu oglašavanja. Taj pojam označava "Light, Encrypted, Ad choice supported, Non-invasive ads" – a podrazumijeva plasiranje nenametljivih web oglasa koji su ugodniji za čitatelja, te ne ometaju pristup glavnom sadržaju.

 

S ovim bi se mogao pomiriti, ali s invazivnim oglasima kakve 99% portala koristi, ne hvala!!!

Tako je, odem na net.hr i milijun pop-upova iskoči. Pa onda one reklame od 30sek prije gledanja videa od 10ak sek i tako u krug... Hvala, ali ne hvala!

Zato svakim danom idem na sve manje (naših) portala, tako i tako nema tamo ništa pamentno za čitati osim crne kronike i sličnih sr*nja. Kada oni naprave taj LEAN pristup oglašavanju, onda ću obrisati AdBlock.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
neaktivan
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

 

Kojom god metodom detektiraju adblockere, mogu računati da će se pojaviti novi, koje je teže detektirati.

 

Da se kod reklama suzdrže od filmića i zvukova i da odnos sadržaja i reklama nije 1:5 u korist reklama, možda bi bilo lakše živjeti bez adblockera. Kako dovraga da čitam članak, a lijevo i desno od teksta se vrte dva kretenska filmića?!

Zanimljivi su i iznosi koji se traže da se može gledati sadržaj bez reklama. Imam dojam da mahom traže previše, ali "previše" je možda u očima promatrača. :)

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Dok je moguće pokupiti cryptware/ransomware, razne viruse ili općenito mallware koji su embeddani u oglase, radije neću posjećivati portale nego riskirati gubitak svojih podataka! A oni mogu svi skupa propasti. Kamo sreće da HR portali uvedu tako nešto, bilo bi 90% manje žutila.

Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Vidim da ovdje ima par . Nije problem u reklamama, problem je u nametljivim reklamama.

Kada portali budu imali nenametljive oglase tada će i broj korisnika ad blockera biti puno manji.

 
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Imam adblock,adblock plus,ublock i flashblock,kakve reklame,da nebi.....pihh.

A o placanju necu ni pricat.

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 15:59 (lmutak).
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Sreća pa imaju 'white list', ko mi valja, valjat ću i ja njemu
Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

oglašivači su čovjekov prirodni neprijatelj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
16 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Ajar kaže...

oglašivači su čovjekov prirodni neprijatelj. 

 Slažem se! 

Internet je prirodna okolina za provođenje većine našeg vremena.

Battlelog: Glavas_ZG
12 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

reklame ubiše internet

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Hoće li nam ti isti portali platiti odštetu kada preko malicioznih oglasa ransomware nam kriptira sve podatke?

Lako je pohlepnoj stoki kukati da dobivaju manje para, a za korisnike ih nije briga.

Ransomware i virusi, popup sa videom u facu itd, ne vide problem u tome...

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Moj PC  
5 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Netko je nekada rekao da kad adblockeri zavladaju da će slobodan internet umrijeti.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
12 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

blokiranja korisnika koji blokiraju njihove oglase.

 

Da mi je samo znati kako to misle uciniti? :D Jednostavno je modificirati software tako da se oglas ne vidi a da vlasnik misli da je isti prikazan :) svatko malo vijestiji u greasemonkeyu ce to odraditi bez frke :))))

 

 

Ali ajmo na ozbiljan dio teme. Ja kada na moj zid stave reklamu za todobijam novac, isto tako kada se reklama stavi na procelje neke zgrade, znam da stanari budu za to isplaceni.

Kada surfam web stranicama a na njih mi netko naljepi reklameneka se isti lijepo udostoji PLATITI MENI sto svoje reklame prikazuje na MOM MONITORU! 

 

Isto tako,treba iskoristiti demokratske mehanizme protiv oglasivaca. Nas koji trpimo obglase je vise a oglasivaca je 20 put manje :D Ako se referendumom izborimo da ne zelimo surfajuci webom gledati reklame, iste zabranimo, to nam budep ripadalo i ove ljuge ce morati naci nove nacine da prezive :))))))

 
2 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Ja sam tolerisao reklame dok me nisu počele ubijati u pojam, a mislim da se to desilo na stranici za besplatno gledanje filmova. Pa, to je sada malo diskutabilno. Dakle, zbog jedne vjerovatno nelegalne stranice, adbloker mi je sada uključen čak i tamo gdje reklame nisu previše nametljive. A ne bih posezao za tom zaštitom da su sve svi držali u granicama pristojnosti.

Što se tiče blokiranja stranice za korisnike blokera, mislim da će to usmjeriti korisnike na stranice koje nisu blokirane. Pa će ljudi umjesto čitanja CIA propagande, čitati rusku ili islamističku propagandu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 18:47 (Mad-Max-X).
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

3 Da!
4 Ne, kupio sam zbog xyz
72 Ne, oglas me samo naživcirao
0 Oglas je utjecao na kupovinu
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
13 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Zbog nekih oglasa sam počeo zaobilaziti određene proizvode, a zbog nekih oglašivačkih platformi koje se nazivaju novinskim portalima sam instalirao blocker ;)

16 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Sum_of_all_fears kaže...

Simple.

 

Jeste li ikad kupili nešto samo zato jer vas je oglas privukao na to?

 Nikad, ali baš nikad. Eventualno meso za roštilj u plodinama kad vidim usred filma da je krmenadl 21,99kn  Na mene stvarno djeluju kontra, pogotovo dosadne i duge reklame... Ne vidim smisao 99% njih, rijetko al stvarno rijetko mi neka bude zanimljiva, al svejedno ne kupim taj proizvod ili bar ga ne  kupim zbog te reklame.

 

Ove za telekome su mi najbolje, stvarno debilana svijetska... kao nekakve obitelji, mi povezujemo, ovo ono... daj recite šta nudite, po kojoj cijeni i ne kenjajte 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 19:00 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Bilo je samo pitanje vremena kada "besplatni sadrzaji" vise nece biti besplatni. Mucit cemo vas s reklamama, zabranit blokiranje, a kad vam postane muka od njih, platite.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Zaboravih prije napisati.

 

Nije samo da ad block koristim na desktopu, koristim ga i na mobitelu i hvala onom programeru sto ga je i za tu platformu kreirao :)

Oglasi su NEZELJENI sadrzaj i trebali bi biti zakonom zabranjeni jer ja kao stanovnik ove zemlje njima ne dobijem nikakvu prednost, nista me nece oglas nauciti samo ugnojiti.

 

Mi CIVILIZACIJA moramo se izboriti protiv KAPITALA i protiv zakona koje KAPITAL I NJIHOVI MOCNICI namecu nama 99%! Ako drukcije razmisljate zao mi je za vas al priroda vas je gadno osakatila :)

 

svaka je nametnuta radnja anti demokratska i protiv slobode izrazavanja pa tako i nezeljeni oglasi!!!

 
4 2 hvala 0
11 godina
online
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

jednostavno zaobilazim nametljive portale

ko onaj stupidni dnevnik.hr - najprije ti razvuče video reklamu preko cijelog ekrana, pa te onda plesne videom koji se sam pokreće

to mi je baš super, pogotovo kad zaboravim ujutro u potpunoj tišini da su sinoć zvučnici ostali na malo jače

za takve mi ne treba adblocker

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
SupremeCommander kaže...

Bilo je samo pitanje vremena kada "besplatni sadrzaji" vise nece biti besplatni. Mucit cemo vas s reklamama, zabranit blokiranje, a kad vam postane muka od njih, platite.

 

 ahahahaha, sjecam se, bila je 1999/2000 kada sam tu glupost cuo :D dan danas je i dalje sve besplatno.

 

Mediji ne mogu tu nista, znaju da prodaju materijal kakav nikoga zaista ne zanima a zanima ih samo zato jer se o njemu cuje :D

Neka oni, zaista, zabrane svoje gluposti... zarada ce im pasti visestruko :) to je priroda covijeka a ne kapitala i to oni dobro znaju, zato ekipo... skidajte bez milosti, sherajte i djelite ne dajte da vas .|. u mozak! :D

12 godina
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
picajzla0707 kaže...

jednostavno zaobilazim nametljive portale

ko onaj stupidni dnevnik.hr - najprije ti razvuče video reklamu preko cijelog ekrana, pa te onda plesne videom koji se sam pokreće

to mi je baš super, pogotovo kad zaboravim ujutro u potpunoj tišini da su sinoć zvučnici ostali na malo jače

za takve mi ne treba adblocker

 Ja sam prvi putastavi oadblocker zbog portala BUG.HR, taj portal ima ocajne oglase i najiritantniji je onaj fullscreen oglas od t-coma bio :D

jbga, danas nemam vise tih problema :) a taj porrtal i dalje posjecujem, bez oglasa!!! :D

15 godina
odjavljen
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Ugasim apb sad čisto da vidim kako Bug izgleda u svom sjaju i šarenilu sa oglasima. Loadalo je stranicu jedno 5x duže (optika, 100/20 ) a usage procesora je skočio za 10ak % gore

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
4 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Sum_of_all_fears kaže...

Ugasim apb sad čisto da vidim kako Bug izgleda u svom sjaju i šarenilu sa oglasima. Loadalo je stranicu jedno 5x duže (optika, 100/20 ) a usage procesora je skočio za 10ak % gore

 ne pretjeruj, meni je doma 10/1 net i otvori mi bug za manje od sekunde, a mazohistički još uvijek koristim edge na kojem nema adblockera

15 godina
odjavljen
offline
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Ajde u okladu... 240kn, da platim net ovaj mjesec

 

Stvarno je dugo loadalo, jer nije imao nove reklame u cacheu. Zapravo, nema nijedne jer je ovo čisti install koji od prvog dana ima adblockere.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
online
Re: Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
Sum_of_all_fears kaže...

Ajde u okladu... 240kn, da platim net ovaj mjesec

 

Stvarno je dugo loadalo, jer nije imao nove reklame u cacheu. Zapravo, nema nijedne jer je ovo čisti install koji od prvog dana ima adblockere.

 ne kladim se, tebi onda nešto ne valja

evo opet sam probao, na googleu s onih linkova koji su posloženi kao top sites kad otvorim novi tab, cijeli bug otvori u sekundi doslovce, skupa s ovim reklamama sa strane (njima doduše ponekad treba još sekunda, ali glavni sadržaj otvara momentalno)

16 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Bugove reklame nisu toliko nametljive, nema popupa bar koliko ja vidim.

Moj PC  
2 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera
TD people now you are on my Death Note
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Švedski izdavači ujedinjeni protiv adblockera

Za mene svedske stranice vise ne postoje...

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
14 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice