Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.676
|
čitano: 1.397.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jel ima gdje kod nas za nabavit Raidmax kučišta, konkrentnije Raidmax Unicorn?

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ne !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Haf932 kaže...

Ne !

A kod susjeda u Sloveniji, Mađarskoj, Srbiji?

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Provjerio, nemaju. Jedino analogbit pise da ima 3 kom, al ne rade vikendom.

 

Htio bi si sutra uzet kuciste da si slozim komp, a vidim da nema tog obsidiana u drugim nego samo u tom uzi shopu

No pain no gain
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 22:26 (streamg).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Kupio bih Zalman Z11 plus.. Da li je to okej kućište za nekih 450 kn? tnx

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

To kučište preporučeno je na prvoj stranici teme u tutorialu kao best buy izmedju 400 i 600 kn.

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

na kraju kupio cosmos 2, miran sljedećih 5 god :)

No pain no gain
Moj PC  
2 2 hvala 2
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
streamg kaže...

na kraju kupio cosmos 2, miran sljedećih 5 god :)

Uh , kad stignes , daj nabaci par slika te mrcine {#}

Music As A Weapon !!
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kalmageddon kaže...

Kupio bih Zalman Z11 plus.. Da li je to okej kućište za nekih 450 kn? tnx

Da moram, ponovno bih ga kupio. Kod njega je dvojben jedino izgled, netko će ga voljeti a netko mrziti. Pogledaj par Youtube reviewa i ako ti se sviđa izgled, uzmi ga. Dobit ćeš puno za tu cijenu. Ali si uzmi verziju s plus oznakom (Z11+).

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Micek kaže...
Kalmageddon kaže...

Kupio bih Zalman Z11 plus.. Da li je to okej kućište za nekih 450 kn? tnx

Da moram, ponovno bih ga kupio. Kod njega je dvojben jedino izgled, netko će ga voljeti a netko mrziti. Pogledaj par Youtube reviewa i ako ti se sviđa izgled, uzmi ga. Dobit ćeš puno za tu cijenu. Ali si uzmi verziju s plus oznakom (Z11+).

Sviđa mi se izgled, volim ta "Star Wars" look kućišta...hah :) Sad se predomišljam da li uzeti Z11+ ili Z12+ , ovo Z12+ mi se cini nekako diskretnije i ima veću prozirnu površinu na bočnoj stranici :D Po rangiranju u zalmanu i broju modela bi Z12+ trebalo biti bolje od Z11+ ? Ili se varam?

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Uspio sam nekak montirati i push/pull za h110 u cosmosu, matična me zezala oko toga al uspio sam sklepat.

 

Oće biti kakve razlike u temp. jer su različite jačine ventilatora.. jedan 1300 drugi 1700 RPM.

 

http://s21.postimg.org/i9lay13nb/20140804_192346.jpg
http://s21.postimg.org/oppoadmt3/20140804_192359.jpg
http://s21.postimg.org/6hxfn8913/20140804_192411.jpg
http://s21.postimg.org/w4f02r8on/20140804_192539.jpg

 

prednji ventilator plavi ću promjeniti u crveni

No pain no gain
Moj PC  
0 1 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Neko malo kuciste za atx/matx,ne previse skupo

Jeftine igre ----> https://www.g2a.com/r/slimeboy01
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
SlimeBoy01 kaže...

Neko malo kuciste za atx/matx,ne previse skupo

Za m-ATX naticne ploce imas Zalman ZM-T2 Plus , Zalman ZM-T1 Plus ( sve isto , jedino razlika u prednjoj strani kucista )

 

Za ATX maticne ploce preporucam Zalman Z3 !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Strm kaže...

Jel ima gdje kod nas za nabavit Raidmax kučišta, konkrentnije Raidmax Unicorn?

 

Ja sam svoje Raidmax kućište ( Viper GX ) uzeo u Njemačkoj , frend živi gore , naručio si ga je preko jednog od mnogih online dućana gore i dofurat će mi ga krajem mjeseca. Ako imaš nekoga gore probaj tako napraviti

Postoje ljudi kole vole tarantule i oni koji ih još nisu zavoljeli
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, prvi put slažem konfu i zanima me dali u Zalman Z3 kučište stane gigabyte ga-990fxa-ud3 matična ploča


 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
alfa599 kaže...

Pozdrav, prvi put slažem konfu i zanima me dali u Zalman Z3 kučište stane gigabyte ga-990fxa-ud3 matična ploča

Stane.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
alfa599 kaže...

Pozdrav, prvi put slažem konfu i zanima me dali u Zalman Z3 kučište stane gigabyte ga-990fxa-ud3 matična ploča

Stane

 

Heh, u isto vrijeme odgovorili :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 16:54 (vrinho).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
alfa599 kaže...

Pozdrav, prvi put slažem konfu i zanima me dali u Zalman Z3 kučište stane gigabyte ga-990fxa-ud3 matična ploča

Stane, zato što je ATX formata ta matična, a kućište prima ATX i micro ATX.

 

Ja sam malo zakasnio sa odgovorom ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.8.2014 16:56 (Gearbox).
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Tražim si novo kućište. Standardna veličina za desktop računalo. Prvenstveno naglasak treba biti na smanjenju buke. Bilo bi poželjno da ima otvor za 2x100 ili 2x120 ventilatore (tipa Corsair H100 ili H110 jer to planiram kasnije ubaciti). Ne treba mi space-shuttle design, nešto jednostavno, po mogućnosti srebrno, ali nije uvjet. Išao bih na iznos do 150eura, eventualno 200e ako je zaista osjetna razlika, ali bih rađe išao do 150e.

 

Dakle, želim nešto što će buku zadržati unutar lima, jer ne želim u stanu čuti zujanje ventilatora ili drljanje HDD-a (ovo rješavam sa kompletnim prelaskom na SSD).

 

Molio bih da ponudite nešto iz Atelca ili Saturna ili Media Markta (prednost Atelcu jer su mi u blizini).

 

Za sada mi je za oko pao ovaj Fractal

 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Bolje od fractala neces naci sa anti noise spuzvom za tu cijenu, best buy definitivno

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Raspitaj se u Atelcu da ti nabave Nanoxiu Deep Silence 5 (cca 100-120E).

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
 
1 1 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta
Pozdrav. Trebam pomoć, što prije to bolje. Znači uzimam cijeli komp i zanima me da li kućište zalman z3 ima ventilatore sa 3 pina ili 4 pina, i hoću li moći sve ventilatore pospajati na matičnu asrock h97m-e i napajanje xfx proseries 450w? Molim vas pomagajte!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
joco385 kaže...
Pozdrav. Trebam pomoć, što prije to bolje. Znači uzimam cijeli komp i zanima me da li kućište zalman z3 ima ventilatore sa 3 pina ili 4 pina, i hoću li moći sve ventilatore pospajati na matičnu asrock h97m-e i napajanje xfx proseries 450w? Molim vas pomagajte!

Najbolje da kontaktiraš neke od dućana koji prodaju Zalman i pitaš njih direktno. Evo, vjerujem da će ti ekipa u Futura IT vrlo rado pomoći.

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav

dakle spremam se ugradi vodeno hladenje pa ako mi mozete preporuciti neko kuciste iz ADM-a

Dajte pogledajte moju konfiguraciju pa mi recite koje bi mi kuciste bilo najbolje ja trenutno cilljam na http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_34_176&products_id=14322 a mislim ugradit neko vece vodeno hladenje tipa h100 ili h110 pa mi molim vas recite vase misljenje

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
joco385 kaže...
Pozdrav. Trebam pomoć, što prije to bolje. Znači uzimam cijeli komp i zanima me da li kućište zalman z3 ima ventilatore sa 3 pina ili 4 pina, i hoću li moći sve ventilatore pospajati na matičnu asrock h97m-e i napajanje xfx proseries 450w? Molim vas pomagajte!

Prvo, uzmi Z3+ na ne Z3 jer je razlika u fičerima veća, a neznatno je skuplje. Dobiješ 3 venta s njima, 1prednji led i 2 gornja led. Mislim da su ti svi ventovi 3 pin, i da možeš 2 venta spojiti na kontoler vrtnje koji dobiješ s kučištem, u kontoler ide jedan MOLEX. Ovaj jedan koji je ostale možeš spojiti na matičnu, s time da jedan od gornjih staviš iza da ispuhuje. I onda, ako koji aftermarket vent kupiš, on se lako spoji na molex kojih češ imati višak :)

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Kad govoris da je razlika "veca" onda navedi tocno u cemu je razlika, jer ovako ispada da Z3+ nudi ekstra "space shuttle" pored Z3, a zapravo dolazi samo s 1 ventom viska i malim plexy prozorcicem.

 

Z3 & Z3+ imaju 3 pin ventilatore koji su dosta tihi, a potenciometar koji sljaka preko molexa omogucuje spajanja max 2 ventilatora preko 3pin Y. Kod Z3 dobivas 3 ventilatora: 2 idu na potenciometar: prednji led i gornji obican, a straznji je vec spojen na zenski molex koji ti omogucuje rad potenciometra prikljucivanjem muskog. Kod Z3+ je ista stvar (+1 vent = 4 venta) samo ce jedan morat ici na mbo i nece imati mogucnost regulacije brzine.

 

Inace sto se tice potenciometra te high/low moda rada, najbolje je ostaviti cijelo vrijeme na low jer je razlika u temperaturama prakticki neprimjetna dok po pitanju buke bas i nije.

 

 

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 16:08 (zober).
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo BeQuiet! izbacuje prvo kuciste, cijena ce mu biti 99 funti

http://hexus.net/tv/show/2014/08/EntaLive_be_quiet_demos_Silent_Base_800_chassis 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav dakle spremam se ugradi vodeno hladenje pa ako mi mozete preporuciti neko kuciste iz ADM-a Dajte pogledajte moju konfiguraciju pa mi recite koje bi mi kuciste bilo najbolje ja trenutno cilljam na http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_34_176&products_id=14322 a mislim ugradit neko vece vodeno hladenje tipa h100 ili h110 pa mi molim vas recite vase misljenje

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Zna li netko gdje se moze nabaviti BitFenix Prodigy kusicte?

BitFenix Prodigy BitFenix Prodigy
Ovako, naime slucajno sam zaboravio na kojem mailu sam se registirao na accu Skillzor69, pa sada sam morano novi radit
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 0:41 (Skillzor70).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice