Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.391.422
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariocroatia78 kaže...

A nista,probat cu negdje posuditi multimetar pa probati izmjeriti,nema mi druge a daj mi molim te reci jel uopce mogu probat spojit na taj Corsair,jel bi tako odmah mogao vidjeti kakve ce biti vrijednosti....mislim jel preslab...

 VS 550 nije neko kvalitetno napajanje, ali sa svojih 42A na 12V railu

je daleko od slabog, naravno, pod uvjetom da je ispravno.

 

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znam da nije neko bas kvalitetno napajanje,zato sam pitao a novo je tak da problema onda nebi trebalo biti..javim kak je proslo..

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako je ispravan, onda će držati tijekom tog kraćeg testiranja. S tim da ne znam koliko to ima smisla jer stvarno ne bi trebalo uzimati te vrijednosti od matične relevantnima. Malo jest simptomatično to što postoji postoji mjerljiv pad napona, ali možda je to puka slučajnost.

Dok nema rušenja sustava ne bi trebalo biti brige, a kad nabaviš multimetar onda izmjeriš. Ako će ti koristiti u budućnosti (testiranje baterija, kućnog napona i sl.), imaš u Chipoteci akciju UNI-T uređaja i najjeftiniji se može dobiti za 40 kn. Nemam iskustva s tim jeftinim multimetrima, ali bi trebao biti pouzdaniji od matične. 

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I nakon par sati...veli kolega 10 min lol...da,da nisam morao napajanje izvadit,jel nisam nikako mogao pospajat sve zbog kratkih kabela i milion zica,ventilatora a da ne izvadim xfx a van..itd itd... izgleda da nije ni maticna ni senzori jer  sad sa corsairom je sve ok,nema vise warninga koji sam stalno dobivao s tim da sam spojio samo 4 diska od 7, -3 ventilatora jer nema dosta kablova a i ovi su neki jadni kratki,jedva sam i to uspio i pustio pola sata prime + vally zajedno i sve je proslo ok..Sad vise nisam pametan da ostavim Corsaira unutra ili da vratim Xfx a s kojim je sve stabilno ali naponi nisu dobri,nasao sam racun i garancija je istekla prije 6mj,bilo je u Linksu jamstvo 2 god sto me cudi,inace je 3 ili 5....veli frend da se on direktno obratio Xfx u i da su mu htjeli zamjenit makar je garancija otisla ali mu se nije isplatilo zbog postarine,mislim da je trebao u Ameriku slat.... kaj sad majstori?btw ovo corsair mi ne ulijeva neko povjerenje pa kutija je teza od napajanja + nedostatak kablovinja..LOL!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imaš li volje vratiti XFX-a? :)
Ako da, vrati ga na način da priključiš sve jednako kao i s VS-om. Znači bez ova 3 diska i ventilatora. Ukoliko bude sve u redu, probaj i njih spojiti pa vidi hoće li biti kakvih promjena.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Imaš li volje vratiti XFX-a? :)
Ako da, vrati ga na način da priključiš sve jednako kao i s VS-om. Znači bez ova 3 diska i ventilatora. Ukoliko bude sve u redu, probaj i njih spojiti pa vidi hoće li biti kakvih promjena.

 LOL,a sta cu drugo,budem stavio kako si i Ti rekao,to sam i mislio ali sam cekao odgovor,pa gledam sad u ducanima je moj xfx oko 100 eura,bilo je 800kn kad sam ja kupovao ali sam ga dobio za 550kn,super sam prosao ali nemam namjeru davat sad 800kn za novo napajanje...idem ponovo sve raskopat...OMG... ;)

Naravno javim kak je proslo,ako bude isto vracam corsaira i trazim nes novo sa 5 god garancije ili cu jos vidjeti kako ide ovo sa slanjem napajanja u Ameriku ...P.S. jesi vidio kako su sad naponi ok... i cude nis se ne grije i sad sam ga malo mrcvario ali mi je bas jadno,volim imat kvalitetno napajanje...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Može li fsp 460w držati hd 5850 ?
Ono zapravo ima jedno 6 pin, ali imam jedan molex na 6 pin adapter, pa bi napravio kombinaciju.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariocroatia78 kaže...
kiwi_91 kaže...

Imaš li volje vratiti XFX-a? :)
Ako da, vrati ga na način da priključiš sve jednako kao i s VS-om. Znači bez ova 3 diska i ventilatora. Ukoliko bude sve u redu, probaj i njih spojiti pa vidi hoće li biti kakvih promjena.

 LOL,a sta cu drugo,budem stavio kako si i Ti rekao,to sam i mislio ali sam cekao odgovor,pa gledam sad u ducanima je moj xfx oko 100 eura,bilo je 800kn kad sam ja kupovao ali sam ga dobio za 550kn,super sam prosao ali nemam namjeru davat sad 800kn za novo napajanje...idem ponovo sve raskopat...OMG... ;)

Naravno javim kak je proslo,ako bude isto vracam corsaira i trazim nes novo sa 5 god garancije ili cu jos vidjeti kako ide ovo sa slanjem napajanja u Ameriku ...P.S. jesi vidio kako su sad naponi ok... i cude nis se ne grije i sad sam ga malo mrcvario ali mi je bas jadno,volim imat kvalitetno napajanje...

 Nevjerovatno....skoro pa su savrseni sad naponi sa xfx om,znaci bez 2 starija diska i jednog ssd a i 2 venta,15 min sam stavio opet prime+valley sto povuce najvise,znaci,sad jedan po jedan hard probat ukopcat i provjerit koji radi problem...nisam ovo ocekivao..lol...mislim super...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mariocroatia78

 

Ma vjerojatno senzori krivo očitavaju, a može biti i da ranije nije koji priključak dobro sjeo ili nešto sl. Ostavi XFX-a i eventualno provjeri napone kada dođeš u posjed multimetra. 

 

 

Jimmy Lenard

 

GPU ne bi trebao trošiti više od 150 W tako da će biti dovoljno. CPU nije OC-ani FX, Phenom...? Nije baš preporučljivo koristiti te adaptere, ali kartica nije toliko jaka tako da ne bi trebalo biti problema. Ako je na kablu više molex priključaka, po mogućnosti spoji na prvi u nizu (najbliži napajanju).

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

mariocroatia78

 

Ma vjerojatno senzori krivo očitavaju, a može biti i da ranije nije koji priključak dobro sjeo ili nešto sl. Ostavi XFX-a i eventualno provjeri napone kada dođeš u posjed multimetra. 

 

 

Jimmy Lenard

 

GPU ne bi trebao trošiti više od 150 W tako da će biti dovoljno. CPU nije OC-ani FX, Phenom...? Nije baš preporučljivo koristiti te adaptere, ali kartica nije toliko jaka tako da ne bi trebalo biti problema. Ako je na kablu više molex priključaka, po mogućnosti spoji na prvi u nizu (najbliži napajanju).

 Sve sam sad spojio,upalio se nakon 3-4 og puta i sad sve ok,opet sam ga testirao i super....ko bi ga znao sta je bilo,makar mi je jednom opet dosao warning ali pogledam ja u hw monitor i sve ok...nis vise ne diram dok ne izgori...od 10 ujutro radim na tome..dosta lol...Hvala svima koji su htjeli pomoci!

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pojavila su se zanimljiva SAMA Armor napajanja na našem tržištu. Trenutno ima akcija u Supernet prodavaonici i može ih se dobiti po vrlo povoljnoj cijeni s obzirom na to da su Gold i potpuno modularna.

 

Recenzija modela od 550 W i kvalitetnija recenzija (VIVO 24k 650 W) modela s istom platformom, ali lošijim kondenzatorima. Ta ista platforma se nalazi i u Modecom Volcano 750 Gold modelu (840 kn u Linksu), ali je on s lošijim kondenzatorima kao i ViVo i jamstvo mu je 2 godine, a ne 3. 

 

Na recenziji se vidi kako napajanje ima sve Chemi-Con kondenzatore te je primarni deklariran na 105 °C. Navodno SAMA radi tu platformu, ali ju vidim kao kopiju Great Wall platforme iz Corsair CS serije i većeg broja novijih LC Power modela. Znači radi se o gotovo pa identičnoj platformi, no ovo je jedan od onih rjeđih slučajeva u kojem kopija zapravo ispadne bolja od originala. Bolja je u tome što ima MOV i modularna ploča je izravno spojena na glavnu ploču što znači da nema kablova koji smetaju protočnost zraka te se izravnom vezom smanjuju potencijalni otpori koje mogu uzrokovati kablovi i same nesavršenosti u vezi kabel-PCB. Vjerujem da je modifikacija platforme djelovala i na smanjenje oscilacije napona za koje je platforma iz CS serije bila neslavno poznata (posebno na 12 V). Ono što je još bolje od CS serije (i LC Power modela) je upotreba prethodno navedenih japanskih kondenzatora, gdje su u CS seriji japanski samo na primarnom dijelu i to s deklariranih 85 °C, a ostali su Teapo ili Elite. Jedino u čemu je Corsair potencijalno bolji je ventilator jer mi je brend Aobos poznat samo iz jeftinih napajanja. Vidim da ovaj ima deklarirano 0,22 A tako da ne bi trebao biti previše bučan (vjerojatno se vrti do nekih 1300-1500 RPM-a). Svi kablovi (i 24 pin) su crni i flat.

 

U svakom slučaju vrlo dobro napajanje i s obzirom na kvalitetu kondenzatora pa i samog rada na platformi (lemljenje), mislim da bi moglo pouzdano raditi i godinama poslije isteka jamstva uz potencijalnu potrebu za promjenom ventilatora. Iako je ventilator na mom MS-u izdržao oko 5-6 godina, ali zavisi opet koliko će napajanje biti u upotrebi.

 

550 W od 608 kn.

650 W od 691 kn.

750 W od 780 kn.

 

 

Usput rečeno, polumodularni LC Power Arkangel 850 W (prethodno spomenuta Great Wall platforma iz CS serije; 3 god. jamstva) se trenutno može nabaviti za oko 710 kn pa ako nekome treba 850 W, a ne može dati 1000 kn, onda neka ide na tog LC-a.

 

EDIT: I na portalu JonnyGURU su napravili recenziju VIVO 24k 650 W. Odlični rezultati uz zamjerku što nije stavljen bolji ventilator i što su korišteni kondenzatori lošije kvalitete, tj. najviše su zamjerili što je primarni deklariran na 85 °C. Znači kod SAMA Armor modela je taj nedostatak uklonjen tako da tu seriju stvarno vidim kao best buy trenutno, unatoč nešto kraćem jamstvu od konkurencije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 11:43 (kiwi_91).
Moj PC  
5 0 hvala 7
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, trebao bih novo napajanje za konfiguraciju pod Moj PC, trenutno jos radi, ali se racunalo pod jacim pritiskom ponekad gasi (dogada se u odredenim igrama, probao sam smanjiti detalje i onda se vise ne dogada tako da pretpostavljam da je problem u napajanju). Budzet je 500-600kn. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mustang995 kaže...

Budzet je 500-600kn. 

FSP Hyper 600W/700W, FSP Raider 550W/650W/750W, FSP HydroX 550W (preporuka iako van budžeta).

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mustang995

 

Do 28.02. na eKupi možeš dobiti XFX TS 550 Gold (5 god. jamstva) za 597 kn (besplatna dostava) uz bon "ekupi50". Radi se o napajanju koje je u klasi HydroX-a. Recenzije: 1 / 2 / 3.

Od modularnog bih preporučio post prije objašnjeni model SAMA Armor 550 W (od 608 kn; 3 god. jamstva). Uz FSP Hyper i Raider modele bi se još neki mogli predložiti, ali mislim da bi trebao ići na XFX-a ako možeš.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
mustang995 kaže...

Budzet je 500-600kn. 

FSP Hyper 600W/700W, FSP Raider 550W/650W/750W, FSP HydroX 550W (preporuka iako van budžeta).

 

kiwi_91 kaže...

mustang995

 

Do 28.02. na eKupi možeš dobiti XFX TS 550 Gold (5 god. jamstva) za 597 kn (besplatna dostava) uz bon "ekupi50". Radi se o napajanju koje je u klasi HydroX-a. Recenzije: 1 / 2 / 3.

Od modularnog bih preporučio post prije objašnjeni model SAMA Armor 550 W (od 608 kn; 3 god. jamstva). Uz FSP Hyper i Raider modele bi se još neki mogli predložiti, ali mislim da bi trebao ići na XFX-a ako možeš.

 

Hvala na preporukama. Ako bih kasnije (krajem ove ili pocetkom slijedece godine) nadogradivao racunalo (procesor, maticna, ram), hoce li XFX 550W biti dovoljan ili je bolje da uzmem Raider 750W(to mi je trenutno prvi izbor ako bih isao na FSP)?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mustang995 kaže...

Biti će dovoljan ma kakav procesor stavio.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jeli bolje uzeti corsair rm650x 650 W ili seasonic M12 II EVO 750 750 W?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
carmack kaže...

Jeli bolje uzeti corsair rm650x 650 W ili seasonic M12 II EVO 750 750 W?

Po meni svakako Corsair RM zbog naprednije platforme, osobito ako imaš PC

za koji je dovoljno 650W napajanje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Osim naprednije platforme koja ima bolju regulaciju i niže oscilacije napona, Gold učinkovitost, tu je i puno tiši rad s pasivnim modom pri nižim opterećenjima, 5 god. duže jamstvo i to sve za uglavnom nižu cijenu na tržištu. Realnija usporedba bi bila s primjerice Antec EDGE 750 (od 882 kn; 3 god. jamstva) koji ima Seasonic-ovu Gold platformu koja je u rangu RMx-ove, ali i dalje je Corsair bolji izbor.

12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kiwi moze jedno strucno misljenje o Antec Edge 550W, gold efikasnosti, u rangu kojih je boljih napajanja i koliko je dobar/isplativ ili ne isplativ?

 

Zamjenio bih svoju vec dosta staru Sisu ipak sa nekim novijim i iskljucivo tisim jer hocu srediti komp da bude sto tisi...

 

Tnx...

 

Cijena je dosta jeftinija nego u trgovini bilo gdje kod nas, napajanje je novo zapakirano i ima tvornicku garanciju bez racuna...

 

EDIT: Evo i link: http://www.antec.com/product.php?id=706875&fid=5022132&lan=nz

 

A staro je u potpisu pod moj pc...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 12:29 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne vidim da je kod nas raspoloživ ili ga razmišljaš uzeti negdje vani?

Trenutno je stvarno velika konkurencija u tom rangu napajanja (Corsair RMx, EVGA G2, Thermaltake Grand RGB (ako uzimaš vani) i mnogi polumodularni modeli poput FD Edison M, Seasonic G550, Gigabyte G750H...) pa i nije baš nešto posebno isplativ. Uz to su se sada pojavila i SAMA Armor napajanja s jednakim jamstvom, a puno su povoljniji.

To je kvalitetna Seasonic platforma iz Seasonicove G serije pa je dobar izbor ako si Seasonic fan, ali realno od kvalitetnih mi je Corsair RMx serija 'najcjelokupnije' napajanje u tom rangu (naveo sam razloge u prošlom postu, polupasivni način rada i niža buka pri višim opterećenjima, jamstvo i cijena je tu negdje), a ako si spreman malo riskirati, onda mi se trenutno SAMA Armor čini kao najbolja kupnja.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Očito misli na njuškalu... http://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-antec-edg550-oglas-21521762 malo mi je to prejeftino za takvo napajanje, pogotovo ako je novo.

Moj PC  
3 0 hvala 4
10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Neko čuo za hkc napajanja?
Konkretno radi se o modelu usp 3430 420w
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jimmy Lenard kaže...
Neko čuo za hkc napajanja?
Konkretno radi se o modelu usp 3430 420w

ako misliš na ono iz iPona koje košta oko 200kn i ima samo 12mjeseci garancije onda su ti te dvije informacije dovoljan pokazatelj o kakvom je proizvodu riječ.

12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Ne vidim da je kod nas raspoloživ ili ga razmišljaš uzeti negdje vani?

To je ovaj lik sto je kolega Fake linkao, inace dosta je blizu mog mjesta stanovanja pa bi mogao sve provjeriti i kupiti, dakle cijena od 350 kn za neotpakirano gold napajanje, dobar deal?

 

http://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-antec-edg550-oglas-21521762

 

Nisam fan posebno odredenih napajanje, ali sto se tice toga tu sam uvijek imao kvalitetnu stvar (Seasonic, Corsair, Silverstone itd) tako da sam par godina uvijek bio miran, te nije bilo potrebe za mijenjanjem napajanja na "silu" zbog vecih potrosaca ili zbog neceg drugog...

 

FakeDeath kaže...

Očito misli na njuškalu... http://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-antec-edg550-oglas-21521762 malo mi je to prejeftino za takvo napajanje, pogotovo ako je novo.

 

Sve bi trebalo biti cisto, lik je napajanja dobio na poklon od partnera na jednom sajmu i posto mu sada nisu potrebna prodaje ih...Treba se samo otici do njega, provjeriti i kupiti...Posebno bi trebalo provjeriti kako ide garancija preko proizvodaca jer 5 godina nije malo...

 

Inace mislim da je super deal, a ja bi mogao to iskoristiti pa zato i pitam (nije prevara prije svega)...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 20:06 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za te novce je dobra ponuda ako je sve ispravno.

Po onome što piše na uvjetima za ostvarivanje jamstva, trebalo bi priložiti dokaz kupnje tako da baš i nisam siguran da će odobriti reklamaciju u slučaju potrebe. Eventualno ako ti izađu u susret kada kažeš da si izgubio račun ili nešto drugo izmisliš...

 

Znači on ima više komada ili?

12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Za te novce je dobra ponuda ako je sve ispravno.

Po onome što piše na uvjetima za ostvarivanje jamstva, trebalo bi priložiti dokaz kupnje tako da baš i nisam siguran da će odobriti reklamaciju u slučaju potrebe. Eventualno ako ti izađu u susret kada kažeš da si izgubio račun ili nešto drugo izmisliš...

 

Znači on ima više komada ili?

Novo je i zapakirano, nije cak niti isprobano tako da bi trebalo sve normalno raditi...

 

Ma ako im lijepo objasnis situaciju i kazes da si napajanje dobio na poklon od nekog "partnera" ili "sponzora", te da nemas racuna ali da je sve ostalo regularno nebi trebalo biti problema, ipak bi oni po serijskom broju trebali imati u evidenciji gdje je napajanje otislo i gdje se prodalo...

 

Ima vise komada, koliko znam 2 zapakirana i 1 koje je radilo par sati na tom sajmu ili gdje vec...

 

EDIT: Sutra bi trebao pokupiti jednoga pa cemo vidjeti na cemu sam...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2017 20:22 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tomo53nja kaže...

 EDIT: Sutra bi trebao pokupiti jednoga pa cemo vidjeti na cemu sam...

Evo ja svoj primjerak pokupio, sve uredu mi se cini, lik je isto uredu, nije nikakav scam, treba samo provjeriti sa Antecom kako ide garancija...

 

Sinoc sam ga  isprobao samo sa par ventova  i radi,  kroz koji tjedan ide i ugradnja u komp pa da vidimo kakav je u praksi...

 

P.S Inace sam s njim dobio americki napojni prikljucak koji ide u struju cisto da se zna...

 

 

 

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Trebao bih preporuku za napajanje,sto jeftinije,ali da je kvalitetno(ovaj pc ne namjeravam vise nadogradjivati),planiram metnuti gtx750ti i napajanje i gotovo,volio bih da dobijem tocno ime napajanja i cjenu,moja konfa (za koju ce mi napajanje trebat,u njoj sad imam radeonhd5450),8gb,ddr3 ram,500hdd,dvd reader,win 7 64bit professional ,i5 2400,maticna je neka od lenova ,i naravno gtx750ti,znaci ja hocu neko napajanje od dobrog proizvodjaca koje ce mi bit dosta ,a da je sto jeftinije
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
vid_speed kaže...
Trebao bih preporuku za napajanje,sto jeftinije,ali da je kvalitetno(ovaj pc ne namjeravam vise nadogradjivati),planiram metnuti gtx750ti i napajanje i gotovo,volio bih da dobijem tocno ime napajanja i cjenu,moja konfa (za koju ce mi napajanje trebat,u njoj sad imam radeonhd5450),8gb,ddr3 ram,500hdd,dvd reader,win 7 64bit professional ,i5 2400,maticna je neka od lenova ,i naravno gtx750ti,znaci ja hocu neko napajanje od dobrog proizvodjaca koje ce mi bit dosta ,a da je sto jeftinije

 Fortron Hexa 400w 80+ cijena je oko 300kn

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice