Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 897.467
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Može netko pojasniti ovo? Takvu situaciju sam vec nekoliko puta vidio, netko je prodao btc za 20k eur ako dobro iscitavam, a kasnije netko kupio za 6 i nešto. Kako? Kako cijena može na doslovno min. skociti toliko visoko (skoro duplo) i na tako specificnu cifru? Također Ethereum je na istom mjestu skocio isto (i pao), bez prijašnjeg rasta i postupnog pada.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 14:34 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
D3lBoy kaže...

Može netko pojasniti ovo? Takvu situaciju sam vec nekoliko puta vidio, netko je prodao btc za 20k eur ako dobro iscitavam, a kasnije netko kupio za 6 i nešto. Kako? Kako cijena može na doslovno min. skociti toliko visoko (skoro duplo) i na tako specificnu cifru? Također Ethereum je na istom mjestu skocio isto (i pao), bez prijašnjeg rasta i postupnog pada.

 Nitko nije prodao BTC za 20k eura, barem ne u zadnje vrijeme. Takvi grafovi se dobivaju sell i buy orderima. Netko je stavio da prodaje 1btc za 20k eura, no taj order nije triggeran jer ima ljudi koji prodaju za niže. Ista stvar je i s kupovinom. Ja mogu staviti da prodajem 1eth za 4k eura, no nitko neće kupit dok moja ponuda ne bude najniža. Mogu staviti i da ga kupujem za 200 eura no nitko mi to neće prodati dok moja ponuda ne bude najviša.

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

To mi je jasno, no zašto bi se to pojavljivalo na  mjestu gdje pratimo cijene, zar ne prikazuju (npr. taj cryptowatch) ostvarene kupnje i prodaje. Da prikazuju svačiji zahtijev to bi bio živi kaos i vidjeli bi to puno cesce. Kladim se da ima hrpa ljudi koji su vec postavili buy/sell limit visoko/nisko, pa se ne vide.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
D3lBoy kaže...

To mi je jasno, no zašto bi se to pojavljivalo na  mjestu gdje pratimo cijene, zar ne prikazuju (npr. taj cryptowatch) ostvarene kupnje i prodaje. Da prikazuju svačiji zahtijev to bi bio živi kaos i vidjeli bi to puno cesce. Kladim se da ima hrpa ljudi koji su vec postavili buy/sell limit visoko/nisko, pa se ne vide.

 To se vrlo često događa na EtherDelti. Meni je jednom prikazao cijenu coina koji je inače bio na 12 centi na preko 700k dolara, a nitko nije ispunio taj order. Cijene radije prati po prodajnim cijenama na marketu nego na tim monitorima cijena. Ja iznos na Delti pratim no ne zbog preciznosti nego da vidim koliko je otprilike vrijednost. 

6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi!!

 

Novi sam i volio bi uložiti u altcoine.Mišljenja sam da je bitcoin blizu svog maksimuma i da je više isplativo u altcoine ulagati.Dosta sam čitao zadnjih tjedana i imam account na Kraken.Prema svemu sudeci SEPA je najbrzi i najbolji nacin za depozit novca za trgovanje.Zanima me oce li biti problema zato sto moj account na kraken ne glasi na moje ime i prezime vec je random nick????To pitam jer je neko od vas tu spomenuo da je pozeljno da glasi na ime i prezime.Nebi volio raditi novi account ako se ne mora jer sam se vec verificirao na postojecem accountu.Hvala na odgovoru :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ima ko ideju kako najbolje proći s feejevima kod prebacivanja btc-a s coinbasea na binance? Svi su postali dosta skupi. Znam da postoje određene 'cake' da se prođe jeftinije kod transakcija, a pošto sam tek tjedan dana u tome, nisam uspio sakupiti dovoljno široko znanje o konverzijama i transakcijama.

 

EDIT: jedno pitanje u vezi wallet-a. Trenutno za btc koristim mycelium. U slučaju da na binanceu btc raskopam na nekoliko altcoinova, mogu li ja i te altcoine pospremit na mycelium ili moram koristit neki drugi wallet? (ledger nemam jer ga nema nigdje do kraja 3. mjeseca za kupit)

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 16:56 (dax-lax).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Ledger u protisu na lageru, samo nije vise 560 kn vec preko 900kn.

Darth Vader
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Mislim daa ću ipak pričekat da mi dođe od ledgera direkt za 94€ kad je već free shipping na prednarudžbu
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

I šta ako ledger vrisne? Držati neki paper wallet uz to?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
D3lBoy kaže...

I šta ako ledger vrisne? Držati neki paper wallet uz to?

 Imaš seed kojim ga možeš "vratiti iz mrtvih".. kupiš novi Ledger, restoraš ga i eto pristupa svim walletima na njemu..

 

Isto tako, kako sam shvatio, možeš kupiti i neki sličan uređaj koji se koristi istom tehnikom za generiranje ključeva (npr. Trezor)..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Za feejeve nisam siguran, jedino znam da ako stavis preniski da ces se nacekati. Neki dan sam stavio 10€ kad sam prebacivao preko myceliuma i 2 dana mi nije bila potvrđena transakcija, onda sam platio još 25$ viaBTC acceleratoru da mi progura transakciju. 

 

Što se tice walleta, Mycelium je BTC wallet i iskuljučivo za BTC. Ako na exchangeu kupujes coine, tipa ERC-20 (Ethereum, Elixir, itd.), onda za njih koristiš myetherwallet (ili MEW skračeno). Određeni coini imaju vlastite wallete koje moraš skinuti na računalo (npr. Neblio), za svaki pronađeš informacije na njihovim stranicama.

13 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

To znači da moram imat walleta kolko i coinova ugrubo? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
dax-lax kaže...

To znači da moram imat walleta kolko i coinova ugrubo? 

Evo lista coinova koje ledger podržava: https://www.ledgerwallet.com/cryptocurrencies

 

BTW, na listi su coinovi, tokeni su također podržani ako je njihov coin na listi (e.g. svi Ethereum (ERC20) tokeni, NEO (NEP-5) tokeni itd..)

14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

postoji li mogucnost da raspolozivi bitcoin sa binance prebacim na neki wallet ili negdje di ga mogu prodat u dollare i onda te dollare na skrill racun ?

švšvš
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Mozes na bitpanda provjereno radi verfikacija preko video identifikacije bude brzo gotova. Postoji hrpa nacina uplata i isplata. Provizija je u obliku da im je cijena kad prodajes niza nego kad kupujes

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ajde ljudi ne nasjedajte na stare piramidalne fore......ima tu kruha ali samo za one koji su lumeni i prvi izvuku lovu a vama ostalima ostati će gorak okus u ustima.....možete si odmah istetovirati na čelo IDIOT

Kada god platite nešto što nemate opipljivo u rukama budite sigurni da ste ispali magare....

 

 
0 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
MajstorX kaže...

Ajde ljudi ne nasjedajte na stare piramidalne fore......ima tu kruha ali samo za one koji su lumeni i prvi izvuku lovu a vama ostalima ostati će gorak okus u ustima.....možete si odmah istetovirati na čelo IDIOT

Kada god platite nešto što nemate opipljivo u rukama budite sigurni da ste ispali magare....

 

 A?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
MajstorX kaže...

Ajde ljudi ne nasjedajte na stare piramidalne fore......ima tu kruha ali samo za one koji su lumeni i prvi izvuku lovu a vama ostalima ostati će gorak okus u ustima.....možete si odmah istetovirati na čelo IDIOT

Kada god platite nešto što nemate opipljivo u rukama budite sigurni da ste ispali magare....

 

 Osjećaš se bolje sada?

13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

 A on plaću dobiva tako da mu netko da na ruke novac ili zlatne poluge ??

13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
itomic009 kaže...

 A on plaću dobiva tako da mu netko da na ruke novac ili zlatne poluge ??

 Nije bitno kako on dobiva plaću. Što se mene tiče može ju dobivati kako god njemu paše. Al ako on ulazi u tuđa posla i još pritom govori sudionicima topica da su idioti, onda zaslužuje barem da ga se isprda. 

11 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Bok ljudi,

 

Također sam jedan od novih u kripto svijetu te imam jedan problem, vezano uz site Hitbtc. Moja zadnja transakcija je da sam prebacio 0.0010836 BTC-a sa GDAX-a na moj Hitbtc wallet i zanima me kako je moguće da stanje na Hitbtcu kaže da je 0.000493449 BTC?? Imao sam čak od prije nešto sitno gore, nekoliko kuna kad bi se pretvorilo ali nebitno znači...Koliko ja vidim nema nikakav transaction fee za tu stranicu i nikako mi nije jasno gdje je otišlo pola; zapravo još više od pola mojih bitcoinova...

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 11:51 (frzek122).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
frzek122 kaže...

Bok ljudi,

 

Također sam jedan od novih u kripto svijetu te imam jedan problem, vezano uz site Hitbtc. Moja zadnja transakcija je da sam prebacio 0.0010836 BTC-a sa GDAX-a na moj Hitbtc wallet i zanima me kako je moguće da stanje na Hitbtcu kaže da je 0.000493449 BTC?? Imao sam čak od prije nešto sitno gore, nekoliko kuna kad bi se pretvorilo ali nebitno znači...Koliko ja vidim nema nikakav transaction fee za tu stranicu i nikako mi nije jasno gdje je otišlo pola; zapravo još više od pola mojih bitcoinova...

 Ništa čudno. Pola ti je oslo na bitcoin transaction fee. Guglaj šta je to. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori

Guglam ali mislio sam da ide samo taj njihov fiksni fee i ništa drugo. Sad znam za drugi put. Zanima me da li mogu išta s tih sitno bitcoina (35kn) koji su mi ostali na accountu? Jer ne mogu ih prodati ili tradeati pošto minimalno se može 0.01 koliko sam shvatio. Prebacio bi se na binance jer mi više odgovara kao exchange site i mislim da ako ih idem prebacivat opet tamo da mi neće ništa ostati.

11 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
frzek122 kaže...

Guglam ali mislio sam da ide samo taj njihov fiksni fee i ništa drugo. Sad znam za drugi put. Zanima me da li mogu išta s tih sitno bitcoina (35kn) koji su mi ostali na accountu? Jer ne mogu ih prodati ili tradeati pošto minimalno se može 0.01 koliko sam shvatio. Prebacio bi se na binance jer mi više odgovara kao exchange site i mislim da ako ih idem prebacivat opet tamo da mi neće ništa ostati.

 zato se na gdax pretvori btc u eth i onda prebaciš eth u wallet s minimalnim fee

osim ako ne želiš čuvati upravo btc, ali se onda ne isplati s tako sitnim iznosima

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
frzek122 kaže...

Guglam ali mislio sam da ide samo taj njihov fiksni fee i ništa drugo. Sad znam za drugi put. Zanima me da li mogu išta s tih sitno bitcoina (35kn) koji su mi ostali na accountu? Jer ne mogu ih prodati ili tradeati pošto minimalno se može 0.01 koliko sam shvatio. Prebacio bi se na binance jer mi više odgovara kao exchange site i mislim da ako ih idem prebacivat opet tamo da mi neće ništa ostati.

 Ne mozes ni na Binanceu tako sitne ordere pravit, ako se mislis igrati lijepo uplati jos novca, u suprotnom cekaj da btc naraste na milion dolara pa ces imati 3500 umjesto 35kn ;)

12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
MajstorX kaže...

Ajde ljudi ne nasjedajte na stare piramidalne fore......ima tu kruha ali samo za one koji su lumeni i prvi izvuku lovu a vama ostalima ostati će gorak okus u ustima.....možete si odmah istetovirati na čelo IDIOT

Kada god platite nešto što nemate opipljivo u rukama budite sigurni da ste ispali magare....

 Ovdje ljudi najčešće kupuju i prodaju ovisno o vrijednosti.

 

Trebaš tek vidjeti ove budale

https://www.nyse.com/index

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Kako vam se čini sadašnja situacija s marketom? Još dolje prije nego gore ? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
mac92 kaže...

Kako vam se čini sadašnja situacija s marketom? Još dolje prije nego gore ? 

 Vrlo lako moguće, barem još par dana će biti neizvjesno prije novog bull runa..

14 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
assassin.st kaže...
mac92 kaže...

Kako vam se čini sadašnja situacija s marketom? Još dolje prije nego gore ? 

 Vrlo lako moguće, barem još par dana će biti neizvjesno prije novog bull runa..

 Gledao sam grafove, znalo je potrajati do polovice veljače. Manje više sve je u padu, al svejedno ne mogu baš previše jeftino kupit, ne prodaje se 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
MajstorX kaže...

Ajde ljudi ne nasjedajte na stare piramidalne fore......ima tu kruha ali samo za one koji su lumeni i prvi izvuku lovu a vama ostalima ostati će gorak okus u ustima.....možete si odmah istetovirati na čelo IDIOT

Kada god platite nešto što nemate opipljivo u rukama budite sigurni da ste ispali magare....

 

 

Nemam u rukama ali imam na kartici 

Buraz sad ulaze hedge fondovi, upadamo u neminovo kesolovilo. Sad ti je još šansa za dobar upad, takve prilike više neće biti ove godine.
Nakon prvog tjedna u veljači marketcap to the moon, booooooooooooooo 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice