Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.389.932
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

Molim vas preporuku napajanja za FX 6100, Sapphire r9 280 3GB OC dual-x, GIGABYTE GA-970A-DS3P, SSD disk 120 GB KINGSTON HyperX FURY.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pa slozena ti je konfa vec sa tom kombinacijom i ubacen je hyper 600w

 

sada zavisi koliko imas love, moja preporuka je Fortron Raider 550W

Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na vote down. Glupo što uopće pitam, je li?  Btw tamo su predložena 2 različita napajanja od 400w i 600w, a ti si sad preporučio treće različito. Ali kad već prkosim i buntovan sam...koje xfx napajanje bi bilo dovoljno? 550w? Otkrio sam da imaju garanciju 5 godina, a nisu uopće spomenuta. Nisu toliko dobri?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Liquid Silk kaže...

Hvala na vote down. Glupo što uopće pitam, je li?  Btw tamo su predložena 2 različita napajanja od 400w i 600w, a ti si sad preporučio treće različito. Ali kad već prkosim i buntovan sam...koje xfx napajanje bi bilo dovoljno? 550w? Otkrio sam da imaju garanciju 5 godina, a nisu uopće spomenuta. Nisu toliko dobri?

 kolko sam skužil,predložena su ti različita napajanja jer su ti u svakoj konfiguraciji predložili i različite grafičke kartice i još neke sitnice,tak da se ti sam odluči koju grafičku karticu misliš na kraju uzeti i po tome se mogu onda drugi ljudi koji ti pomažu ravnati,jer je potrošnja svake grafičke različita.inače i forton raider 550w i forotn hyper 600w imaju 5 godina garancije osim forton hexa sa 3 godine,a kaj se tiče XFX-a isto odlično napajanje ,ali sve opet zavisi koju grafičku karticu tj.konfiguraciju na kraju misliš kupiti i sa kolko love budeš onda raspolagal za napajanje.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 7:53 (jura).
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!
Jel cca. 50C puno za napajanje u loadu?
Imam RM750 i u GTA V se ventilator ne pali, a gornja ploha je na otprilike 50C(možda više).

I jel to odmaže hlađenju grafičke jer se topli zrak diže na nju?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 22:57 (chutac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me koliko je minimalo kvalitetno napajanje koje trebam imati za svoju konfu.Znaci i3 4150 + r9 270x. Na bequiet stranici mi kaze da je min 300w pa sam nasao jedno bequiet napajanje od 350w -400w peak pa me bas zanima hoce li to raditi jer sam skeptican a napajanje je jeftino.Help!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
chutac kaže...

Pozdrav!
Jel cca. 50C puno za napajanje u loadu?
Imam RM750 i u GTA V se ventilator ne pali, a gornja ploha je na otprilike 50C(možda više).

I jel to odmaže hlađenju grafičke jer se topli zrak diže na nju?

  Pa nije baš malo ali ako software ne pali vent na napajanju onda si dobar. RM serija je podešena tako da pusti više temperature nego inače u cilju tišine. Pa to ti ne utječe baš nešto previše na grafu. Ako je kućište dobro ventilirano onda ti je to zanemarivo.

Igormaric kaže...

Zanima me koliko je minimalo kvalitetno napajanje koje trebam imati za svoju konfu.Znaci i3 4150 + r9 270x. Na bequiet stranici mi kaze da je min 300w pa sam nasao jedno bequiet napajanje od 350w -400w peak pa me bas zanima hoce li to raditi jer sam skeptican a napajanje je jeftino.Help!

  Za tu kombinaciju grafe i procesora jeste dovoljno kvalitetno napajanje od oko 300W ili jače ali ključno je da je kvalitetno i da može isporučit tih 300W kontinuirano i stabilno, mada takav komp ne troši više od oko 250W u gamingu i to u špici potrošnje. Ne znam kakvo si to našao napajanje ali tebi je dobro svako ono solidno napajanje od oko 400W kojih ima velik izbor.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...
chutac kaže...

Pozdrav!
Jel cca. 50C puno za napajanje u loadu?
Imam RM750 i u GTA V se ventilator ne pali, a gornja ploha je na otprilike 50C(možda više).

I jel to odmaže hlađenju grafičke jer se topli zrak diže na nju?

  Pa nije baš malo ali ako software ne pali vent na napajanju onda si dobar. RM serija je podešena tako da pusti više temperature nego inače u cilju tišine. Pa to ti ne utječe baš nešto previše na grafu. Ako je kućište dobro ventilirano onda ti je to zanemarivo.

Igormaric kaže...

Zanima me koliko je minimalo kvalitetno napajanje koje trebam imati za svoju konfu.Znaci i3 4150 + r9 270x. Na bequiet stranici mi kaze da je min 300w pa sam nasao jedno bequiet napajanje od 350w -400w peak pa me bas zanima hoce li to raditi jer sam skeptican a napajanje je jeftino.Help!

  Za tu kombinaciju grafe i procesora jeste dovoljno kvalitetno napajanje od oko 300W ili jače ali ključno je da je kvalitetno i da može isporučit tih 300W kontinuirano i stabilno, mada takav komp ne troši više od oko 250W u gamingu i to u špici potrošnje. Ne znam kakvo si to našao napajanje ali tebi je dobro svako ono solidno napajanje od oko 400W kojih ima velik izbor.

 Evo o kojem se napajanju radi.

 

http://www.olx.ba/artikal/15557722/napojna-jedinica-350w/

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz, kolega mi ima OVO napajanje. Planira uzeti novu konfiguraciju do 3000 kuna, i ako se može iskoristiti to staro napajanje . Konfa bi bila okvirno neki quad core , 4 gb rama, onboard gpu, ssd ., Znači ništa posebno. Dali je to dovoljno dobro napajanje?

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebao bi neko jeftino gold napajanje min 550w ali da ima 2x 6+2 pin raila za gpu! s ovim xfx muku mucim! moze i modularno ali da ima stvarno dugacke kablove!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...

Trebao bi neko jeftino gold napajanje min 550w ali da ima 2x 6+2 pin raila za gpu! s ovim xfx muku mucim! moze i modularno ali da ima stvarno dugacke kablove!lp

 Super Flower Golden Green HX 550W, imas ga za 589kn.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Igormaric

 

Taj be quiet! je tehnički dovoljno snažan, ali skoro pa sve R9 270X trebaju 2x6 pin priključke. Što znači da s tim napajanjem nećeš uspjeti priključiti PCI-E jer nema niti jedan takav priključak, a koliko mi je poznato nema ni dovoljno molex-a da bi se mogli koristiti adapteri.

 

 

Nikacc

 

Dovoljno je to napajanje, a i radi se o kvalitetnom OEM-u Delta tako da ne bi trebalo biti nekih problema što se tiče pouzdanosti ili zaštite u slučaju da dođe do nekog ispada.

 

 

Stjepanj

 

Antec TP550C (od 590 kn) ili SF Golden Green HX (od 590 kn)

12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...

Trebao bi neko jeftino gold napajanje min 550w ali da ima 2x 6+2 pin raila za gpu! s ovim xfx muku mucim! moze i modularno ali da ima stvarno dugacke kablove!lp

Pa hebemu, bar ti koji se kuzis i pratis njuskalo znas da se za cc 600kn kupi hebeno napajanje preko oglasa :D

12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...
Stjepanj kaže...

Trebao bi neko jeftino gold napajanje min 550w ali da ima 2x 6+2 pin raila za gpu! s ovim xfx muku mucim! moze i modularno ali da ima stvarno dugacke kablove!lp

Pa hebemu, bar ti koji se kuzis i pratis njuskalo znas da se za cc 600kn kupi hebeno napajanje preko oglasa :D

 haha, kaj se tice napajanja znam neke osnove no kaj je u svakom napajanju unutra za to uvjek dodem tu pa pitam..jel ima kakvo polovno s garom gold certf.?

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...
FakeDeath kaže...
Stjepanj kaže...

Trebao bi neko jeftino gold napajanje min 550w ali da ima 2x 6+2 pin raila za gpu! s ovim xfx muku mucim! moze i modularno ali da ima stvarno dugacke kablove!lp

Pa hebemu, bar ti koji se kuzis i pratis njuskalo znas da se za cc 600kn kupi hebeno napajanje preko oglasa :D

 haha, kaj se tice napajanja znam neke osnove no kaj je u svakom napajanju unutra za to uvjek dodem tu pa pitam..jel ima kakvo polovno s garom gold certf.?

 ovo što ti je kolega kiwi_91 preporučio trebalo bi biti dovoljno, ja sam uzeo drugu opciju (super flower) i zadovoljan sam

no, obzirom da se ti voliš igrati s ocanjem i mijenjati hw, a možda te povuče i želja za kakvim sli/cf, bolje je za te pare gledati nešto polovno, a kvalitetno i jače pa si miran na duže staze

 

ili ako ti nije problem dodati još 300-tinjak kuna, uzmeš evga 750w g2, pa si miran 10 godina

12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...

 haha, kaj se tice napajanja znam neke osnove no kaj je u svakom napajanju unutra za to uvjek dodem tu pa pitam..jel ima kakvo polovno s garom gold certf.?

bilo je Corsair HX 650 novih po 600kn

 

npr ovo bi ja provjerio ako nije prodano

 

http://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-corsair-oglas-14613990

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

  Pa nije baš malo ali ako software ne pali vent na napajanju onda si dobar. RM serija je podešena tako da pusti više temperature nego inače u cilju tišine. Pa to ti ne utječe baš nešto previše na grafu. Ako je kućište dobro ventilirano onda ti je to zanemarivo.

 Bitno da napajanju ništa ne šteti.

Kućište je relativno dobro ventilirano:140mm naprijed, 120mm nazad i rupe u krovu i na boku.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dupli post, sry, ali evo da kažem da je vent proradio. 

Nakon 3-satne kure mučenja(GTA V), skidam bočnu stranicu i vidim da je napajanje mlako, puno hladnije nego inače. Sve radi 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 14:30 (chutac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Stjepanj kaže...

Trebao bi neko jeftino gold napajanje min 550w ali da ima 2x 6+2 pin raila za gpu! s ovim xfx muku mucim! moze i modularno ali da ima stvarno dugacke kablove!lp

 Evo kolega, po meni super napajanje

 

http://www.njuskalo.hr/kucista/corsair-rm-650w-80plus-gold-modularno-oglas-14686391

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze li , XFX XTR 650w Series drati ovo

maticna:gigabyte fxa ud3

procesor:amd 8350

graficka:amd r9 290x shappire tri x oc

ram:16gb 1866 mhz

 

Ako ne koje moze.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze bez problema...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Danas narucen EVGA G2 750w :D

Moj PC  
6 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima.Da li bi mi netko tko posjeduje Enermax NAXN 450W mogao reci nesto o njemu?

Hvala unaprijed.

why drink and drive when you can smoke and fly
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Nemam ga ali koliko vidim to napajanje spada u bazična napajanja. Kategorija solidnih napajanja bolje od onih jeftinijh sranja ali ne dobro kao poštena napajanja. Dakle, dobro za prek 80% korisnika.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Nemam ga ali koliko vidim to napajanje spada u bazična napajanja. Kategorija solidnih napajanja bolje od onih jeftinijh sranja ali ne dobro kao poštena napajanja. Dakle, dobro za prek 80% korisnika.

 ja na to napajanje nebi spojio ni fx 6300 i r9 270x a kamoli nesto bolje,to je jeftina serija od enermaxa,po meni je lc gp3 460w puno bolje napajanje od toga

12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ivo0 kaže...

Pozdrav svima.Da li bi mi netko tko posjeduje Enermax NAXN 450W mogao reci nesto o njemu?

Hvala unaprijed.

 ok je samo zavisi za šta, ono nešto tipa 260x grafa je ok...

 

npr Fortron Hexa+ 400W je bolji izbor

12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Da li ce drzati Pentium g3250 i gtx750oc 2gb.Taj komp radi cijelo vrijeme pa me zanima da li ce posluziti?
why drink and drive when you can smoke and fly
12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Drzati ce bez problema, jer taj komp trosi ko upaljač

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Na kraju ljeta mozda bude i3 4150 i gtx 760.
why drink and drive when you can smoke and fly
12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bolje gledaj i5 + gtx 960

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice