Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.418.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

imam neko sranjsko noname napajanje od 400W i do sad radi solidno ali nisam siguran da je bas zdravo i mozda trebam novo pa ako
mozete rec dal je potrebno jace i koje

CPU
    Intel Core i5 3470 @ 3.20GHz
RAM
    1x8,00GB Single-Channel DDR3 @ 797MHz (11-11-11-28)
Motherboard
    ASUS P8B75-V (LGA1155)
Graphics
    SyncMaster (1680x1050@60Hz)
    512MB NVIDIA GeForce GTX 460
Storage
    232GB Seagate ST3250310AS ATA Device (SATA)    43 °C
Optical Drives
    No optical disk drives detected
Audio
    Realtek High Definition Audio
+ USB 3.0 Front Floppy Disk Bay 20 Pin 2 Ports hub Bracket

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 16:49 (fpopic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako nije jako vruce i nema nikakvog restartanja / gasenja kompa , onda jos mozes i s njim tjerat komp !

 

S druge strane , ako imas novce za novo napajanje ,mozes i novo uzeti !

 

Za 300-400kn imas npr : Corsair CX430 80+ Bronze , XFX 450W , Fortron Aurum 400W 80+ GOLD ... , pa cak i neki jaci modeli ako imas u planu neku jaču nadogradnju kompa !

 

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 20:46 (Haf932).
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Evo moje konfiguracije:
CPU: Intel core i3 4130
MBO: GIGABYTE GA B85 HD3, lga 1150
RAM: Kingston DDR3 4GB KVR16N11S8/4
HDD: Seagate Barracuda 7200 (ST500DM002)
Kućište: Thermaltake versa h21
Optički uređaj: Asus DRW-24F1ST
E sad, zanima me hoće li napajanje CORSAIR CX430, biti dovoljno za ovu konfiguraciju ili da idem na jače/slabije? Samo želim neko kvalitetno napajanje od poznatih brandova. Molim vas za savjet, sad kupujem komp pa trebam još to provjerit... Hvala.
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
joco385 kaže...
Samo želim neko kvalitetno napajanje od poznatih brandova.

CX je i više nego dovoljan, ali ako želiš, imaš za 400 kn Fortron Aurum 400W, 80+ GOLD

ili za 360kn XFX 450W 80+ Bronze, oba dolaze s 5 godina garancije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 10:51 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hvala vam, sada se dvoumim između corsair cx430 i xfx 450w, je li možda xfx bolji, ili su isti?Što biste mi vi preporučili?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XFX 450W, najbolja opcija za te pare (cca 350 Kn).

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XFX all the way.

 

Inače,imam isto napajanje,super radi. I razmišljam o prodaji,jer još ima 4 godine garancije. Pa ako bi te možda zanimalo,slobodno mi upikneš poruku.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kvaliteta tog napajanja je malo lošija, ali ako ti treba modularno i gledaš za i5 i gtx 760 onda je u redu napajanje.
Bolje modularno za nekih 30 kn više (+ dostava) je Lepa G650 (560 kn), a ako ti ne treba modularno i nije ti nužna velika efikasnost, uz tu Lepa-u, preporuka za:

 

Gold efikasnost:

 

Seasonic S12G 450 W (od 527 kn)

FSP Aurum S 400 W (od 400 kn) -   s i5 i gtx 760 će raditi na većem opterećenju, ali je kvalitetno tako da će jedino biti malo bučniji od ostalih. Ako se ipak odlučiš na malo slabije i3 i/ili gtx 750Ti onda je to vjerojatno najbolji izbor uzimajući u obzir cijenu.

 

Silver efikasnost:

FSP Raider S 550 W (od 420/480 kn)

 

Bronze efikasnost:

Seasonic SS-520GB (od 501 kn)

XFX TS 550 W (od 450 kn)

 

Znači za sva navedena napajanja smatram da su kvalitetnij od CS-a unatoč tome što neka imaju malo manju efikasnosti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 12:26 (kiwi_91).
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dali mi mozete preporuciti napajanje iz linksa do max 500 kn za fx 6300 i u buducnosti neku grafu ranga r270x? Pitam jer se jos nisam odlucio hocu li intel i3 ili fx6, pa da znam koje napajanje uzeti kada se odlucim... hvala

http://www.links.hr/?naziv=napajanje-600w-coolermaster-b600-atx-v2-3-120mm-vent-pfc&option=artikl&id_artikl=052.715.094 gledam ovaj B600, cini mi se ok napajanje, odtalo bi malo lufta, nekuzim se puno u napajanje, ali znam da je cm dobar brand i tako

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 16:57 (alien20).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pa samo pročitaj post iznad,majstor svih majstora za napajanje ti je razložio situaciju,ne znan šta bi više htio {#} od njegovog objašnjenja...lp :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
johnyaces777 kaže...

pa samo pročitaj post iznad,majstor svih majstora za napajanje ti je razložio situaciju,ne znan šta bi više htio {#} od njegovog objašnjenja...lp :)

Nazalost, moram uzeti iz linksa, jer nadoplacujem za nesto sto sam reklamirao..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

nisan mislio sa nepoštovanjem,samo ukazujem da je kolega razložio neke preporuke uglavnom modela do 500kn,a to je tvoj neki raspon,iste modele možeš nači i tamo,razliku u cijeni ne znan...lp :)

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mislim da se Cooler Master B600 i FSP VP600P isticu malo boljom kvalitetom od mase Chiefteca i LC Powera koji su u ponudi Linksa, ali ako ipak hoces nesto kvalitetnije onda probaj malo probiti budet i uzmi XFX 550W (530 kn) ili onog CS-a ako ti je modularnost od vece vaznosti.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebam preporuku za napajanje, cijena do cca 550 kuna, snaga do 600W, 80+ gold certifikat i da je modular ili semi modular.. Može li sa naći takvo što za te novce..? :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I3 3220 3,3ghz

R9 280 

H61m p20 (g3) 

Kingstone 2x4 gb 1333 

 Koje napajanje ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Torn kaže...
 Koje napajanje ?

XFX 550W ili Fotron Raider 550W.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 9:05 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam pitanje u vezi napajanja pod moj pc, naime od kako imam R9 280, kod gaminga (dota2, wath dogs) često se čuje vent od napajanja i ona mrežica otraga je poprilično topla.. dok se isto sa msi gtx 760 + fx 6300 (4,3GHz) nije događalo.. neka logika mi govori da je ovo prije više trošilo s obzirom da je grafa bila 1x8 pin + 1x6 pin, a ova sad je 2x6-pin i još je intel proc koji nebi trebal trošiti ko fx...

 

dal to znači da je napajanje pri kraju?

neka logika mi govori da nebi trebalo biti preslabo...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kalmageddon kaže...

Trebam preporuku za napajanje, cijena do cca 550 kuna, snaga do 600W, 80+ gold certifikat i da je modular ili semi modular.. Može li sa naći takvo što za te novce..? :D

Jedino sto sam nasao , a da je najblize tvojim zahtjevima je - Corsair CS-550M !

 

- 80+ GOLD

- polumodularan

- jamstvo 3 god.

- sluzbena stranica

Music As A Weapon !!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kalmageddon

 

Imaš i Lepa G650 (558 kn) ako ti nije problem kupovati u Uzi Shopu...

Pretp. da to nije za tvoju konfiguraciju? Jer bi za nju bio dovoljan i Seasonic SS-520GM2 EVO (od 520 kn)...

 

 

Schweini7

 

R9 280 troši više od GTX 760 oko cca 30 W, a Intel manje od FX-a po specifikacijama 11 W, ali budući da si clockao FX-a to bi trebalo biti više. Znači po potrošnji u full loadu su tu negdje, ali budući da je grafička često više opterećena od procesora moguće da ti ova sadašnja konfiguracija ima veću potrošnju od prijašnje.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da to sve to stoji, ali i ako ima više, zar ima u tolikoj mjeri da se napajanje grije? {#}

 

Jer prije kaj god da bi radil s kompom napajanje je najviše bilo mlako i to u 5mj kad je ono bilo vruće ko vrag...sad po ovom svježem vremenu je dosta toplije..

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 11:44 (Schweini7).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...
Kalmageddon kaže...

Trebam preporuku za napajanje, cijena do cca 550 kuna, snaga do 600W, 80+ gold certifikat i da je modular ili semi modular.. Može li sa naći takvo što za te novce..? :D

Jedino sto sam nasao , a da je najblize tvojim zahtjevima je - Corsair CS-550M !

 

- 80+ GOLD

- polumodularan

- jamstvo 3 god.

- sluzbena stranica

E puno ti hvala :) Mozda eventualno jos pogledam neko Seasonic, neka bude i Silver ili bronze certifikat, samo da je polumodularno ili modularno :) Imam u ovoj konfi pod Moj PC Seasonic i prezadovoljan sam , tiho je i efikasno :) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 13:49 (Kalmageddon).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cooler Master V850

To napajanje kosta oko 1300-1400 kuna.. Ja bih da imam tu lovu za napajanje svakako išao na Seasonic Platinum 860, SS-860XP i mozda je cak malo i jeftinije, ovisno gdje kupujes :) pozz


Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kalmageddon kaže...

E puno ti hvala :) Mozda eventualno jos pogledam neko Seasonic, neka bude i Silver ili bronze certifikat, samo da je polumodularno ili modularno :) Imam u ovoj konfi pod Moj PC Seasonic i prezadovoljan sam , tiho je i efikasno :) 

Imas od Seasonica model SS-520GM2 EVO koji je FULL modularan , al je 80+ Bronze ! A za 600 i kusur kuna imas i jaci model , tj. od 620W !

 

 

tajo1960 kaže...

ima li tkogod iskustva sa cooler master v850 napajanjem? gledam nešto, zanima me... čini se jako dobro, dapače, odlično...

http://www.coolermaster.com/powersupply/v-series/v850/

Definitivno se slazem s kolegom @Kalmageddon-om za Seasonic SS-860XP !

 

Imas ga u HG Spotu po cijeni od 1.200kn , dok je drugdje blizu 1.500kn !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 22:18 (Haf932).
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fractal Newton serija, modularno

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=fractal+newton

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Steta sto nije FULL modularno , kad je vec 80+ Platinum Mršti se ! Al ga ima i u bijeloj varijanti {#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...

Steta sto nije FULL modularno , kad je vec 80+ Platinum Mršti se ! Al ga ima i u bijeloj varijanti {#}

Pa nema veze sto nije full modularno, ionako kabele koji su ugrađeni i koje nije moguće odvojiti treba svaki PC :) Pa ti dođe na isto :D (osim nekih napajanja gdje ih ima malo previse..xD)

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije na razini platinum modela Seasonic, Corsair, Cooler Master, ali po recenzijama imaju slično dobru regulaciju napona, tiha su (polupasivan rad - varijanta od 1000 W pali ventilator na nekih 40% (400 W)), japanski kondenzatori (uz male iznimke) i 5 god. garancije je tu za sigurnost. Jedino gdje su malo lošiji je kapacitet glavnih kondenzatora, znači ako ih opterećujete na nekih 80-100% postoji mogućnost da će se resetirati/ugasiti prilikom nekih kratkih padova napona u strujnoj mreži.

Budući da su najjeftinija Platinum napajanja na tržištu, imaju jako dobar omjer uloženo-dobiveno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima,

 

imam par godina staro napajanje Corsair HX520, te me zanima da li bi moglo pokretati slijedeću konfiguraciju:

 

Proc: I7 4790K

MBO: Asus Maximus VII Hero

Vodeno: Corsair H110 

Graf.: ATI 6850 2GB

RAM: 8GB DDR3 1600

Kućište: Thermaltake Level 10 GT

 

planiram se igrat sa klokanjem :)

 

Hvala

No pain no gain
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
streamg kaže...

imam par godina staro napajanje Corsair HX520, te me zanima da li bi moglo pokretati slijedeću konfiguraciju:

Bez problema.

Ako bi išao na jaču karticu tipa R9 280X ili sl., onda bi možda bilo dobro to zamjeniti za nešto novije,

ovako je ok.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice