Vrijeme je za novi Bug!

poruka: 68
|
čitano: 8.287
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrijeme je za novi Bug!".
14 godina
odjavljen
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Ma samo bitno da tema broja nije nešto u rangu era hipstera i sl.

Nemam 14 godina
Moj PC  
16 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!

Bravo Baže, napokon tema koju ne mogu naći na netu. Kupujem najavljeni broj. 

13 godina
protjeran
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Napokon nesto o linuxu

http://www.soundstream.com/
 
17 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Pohvala za temu broja!

 
15 0 hvala 0
11 godina
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Nisam do sada viđao teme o linuxu u Bugu-u, nije mi jasno zašto al eto neka sad ima :)

very enraged dude.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Kako meni jos nije stigo a pretplatnik sam {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vrijeme je za novi Bug!
Da li je kraj svijeta tu iza ugla ili treba odigrati loto? BUG ima temu broja o Linuxu, izgleda da je Win 8 poprilično ras**zdio uredništvo.
Stručnjak za odmaganje...
 
13 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Također pohvaljujem temu broja, taman će mi dobro doći jer sam nedavno uzeo Raspberry-a {#}

No matter how far we are, we're always looking at the same sky
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
gamer34 kaže...

Kako meni jos nije stigo a pretplatnik sam  {#}

  Ako te išta tješi, nije još ni meni. Nadam se samo da ga nije netko popalio. Ne bi bilo prvi put.  {#}

11 godina
neaktivan
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Toooooo. Kupujem 100%.

 

 

Koristio sam Ubuntu sveukupno 20-tak dana, sve je bilo super, ali baš me zanima korištenje konzole, programiranje i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!

a de si  uzeo taj pi, kaj ne kosta 500 kn vise?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2013 22:41 (qwwerty11).
14 godina
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
Quiem kaže...

Bravo Baže, napokon tema koju ne mogu naći na netu. Kupujem najavljeni broj. 

Stvarno.

Swedish latin super funk.
15 godina
neaktivan
offline
Vrijeme je za novi Bug!

samo što su odabrali krivu distribuciju, trebali su staviti mint 13, ili 14, puno je sličniji po sučelju ljudima naviklima na widowse

 
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Čini se da ovaj mjesec kupujem bug.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
sirka666 kaže...

Mislio sam na ovo! 

 

http://www.bug.hr/bug/tekst/zablude-mogucnosti/96299.aspx

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
Svaka čast, pogodili ste temu :)

Kupujem definitivno, kao i uvijek ;)
Gaming is Life!
13 godina
moderator
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
passmaslom kaže...
gamer34 kaže...

Kako meni jos nije stigo a pretplatnik sam {#}

  Ako te išta tješi, nije još ni meni. Nadam se samo da ga nije netko popalio. Ne bi bilo prvi put. {#}

 

Poštovani, Vaše reklamacije su zaprimljene i biti će riješene u što kraćem roku.

 

Vesna Ujaković, Odjel pretplate i distribucije
14 godina
neaktivan
offline
Vrijeme je za novi Bug!
Neka neko objasni meni neznalici da li je Ubunt 12.10 kompletan operativni sistem koji može da mi zamjeni windows operativni sistem?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
Kurosawa kaže...
Neka neko objasni meni neznalici da li je Ubunt 12.10 kompletan operativni sistem koji može da mi zamjeni windows operativni sistem?

Naravno.

Swedish latin super funk.
15 godina
neaktivan
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Ubuntu je sada tek 3. distribucija po popularnosti, tako da me razočarao odabir Bug-a, ali svakako mi drago da su opet posvetili temu broja Linuxu nakon 1998

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vrijeme je za novi Bug!

Hehe...poslao ženu da mi kupi Bug!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
HomoScepticus kaže...

Hehe...poslao ženu da mi kupi Bug!

BTW, trenutno imam instaliran Lubuntu (Ubuntu s LXDE) na svom netbooku.

Vrlo zadovoljan.

Doduše, mislim da je za ovakve slabe netbooke još bolje rješenje Puppy linux, kojeg sam bio raubao godinama....

Jedva čekam da Canonical izda Ubuntu tablete, nadam se da će Linux uspjeti migrirati na tablete, jer su tableti budućnost, PC izumire, tu nema sumnje....

 

16 godina
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
HomoScepticus kaže...
HomoScepticus kaže...

Hehe...poslao ženu da mi kupi Bug!

BTW, trenutno imam instaliran Lubuntu (Ubuntu s LXDE) na svom netbooku.

Vrlo zadovoljan.

Doduše, mislim da je za ovakve slabe netbooke još bolje rješenje Puppy linux, kojeg sam bio raubao godinama....

Jedva čekam da Canonical izda Ubuntu tablete, nadam se da će Linux uspjeti migrirati na tablete, jer su tableti budućnost, PC izumire, tu nema sumnje....

 

 

Svakako mogu zamisliti graficare, inzenjere, ekipu po uredima, video editore, developere kako svi lupkaju prstima po tabletu na koljenima ili horizontalno na stolu s iskrivljenim vratom i kicnom jer su PC-i eto "izumrli". Glupost koju su provalili marketinski odjeli firmi koje prodaju tablete (sasvim ok, to im je posao, nitko ne vjeruje marketinskim odjelima tako ionako) a u koji nitko s malo soli u glavi ne vjeruje., ili tko koristi tablet. Tableti imaju svoje mjesto, uz PC-e, mobitele, laptope itd al ne iskljucuju ostale.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
Igor101 kaže...
HomoScepticus kaže...
HomoScepticus kaže...

Hehe...poslao ženu da mi kupi Bug!

BTW, trenutno imam instaliran Lubuntu (Ubuntu s LXDE) na svom netbooku.

Vrlo zadovoljan.

Doduše, mislim da je za ovakve slabe netbooke još bolje rješenje Puppy linux, kojeg sam bio raubao godinama....

Jedva čekam da Canonical izda Ubuntu tablete, nadam se da će Linux uspjeti migrirati na tablete, jer su tableti budućnost, PC izumire, tu nema sumnje....

 

 

Svakako mogu zamisliti graficare, inzenjere, ekipu po uredima, video editore, developere kako svi lupkaju prstima po tabletu na koljenima ili horizontalno na stolu s iskrivljenim vratom i kicnom jer su PC-i eto "izumrli". Glupost koju su provalili marketinski odjeli firmi koje prodaju tablete (sasvim ok, to im je posao, nitko ne vjeruje marketinskim odjelima tako ionako) a u koji nitko s malo soli u glavi ne vjeruje., ili tko koristi tablet. Tableti imaju svoje mjesto, uz PC-e, mobitele, laptope itd al ne iskljucuju ostale.

Druškane, ti ili ne znaš da postoje tableti s fizičkim docking tipkovnicama ili se praviš blesav?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
HomoScepticus kaže...
Igor101 kaže...
HomoScepticus kaže...

 

 

Svakako mogu zamisliti graficare, inzenjere, ekipu po uredima, video editore, developere kako svi lupkaju prstima po tabletu na koljenima ili horizontalno na stolu s iskrivljenim vratom i kicnom jer su PC-i eto "izumrli". Glupost koju su provalili marketinski odjeli firmi koje prodaju tablete (sasvim ok, to im je posao, nitko ne vjeruje marketinskim odjelima tako ionako) a u koji nitko s malo soli u glavi ne vjeruje., ili tko koristi tablet. Tableti imaju svoje mjesto, uz PC-e, mobitele, laptope itd al ne iskljucuju ostale.

Druškane, ti ili ne znaš da postoje tableti s fizičkim docking tipkovnicama ili se praviš blesav?

 

  Ako je to bilogdje kvaliteti pravog desktop računala onda... ma zaboravi nema šanse da je to moguće.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
HomoScepticus kaže...

Druškane, ti ili ne znaš da postoje tableti s fizičkim docking tipkovnicama ili se praviš blesav?

 

Razvijaj ti na tabletu od 10" i sa fizičkom tipkovnicom. Ili radi billboard na istome.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
sailor1 kaže...

Ubuntu je sada tek 3. distribucija po popularnosti, tako da me razočarao odabir Bug-a, ali svakako mi drago da su opet posvetili temu broja Linuxu nakon 1998

Kakve ima veze koja je distra po popularnosti, Ubuntu je vecim dijelom probio led i zasluzeno je u temi broja! Jedna od rijetkih distri (druga koja mi pada na pamet je openSUSE, ali ne znam bas da je namjenjena obicnim kucnim korisnicima, te recimo Mandriva, ex Mandrake) namjenjena kucnim korisnicima koja ima firmu(!)+ogroman community iza sebe! Valve sluzbeno podrzava upravo Ubuntu za svoj Steam for Linux! To "sluzbeno" treba uzeti sa rezervom, jer, naravno, SFL jednako radi i na Mintu, Debianu, Archu..., ali neupucenim korisnicima koji ne znaju sto je uopce distra sluzbena podrska takve firme ipak nesto govori.

 

Otidi malo na www.ubuntu.com pa vidi sto sve nude. Ubuntu Linux - desktop OS. Ubuntu za telefone - punokrvni smartphone OS (tek dolazi). Ubuntu za Android - piknes telefon u dock i voila imas punokrvni Ubuntu OS. Ubuntu TV - Ubuntu za pametne televizore. Ubuntu za servere - nista posebno za dodati. Landscape - web servis za centralizirani menadzment Ubuntu sustava. Ubuntu One - njihov cloud, spremanje podataka, sinkronizacija podataka s drugim Ubuntu masinama, mobitelima, streamanje muzike iz clouda na mobitele... Nije rijec samo o OS-u vec i o cijelom nizu drugih usluga koje se vezu za taj OS.

 

Naravno, sve ovo ima svojih prednosti i mana (recimo Ubuntu One je kritiziran jer je serverska strana softvera proprietary, a ne open source kao klijentska, Landscape je takoder proprietary, a ne open source...), ali to vec prelazi ovaj post. Nadam se da ce u Bugu sve ovo obraditi, jer cu konacno nakon dugo vremena ponovno kupiti neki broj Buga.

The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 15:46 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
sailor1 kaže...

Ubuntu je sada tek 3. distribucija po popularnosti, tako da me razočarao odabir Bug-a

 

Ubuntu je 3. jedino po distrowatchu.

Po broju instalacija je i dalje daleko prvi.

16 godina
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
HomoScepticus kaže...
Igor101 kaže...
HomoScepticus kaže...
HomoScepticus kaže...

Hehe...poslao ženu da mi kupi Bug!

BTW, trenutno imam instaliran Lubuntu (Ubuntu s LXDE) na svom netbooku.

Vrlo zadovoljan.

Doduše, mislim da je za ovakve slabe netbooke još bolje rješenje Puppy linux, kojeg sam bio raubao godinama....

Jedva čekam da Canonical izda Ubuntu tablete, nadam se da će Linux uspjeti migrirati na tablete, jer su tableti budućnost, PC izumire, tu nema sumnje....

 

 

Svakako mogu zamisliti graficare, inzenjere, ekipu po uredima, video editore, developere kako svi lupkaju prstima po tabletu na koljenima ili horizontalno na stolu s iskrivljenim vratom i kicnom jer su PC-i eto "izumrli". Glupost koju su provalili marketinski odjeli firmi koje prodaju tablete (sasvim ok, to im je posao, nitko ne vjeruje marketinskim odjelima tako ionako) a u koji nitko s malo soli u glavi ne vjeruje., ili tko koristi tablet. Tableti imaju svoje mjesto, uz PC-e, mobitele, laptope itd al ne iskljucuju ostale.

Druškane, ti ili ne znaš da postoje tableti s fizičkim docking tipkovnicama ili se praviš blesav?

 

 

Druskaj si mamu doma, a ne meni. Ti ocito ne koristis racunalo za svoj posao. Probaj ti ozbiljno raditi na tome 8 sati pa vidi koliko ti se svidja. Osim toga, ne moze se upakirati u tablet format gomila RAMa, profesionalna graficka itd. Pa ne browsaju svi 8 sati po Internetu na poslu! Cemu iskljucivost, pa ne moze se sve napraviti s istim alatom?!

 

 

15 godina
offline
Re: Vrijeme je za novi Bug!
qwwerty11 kaže...

a de si  uzeo taj pi, kaj ne kosta 500 kn vise?

Trenutno ga nema ni u Velikoj Britaniji > 330kn doma na vrata

http://hr.rsdelivers.com/campaigns/raspberry/pi2.aspx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice