LG G6- Rasprava

poruka: 907
|
čitano: 212.580
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

@Master

Ajd molim te ubaci par slika u lošijim uvjetima kako je i kolega naglasio, ako imaš. A imaš sigurno koju. Tu se onda vidi kvaliteta senzora i svega.

Baš me zanima kakve slike radi u slabijim uvjetima jer ove koje si postao su sve u skoro pa savršenim uvjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
kbenzema kaže...

Pa te slike su oke. Al to nisu oni "najteži" uvjeti po kojima se može procijenit razlika u kameri, nema ljudi, nema kretnji, ne mijenja se rasvjeta svake sekunde. Takve slike bi vjerojatno dobio i sa A5 ili Q6. NHF al to su činjenice

Ovo su uvijeti na kojima slikam, nema gorih i žešćih. Imam sliku u mraku sa lampom i slika je čista, slike u sumrak i zoru i uredu su. Sa koncerta imam samo 4K video koji je bolesnoća i koji sam u temi upload-ao, ali servi je ugašen   (ne da mi se opet upload-at video od 1GB).

 

Vidio sam slike sa A5 (jer mi ga ima kolegica - koja bi htjela moj G6 upravo radi fotoaparata) i samo ću reći ni blizu mojima, a za Q6 ne želim ni komentirati.

 

Gle mogu samo reći: We agree to disagree!

 

Za moje potrebe i uvijete u kojim slikam fotoaparat je odličan, naravno za Vas zahtjevne nije.

9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
Sjećam se da si stavio video i bio je odličan, a i sam sam napomenuo da mislim da je video dobar, bolji nego na G4 koji je po tom pitanju bio slabiji. Sve 5, ti si zadovoljan i to prihvaćam, al ja nisam kao i neki drugi jer je moglo i moralo bolje. Svako ima svoje. Eto tak i ti prihvati naše dojmove i iskustva da je G4 puno bolji po pitanju kamere, a to je dvije godine stariji uređaj. I ako gledamo S8, U11, P10, Iphone 8/X, sve ovogodišnji flagshipovi, G6 ima najslabiju kameru. Zbrljali su i to je to.

Case closed.
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
kbenzema kaže...
Sjećam se da si stavio video i bio je odličan, a i sam sam napomenuo da mislim da je video dobar, bolji nego na G4 koji je po tom pitanju bio slabiji. Sve 5, ti si zadovoljan i to prihvaćam, al ja nisam kao i neki drugi jer je moglo i moralo bolje. Svako ima svoje. Eto tak i ti prihvati naše dojmove i iskustva da je G4 puno bolji po pitanju kamere, a to je dvije godine stariji uređaj. I ako gledamo S8, U11, P10, Iphone 8/X, sve ovogodišnji flagshipovi, G6 ima najslabiju kameru. Zbrljali su i to je to.

Case closed.

Slažem se da ima najslabiji senzor, ali ima i najjači software za fotoapart od svih navedenih. Ja nisam zahtjevan korisnik i rijetko slikam u ekstremnim uvijetima (u kojima Vi slikate), tako da ja uopće ne vidim te razlike u kvaliteti spram ostali flagship mobitela.

Za Vas zahtjevne očito G6 nije uređaj za Vas, ali za ostale je best buy uređaj po smiješnoj cijeni (spram ostalih flagship uređaja) i brutalnim specifikacijama koje odlično obavljaju svoj posao.

14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Ako mogu primjetiti, čini mi se da je baterija još bolja sa novim firmware-om. Baterija se manje troši u stanju mirovanja, praktički pa skoro uopće i ne.  Svaka čast LG, i ovak je baterija bila dobra, a sada je još i bolja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
MasterOfDisaster kaže...

Ako mogu primjetiti, čini mi se da je baterija još bolja sa novim firmware-om. Baterija se manje troši u stanju mirovanja, praktički pa skoro uopće i ne.  Svaka čast LG, i ovak je baterija bila dobra, a sada je još i bolja.

 Nisam jos dobio update. Je li moguce da bude bolja? Sada je stvarno odlicna. Zadovoljan sam i standbyom. :)

14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
Almin94 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Ako mogu primjetiti, čini mi se da je baterija još bolja sa novim firmware-om. Baterija se manje troši u stanju mirovanja, praktički pa skoro uopće i ne.  Svaka čast LG, i ovak je baterija bila dobra, a sada je još i bolja.

 Nisam jos dobio update. Je li moguce da bude bolja? Sada je stvarno odlicna. Zadovoljan sam i standbyom. :)

Evo moram priznati da je stvarno baterija još bolja. Kupio sam mobu u Vipu-u i dobio sam prije par dana firmware V11g.

9 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava

ručno si ga potraži među settingsima..tak sam ja

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
14 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
guzda22 kaže...

ručno si ga potraži među settingsima..tak sam ja

 Jesam, ali nema. Vjerovatno zbog toga što je kod mene H870S. Ima li vas još sa S verzijom?

13 godina
offline
LG G6- Rasprava

smanjio na 16:9 i bolje su slike, ali su i bolji uvjeti slikanja (sunce + snijeg)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
Evo slika G6. Extremni uvjeti. Oblačno noć malo kiše. Auto postavke
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
Ja sam zbog loše kamere i prodao g6 pogotovo loša prednja kamera, noću neupotrebljiva.
Da je tom g6 optika od mate 10 pro a njegiv softver to bi bilo to. Mali senzor u mraku ne može nikakav softver ispeglati.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
belami63 kaže...
Ja sam zbog loše kamere i prodao g6 pogotovo loša prednja kamera

 ...jer prednja kamera je najvažniji dio mobitela 

7 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
Ovdje je priča o ukupnom dojmu telefona tako da svaka komponenta utiče na ukupnu sliku.
Naorave super dizajn i odličan displej onda u telefon ubace procesorsku jedinicu dvije generacije staru, isto takve komponente kamere i dobijemo telefon koji pripada 2015 ili 2016 gidini a nikako uređaj koji bi se mogao nositi sa najboljima.
Eto imaš gore sliku slikanu noću sa G6
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
belami63 kaže...
Ovdje je priča o ukupnom dojmu telefona tako da svaka komponenta utiče na ukupnu sliku.
Naorave super dizajn i odličan displej onda u telefon ubace procesorsku jedinicu dvije generacije staru, isto takve komponente kamere i dobijemo telefon koji pripada 2015 ili 2016 gidini a nikako uređaj koji bi se mogao nositi sa najboljima.
Eto imaš gore sliku slikanu noću sa G6

Ajmo redom. Svi koji uzimaju G6 znaju da je prednja kamera govno i onda ga uzimaš ako ti ona ne treba ili ju rijetko koristiš, ako to nisi znao to je isključivo tvoj propust pošto na netu ima 1000 recenzija o navedenom uređaju. 

LG je prvi predstavio ekran 18:9 sa punom podrškom HDR 10 na mobu, procesor je star jednu generaciju (i radi fenomenalno), a razlog tome je što je Samsung dao zabranu korištenja SD 835 bilo kome drugome do 05/2017, a oni su izdavali uređaj (G6) u 03/2017, te proc (SD 821)  nije star dvije generacije nego jednu. Kamera je starija i lošija od najnovijih flagship uređaja konkurencije, ali prilično dobro obavlja posao (zahvaljujući najboljem software-u za kameru). Naravno da ima Vas koji morate slikati mobitelom na koncertima i da te onda slike moraju izgledati kao da ste ih uslikali DSLR-om od 10.000 kn, onda nećete odabrati G6 jer on to ne može napraviti. 

Meni moje slike u mraku jako dobro izgledaju i nemam nikakvih primjedbi, ali ja nisam zahtjevna stranka i meni slike trebaju 1:1 i ja ne moram ništa uvećavati da vidim kako pixel-i izgledaju.

 

Ekipo, vi kojima G6 nevalja to je jedino i samo jedino radi kamere, jer ostalo na G6 je odlično - dizajn, ekran, baterija, OS (uskoro dolazi Oreo), HDR 10, cijena.

 

Sad smo već svi usvojili da "profi" korisnicima ne valja kamera, ajmo više dosta o kameri, jer cijela tema je pala na 5 osoba koje stalno dokazuju da kamera ne valja.

 

Eto Vama kamera ne valja, velikoj većini valja. Ne kažem da vi možda ne prigovarate bez razloga, ali većini običnih korisnika to ne smeta šta vama smeta i očito su se sa time i u LG-u poveli i smanjili trošak moba (da li je to u redu ili ne - to mi ponaosob znamo), koji je danas najjeftiniji (i to debelo) flagship u 2017. godini.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2017 9:15 (MasterOfDisaster).
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Necu previse ulazit u raspravu kakav je G6, niti u to kakva mu je kamera. 

Dali je potrebno usporedit kameru s konkurencijom, sigurno da je, kao i ostalo. 

 

Ali ja sam dobio dojam, da se u svakoj temi prica samo o kameri. 

Covjek se zamisli, da se smartphone kupuje iskljucivo radi kamere, sto mi je ustvari apsurdno.

Svaki od ovih uredjaja sigurno ima svoje pluseve, koji svakako mogu prevagnut kod kupovine, sto naravno ovisi od korisnika do korisnika. 

Ali brate mili, vise mi se kamera popela na vrh glave.

Od pustih strucnjaka, covjek bi rekao da je jedino zanimanje u HR bit profi fotograf. 

Moj PC  
6 0 hvala 5
16 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
zabranjeniples kaže...

Necu previse ulazit u raspravu kakav je G6, niti u to kakva mu je kamera. 

Dali je potrebno usporedit kameru s konkurencijom, sigurno da je, kao i ostalo. 

 

Ali ja sam dobio dojam, da se u svakoj temi prica samo o kameri. 

Covjek se zamisli, da se smartphone kupuje iskljucivo radi kamere, sto mi je ustvari apsurdno.

Svaki od ovih uredjaja sigurno ima svoje pluseve, koji svakako mogu prevagnut kod kupovine, sto naravno ovisi od korisnika do korisnika. 

Ali brate mili, vise mi se kamera popela na vrh glave.

Od pustih strucnjaka, covjek bi rekao da je jedino zanimanje u HR bit profi fotograf. 

 Sto je najgore dio komentatora vjeovatno niti nema G6 a ni vecinu ostalih modela gdje seruckaju o kamerama i DxO bodovima . Ali vec sam zapamtio cije komentare uopce ne citati .

Kameru na mobitelu koristim tek toliko za uslikati nesto za postaviti ovdje na Bug ili FB ( rijetko ) ..u svim drugim slucajevima se koristi DSLR . Meni uredjaj sluzi za sve ostalo.. online banking , kupovinu ( online i POS ) , interakciju sa drugim ljudima ...itd . Bitniji od kamere mi je cak i sam izgled uredjaja i kako mi sjeda u ruku :) 

 

Prije G6 sam imao OP3 ...baterija na G6 jede OP za dorucak . Bar u mojem slucaju . Koristim ga cijeli dan..i oko 22 h mi redovno bude na bar 45 % 

Ok..nisam heavy user i ne igram ali sve je ukljuceno ( lokacija , BT , NFC , bla bla bla ) .

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2017 10:25 (unimatrix001).
13 godina
offline
LG G6- Rasprava

meni recimo kamera nije uopce neki bitan faktor, moze bit po kvaliteti ko iz ajfona 4, sve 5 

meni osobno mob mora bit brz, fluidan i pouzdan u svakodnevnom izvođenju, imat dobar ekran i imat dobru bateriju i to je to.

G6 mi izgleda odlicno, kolko sam vidio po YT filmicima i sa tim starijim SD821 CPU-om je vise nego dovoljno brz, multitask odrađuje super, ekran odlican, baterija također i cijena mu je oko 3000kn (novog), kad dođe G7 ici ce i jos dole kak to i inace biva sa LG mobovima, tak da za tu cijenu je mob odlican izbor 

 

Moj PC  
5 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
LG G6- Rasprava

Kome nije toliko bitna kamera G6 je apsolutno best buy. Mob leti, baterija mi drži i po dan i pol, nekad i dva uz 5-6h sota, baterija se isto troši i na 3g i na wifi, a ne ko na G4 di si bateriju mogao ispraznit za 3-4h ako si imao mobilne uključene.

Ovih dana ću se vjerojatno rastat od njega, al eto, svima ostalima apsolutno preporučam ovaj mob. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G6- Rasprava

stavi na stranu kameru...a baterija? ja nemogu preko 4h SoT

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
Evo 13h rada s tim da nije bil full pun, na nekih 95% sam ga odspojil.
14 godina
neaktivan
offline
LG G6- Rasprava

Svaki dan izvucem 6h SOT-a bez problema. Tu je fejsbuk, fb messenger aplikacija i opet SOT ide na 6h. Always on je takodjer ukljucen (Brighter mode).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G6- Rasprava

ja ne shvacam...baterija mi trajala manje nego prosjek na G3, pa se ponavlja na G6...

 

imam par snycova, na wifi vecinom, kad sam vani na h+ rijetko i stignem ic na net...malo pricam, srednje slikam...ne kuzim

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
Samo sanjaj. S tim što ti radiš ako G6 izvuče 4 sata na konju si.
Imao sam G6 i 3,5 do 4,5 sati je bio maksimum. Olvejs displej sam bio isključio zato što je gutao i do 10% baterije u 24 sata rada.
Jedino ako si uključio ekstremnu štednj baterije na 60%.
Priatelju imao sam poslije G6, S8 plus koji nikad nije mogao navući 6 sati sota a sad imam desetak dana mate 10 koji takođe nije došo da 6 sati sota sa nekim ne baš ekstremnim korištenjem. A zna se da su S8 plus a pogotvo mate 10 plus telefoni sa najboljom baterijom.
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Evo imam G6 6 mjeseci i SOT mi se kreće između 3,5 - 4,5 sati s time da 90% SOT-a otpada na igre - baterija na taj način mi traje ovisno od igranja, ali bez problema i dva dana bez baterije, ako se igram samo 1,5 sat na dan. Naravno svijetlost mi je na 50%, AOD cijelo vrijeme uključen i cijelo vrijeme na mobilnoj mreži koju gasim preko noći na nekih 6 sati koje spavam - naravno nikakove ostale štednje baterije nemam uključene.

Da se ne igram na mobu vjerujem da bi 6 sati SOT-a navukao bez ikakovih problema.

Inače baterija mi u stanju mirovanja pada za 1% nakon nekih 4-5 sati standby-a (znači nekih 6-7% baterije u cijelom danu da uređaj ne koristim - što je perverzno po mom poimanju štednje baterije od strane OS-a).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G6- Rasprava

sta oces rec da 4h je previse za moje koristenje? ja u 36h koliko mi traje baterija koristim mob oko 3,5h...mislis da je to puno? niti 10%

imam syncove, AOD radi na slabijoj varijanti, wifi i h+ stalno ukljuceni, ali koristim vise wifi...ne gasim jedan ako koristim drugog...osvjetljenje na automatic...neznam sta vise navesti. smatram da bi trebalo biti vise od tih 3,5h...

evo sad mi je na 37% baterija, od 3 ujutro sam ga skinuo sa punjaca i sot mi je sad 3h 15min, ali nisam koristio h+ danas...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
Ako ti baterija drži 36h stvarno ne vidim razlog da se zamaraš sa sotom. Iako bi ga moglo bit i viš.
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
RuskeGTT kaže...

sta oces rec da 4h je previse za moje koristenje? ja u 36h koliko mi traje baterija koristim mob oko 3,5h...mislis da je to puno? niti 10%

imam syncove, AOD radi na slabijoj varijanti, wifi i h+ stalno ukljuceni, ali koristim vise wifi...ne gasim jedan ako koristim drugog...osvjetljenje na automatic...neznam sta vise navesti. smatram da bi trebalo biti vise od tih 3,5h...

evo sad mi je na 37% baterija, od 3 ujutro sam ga skinuo sa punjaca i sot mi je sad 3h 15min, ali nisam koristio h+ danas...

Nešto (aplikacija) ti pije bateriju, trebao bi dobivati barem 5 sati SOT-a uz tu tvoju potrošnju i to šta imaš aktivirano. Imaš razne programčiće pa si instaliraj da vidiš šta ti troši bateriju. 

14 godina
neaktivan
offline
LG G6- Rasprava

Jeste li svi dobili November update? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
Eto napunjen u nedjelju popodne, sad ga idem opet punit. Inače preko noći sam ga gasio
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice