Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.390.881
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

seasonic focus definitivno najbolji izbor

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

picajzla0707

 

Jesi siguran da nove izvedbe RMx serije imaju FDB? Na nekoliko recenzija (123 / 4) je i dalje NR135L ventilator s "rifle" ležajem. NR135P je FDB iz RMi serije.

 

 

batizg

 

Slažem se s kolegama da bi Focus mogao biti najbolji za tvoje potrebe.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

poz, trebao bi preporuku psu za moju konfu, ako je moguce modularno

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

S postojećim nešto nije u redu ili?

 

Zavisno o svoti koju želiš izdvojiti, možeš ići na ovo što kolega batizg razmatra (Seasonic Focus 750 W, Corsair RM650x, Antec HCG 650), a za i7-3770K i 1080 bi bilo dovoljno i kvalitetnih 550 W pa Seasonic Focus 550W (od 600 kn; 5/10 god.) može isto ući u izbor. Još su tu Corsair TX, Sama Armor, Gigabyte G750H, TT Grand RGB, be quiet! Pure Power 10,  Enermax Revolution X'T II, ali cjenovno su preblizu onima prethodno navedenima, a nisu tako dobri.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

riknulo je jucer :(

pa mislim da mi ne treba vise od 550w posto sam imao 550w i sve je uredno radilo, mislim onda da cu uzet taj seasonic focus 550w.

 

hvala

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

picajzla0707

 

Jesi siguran da nove izvedbe RMx serije imaju FDB? Na nekoliko recenzija (123 / 4) je i dalje NR135L ventilator s "rifle" ležajem. NR135P je FDB iz RMi serije.

 zanimljivo, u tom's hardware testu kažu da je isti rifle kao i na prošloj seriji, dok na guru 3d kažu da je fdb - link

znam da sam gledao neku vijest da corsair updejta rmx seriju i da je unaprjeđuje sa fdb ventilatorima

 

bit će da je greška i da su onda i dalje rifle ventovi

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može preporuka napajanja (u protisa) 400w ili više do 550kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 14:46 (axos).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
axos kaže...

Može preporuka napajanja (u protisa) 400w ili više do 550kn.

 Raider II 550 - 515 kn

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pqweasdyxc kaže...
axos kaže...

Može preporuka napajanja (u protisa) 400w ili više do 550kn.

 Raider II 550 - 515 kn

 Može li modularno ako se doda koji Juraj?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
axos kaže...
pqweasdyxc kaže...
axos kaže...

Može preporuka napajanja (u protisa) 400w ili više do 550kn.

 Raider II 550 - 515 kn

 Može li modularno ako se doda koji Juraj?

 može, naravno

čak ne samo modularno, nego i puno kvalitetnije gold napajanje u linku koji je dao kolega kiwi gore

seasonic focus 550w za 595 kunića

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledao sam malo recenzije ovog Focusa Plus. Čini se kao jako kvalitetno napajanje. Ima li u tom cijenovnom rangu nešto bolje od njega? 

Kako se ono kaže: Žena može biti sa sela, ali napajanje mora bit od Seasonica 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Imaš fortron hyper 700w za 400kn Sasvim dobro napajanje i 60mjeseci garancije. A ova napajanja od 600w za 800kn ostavi ovim ekspertima šta klokaju do iznemoglosti.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 15:35 (mislioc).
 
0 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...
Imaš fortron hyper 700w za 400kn Sasvim dobro napajanje i 60mjeseci garancije. A ova napajanja od 600w za 800kn ostavi ovim ekspertima šta klokaju do iznemoglosti.

700W koje nije ni blizu 700W realno, to je drlog prema Sisi u svim pogledima...

12 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma ne ovo Fortron za pola cijene tih razvikanih brandova je baš neupotrebljivo. Drži gtx 1080 i i7 s pola gasa provjereno tak da nema potrebe za nečim jačim. A to da je smeće neću komentirat, pa nemaju svi para na izvoz pa da lagano drkaju sa gold certifikatima
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 16:08 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
axos kaže...
pqweasdyxc kaže...
axos kaže...

Može preporuka napajanja (u protisa) 400w ili više do 550kn.

 Raider II 550 - 515 kn

 Može li modularno ako se doda koji Juraj?

 može, naravno

čak ne samo modularno, nego i puno kvalitetnije gold napajanje u linku koji je dao kolega kiwi gore

seasonic focus 550w za 595 kunića

 To mi je bio prvi izbor a nemaju u protisa pa trazim zamjensko jer mi je zafrkancija trazit povrat pa opet radit uplatu (nije za mene)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 20:13 (axos).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

FSP je dobar proizvođač i gotovo svi njihovi modeli mogu isporučiti ono što im je specificirano i to bez prevelikih odstupanja u naponu. Tako i Hyper po testovima može dati 700 W, no osobno bih ga držao na tako visokim opterećenjima samo za stare rastrošne konfiguracije. Stavljanje novih kartica i procesora zajedničke vrijednosti od >5k kuna je i malo glupo staviti na napajanja od 500 kn s 'buđet' platformama.

 

 

axos

 

Za oko 570 kn osobno bih išao na XFX TS Gold 550 W (2/5(?) god. jamstva). Unutra je Seasonic platforma iz njihove S12G serije (prethodnica Focus modelima) tako da je to napajanje dobre kvalitete. 

Sama Armor 550 (571 kn; 3 god. jamstva) je zanimljiv model s obzirom na potpunu modularnost i dobre karakteristike na testiranjima. Platforma je još uvijek neispitana na dulje staze, ali unutra su japanski kondenzatori i ostale komponente su od poznatih proizvođača tako da bi trebalo imati pouzdan rad. Ventilator je najlošija karika jer je od manje poznatog proizvođača i još je s običnim ležajem.

Corsair CX550M (561 kn; 5 god. jamstva) nije loš, a ako ti se daje dodatnih 100 kn, onda bi Corsair TX550 (645 kn; 5/7 god. jamstva) možda bio najbolji izbor.

6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

fsp je smece

 

xfx je amd, dakle budget cut, nicemu se nemoj cuditi od njega, mada jest u osnovi seasonic...

 

sama zuji, cvili, skrguce, zaobidji...

 

corsair je dobar

Za zajebanciju, tu je forum. Za ozbiljnu spiku, tu je inbox.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.6.2018 21:34 (Gorstak79).
Moj PC  
0 8 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zaboravio si nJoy, fantastično napajanje 

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...

fsp je smece

 

xfx je amd, dakle budget cut, nicemu se nemoj cuditi od njega, mada jest u osnovi seasonic...

 

sama zuji, cvili, skrguce, zaobidji...

 

corsair je dobar

 Super da si barem ovo uspio napisat prije idućeg bana 

12 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Fsp je smeće koje garantira 60 mjeseci za svoja napajanja. Kad bih barem ostali proizvodili takva smeća sa 60 mjeseci gare i kvalitetom parirali Fsp-u.
 
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mislioc kaže...
Fsp je smeće koje garantira 60 mjeseci za svoja napajanja. Kad bih barem ostali proizvodili takva smeća sa 60 mjeseci gare i kvalitetom parirali Fsp-u.

Ma bravo, znaci kad bi raznim MS-ovima digli garanciju na 5 godina, to bi onda postala dobra napajanja?

 

Hyperi, Hexe i Raideri su daleko losija napajanja od Focusa, a nisu dovoljno jeftinija...

12 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napisao sam da kvalitetom pariraju Fsp-u, smatram da Fortron radi kvalitetna napajanja.https://www.adm.hr/product.asp?product=napajanje-700w-fsp-fortronsource-hyper-atx-231-hp700-ppa7002702&code=18926 za 420kn ovaj fortron drži 85 posto konfiguracija na forumu da se ne oznoji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 10:01 (mislioc).
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma uzeo nemodularno seasonicovo i gotovo. Hebiga. Što je tu je. Kad ne ide ne ide.

 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzeo sam MSI GTX 770 danas.

A ovo mi stize kroz koji dan. https://prnt.sc/k1roaf

Tek sad vidim da na ovoj kartici ima po dva 8pina...

 

Nigdje ne mogu naci info od napajanja da li ce pasati grafika tj da li cu imati to gdje prikljuciti na napajanje. Pa me cisto zanima da li trebam promjenit napajanje dok jos mogu ili cu moci spojiti na dva 8 pina od grafe?

A vidim na kutiji od grafe pise minimum 600w a ja imam 500w. Sad me malo trta da li ce ovu novu konfiguraciju dobro drzati ovo napajanje i da li cu uopce moci spojiti grafu s napajanjem...

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Radit će. Inače gtx 770 troši oko 180 W.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
carmack kaže...

Radit će. Inače gtx 770 troši oko 180 W.

Ali pise na kutiji od graficke 600w a moje je 500w.

Oce li raditi ili ce raditi na knap? Ipak ne zelim da mi cijeli novi komp pregori lol. Jos i procesor trosi nesto tog napajanja pa kad se sve to skupi kako ce to izgledat?

I jos ova kartica ima po dva 8 pina, jel imam ja to uopce na ovom napajanju koje sam narucio? U kutiji od grafe imam dva ista kabela, na jednoj strani 8 pin na drugoj 6 pin. 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 1:44 (el.šef).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To oni tako napišu jer uzimaju u obzir i korisnike koji imaju loša napajanja. Npr. MS napajanja. MS napajanje od 600 W možda može dati samo 300 W. Tu ti link od tvog napajanja. Ovo ti je potrošnja grafičke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
carmack kaže...

Radit će. Inače gtx 770 troši oko 230W.

Fix it

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok, trebam preporuku za napajanje za konfu pod "moj PC", kupio sam jucer r9 280x koju ovaj Zalman vjerovatno neće moći " hraniti", budžet mi je 600 kn, eventualno koja kn više.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Eyekool kaže...

Bok, trebam preporuku za napajanje za konfu pod "moj PC", kupio sam jucer r9 280x koju ovaj Zalman vjerovatno neće moći " hraniti", budžet mi je 600 kn, eventualno koja kn više.

Hvala.

 

Radije prodaj proc+ploču i za to što bi dao u napajanje kupi neki i5 4460+ploču, tako budeš dobio i na performansamai ne moraš mijenjat napajanje.

Koji model je točno u pitanju ?

Svakako nije zgoreg ubacitneko poštenije napajanje al ja mislim da ta tvoja konfa prije svega mora dobit novi proc jer je taj teški BN sa 280x.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice