Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

poruka: 71
|
čitano: 11.840
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10: 14 milijuna u prvom danu".
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

Ništa što bi me privuklo na novi OS ... osim direct X 12. Baš sam u neudomici koji ću sljedeći OS instalirat. Vjerovatno ću ih imat radi igara ali razmišljam o tranziciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

JBT svi oni koji su gledali novoga Terminatora...jel vas ovaj clanak posjeca na sto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

Jel ima netko problema s bootanjem? Muči me to što treba 2 minute da se laptop upali, a na 8.1 se pali za 14 sec??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10: 14 milijuna u prvom danu
B3Arf00t kaže...

Jel ima netko problema s bootanjem? Muči me to što treba 2 minute da se laptop upali, a na 8.1 se pali za 14 sec??

I meni se čini da se Win8.1 brže bootao na laptopu nego sad desetka. Nije da je razlika velika jer se OS diže sa SSD-a i ide to i dalje brzo, ali onako subjektivno gledano stavio bih ruku u vatru da se 8.1 brže bootao, naročito onaj dio od logina do učitanog desktopa.

Deckard
14 godina
offline
Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

Ma dakle, gledam sve ovo silno prepucavanje linux-win tabor i ajde de, tj. bolje ne uključiti se. E sada, želimo li nešto riješiti, a manje lamentirati, možda, opet kažem možda, bi mogli primjeniti par prekrasnih "alata" (naravno, govorim o win taboru) poput DISM-a, install_wim_tweak-a i malo "cum grano salis", a da vidite potom, oslobodite win 10 svega toga što Vam smeta (cortana, ie, bing, ... što god Vam padne na pamet)! Naravno, traba Vam "samo" install.wim od dotičnih Win kao jedan od glavnih uvjeta! Eto. Moj skromni prijedlog.

 

P.S.

Napravljeno na Win 8.1 i da vidite kako rade, a bez svih "pomoći" koje M$ "o tako dobrodušno" daje. Osim toga, lijepo je što je to sve regularno, dakle, cijelo vrijeme znate što se radi i kako se to napravilo tako da nema nikakove dodatne opsnosti unutar registija (razni pomoćni programčići koji uvijek nešto "ostave" kao slučajno). Naravno, M$ nebi bio M$ da koliko god Vi spriječili njihovo njuškanje po LAN-u, oni još više i svesrdnije to rade. No, s tim se do neke mjere valja pomiriti ako čovjek želi, hoće, mora raditi na dotičnoj platformi.

 

P.S. sec.

Ako se upustite u gore opisano, imate krasan mali programičić, a odaziva se na ime GetWaikTools, a koji Vam pomaže utoliko da ne morate skidati kompletan Windows 10 ADK (< od 4 Gb) već Vam samo skine zadnje verzije DISM-a i ImageX-a (> od 15 Mb). Sve potrebno pronađete na internetu za par min.

 

Lijepi pozdrav!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10: 14 milijuna u prvom danu
duhonja kaže...

 bravo..10+ ..napokon netko tko shvaca pravo stanje stvari..

 Danke.

Nazalost, ne slazu se svi sa logikom. Cough, cough, Bilal, wink, wink Bilal, cough, cough, Bilal, nudge, nudge...

12 godina
offline
Re: Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

Najstabilniji OS koji sam imao do sada od Microsofta, a imao sam ih sve, uključujući i ovaj novi Win 10, pa čak i onaj Win Me, bila je upravo Vista. Kad je izašla nije bila dobra, ali nakon prvog SP je postala odlična. Nema što nisam instalirao na taj stroj s Vistom i nikada nije ni štucnula, za razliku od toliko hvaljene sedmice. Posao mi je takav da moram biti koliko toliko u toku s novotarijama i zato sam i sad stavio win 10.

15 godina
offline
Re: Windows 10: 14 milijuna u prvom danu
darker kaže...

Najstabilniji OS koji sam imao do sada od Microsofta, a imao sam ih sve, uključujući i ovaj novi Win 10, pa čak i onaj Win Me, bila je upravo Vista. Kad je izašla nije bila dobra, ali nakon prvog SP je postala odlična. Nema što nisam instalirao na taj stroj s Vistom i nikada nije ni štucnula, za razliku od toliko hvaljene sedmice. Posao mi je takav da moram biti koliko toliko u toku s novotarijama i zato sam i sad stavio win 10.

Sjećam se da sam Vistu bio instalirao odmah kad je izašla i to je bilo groblje od OS-a. Pa sam mislio, kao, driveri, ovo, ono, mjesec-dva kasnije ista stvar. Pa sam joj ponovno dao šansu nakon SP-a i tada sam se jako ugodno iznenadio jer se ponašala odlično, bio sam fakat jako zadovoljan s tim OS-om sve dok nisam prešao na sedmicu kad je izašla, a sedmica mi tada nije djelovala ništa drugačije od pokrpane Viste. Ljudi su kipali po Visti isto kao i po osmici koja mi je također odličan OS i koja mi je bila ipak level up u odnosu na sedmicu. Vidim da se s nestrpljenjem čekala desetka kao "popravak" osmice i novi OS za mnoge godine pred nama. Meni sad desetka djeluje kao SP na osmicu, svojevrsni facelifting, čak sam nešto sitno i izgubio prelaskom s osmice, no nebitno. Ne kužim jedino po čemu će oni kojima se gadila osmica i 8.1 i čija su usta po forumima bila puna bijesa na osmicu sad biti oduševljeni desetkom ? Ili možda neće biti kad shvate da je sve faktički isto ko i na osmici, samo malo sitno pretumbano, isto kao što je bilo i kad se prelazilo s pokrpane Viste na sedmicu.

Deckard
14 godina
offline
Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

Vidiš ja sam koristio vistu još kada se zvala longhorn i nikada nisam imao ogromnih problema, istina nisam uopće zahtjevan korsnik, par igara internet i slično.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

skidam taj windows 10, skine se, priprema se za instalaciju, i na samom kraju mi izbaci neki error, i ništa, đaba skidao. Misllim da cu ja cekat ovaj programcic dole sto sam dobio da preko njega instaliram, jer izgleda preko updejta bas i ne ide.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 10: 14 milijuna u prvom danu

Vista je bila dobar os, koristio sam je od početka bez sp-a i nije bilo nikakvih problema jedino par programa nije radilo kasnije su proradili sa novim verzijama.

Imao sam tada novi pc pa nisam imao problema sa driverima, kao i sad sa win 10.. isti dan kad je izasao izasli su i driveri za ploču i zvuk, i graficku. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice