Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.389.490
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Napajanje XFX XT Series, 500 W, EasyRail Plus, 80+ Bronze---12 x 36,06 kn

FORTRON Hyper, 500W---12 x 40,22 kn

Razlika od 3-4kn mjesecno
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma ako vec uzimam jbg zast nebih isli na vise wati recu mu posto uzeo mami mojoj laptop,sestri kuhinju novu nek meni uzme ovo i gotova prica razlika od 30kn mjesecno i 42.89kn nije nesto strasno hehe

https://www.hgshop.hr/proizvod/napajanje-fortron-hyper-600w/195858

Naravno ako mogu narucit da dode u Osijek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

jer ako rikne pod garancijom dobijas novo i novu garanciju.

To nije istina, prvo ide na servis i onda ako se ne može popraviti ili je popravak neisplativ,

onda dobieš novo sa novom garancijom, ali vjeruj mi, daju sve od sebe da poprave dio,

a onda važi postojeća garancija.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, imam i5 4460, 16gb rama, i MSI RX480 8GB.

Koje da uzmem Fortron Hyper 500w ili hyper 600w ?

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 11:40 (ToNi185).
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sljakat ce sa oba

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ToNi185 kaže...

Pozdrav, imam i5 4460, 16gb rama, i MSI RX480 8GB.

Koje da uzmem Fortron Hyper 500w ili hyper 600w ?

 

Hvala

 Po meni uzmi bolje 600w kak se kaze od viska wati glava ne boli a i razlika nije neka40-50kn vise

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ToNi185 kaže...

Pozdrav, imam i5 4460, 16gb rama, i MSI RX480 8GB.

Koje da uzmem Fortron Hyper 500w ili hyper 600w ?

 

Hvala

Uzmi i ovo u razmatranje Fortron Raider 550w 80+ Silver

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...

Po meni uzmi bolje 600w kak se kaze od viska wati glava ne boli a i razlika nije neka40-50kn vise

Da da hvala, to sam izabrao.

Citao sam stranice i postove prije posta pa sam imao samo tu malu dilemu.

 

Super forum

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 13:42 (ToNi185).
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

 

Uzmi i ovo u razmatranje Fortron Raider 550w 80+ Silver

 Jbg bas narucio ono od 600w hyper.

 

Mozes samo reci u cemu je razlika u Hyper i Raider ukratko?  Mislim da ce i drugima pomoci.. Hvala puno

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav molim pomoć.

 

PSU - https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/napajanja/cp-9020092-eu/

 

Radio ok 2 dana, nakon toga tokom noći komp se ugasio i sada se upali samo na sekundu. Probano u drugom računalu i ista stvar, opet se upali samo na sekundu.

Pa ja ne vjerujem kakvih problema imam zadnjih 6mj s tim računalom. Ima tko savjet?

 

Vratim stara napajanje i sve radi od prve.

live and let live
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.5.2017 23:40 (smiglcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Provjeri jos jednom jesu li dobro sjeli pinovi od napajanja na plocu, da nemas mozda probleme sa padom napona? Nekako ne vjerujem da je do napajanja. Mozda najbolje odnijeti komp sa napajanjem u shop gdje si kupio pa nek oni odmah vise, ipak imaju opremu za testiranje

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...

Provjeri jos jednom jesu li dobro sjeli pinovi od napajanja na plocu, da nemas mozda probleme sa padom napona? Nekako ne vjerujem da je do napajanja. Mozda najbolje odnijeti komp sa napajanjem u shop gdje si kupio pa nek oni odmah vise, ipak imaju opremu za testiranje

 Radilo 2 dana, sada ne radi na 2 računala u 2 različita stana. Nisam ni blizu shopa i nekako mi se ne daje 100-300kn na oktrivanje kvara s obzirom da vec 10 godina slazem konfiguracije i nisam se s ovakim problemima nikad sretao.

live and let live
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mozes eventualno probati sa spajalicom da vidis jer se napajanje pokrece, ali opet ako i upali to nije pod opterecenjem. Ako imas tek 2 dana onda mozes i vratiti napajanje i uzeti drugo ili natrag svoje novce, tako da vjerujem da bi ti shop izasao u susret i napravio dijagnostiku jer je i njima u interesu da prodaju napajanje. Probaj jos jednom sve povaditi sa ploce i opet spojiti. jos jednom provjeri dali je sve dobro nasjelo, ne mozes nista drugo niti napraviti jer nemas ga kako opteretiti, mozda da pitas forumasa http://www.bug.hr/forum/user/itelektronika/85980.aspx

za misljenje, ako se ne varam on ima svoj servis tako da sigurno ima vise iskustva sa testiranjem napajanja

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Probao sa spajalicom i hdd kao nekakvo opterecenje. nula bodova ni ne zavrti se vent niti hdd mrdne.

live and let live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Adike112 kaže...

 

Molim vas ako itko može znati zbog čega je krepala matična? Te dali trebam mijenjati napajanje za jače.

 Krepala ti je zato jer elektronika ima obićaj krepavati. Budi sretan da s matičnom nije otišlo još nešto. 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
smiglcro kaže...

Probao sa spajalicom i hdd kao nekakvo opterecenje. nula bodova ni ne zavrti se vent niti hdd mrdne.

Što tu nije jasno? Kažeš da 10 godina slažeš računala i sad se ovdje čudiš ko pura ...,

ako imaš garanciju, reklamiraj ga i gotovo.

ps. ne misliš valjda da zato što je novo, da se ne može pokvariti.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 6:28 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
smiglcro kaže...

Probao sa spajalicom i hdd kao nekakvo opterecenje. nula bodova ni ne zavrti se vent niti hdd mrdne.

Što tu nije jasno? Kažeš da 10 godina slažeš računala i sad se ovdje čudiš ko pura ...,

ako imaš garanciju, reklamiraj ga i gotovo.

ps. ne misliš valjda da zato što je novo, da se ne može pokvariti.

 Kompletno računalo je govno kakvo nikad nisam vidjeo i od prvog dana je hrpa problema, kako jedan riješim drugi izroni i tako u krug. Uglavnom za takvo kvalitetno napajanje da radi 2 dana je meni nevjerovatno :)
Za gpu da radi 2 tjedna pa krene trottlati pa nakon mjesec dana potpuno gasiti računalo sam isto bio u čudu. Da se razumijemo to su novi stvari iz trgovine, nisu neki krš dijelovi. Naravno da sam u čudu kada 1000kn napajanje krepa nakon 2 dana.

 

I da malo sam rekao 10 godina, prije će biti 20.

live and let live
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
smiglcro kaže...

Slabo ti to slažeš kad ti je to čudno, onima koji slažu u današnje vrijeme je to normalno.

ps. dao sam i ja tri put više od tebe za još kvalitetniji AX model pa se nije nikada ni upalio, znači bez živciranja.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Radi se o novom napajanju i možebitnim problemom s njim, pa ako tko želi neka pogleda na link dole  , svaka pomoć je dobrodošla.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/nova-ryzen-konfa-pucat-glavu/250514.aspx

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz. Imam napojnu od simensa 230W , sa procesorom intel c2d e6850 i amd ati hd6750. PC radi normalno bez ikakvih problem. Planiram uzet intel c2q q6600 procesor, s tim da on trosi vise struje ,da li ce bit ova napojna uredu il treba jaca ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
PiDzI kaže...

da li ce bit ova napojna uredu il treba jaca ?

Uzmi si neko kvalitetnije i jače napajanje kao npr. FSP Hyper 600W i nadograđuj što god ti srce želi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma ovaj mi je procesor ispao jeftino, bukvalno ga dzaba dobijam. Zato pitam dal ce trebat novo napajanje. Jer mi se sad i ne uzima novo, imam precih stvari na koje trebam trosit pare haha :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Je li u pitanju HD 6750 ili HD 6570 (ona je navedena pod Moj PC)? Ako je 6570, onda će biti u redu. Za 6750 je preporučljivo uzeti jače napajanje, ali možda će raditi i na Fujitsu Siemensu (NPS-230EB?). Na recenzijama HD 6750 (1 / 2 / 3) su uglavnom dobivali oko 200-250 W (s OC i7-2600K (stock 95 W TDP), i5-680 (stock 65 W) i i7-920 (stock 130 W), a kada se oduzme učinkovitost napajanja koja su u to vrijeme uglavnom bila Bronze ili bez certifikata (85%), onda je to oko 200 W.

FS su uglavnom kvalitetna serverska napajanja (ne nađem recenzije ili slike unutrašnjosti ovog modela...) pa bi možda ovo napajanje i izdržalo stalno visoko opterećenje.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja sam gore fulo u pitanju je amd hd 6570... Hvala puno na tako detaljnom odgovoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Koje napajanje je od CORSAIR je kvalitetno i dobro(samo pitam)?

1.CORSAIR CX450M 450 W, 80+ Bronze

2.CORSAIR CX450, 450 W, 80+ Bronze

3CORSAIR VS450, 450 W, 80+ White

4.CORSAIR VX450W-CMPSU

Zanima me koja od ova 4 modela su kvalitetna iako sam cuo da je VS serija losa?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...
Koje napajanje je od CORSAIR je kvalitetno i dobro(samo pitam)?

1.CORSAIR CX450M 450 W, 80+ Bronze

2.CORSAIR CX450, 450 W, 80+ Bronze

3CORSAIR VS450, 450 W, 80+ White

4.CORSAIR VX450W-CMPSU

Zanima me koja od ova 4 modela su kvalitetna iako sam cuo da je VS serija losa?

 Najjace od tih je vx 450w ali je ujedno i najstarije. Od tih cx450m je najbolji izbor

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 21:36 (Patrick_cro).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledajući specifikacije, CX450/M je jači od VX-a jer je na 12 V u mogućnosti isporučiti oko 448 W, dok kod VX-a stoji 396 W. Na 3,3 V i 5 V VX ima 130 W, a CX 110 W tako da je tu VX jači, ali danas je relevantniji rail od 12 V pa to ne vidim kao prednost VX-a.

Unatoč specifikacijama, moguće je da je VX u stanju isporučiti više struje od CX-a zbog "opuštenijih" postavki zaštite koje se pale kasnije nego kod CX-a. Koliko se sjećam, bilo je primjera da su forumaši držali na VX-u konfiguracije koje su zahtijevale više od 450 W pa se vjerojatno kolega na to i referirao. Na određenim testovima je VX kroz kraće vrijeme bio u stanju isporučiti i preko 550 W tako da on sigurno može dati više od 450 W, ali je pitanje koliko dugo će zaštite to tolerirati. S druge strane, CX450/M je relativno novo napajanje za koje nemam informacije koliko iznad specifikacija može ići. Na testu su jači CX650M uspjeli opteretiti do oko 760 W tako da vjerujem kako bi i CX450M mogao imati vršnu (peak) vrijednost možda i iznad 500-550 W, ali vjerojatno nije u mogućnosti održavati takvo opterećenje kroz duže vrijeme.

 

Što se tiče kvalitete, VX ima Seasonic platformu i japanske kondenzatore, ali novo je uvijek bolje od starog, rabljenog tako da i i lošija napajanja od CX-a bi mogla predstavljati bolju kupnju od nekog VX-a starog pr. 5 godina. CX450 i CX450M imaju različite kondenzatore unutra koji uglavnom nisu japanski, ali dobre platforme s DC-DC regulacijom je ono što ta napajanja čini dobrom kupnjom za oko 400-450 kn. I nemodularna i modularna varijanta imaju jednake specifikacije po službenim stranicama (CX450 / CX450M), ali na newegg (CX450 / CX450M) slikama se može vidjeti da je u nemodularnoj verziji platforma iz novih TX-M modela. Razlika, osim u nepostojanju modularne pločice, je i u tome što se na sekundarnom dijelu vide Elite kondenzatori, dok su u TX modelima isključivo japanski. To je inače Great Wall platforma, dok je CWT-ova unutar CX450M. Mislim da su slične po mogućnostima, uz razliku što su oscilacije napona vjerojatno niže u modularnoj varijanti. Razlog je i platforma, ali i to što su na modularnoj pločici kod CX450M dodatni kondenzatori koji smanjuju oscilacije.

 

VS serija je naravno ispod CX, a vidim ju i lošijom od rabljenog VX-a koji je u dobrom stanju (slobodna procjena oko 2-3. god. starog).

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ovako posto nemam normalni komp vec 7 godina tj. Nikad ni nisam imo normalni pc tako da sam odlucio sakupiti koji kunu i sada sam sastavio na stranici komponente ali jos nisam izabrao napajanje.. Pa evo build pa recite sto valja sto ne valja.

Pentium g4560
Asus B250M PrimeK
HyperX 2x4gb 2133mhz
Nvidia Gf GTX 1050ti 4gb oc
1tb wd caviar blue 7200rpm
Kuciste: CoolerMaster K280
Za napanje nisam siguran jer se ne razumijem bas u te tdp-e i te stvari ali mislio sam uzeti Corsair TX450M ili Tx550M ovisi koliko je watta potrebno pa ako bi mi mogli pripomoc malo bio bih puno zahvalan
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Daj odi na temu za slaganje konfi pa napiši max budžet, načina plaćanja i namjenu jer vjerujem da se da to bolje složiti nego što je ovdje. Što se ove konfe tiče dovoljan je i Fortron Hexa 400 / GIGABYTE PW400 sa 3 godine garancije ili da se pružiš još 100kn za Fortron Hyper 500 radi 5 godina garancije a i plus ti je ako se u budućnosti odlučiš na nadogradnju imat ćeš jače napajanje. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.6.2017 0:54 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice