Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.389.728
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To kralju jer gledo sam na extreme power suply i vidio trosi 300w   i pomislio u sebi wtf zar amd  osmojezgreni proc moze trositi isto kao moj fx-ić 4300.

Bit ce upgrade

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CROGamerJosip kaže...

To kralju jer gledo sam na extreme power suply i vidio trosi 300w   i pomislio u sebi wtf zar amd  osmojezgreni proc moze trositi isto kao moj fx-ić 4300.

Bit ce upgrade

 To je novija verzija Vishere TDP-a jednakog kao i tvoj FX-4300 (95W) tako da može. Samo navali.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima li netko SuperFlowerovo napajanje? Čitao sam recenzije da su vrhusnka i imaju dosta visoku cijenu. Navodno da je Seasonic ispod haube, a nema ih u našim trgovinama pretjerano. Centro i Micron većinom ih imaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 13:10 (ParaNO1d).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ParaNO1d kaže...

Ima li netko SuperFlowerovo napajanje? Čitao sam recenzije da su vrhusnka i imaju dosta visoku cijenu. Navodno da je Seasonic ispod haube

Ako je SuperFlower, onda je SuperFlower, nikako ne može biti Seasonic jer SuperFlower radi napajanja kao i Seasonic.

ps. inače, napajanja su vrhunska, preporuka je EVGA SuperNova G2 serija (unutra SuperFlower Leadex), ako kupuješ baš SuperFlower,

vani ih imaš koliko ti srce želi.

ps.2 inače kod nas ih ima i UziShop, EVGA 750 G2 cca. 1000 kn.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovako,imam pitanje u svezi svog pca,danas sam kupio novo kučište,u pitanje je coolermasterov silencio 550,sve složio i sve trenutno radi,te sam umjesto stock coolera ubacio coolermasterov hyper tx3.Sve složio i sve super,samo,prije u starome kučistu sam imao 2x 4 gb ram,potpuno isti,kad sam sad preselio u novo kučište ne želi upaliti sa 2 pločice,nego samo sa 1.Da li je možda slabo napajanje,imam neko od MS od 300w,bilo priije u starom kučištu te je sve radilo normalno?

Komponente ostale su:Proc pentium g3260 3,3 X2,grafa geforce gtx 750,hdd 500 gb??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bonzik1111 kaže...

Mora raditi jer to je doslovno isto računalo, probaj promjeniti utore pločicama.

Možeš probati izvaditi na par min. bateriju s matične ploče pa probati upaliti,

isto tako možeš ako imaš kompresor ispuhati utore za RAM od prašine, umjesto kompresora

možeš koristiti i sprej sa komprimiranim zrakom pa ispuhati iako taj zrak košta 30-50 kn.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bonzik1111 kaže...

Ovako,imam pitanje u svezi svog pca,danas sam kupio novo kučište,u pitanje je coolermasterov silencio 550,sve složio i sve trenutno radi,te sam umjesto stock coolera ubacio coolermasterov hyper tx3.Sve složio i sve super,samo,prije u starome kučistu sam imao 2x 4 gb ram,potpuno isti,kad sam sad preselio u novo kučište ne želi upaliti sa 2 pločice,nego samo sa 1.Da li je možda slabo napajanje,imam neko od MS od 300w,bilo priije u starom kučištu te je sve radilo normalno?

Komponente ostale su:Proc pentium g3260 3,3 X2,grafa geforce gtx 750,hdd 500 gb??

 To definitivno nije do napajanja, već ti je ili pločica RAM-a s kojom ne radi kad su u paru riknula ili probaj više puta, zamijeniti im mjesta na slotovima, i tak. Ako je napajanje prije držalo, a je jer ta je konfa slav potrošač, ne vidim zašto ne bi i dalje tako da to definitivno nije do njega. RAM je skroz zanemariv parametar kad se radi o potrošnji.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Isprobao sa ramima...čini mi se da je riknul 1 ram utor na mbo,oba dvije pločice rade,al samo ako su u 1 utoru na matičnoj,a na drugom slotu ne radi nikako.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bonzik1111 kaže...

Isprobao sa ramima...čini mi se da je riknul 1 ram utor na mbo,oba dvije pločice rade,al samo ako su u 1 utoru na matičnoj,a na drugom slotu ne radi nikako.

 Moguće je, ali si siguran da se nije nakupila prašina ili nešto zapeklo na samom utoru pa zato ne želi prepoznati? I to je moguće...

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jesu ovakvi ekstremi kod napona uopće moguće da bi sustav bio stabilan ili je softverska greška?

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanemari ta software-ska ocitanja.

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Preporucite neko napajanje za graficku Radeon r9 270x, cpu amd fx 6300, ram kingston hyper x fury 8Gb kit (2x4gb) ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bentrex kaže...

Preporucite neko napajanje za graficku Radeon r9 270x, cpu amd fx 6300, ram kingston hyper x fury 8Gb kit (2x4gb) ?

 1. Odakle si, gdje sve možeš kupiti?

 2. Budžet kojim raspolažeš?

 3. Način plaćanja?

 

 Za tu je konfu ovako nešto sasvim dovoljna i super opcija klik. Može i LC Office 600W od 265Kn.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bas sam razmisljao to napajanje da uzmem, imam jedno pitanje a to je da li mozete da mi preporucite neku ram memoriju od 8gb kit 2x4gb mislim da ovaj hyper x nije bas dostupan ovde kod nas u Srbiji, planirao sam da sklopim nesto do 500 evra. Pozz

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bentrex kaže...

Bas sam razmisljao to napajanje da uzmem, imam jedno pitanje a to je da li mozete da mi preporucite neku ram memoriju od 8gb kit 2x4gb mislim da ovaj hyper x nije bas dostupan ovde kod nas u Srbiji, planirao sam da sklopim nesto do 500 evra. Pozz

 Možeš navesti informaciju o tome koji dućani u Srbiji ti pašu za kupnju? 

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Neodredjeno,  tj. ono sa najmanjim cenama haha !!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bentrex kaže...

Neodredjeno,  tj. ono sa najmanjim cenama haha !!

 Kaj bi ja sad trebal pogađati koji su dućani dolje? Nemam pojma koji su dućani u RS, znam za neke u BiH.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

našao sam polovnu za 100kn LC power 6650- GP3 v2,3

 

to je onaj model sa 25A i 27A granama

 

ja sam imao 6550 ali GP2  koji ima 18A i 16A

 

 

jel ovo puno bolje?  ipak grafa ima 210w tdp i kad se clocka do ibera znao se koji put restartat komp i ugasit....

 

 

cuo sam da je inace zvjer od napajanja ta GP3....

noob al volim učit
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
smak420 kaže...

našao sam polovnu za 100kn LC power 6650- GP3 v2,3

 

to je onaj model sa 25A i 27A granama

 

ja sam imao 6550 ali GP2  koji ima 18A i 16A

 

 

jel ovo puno bolje?  ipak grafa ima 210w tdp i kad se clocka do ibera znao se koji put restartat komp i ugasit....

 

 

cuo sam da je inace zvjer od napajanja ta GP3....

 Dakle novija/osvježena verzija s 80 Plus Bronze certifikatom. Starija ima 19A na po svakom 12V-nom railu (iako je to za praksu dvojben podatak s obzirom na to da je držalo konfe koje prema takvoj nazivnoj snazi baš i ne bi moglo). Za 100Kn se nemaš što premišljati, boljega nema... Fenomenalno napajanje, pravi mali moćnik.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj GP3 pravi CWT?   

 

šteta sto neba baš recenzija po netu... 

 

evo taman stiglo napajanje i prikopčao ga na svoj stroj i upalio Prime95 blend  i firestrike istovremeno.  

 

i7 2600k  na 4.6 

 

GTX 560 ti OEM na 820 mhz /2150 mema

 

 

puše hladno iza, ništa ne cvili :D  topla preporuka svakome ovo napajanje

 

noob al volim učit
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje je napajanje minimum za r9 290, nikakvi overcloking ni prženje grafe furmarkom, samo igranje?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hrčak kaže...

Koje je napajanje minimum za r9 290, nikakvi overcloking ni prženje grafe furmarkom, samo igranje?

 

Hvala

Koji proc? Minimum za igranje je jako kvalitetnih 450W, al radje 550W.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

i7 4790

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
hrčak kaže...

Koje je napajanje minimum za r9 290, nikakvi overcloking ni prženje grafe furmarkom, samo igranje?

FSP Raider 650W.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

smak420

 

To je vjerojatno ovaj GP3, a njega radi Great Wall. Nedostatak su lošiji kondenzatori i kratki kablovi, ali ovdje na forumu vrlo hvaljen, a i na testiranjima nije loš. U svakom slučaju može isporučiti ono što piše na njemu tako da mu tvoja konfiguracija (300-400 W u full loadu) ne bi trebala biti problem pa se zato vjerojatno ni ne grije toliko.

 

Inače, ispostavilo se da u novoj Silver seriji GP3 nije jednaka platforma u varijantama 460 i 560 W. Ranije smo ustanovili kako 560 W (vjerojatno i 650 W ima istu) ima platformu (recenzija) kao iz Corsair CS serije, a sada sam naišao na recenziju varijante od 460 W i ona je vrlo slična staroj platformi, ali pozitivno je što ima Teapo kondenzatore (+ jedan Su'scon (smeđi) ako se ne varam) i čak jedan polimerni (Elite). Vjerujem da je ova varijanta onda još bolja nego stara, ali i dalje nisu riješili kratke kablove.

 

 

hrčak

 

Osobno ne bih išao na ništa ispod XFX 550 (od 450 kn; 5 god. jamstva), ali slažem se s ansha-om kako bi kvalitetnih (Gold/Platinum) 450 W bilo dovoljno. Naravno, govorimo o stock postavkama.

 

 

 

Evo čini se kako bi uskoro mogli očekivati potencijalnu zamjenu FSP Hyper modelima. Na određena tržišta su stigli modeli FSP Hydro 500/600/700 i vanjskim izgledom prate Hydro G/X seriju tako da su vrlo atraktivni. Na Novom Zelandu su cijene približno jednake Hyper modelima, a po recenzijama se radi o gotovo pa jednakoj platformi kao i kod Hyper-a. Razlike su u tome što su MOV izmjestili bliže AC ulazu, zener diode koje su činile konfiguraciju za pretvorbu AC u DC su zamijenili s jednim diodnim mostom, uvrstili su nekoliko Chemi-Con kondenzatora i čini mi se kako su u potpunosti izbacili CapXon kondenzatore sa sekundarnog dijela. Znači sada su samo Teapo i Chemi-Con.

 

Za one koji nisu upoznati s Hydro X serijom, to je recimo nemodularna varijanta Hydro G serije. Platforma je malo izmijenjena, ali ima jednako dobre rezultate na testiranjima. Recenzija 450 W i 650 W. Nema ih još na tržištu, ali cijena se navodi kao jedina mana.

 

Došla je i recenzija Gigabyte B700H, a ona potvrđuje kako se radi o relativno osnovnoj CWT platformi s CapXon kondenzatorima (osim primarnog Chemi-Cona). Atraktivno i tiho napajanje (posebno na srednjim i visokim opterećenjima), ali ne bih ga gledao za konfiguracije koje troše iznad 550-600 W.

 

Za kraj, LC Power Platinum 1200. Nemam informaciju o kojoj platformi se radi, ali cijena na njemačkom tržištu je oko 225 €.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2016 8:49 (kiwi_91).
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Imam trenutno Thermaltake Smart Edition 530W koje je jos pod jamstvom 34 mjeseca,a na reklamaciji XFX 450W dobio pod zamjenu ovo napajanje : XFX 550W Easy rail bronze

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=p1+550s

Naravno,oba mi ne trebaju i jedno bi prodao,posto mi je TT vec u kompu,jel bi izgubio sto ako bi TT zadrzao,a XFX prodao ?

Konfa iz potpisa,mozda kasnije R9 290 ili neka mid-range Polaris i mozda i7 kasnije,jel bi to TT drzao ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prodaj TT jer je lošiji od XFX-a, a i imaš na XFXu dužu garanciju (ako nije iz linksa)

Moj PC  
5 0 hvala 3
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Preporuke napajanja u linksu do 600kn?

 

Vidim ima dosta Corsair napajanja oko ili do te cijene, ali ne znam koji bi bio najbolji izbor (VS, CX). 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ostatak konfiguracije?

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
MADAGASCAR kaže...

Ostatak konfiguracije?

 Intel G3250, 8GB DDR3 RAM, SSD 120GB, HDD 1TB WD, AMD HD 5670, DVD čitač. 

 

Kasnije planiram CPU i GPU upgrade, dakle to napajanje bi trebalo gurati neku prosječnu grafičku (1000kn) i neki i5 CPU za pola godine - 9 mjeseci. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice