Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.398.372
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ja isto trazim do 700 kn i sviđa mi se Fractal define S ali ne mogu stavit przilicu a nje se ne želim odreći.

Ps. Pardon zbog duplog posta, slučajno je....šaljem sa mobitela :)

Frka85
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 11:29 (stručnjak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ja isto trazim do 700 kn i sviđa mi se Fractal define S ali ne mogu stavit przilicu a nje se ne želim odreći.

Frka85
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 11:27 (stručnjak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Arabarran kaže...

 Ah, ne želiš kućište klasičnog izgleda. Ovaj Bitfenix izgelda cool, po meni.

 Da želim nešto drugačije ali opet ne previše "gamersko"

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
stručnjak kaže...

Ja isto trazim do 700 kn i sviđa mi se Fractal define S ali ne mogu stavit przilicu a nje se ne želim odreći.

 ma kupiš externu ako ti baš treba.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...
Arabarran kaže...

 Ah, ne želiš kućište klasičnog izgleda. Ovaj Bitfenix izgelda cool, po meni.

 Da želim nešto drugačije ali opet ne previše "gamersko"

 Imam iskustva od prije sa Bitfenix kućištima i bio sam prezadovoljan. Zadnje koje sam imao je Shinobi, a ove novije nisam isprobao al mislim da nećeš fulat..

baci oko na koji review.

US server keke013#2101
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
keke13 kaže...
toxic kaže...
Arabarran kaže...

 Ah, ne želiš kućište klasičnog izgleda. Ovaj Bitfenix izgelda cool, po meni.

 Da želim nešto drugačije ali opet ne previše "gamersko"

 Imam iskustva od prije sa Bitfenix kućištima i bio sam prezadovoljan. Zadnje koje sam imao je Shinobi, a ove novije nisam isprobao al mislim da nećeš fulat..

baci oko na koji review.

Na kraju sam uzeo Corsair Spec-Alpha : http://www.corsair.com/en/landing/specalpha

 

Ovak nije baš neke kvalitete, šarafi nisu bog zna što, plastika je osrednje kvalitete.

Nema filtere narpijed niti gore, samo dolje na napajanju.

 

Ima podršku za 240mm front no nisam uspio montirati Artica naprijed jer je predebel pa sam ga nekako monitorao top.

Nisam uspio Radiator od Fury X montirati iza jer je takoder predebel i z ato jer mi je Artcic top, pa sam ga montirao naprijed.

 

Cable Managment je slozit zivi uzas. meni je jer nemam modularno napajanje ali sam i to nekako izveo.

 

+ je sto je predivno (bar meni), + ima ogroman dovod zraka od naprijed, dosta je tiho, 3 x 3.5" za HDD + 4 ssda + dolazi s 3 corsair venta, 2 crvena led i jedan obican crni 120mm. + ima ugradeni potenciometar s 3 brzine za 4 venta

 

Nije da bih ga kupio ponovo.. Eto čisto mislim da za te novce ima boljih i pametnijih investicija.

Temperature su mi ostale iste ili su bolje.

No vizualno sam dobio što sam htio, ajmo reci da se tjesim :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 18:31 (toxic).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
stručnjak kaže...

Ja isto trazim do 700 kn i sviđa mi se Fractal define S ali ne mogu stavit przilicu a nje se ne želim odreći.

Onda si kupi Thermaltake F31, kopija Define S-a sa mjestom za przilicu i jos nekim stvarima o kojima smo raspravili stranicu prije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 18:45 (The_Fichek).
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

hahahahahah,koji lagani fail za kučište ali bar si iskren,svaka čast!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Nek pita jel ga moze zamjenit ako vrijedi ono pravilo od 8 ili 14 dana od kupnje, moze i neke slike usput...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
volegradele kaže...

hahahahahah,koji lagani fail za kučište ali bar si iskren,svaka čast!!

 zasto fail? samo sam naveo svoje misljenje o kucistu

Lucidius kaže...

Nek pita jel ga moze zamjenit ako vrijedi ono pravilo od 8 ili 14 dana od kupnje, moze i neke slike usput...

 ne budem mijenjao ak si mislio na mene.

Sve sam si sada to lijepo slozio, jednom prilikom uzmem samo modularca i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 19:28 (toxic).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Nek pita jel ga moze zamjenit ako vrijedi ono pravilo od 8 ili 14 dana od kupnje, moze i neke slike usput...

 Tako je!

Pripazi na kutije, dijelove i odi pitat dal možeš vratiti ako nisi zadovljan.

 

Lucidius , zaboravio si "I onda ga zamjeni za Thermaltake Suppressor F31".

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...
volegradele kaže...

hahahahahah,koji lagani fail za kučište ali bar si iskren,svaka čast!!

 zasto fail? samo sam naveo svoje misljenje o kucistu

Lucidius kaže...

Nek pita jel ga moze zamjenit ako vrijedi ono pravilo od 8 ili 14 dana od kupnje, moze i neke slike usput...

 ne budem mijenjao ak si mislio na mene.

Sve sam si sada to lijepo slozio, jednom prilikom uzmem samo modularca i to je to.

 Pa kako nije,samo ljepo izgleda,samo si napisao!

Nebitno ako te ne smeta guštaj!

AUDIOFIL
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...
volegradele kaže...

hahahahahah,koji lagani fail za kučište ali bar si iskren,svaka čast!!

 zasto fail? samo sam naveo svoje misljenje o kucistu

Lucidius kaže...

Nek pita jel ga moze zamjenit ako vrijedi ono pravilo od 8 ili 14 dana od kupnje, moze i neke slike usput...

 ne budem mijenjao ak si mislio na mene.

Sve sam si sada to lijepo slozio, jednom prilikom uzmem samo modularca i to je to.

 A dobro ak neces mijenjat, daj bar neke slike da vidimo 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

toxic

Jesi checkirao mozda Phanteks Enthoo Pro M Tempered glass prije kupnje tog Corsaira: https://www.centro.hr/phanteks-kuciste-enthoo-pro-m-crno-tempered-glass-full-tower-bez-napajanja-p-n-ph-es515ptg-bk.aspx Nekako mi se cini da bi ti se vise uklopio u prostor i zelje, ali kako got bilo, bitno da si zadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 19:35 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
toxic kaže...
volegradele kaže...

hahahahahah,koji lagani fail za kučište ali bar si iskren,svaka čast!!

 zasto fail? samo sam naveo svoje misljenje o kucistu

Lucidius kaže...

Nek pita jel ga moze zamjenit ako vrijedi ono pravilo od 8 ili 14 dana od kupnje, moze i neke slike usput...

 ne budem mijenjao ak si mislio na mene.

Sve sam si sada to lijepo slozio, jednom prilikom uzmem samo modularca i to je to.

 A dobro ak neces mijenjat, daj bar neke slike da vidimo 

 slike su gore

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

toxic

Jesi checkirao mozda Phanteks Enthoo Pro M Tempered glass prije kupnje tog Corsaira: https://www.centro.hr/phanteks-kuciste-enthoo-pro-m-crno-tempered-glass-full-tower-bez-napajanja-p-n-ph-es515ptg-bk.aspx Nekako mi se cini da bi ti se vise uklopio u prostor i zelje, ali kako got bilo, bitno da si zadovoljan.

 ma kako da ne..

pa jel vidis da imam kombinacije crvene, crne i bijele.

Vecina namjestaja u boravku mi je takvo.

 

Npr monitor je crno/crveni, podloga je crveno/crna, slusalice su crveno/crna.

Zidovi u sobi su sivo/bijeli, stolarija je bijela, radiator je bijeli, zavjesa je bijla. Garntitura je sivo bijela, klima uredaj je bijeli.

Tv regal je bijeli, TV i kucno kino je crno, ps4 je crni, media player je crni.

 

Kuciste crno se gubi na stolu skroz.

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Izbacili su nedavno i Anidees Al Crystal white, sada da kupujem isao bi na bijelu verziju jer i ja gradim sada kombinaciju sa bijelom maticnom, bijelim Led ventovima i ledicama na komponentama sve u crveno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

E, a pazi ovo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

toxic

 

Bome je taj corsair nakaradan nhf a i vidim da ima puno plastike po sebi, daleko vise mi se svidja ficekov prijedlog al ok bitno da si zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Izbacili su nedavno i Anidees Al Crystal white, sada da kupujem isao bi na bijelu verziju jer i ja gradim sada kombinaciju sa bijelom maticnom, bijelim Led ventovima i ledicama na komponentama sve u crveno.

 Jebo ih ja koji K su stavili crno bile slike!Ja gledam Corsair 570X,460x, taj Anidees mozda i nesto slicno tako!!Zelim tempered glass i da se napajanje ne vidi i bez hdd ladica,bar ne ispred prednjih ventilatora!A od sve ga bi najviše voli kad bi znao di bi u ST mogu napravit tempered glass za moj Corsair 600T!

Jednostavno sam zaljubljen u ovaj case,teško da cu ga prodat i da kupim novo!!

 

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 22:57 (volegradele).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ovi Corsairi su sranje od kucista po debelo nabijenoj cijeni, puno nedostataka i slabe podrske, inkritican manjak prostora... Istrazio sam sva ta tempered glass kucista jos prije 3 mjeseca i jedino ovaj Anidees valja od svega toga, plus sta opravdava svoju cijenu koja je opet osjetno manja od ovih ostalih gluparija kao drasticno los lian li i corsair.

 

Kaj se tice kaljenog stakla mozes ga dati napravit kod staklara samo mu das kalup od starih vrata da moze imati oblik prave velicine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Ovi Corsairi su sranje od kucista po debelo nabijenoj cijeni, puno nedostataka i slabe podrske, inkritican manjak prostora... Istrazio sam sva ta tempered glass kucista jos prije 3 mjeseca i jedino ovaj Anidees valja od svega toga, plus sta opravdava svoju cijenu koja je opet osjetno manja od ovih ostalih gluparija kao drasticno los lian li i corsair.

 

Kaj se tice kaljenog stakla mozes ga dati napravit kod staklara samo mu das kalup od starih vrata da moze imati oblik prave velicine.

 Nisu baš sranje,ali da preskupa su,Corsair 460X je odlično malo kučiste,570X ima par falingi ali izgleda brutalno!!

Nego kojeg Anideesa ti imaš,lite ili full?

 

 je moj favorit!!!

AUDIOFIL
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ovaj 460x je samo 400q na kojeg su stavili kaljeno staklo a za njega sam vec pisao elaborate i ljepio snimke i slike problema koje su korisnici sami prepricavali i pokazivali. To kaj simpaticno izgleda je prica za sebe, al funcije su slabe...

 

Budem ti sutra detaljnije pisao o minusima sad sam na poslu pa tipkam na mobu.

 

Kaj se tice kuciata ja imam skuplju verziju, tj ovu koja dolazi sa 4 bijela 140mm led venta, lite verzija je bez ventova. Inace strasno sam zadobvoljan kucistem a pogotovo izgledom, jako dugo si nisam nes tak fino i oku ljepo kupio, stalno blejim u njega ko tele u sarena vrata.

 

 

Edit

 

Taj phanteks evolv je super kuciste al mi se ne svida.

 

Edit 2

 

Ovaj anidees ima i najkvalitetnije staklo, najdeblje i najteze stranice od konkurencije. Bas su teske ko majka a buku genijalno blokiraju, tako da treba i to uzeti u obzir zato jer je staklo osjetljiv materijal pa kod ovih tanjih i lakdih stranica je pucanje i mogucnost otkrhnuca jako velka.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 23:50 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 

 

Kaj se tice kaljenog stakla mozes ga dati napravit kod staklara samo mu das kalup od starih vrata da moze imati oblik prave velicine.

 Nije baš tako jednostavno jer orginal side panel nije ravna i ne mozes  je baš tako lako izmjerit , predcrtat i napravitmtrebao bih napravit mjere po samom kučištu!

Ima za kupit već gotovo ali preskupo i samo u USA 90 dolara (i to akril)

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 0:40 (volegradele).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Jako teško izmjerit mjere za kućište? Imam ja tog kaljenog stakla, problem je to obradit, tj. odrezat višak.

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Pa on uzme stranicu i stavi ju u glinu il sta vec da dobije oblik vrata pa onda to popuni sa tekucim staklom i kad se ohladi ima vrata, bar mislim da je takav postupak...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Zvao sam je staklara u mom gradu

Metar kvadratni 400 kn, oni ga izrežu na mjeru, i to sam pitao za tinted verziju, 4mm debelo

Ja sam razmišljao da si kupim kućište koje mi je ok sprijeda, ok unutra, psu poklopac i bla bla, i onda da mi oni izrežu i izbuše rupe

To izađe oko 100-150 kn, ako su poklopci otprilike 50x50

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

toxic

 

Bome je taj corsair nakaradan nhf a i vidim da ima puno plastike po sebi, daleko vise mi se svidja ficekov prijedlog al ok bitno da si zadovoljan.

 Sve 5, cijenim svacije misljenje.

 

Ja sam ga uzeo jer mi se svidja dizajn recimo i stvarno mi pase uz moj pc.

Plastika je prednji dio i gornji do. Ali dosta kucista ima gore i naprijed plastiku ali vjerujem dosta njih kvalitetniju. Znao sam da 30% ove cijene placam zbog imena.

 

Stvar je u tome sto su mi polako ova klasicna kucista pocela ici na jetru.

Imao sam Silencio od CM-a, Fractala klasicnog,

 

Doduse mogao sam dati par sto kuna vise i ima NZXT Noctis :)

Ne vrijedi ovo kuciste ovo pare da se razumijemom ja vjerujem da ima kucista i za 500 kn koja su jednaka ili bolja...

 

Ja bih volio da ljudi koji kupe kucista ili bilo koji drugi proizvod budu u potpunosti iskreni jer ja sam citao hrpu recenzija o ovom kucistu stranih itd, vise manje su to samo pohvale.

Ali hebeni ljudi lazu jer eto ne zele priznat da su platili vise nego sto vrijedi...

Recimo ja da sam znao da su ove Hyper X Cloud 2 sluske daleko od onoga sto ovaj forum prica ne bih ih uzeo nikad pa ni tad. Bila akcija i uzeo ih, niti blizu ovoga sto vidis na forumu sto ljudi pricaju ali niti blizu...

 

Kada ljudi pocnu biti iskreni i realni tada cemo nesto i saznati.

Npr. ja sam sigurno pomogao dosta ljudi jer sam jedan od rijetkih koji kupuje "sto drugi nemaju" i svoje misljenje iznosim ovdje.

 

Rezime:

 

NE kupuj Corsair Spec Alpha ako:

 

-Imas 240mm vodeno debelje od Corsair h100

-Ako imas ne modularno napajanje

-ako trebas filtere sa svih strana jer ovdje ih imas samo kod napajanja.

-ako ocekujes super kvalitetnu plastiku

- utori gdje provlacis kabele nisu gumirani

 

To su dva problema koja nigdje na netu ne pisu, kazu support za 240mm radiator ali koje debljine?

i ocito su zaboravili da jos uvijek ima ljudi s ne modularnim napajanjem, jer prostora za neki CM na bocnoj stranici bas i nema.

 

Nije sve tako crno

 

KUPI ako:

 

- ti se svida dizajn

- trebas dobar airflow (ovo je vjeruj ovdje super)

- trebas dovoljno diskovnog prostora (podrska za 3 x 3.5" hdd-a i dodatno ukupno 4  ssda)

- stane graficka bilo koje duljine

- trebas 3 solidna Corsair venta dva su led crvena jedan je klasican crni

- trebas balansirano tiho racunalno (nije najtise ali nije niti glasno)

- imas potencimetar za 4 venta , tri brzine vrtnje

- imas podrsku za dosta ventova (naprijed 3 x 120mm (ili 2 x 140), gore 2 x 120 ili 2x140mm, dolje 1 x 120mm, iza 1x 120)

 

 

plus i minus - i da nigje ne pise ali radiator za vodeno se ocigledno ako ne pase neprijed moze monitirati i top no blokira npr rame ali se moze izvesti, i dobro izgleda

 

Eto.

 

Evo pogledajte ovaj review, ovdje su cak i montirali top radaitor:

http://www.techspot.com/review/1169-corsair-carbide-spec-alpha/page3.html

 

ono sto me smeta sto kazu da je ima super prostora za CM, a kada pogledate sliku i jos ima modularsa nije bas da se kablovi ne vide...

Znam sto je pravi CM uz  NZXT S340 tamo se fucking nista ne vidi.

 

I oni kazu super plastika, aha, dok ne trebas micat i ponovno sastavljat i meni ja na prvu bila WOW pod prstima

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 8:30 (toxic).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Jako teško izmjerit mjere za kućište? Imam ja tog kaljenog stakla, problem je to obradit, tj. odrezat višak.

 Vjerovatno nije nekom tko zna,gledao sam video na youtube i like se dobro pomučija dok ga napravio,naravno da to onda poskupljuje samu izradu!Kad bih imao mjere to bi podosta olakšalo posao!Samo kod staklara odem i on napravi po tim mjerama!!

 

 

 

AUDIOFIL
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kupljen plexi od 10 mm,cnc obrada tokom dana i poliranje rubova,sutra je gotovo!!

180 kn plexi + 100 kn CNC  + 2 rupe i poliranje 40 kn = 420 kn

 

Nisam normalan,sutra idu slike!!!

 

Edit:led trake narucene

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 13:44 (volegradele).
Moj PC  
3 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice