Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.393.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
toxic kaže...
 nekim proracunima dosao sam da dvije rx 480 na stock taktu ne bi smjele povuci vise od 500w... jesam li u pravu?

Ma ništa se ne brni, imaš kvalitetno napajanje, ako ga preopteretiš ugasiti će se i gotovo.

Ali da odgovorim na pitanje, tvoj cijeli PC neće povući ni 500W s tim karticama u CF, složi i vozi, ja bih čak na tvom mjestu

OCao barem nešto procesor.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
toxic kaže...
 nekim proracunima dosao sam da dvije rx 480 na stock taktu ne bi smjele povuci vise od 500w... jesam li u pravu?

Ma ništa se ne brni, imaš kvalitetno napajanje, ako ga preopteretiš ugasiti će se i gotovo.

Ali da odgovorim na pitanje, tvoj cijeli PC neće povući ni 500W s tim karticama u CF, složi i vozi, ja bih čak na tvom mjestu

OCao barem nešto procesor.

offtopic

ovaj moj proc je delidan i ploca mi se cini kao da overvolta.

 

meni za 4.2ghz treba fucking 1.26v da bude stabilan, probao sam dosta kombinacija i to je to..  a max temp po ovim articom su 56 stupnjeva...

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav kolege, planiram kupiti jaču grafičku (tipa r9 290) i gledao sam da uzmem jače napajanje, našao sam xfx 650w i čovjek mi je poslao test napajanja ali prijatelj je rekao da nešto nije u redu, šta vi mislite?

 

Ili dali bi cx 500w bio dosta za r9 290, komp pod moj pc, napajanje je novija verzija koja daje 456w na 12v, ne planiram ništa clokati, samo intezivno igranje igrica

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa i taj CX 500W bi trebao bit dosta jer ti CPU malo troši tako da bi ti potrošnja kompet sustava bila u igrama vjerojatno do oko 300W a u najžešćim scenarijima možda jo 20 do 30W više.

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znaci konfa ce izgledati:

 

gigabyte 990x gaming sli

fx 8350

rx 470 (jos nezz koja)

16 gb hyper x fury

coolermaster 212 evo

 

Zanimam me napajanje 500-600 W , po mogučnosti do 600 kn, ali ako ima neko bolje do 700-800 kn mogu uzeti u obzir.

 

Do sada sam gledao:

XFX 550W PSU Pro Series CoreEdition 80 (580 kn)

FORTRON Hyper, 600W (450  kn)

XFX 600W XT Series 80 Bronze (450 kn)

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
matko11111 kaže...

Znaci konfa ce izgledati:

 

gigabyte 990x gaming sli

fx 8350

rx 470 (jos nezz koja)

16 gb hyper x fury

coolermaster 212 evo

 

Zanimam me napajanje 500-600 W , po mogučnosti do 600 kn, ali ako ima neko bolje do 700-800 kn mogu uzeti u obzir.

 

Do sada sam gledao:

XFX 550W PSU Pro Series CoreEdition 80 (580 kn)

FORTRON Hyper, 600W (450  kn)

XFX 600W XT Series 80 Bronze (450 kn)

Fortron Hyper 500/600, Fortron Raider 550/650

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vidim da je na akciji pa preporuka za Fractal Design Edison M 550 Gold (od 630 kn; 5 god. jamstva; recenzije 1 / 2 / 3). Odlično polumodularno napajanje sa Seasonic platformom i mislim da bi bilo šteta neiskoristiti ovu priliku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2016 11:55 (kiwi_91).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Meni ne otvara stranicu, a koliko vidik samo ga adm ima na nabavi za 794kn
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dostupan za najmanje 650kn cash u futuri...

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozdrav,

planiram nabaviti sapphire rx480 nitro+ 8gb, pa me zanima dal je 450w (XFX Core Edition ) napajanje dosta za konfiguraciju pod Moj PC il ću trebati uzeti nešto jače?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Dosta je, možda ti bude malo bučno ali to ćeš vidit u praksi jel ti paše ili ne. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

planiram i kroz mjesec-dva napajanje promjeniti, ali me zanimalo za prvu silu da li će trenutno napajanje držati grafu, jer ipak, preporučeno napajanje za rx480 je 500w.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

i7-4790 i RX 480 u tvojoj konfiguraciji ne bi trebali vuči preko 300 W (sve stock), a mislim da bi i prosjek tijekom normalnog gaminga trebao biti do 250 W. S obzirom na to, dobro napajanje od 450 W (što XFX jest) je dovoljno. Ventilator će se malo jače vrtiti nego s HD7770, ali i dalje bi po nekim recenzijama to trebalo biti oko 1200 RPM što možda i neće toliko smetati.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

i7-4790 i RX 480 u tvojoj konfiguraciji ne bi trebali vuči preko 300 W (sve stock), a mislim da bi i prosjek tijekom normalnog gaminga trebao biti do 250 W. S obzirom na to, dobro napajanje od 450 W (što XFX jest) je dovoljno. Ventilator će se malo jače vrtiti nego s HD7770, ali i dalje bi po nekim recenzijama to trebalo biti oko 1200 RPM što možda i neće toliko smetati.

 

Super, onda će XFX ostati.

Hvala svima na infu.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo EVGA-in odgovor na superiornu Seasonic Prime regulaciju napona. 

 

Recenzija EVGA G3 1000 

 

Navodno 10$ skuplje od G2, ali se dobije 5 cm kraće napajanje, H(F)DB ventilator, japanski kondenzatori na modularnoj ploči (na starijim recenzijama G2 1000 W su CapXon, ali možda su ih u međuvremenu zamijenili), prekidač za ventilator na stražnjoj strani.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Znači uskoro bi 750 G2 model mogao na bubanj. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze mi neko dat savjet, kakvo je CHIEFTEC A-80 Series CTG-550C napajanje za overclock I5 6500,gtx 1060 dva hdd?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Molio bih za preporuku modularnog napajanja do 100 eura za konfu pod "Moj PC".

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
rimad0808 kaže...

Moze mi neko dat savjet, kakvo je CHIEFTEC A-80 Series CTG-550C napajanje za overclock I5 6500,gtx 1060 dva hdd?

Bit će dovoljno za ono što ti treba.

Viksan kaže...

Molio bih za preporuku modularnog napajanja do 100 eura za konfu pod "Moj PC".

Fractal Design Edison 550M, Antec TP-550C, Seasonic SS-450G.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 16:19 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mijenjam svoje napajanje Enermax NAXN 650W 80+Bronze. Trenutačni favorit mi je Fortron Hyper M 700W 85+. Ima tko kakva iskustva s dotičnim napajanjem? Iskreno, najviše me zanima da li je bučno jako? Mogu ga dobiti jako povoljno, pa me zanima jel to ok? Vidim da se dosta preporuča Fortron po forumu.

 

Uskoro planiram nadograditi komp s RX 480 i vratiti vodeno hlađenje H100i koje mi stoji u kutij, a razlog promjene trenutnog napajanje, jest ta, da mi je buka postala malo preintenzivna za moje bubnjiće.

 

Kompletna konfa koju imam nalazi se pod "moj PC".

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 10:09 (Gospon_Fulir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmemo li da će FX8350 i RX 480 tijekom gaminga zahtijevati oko 300 W, prema recenziji će se ventilator u Enermaxu vrtiti negdje oko 1800 RPM-a. Prema recenziji Hyper-a M će ventilator biti oko 1200 RPM-a, ali osobno ne bih išao na njega jer Hyper M nije baš bolje napajanje od Enermax-a. Enermax ima CWT platformu nižeg ranga (tehnički usporediva s Hyper-om), ali ipak je to brend, što u uostalom i pokazuje svojim atraktivnim izgledom i upotrebom japanskog primarnog kondenzatora deklariranog na 105 °C (85 °C Hyper).

 

FD Edison M 550 (od 635 kn; 5 god. jamstva), XFX TS 550 (od 623 kn; 5 god. jamstva) su trenutno odlična kupnja za nešto iznad 600 kn i oni jesu bučni pri višim opterećenjima, ali mislim da bi pri 300 W trebali biti tiši čak i od Hyper-a. Edison M na manje od 800 RPM-a (recenzija), a XFX na manje od 700 RPM-a (recenzija). Ta dva napajanja imaju Seasonic Gold platformu koja ima taj specifični profil vrtnje ventilatora koji je agresivan pri višim opterećenjima (preko 70-80%).

Postoji i SF Golden Green HX 550 (od 617 kn; 5 god. jamstva) za kojeg nemam točno podatke, ali prema recenzijama 350 i 450 W koje se mogu pronaći po netu bih rekao da je nešto bučniji pri niskim opterećenjima od prethodno navedenih XFX i FD modela, ali bi trebao biti tiši pri višim opterećenjima. Nešto je manje kvalitetan od njih.

Još postoji i Corsair CX650M (od 621 kn; 5 god. jamstva) koji bi se na 300 W još uvijek trebao vrtiti na manje agresivnom profilu od oko 900 RPM-a (recenzija).

 

Budući da sam svoje tvrdnje temeljio na samo jednoj recenziji (po napajanju) koje nisu bile od istih portala, ove sve navedene podatke bi trebalo gledati kao okvirne.

 

Inače, Edison M bi mi bio prvi izbor.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

Postoji i SF Golden Green HX 550 (od 617 kn; 5 god. jamstva) za kojeg nemam točno podatke, ali prema recenzijama 350 i 450 W koje se mogu pronaći po netu bih rekao da je nešto bučniji pri niskim opterećenjima od prethodno navedenih XFX i FD modela, ali bi trebao biti tiši pri višim opterećenjima. Nešto je manje kvalitetan od njih.

 čisto za napomenu, ako kućište nije odmah pored glave ne čuje se (mislim na ovo kod nižeg opterećenja), pa čak ga nisam čuo niti dok je bilo na stolu na 30 cm od glave

jedino ga sad čujem kad sam podigao kućište na podignuti dio stola (koji sam napravio radi izbjegavanja prašine sa stola) pa mi je sad u visini ušiju opet na istih 30 cm udaljenosti, no doista je tih čak i tako, pa ni mene koji sam picajzla za buku ne smeta niti u potpunoj tišini

inače radi se o klasičnom drgeljanju bb ležajeva koje se jedva čuje

 

za jače opterećenje teško mogu reći išta jer ova grafa i proc sumnjam da ga mogu opteretiti više od 20%,

 

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Stvar je da SF HX 550W nema japanske kondenzatore i neke fore kao Seasonic platforma na XFX TS 550W, Antec TP-550C i Fractal Edisonu, a svi imaju više manje iste cijene. Btw. Antec TP-550C i XFX TS 550W su identična napajanja, čak imaju isti ventilator, apsolutno sve isto osim brand imena i možda završne obrade kućišta napajanja. Naravno, ne bih ovo ni gledao da nije kiwija. Sutra idem po FD Edison M i konačno složit konfu..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 22:42 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_Fichek kaže...

Stvar je da SF HX 550W nema japanske kondenzatore i neke fore kao Seasonic platforma na XFX TS 550W, Antec TP-550C i Fractal Edisonu, a svi imaju više manje iste cijene. Btw. Antec TP-550C i XFX TS 550W su identična napajanja, čak imaju isti ventilator, apsolutno sve isto osim brand imena i možda završne obrade kućišta napajanja. Naravno, ne bih ovo ni gledao da nije kiwija. Sutra idem po FD Edison M i konačno složit konfu..

ma ja sam samo komentirao buku čisto radi komentara kolege kiwi_91-a da se otprilike dobije dojam

a ovo drugo je istina, nema čak niti glavni kondić japanese, no prije godinu i pol kad sam ga ja uzimao koštalo je 580kn i druga gold napajanja nisu bila niti blizu

sada u tom izboru za par kuna više, nema se što misliti

 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

The_Fichek

 

Postoji mogućnost postojanja drugih varijanti istih modela, ali prema onim recenzijama (XFX i Antec) koje su meni dostupne, postoje određene razlike između Anteca TP-550C i XFX TS 550 Gold. To bi zapravo bio ventilator gdje XFX ima Ong Hua ventilator deklariran na 2050 RPM-a s FDB ležajem, a Antec potencijalno bučniji Jamicon dekl. na 2200 RPM-a s DBB ležajem (osvježena verzija XFX TS 550 Bronze serija bi trebala imati isti takav). Nadalje, razlika je u proizvođačima kondenzatora, ali svi korišteni su isključivo visoko cijenjeni japanski proizv. uz iznimku polimernih* (primarni Hitachi ili Chemi Con; sekundarni elektrolitski Chemi-Con ili Rubycon; sekundarni polimerni Nichicon ili Enesol (*korejsko-tajvanski). Na kraju, razlika je i u kablovima gdje XFX ima crne flat, a Antec obične s kvalitetnijim sleevom.

 

 

Ne znam jeste li primijetili, ali u Links su došle nove Silver (MC-500/600-S88) i Gold (MC-500-G90) serije Modecom napajanja. Kako Modecom nije premium brend, tako i napajanja pripadaju nižem rangu. Pretp. da obje serije imaju jednake platforme uz određene preinake, a naišao sam na recenziju Gold serije 500 W i Silver 500 W, ali bez prikaza unutrašnjosti. Testiranja su osnovna i po njima napajanja imaju dobru regulaciju napona, ali osobno ih ne vidim kao dobru kupnju. Imaju platformu (DC-DC regulacija) meni nepoznatog proizvođača i elektrolitski kondenzatori su kineskih proizvođača nižeg ranga.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2016 18:57 (kiwi_91).
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Po slikama su mi izgledali identično i na 2 recenzije sam našao da imaju isti model ventilatora, to sam siguran, mogu pronaći, ali mislim da u konačnici nije tako bitno, tim više što je XFX TS 550W isčeznuo sa HR tržišta. Btw. pokupio sam FD Edison M 550W, ako ti možda treba kaj poslikat reci. Na prvu primjećujem kako je uredno sve spakirano i zaštićeno, velika razlika naspram Super Flower FX 450W sa kojim se ne dobije niti manual, samo kutija i napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2016 19:05 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I ja sam trenutno u nabavci napajanja i najbitnije mi je da je tiho, zanima me kakav je Edison po tom pitanju?

Prošao po svim reviewovima i nije se baš iskazao po njima al ovak iz prve ruke ću najbolji odgovor dobiti.

Prvi mi je izbor Corsair RM550X, onda su tu taj Edison kao jeftinija alternativa i Evga G2 550W kao najbolje al da je jako glasno.

Znam da s nijednim ne fulam al nisam pametan kaj uzet, grafička koju ću ubost nagodinu će biti iz srednje klase i vjerovatno mali potrošač tak da preko 300W neće konfa trošiti.

Sad neznam kakav fan profile imaju navedena napajanja i što po tome najbolje uzeti.

A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kolko sam ja gledo, vrlo je tiho do cca 50% opterećenja. Mene ćeš morati još malo sačekati jer sam malo odgodio kupnju grafe tako da sam siguran da samo sa i5-6600K ne mogu toliko opteretit to napajanje.

 

Btw. jesi ti to napisao da je EVGA G2 vrlo glasno napajanje? Ne bih znao koja je bolja kupovina između tog i RM550x, ali nigdje nisam vidio da je ijedan Corsariov ventilator best buy kupovina, osim ovih novih ML140 i ML120 koji su valjda prvi stvarno dobri ventilatori iz Corsaira.

 

Imaš na Computerbase.de točan fan profil Fractal Edison M: https://www.computerbase.de/2015-06/netzteile-550-watt-test-xfx-xtr-edison-m/6/

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2016 19:25 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, evo dvije recenzije (1/2) u kojoj XFX ima Adda kao i što je Computerbase imao recenziju Anteca s istim Adda vent. Mislim da su to starije verzije i da se u ovom trenutu dobiju s Ong Hua odnosno Jamicon ventilatorima. Seasonic je isto prije koristio Adda (Sanyo Denki kod High end modela), a sada je prešao na Ong Hua, što bih im ipak zamjerio jer je Sanyo Denki ipak premium brend, no opet možda oni u svojoj ponudi imaju samo ventilatore s DBB ležajem koji su nešto bučniji od FDB.

 

Ima dosta recenzija Edison-a tako da ne moraš ništa posebno, ali kada složiš sve onda može ići u Slike hardvera. :)

 

 

Absu

 

RMx bi trebao biti tiši (usporedba RMx i G2 na Tomshardwareu), a Evga bi trebala biti neznatno bolja, kvalitetnija, ali uzmi ono što je jeftinije i bolje ti odgovara dizajnom

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2016 19:32 (kiwi_91).
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na točno taj Adda vent sam mislio, tako je. Pojma nisam imao da su nešto mijenjali od tih recenzija. Pitao bih te za dodatno mišljenje da na tržište nije došao Fractal Edison. Kada sam pročitao par tvojih postova na temu tog Fractala nisam te imao kaj dodatnog pitati. Hvala kaj pišeš u detalje :) Bude išlo pod Slike hardvera, čim dobim zeleno ili crveno svijetlo za jednu grafu sa Njuškala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2016 19:31 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice