Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 896.714
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

Pijem kavu i trljam oči  Već je skoro na 15, a jučer je bio 12

 

 

Ovo ide do kraja godine do 20, a dugoročno tko zna .. Evo jednog zanimljivog odgovora

https://www.quora.com/What-is-the-peak-Bitcoin-can-reach/answer/Brian-Linder

 

Bitcoin Peak Value (Gold 2.0)

Now that we have made the case that Bitcoin can become Gold 2.0, what does that put the value at? The current market cap of gold is $7.762 trillion USD. To be conservative, let’s say that Gold and Bitcoin split that market cap. This would put the market cap of Bitcoin at $3.881 trillion USD. Since there will only ever be 21 million bitcoins, that would put the price in USD at $185,000USD/btc.

 

*kod amera je 10^12 trilijon, a kod nas je 10^12 bilijon

 

 

 mislim da sam negdje procitao da je oko 2.6 -3.4 milijuna bitcoina izgubljeno, izbrisan novcanik itd...

što može značiti samo još veću cijenu ;)

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
BREITLING kaže... 

 mislim da sam negdje procitao da je oko 2.6 -3.4 milijuna bitcoina izgubljeno, izbrisan novcanik itd...

što može značiti samo još veću cijenu ;)

 U linku koji sam naveo lik računa i to:

 

For the aggressive but realistic Gold 2.0 scenario peak, let’s say it matched gold’s current marked cap. Further, let’s assume that around 3 million bitcoins have been lost forever. That would put our aggressive peak at $431,000USD/btc.

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 10:33 (hrvooje).
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Jedno pitanje, onako, čisto iz znatiželje, jer nigdje nisam vidio da je netko to pitao:

Što ako propadne/zatvori se/nestane wallet na kojem netko ima bitcoine? Naravno, onaj online, ili mobilni, ako se aplikacija ugasi...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Online walleti i exchange walleti ako propadnu gubiš sve pare jer ne kontroliras private key. "Your Keys, Your Bitcoin. Not Your Keys, Not Your Bitcoin!"

 

Walleti za računala ili za mobitele key spremaju na tvoj komp ili mob. Moš ga prepisati, isprintati, spremiti na sigurno. No i dalje te može netko hakirati pa ukrasti pare. Zato je najsigurniji hardverski wallet (tipa Ledger).

 

Evo baš je jučer Nicehash hakiran. Jel je ili nije, ne moš znati. Lako moguće da su oni sami uzeli pare...

 

14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Evo da se i ja ukljucim u raspravu. Vidim da je u zadnje vrijeme svima puna usta bitcoina i kriptovaluta. Eto ja bi želio recimo uplatit na to 1000kn. Dali mi moze neko objasnit šta je najbolje,šta trebam otvorit,gdje se trebam registrirat i kako uplatit? Znači ne zanima me nikakvo trgovanje s tim valutama,nego recimo eto da uplatim tu svotu novca i da gledam kako raste odnosno pada, i dali se može u bilo koem trnutku napravit isplata na bankovni račun recimo. Npr ja uplatim 1000kn,i recimo za godinu dana tih 1000kn sad vrijedi 5000,dali se može to i tako raditi? Eto ako mi neko može malo to pojasniti,jesam noob u tome ali recimo da imam iskustva sa walletima tipa Skrill i paypal i sa uplatma i isplatama na iste..vjerujem da je slično tome?!

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
juno kaže...

Evo da se i ja ukljucim u raspravu. Vidim da je u zadnje vrijeme svima puna usta bitcoina i kriptovaluta. Eto ja bi želio recimo uplatit na to 1000kn. Dali mi moze neko objasnit šta je najbolje,šta trebam otvorit,gdje se trebam registrirat i kako uplatit? Znači ne zanima me nikakvo trgovanje s tim valutama,nego recimo eto da uplatim tu svotu novca i da gledam kako raste odnosno pada, i dali se može u bilo koem trnutku napravit isplata na bankovni račun recimo. Npr ja uplatim 1000kn,i recimo za godinu dana tih 1000kn sad vrijedi 5000,dali se može to i tako raditi? Eto ako mi neko može malo to pojasniti,jesam noob u tome ali recimo da imam iskustva sa walletima tipa Skrill i paypal i sa uplatma i isplatama na iste..vjerujem da je slično tome?!

 

Hvala!

 Da biš ih kupio moraš se registrirati na jednu od više mjenjačnica gdje se trguje sa bitcoinom i ostalim kriptovalutama. Tamo kad kupiš prebaciš u svoj novčanik (wallet) gdje možeš pustiti da stoji koliko god hoćeš. U nekom trenutku ako želiš ih prodati morat ćeš opet staviti te coine na mjenjačnicu di ih možeš prodati za dolar/euro te onda potom te novce prebaciti sebi na svoj račun u banci.

Stoja
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Stoja kaže...
juno kaže...

Evo da se i ja ukljucim u raspravu. Vidim da je u zadnje vrijeme svima puna usta bitcoina i kriptovaluta. Eto ja bi želio recimo uplatit na to 1000kn. Dali mi moze neko objasnit šta je najbolje,šta trebam otvorit,gdje se trebam registrirat i kako uplatit? Znači ne zanima me nikakvo trgovanje s tim valutama,nego recimo eto da uplatim tu svotu novca i da gledam kako raste odnosno pada, i dali se može u bilo koem trnutku napravit isplata na bankovni račun recimo. Npr ja uplatim 1000kn,i recimo za godinu dana tih 1000kn sad vrijedi 5000,dali se može to i tako raditi? Eto ako mi neko može malo to pojasniti,jesam noob u tome ali recimo da imam iskustva sa walletima tipa Skrill i paypal i sa uplatma i isplatama na iste..vjerujem da je slično tome?!

 

Hvala!

 Da biš ih kupio moraš se registrirati na jednu od više mjenjačnica gdje se trguje sa bitcoinom i ostalim kriptovalutama. Tamo kad kupiš prebaciš u svoj novčanik (wallet) gdje možeš pustiti da stoji koliko god hoćeš. U nekom trenutku ako želiš ih prodati morat ćeš opet staviti te coine na mjenjačnicu di ih možeš prodati za dolar/euro te onda potom te novce prebaciti sebi na svoj račun u banci.

 Ok,to sam skužio,ali kako izabrati wallet odnosno mjenjačnicu,postoji neki bolji-lošiji,jednostavniji..koju biš mi ti recimo preporucio odnosno koje koristiš ako koristiš?

16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
juno kaže...

 Ok,to sam skužio,ali kako izabrati wallet odnosno mjenjačnicu,postoji neki bolji-lošiji,jednostavniji..koju biš mi ti recimo preporucio odnosno koje koristiš ako koristiš?

 E to baš i neznam jer nisam osobno toliko u tome, imam bitcoina u vrijednosti od 10 eura na Coinbase servisu i to je to Malo proguglaj pa vidi i prouči koja šta ima, kolike su provizije za transakcije i sl.

 

Coinbase je dosta popularan i user friendly al na njemu ima samo bitcoin, litecoin i ethereum valute, te im cijene dosta višlje znaju biti kada se kupuje. Primjer evo sada je kod njih bitcoin na 12,836 eura međutim ako odlučiš ga kupiti, prodavaju ti bitcoin po cijeni od 13,810 što je ogromna razlika...

Stoja
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Defintivno najjednostavniji način za kupit bitcoin kod nas je bitcoin-mjenjačnica.hr

 

Nije potrebna nikakva registracija. Staviš samo iznos koji hoćeš, upišeš adresu svog walleta i to je to. Uplata ti sjedne isti dan ako su uplatio do 15h, u suprotnom sljedeći dan sjedne.

 

 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Switch kaže...

Defintivno najjednostavniji način za kupit bitcoin kod nas je bitcoin-mjenjačnica.hr

 

Nije potrebna nikakva registracija. Staviš samo iznos koji hoćeš, upišeš adresu svog walleta i to je to. Uplata ti sjedne isti dan ako su uplatio do 15h, u suprotnom sljedeći dan sjedne.

 

 

 Super,thanks!! I znači onda kad je na walletu,mogu jednostavno samo imati ta sredstva i pratiti dali rastu odnosno padaju..i onda po tom tečaju prodati ako mi se prodaje..

10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Je li istina ili sam ja krivo nesto procitao da jos ne znaju ko je stvarno osnovao bitcoin?Znam da je koristen pseudonim satoshi nakamoto ali da ne znaju stvarni identitet lika?

 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
hrka11 kaže...

Je li istina ili sam ja krivo nesto procitao da jos ne znaju ko je stvarno osnovao bitcoin?Znam da je koristen pseudonim satoshi nakamoto ali da ne znaju stvarni identitet lika?

 

 Tako je. Nisi ništa krivo pročitao.

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Iz ociju promatraca koji vec duze prati sta se desava(nisam ulagao jer nisam ni imao keš koji bi mogao riskirat) ovo postaje sve zanimljivije,evo presao je i 15 000,nesto se ovde gadno desava.Bas zanimljivo.

A ovo za osnivaca nikad nisam ni obracao paznju da je to samo pseudonim,zato sam provjeravao s vama,sto je jos zanimljivije.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 15:48 (hrka11).
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
juno kaže...
Switch kaže...

Defintivno najjednostavniji način za kupit bitcoin kod nas je bitcoin-mjenjačnica.hr

 

Nije potrebna nikakva registracija. Staviš samo iznos koji hoćeš, upišeš adresu svog walleta i to je to. Uplata ti sjedne isti dan ako su uplatio do 15h, u suprotnom sljedeći dan sjedne.

 

 

 Super,thanks!! I znači onda kad je na walletu,mogu jednostavno samo imati ta sredstva i pratiti dali rastu odnosno padaju..i onda po tom tečaju prodati ako mi se prodaje..

 Kad ti je na walletu fino uđeš kad hoćeš i pratiš kakvo je stanje. S walleta moš poslati na koji hoćeš exchange pa trejdati ako te to zanima.

Preko iste stranice moš prodati bitcoin kad se to odlučiš.

6 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

30 kn preko zabe internet bankarstva zvuči super, ali ne vidim gdje se može preko e-zabe uplatiti sepa transferom. Na e-zabi pod inozemne uplate nema ničega, prazno je. 

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
cryptozg kaže...

30 kn preko zabe internet bankarstva zvuči super, ali ne vidim gdje se može preko e-zabe uplatiti sepa transferom. Na e-zabi pod inozemne uplate nema ničega, prazno je. 

 Imaš devizni račun? Mislim da je potreban devizni račun za SEPA nalog.

6 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Nemam devizni račun. Zna li netko je li stvarno potreban devizni račun ili banka može jednostavno po svom tečaju preračunati novce?

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
juno kaže...
Switch kaže...

Defintivno najjednostavniji način za kupit bitcoin kod nas je bitcoin-mjenjačnica.hr

 

Nije potrebna nikakva registracija. Staviš samo iznos koji hoćeš, upišeš adresu svog walleta i to je to. Uplata ti sjedne isti dan ako su uplatio do 15h, u suprotnom sljedeći dan sjedne.

 

 

 Super,thanks!! I znači onda kad je na walletu,mogu jednostavno samo imati ta sredstva i pratiti dali rastu odnosno padaju..i onda po tom tečaju prodati ako mi se prodaje..

 Evo cisto da nadodam. Za kupovinu bitcoina definitivno predlazem gore navedenu stranicu (nikako ne coinbase!!!). Sto se tice walleta ja koristim bitcoin wallet(tako se zove app) za android koji ti prikazuje i trenutnu vrijednost bitcoina u kunama(ne znam tocno po kojem tecaju preracunava) i ima dosta mali fee za prebacivanje sredstava ako odaberes "Economi" nacin transfera. Cak koristi automatsko generiranje novog QR koda (adrese) za svaku novu transakciju iako to zna bit problem ako oces odradit vise transakcija sa tipa bitcoin mjenjacnice jer transfer traje neko vrijeme pa nemozes obavit novu transakciju dok prva nije potvrdena. Za mjenjacnicu koristim HitBTC koji ima relativno mali fee(iako postoje odredene sa amnjim fee-em ali sa manjim mogucnostima trgovanja) i nema nikakvih komplikacija kada zelis povuci sredstva sa njega. Z prodaju takoder mozes koristit bitcoin mjenajcnicu koja ako se ne varam uzima proviziju od nekih 7% kod kupnje a nisam siguran kakva je situacija za prodaju.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 20:18 (stirko55).
16 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

16,5k a nije bio članak na bugu da je prešao 16 :) 

sad kad facebuk braća prodaju svojih 100 000 btc i sve ode u lijepu

hvale se kako sad imaju milijardu, ali zapravo svaki ima zapravo samo 500M$

 

 

 Ovaj šiljak će uskoro nekoga ubosti u guzicu

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 22:40 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

16,5k a nije bio članak na bugu da je prešao 16 :) 

sad kad facebuk braća prodaju svojih 100 000 btc i sve ode u lijepu

hvale se kako sad imaju milijardu, ali zapravo svaki ima zapravo samo 500M$

 

 

 

 dobra ti je matematika sjedi 5

7 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Moze li se za tipa 700 kn kupit bitcoin ili sta vec?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

može ide na 1 satoshi koji je dio 100 milijuna bitcoina znači dosta manje od jedne lipe hrvatske kune naravno računaj da ima neki minimum kupnje par centi dollar zavisi od burze

6 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Ne mozes 1 bitcoin, ali mozes cca 0.007 bitcoina

16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
cryptozg kaže...

30 kn preko zabe internet bankarstva zvuči super, ali ne vidim gdje se može preko e-zabe uplatiti sepa transferom. Na e-zabi pod inozemne uplate nema ničega, prazno je. 

 Dosta je to zbunjujuće kada netko sam prvi put radi.

 

Znači, da bi uopće mogao samostalno napraviti transfer/uplatu u inozemstvo preko e-zabe moraš imati devizni račun!

 

Onda ideš na inozemne uplate (moguće da se tebi ništa ne prikazuje jer nemaš još otvoren devizni račun).

 

No bitno je znati da kod ispunjavanja naloga moraš otvoriti dodatna polja (na dnu stranice je taj box), u kojima onda biraš da si fizička osoba i dalje unosiš svoje podatke...

Plaćanje u inozemstvo Plaćanje u inozemstvo
Dodatna polja Dodatna polja
ID platitelja ID platitelja
...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

 

stvarno mi nije jasno zasto koristite strane burze pogotovo coinbase koji je toliko spor da je postao neupotrebljiv kao i kraken

imate domacu burzu bitkonan bitkonan.com nema nikakvih provizija ni za uplate ni za isplate .

ja je uglavnom koristim za isplate

 

imate i bitcoin-mjenjacnica.com

s tim da oni isto kao i bankomati imaju dosta velik fee za moj ukus

 

od stranih burza jedino koristim yobit.net

 

 

16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
TheBug kaže...

 

stvarno mi nije jasno zasto koristite strane burze pogotovo coinbase koji je toliko spor da je postao neupotrebljiv kao i kraken

imate domacu burzu bitkonan bitkonan.com nema nikakvih provizija ni za uplate ni za isplate .

ja je uglavnom koristim za isplate

 

imate i bitcoin-mjenjacnica.com

s tim da oni isto kao i bankomati imaju dosta velik fee za moj ukus

 

od stranih burza jedino koristim yobit.net

 

 

 Pa Coinbase je najpopularniji jer je - najjednostavniji, zar to nije jasno?

Za ljude koji će uplatiti 100-200 eura i onda gledati kako to raste i pada, plus fensi appovi za mobitele, što ćeš bolje?

 

 To nije za one koji mešetare, stalno nešto kupuju ili prodaju, već za njubare...

 

I kod njih je daleko manja provizija nego li na toliko spominjanoj domaćoj bitcoin-mjenjacnici (koje je i meni super, ali te brate odere pošteno)

 

Za bitkonan nisam nikad čuo, nije mi jasno - kako uopće funkcioniraju ako ne uzimaju proviziju?!? A nekako sam skeptičniji prema tim recimo noname servisima u usporedbi sa sporim i bugovitim, ali najpopularnijim na svijetu - Coinbaseom.

...
8 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Koliko coinbase uzima provizije, kad je vec za njubare pa cu reci da neki noob hoce kupiti bitcoin za 100kn.

6 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

U redu, hvala ti puno na uputama. Uskoro otvaram devizni :D

Btw bitkonan ne uzima proviziju za uplate već mijenja po užasno nepovoljnom tečaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 1:08 (cryptozg).
16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Kresimir4 kaže...

Koliko coinbase uzima provizije, kad je vec za njubare pa cu reci da neki noob hoce kupiti bitcoin za 100kn.

 Na sto eura ti uzmu tri eura.

 

A sad koliko će ti uzeti na 13 eura ne znam točno, sigurno više od tri posto (ispod neke granice imaju fiksnu proviziju, ne postotak)

...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice