Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.107.073
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

btw, kog se vraga mučiš umjesto da koristiš blagodati neke druge distre (koja radi)...

Nije ni meni jasan taj mazohizam. Nikako ne ide, ogorčenje, frustracija, a distra po izboru

 

Kao da se ja žalim što ne mogu hodati na rukama do posla

Life is too short to remove USB safely
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
lazy_punk kaže...
Neznam nadimak.. kaže...

Jel itko ikada uspio instalirati glupe bcm43227 drajvere na arch/manjaro?

 

Sve moguce gluposti probao,neide..

Pomoc

Jesi probao broadcom-wl-dkms paket?

https://wiki.archlinux.org/index.php/broadcom_wireless#broadcom-wl

da,da

hrvooje kaže...
ihush kaže...

btw, kog se vraga mučiš umjesto da koristiš blagodati neke druge distre (koja radi)...

Nije ni meni jasan taj mazohizam. Nikako ne ide, ogorčenje, frustracija, a distra po izboru

 

Kao da se ja žalim što ne mogu hodati na rukama do posla

Haha, ma nije tak nego sam zelio isprobati manjaro/arch ,htio sam se malo odmaknuti od ubuntu based distri...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

I u mene je neslavni broadcom chip na laptopu, (BCM43142), no nisam imao problema...Zahvaljujuci mhwdu koji sam povuce modul (linux314-broadcom-wl trenutno)..

Ali radi ti wireless na drugim distrama?

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
lazy_punk kaže...

I u mene je neslavni broadcom chip na laptopu, (BCM43142), no nisam imao problema...Zahvaljujuci mhwdu koji sam povuce modul (linux314-broadcom-wl trenutno)..

Ali radi ti wireless na drugim distrama?

Ove sve bazirane na ubuntu nije problem srediti, ne radi od prve al uz

liniju u terminalu se rijesi..

Opensuse sam isto bio uspio narediti , ali manjaro neide nikako.

Vec sam prosle godine bio pokusavao na njemu i nisam uspio i sad mislim, ma 

idem probat opet al' nece...

Najzanimljivije je da je jedan forumas s LZS imao isti problem te ga je rijesio,ali se

vise ni sam nesjeca kako.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 23:10 (Neznam nadimak..).
11 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Star citizen sluzbeno potvrdjen za linux...

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Šta nije danas dan kada je trebao izaći Linux Ubuntu 14.04 LTS? Ja ga još ne vidim na službenim stranicama...
Ili samo još uranio s datumom... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Master11 kaže...

Šta nije danas dan kada je trebao izaći Linux Ubuntu 14.04 LTS? Ja ga još ne vidim na službenim stranicama...
Ili samo još uranio s datumom... 

bit će danas tijekom dana ...

Life is too short to remove USB safely
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
Master11 kaže...

Šta nije danas dan kada je trebao izaći Linux Ubuntu 14.04 LTS? Ja ga još ne vidim na službenim stranicama...
Ili samo još uranio s datumom... 

bit će danas tijekom dana ...

 (nestrpljivost?)... vremenska zona, jutro + 9h, cca oko 18h.

 

mario.L_hr kaže...
...

±2 sata, ako slučajno zarakijaju.Smijeh

 .. i kaže mu žena, da se malo 'zakurvala'.. (kako?) pa znaš kad si se ti ono zakarto / zarakijo.. tako sam se ja zakurvala. {#} prigodan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 16:03 (ihush).
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

 (nestrpljivost?)... vremenska zona, jutro + 9h, cca oko 18h.

±2 sata, ako slučajno zarakijaju.Smijeh

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ja se samo nadam da neće imati crash-eve i  bug-ove, imam velika očekivanja za ovu verziju Ubuntu-a; mora biti besprijekorna...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Master11 kaže...

Ja se samo nadam da neće imati crash-eve i  bug-ove, imam velika očekivanja za ovu verziju Ubuntu-a; mora biti besprijekorna...

Naravno, kao i svaka verzija bilo kojeg drugog OS-a jer je tako ogroman projekt od vise milijuna linija koda ful lagano napraviti da radi besprijekorno na milijun razlicitih kombinacija hardvera. S tim na umu, ne sumnjam da ce bit besprijekorna. {#}

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
13 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

Bit ce sigurno najbolje izdanje do sad

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 18:30 (noLife).
 
2 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

 dal stisnut 'hvala' ili reči, ''nabavi si život''? :) gle, već je 18h... ide brzo dan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Linux - pitanja i odgovori

Slobodno stisni hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ej nolajferi,  tko se jos uzbudjuje oko izlaska OSa ;)

Gle kako je win8.1  prosao, vise su o xp-u pricali

Life is too short to remove USB safely
 
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

Ej nolajferi,  tko se jos uzbudjuje oko izlaska OSa ;)

Gle kako je win8.1  prosao, vise su o xp-u pricali

Izgleda da se ihush nešto uzvrpoljio, mislim da su ga izvozali ovi ArtistX-ovci.Smijeh

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...
hrvooje kaže...

Ej nolajferi,  tko se jos uzbudjuje oko izlaska OSa ;)

Gle kako je win8.1  prosao, vise su o xp-u pricali

Izgleda da se ihush nešto uzvrpoljio, mislim da su ga izvozali ovi ArtistX-ovci.Smijeh

ma sigurno nema usb viška za ubuntu isprobat ;)

Life is too short to remove USB safely
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
mario.L_hr kaže...
hrvooje kaže...

Ej nolajferi,  tko se jos uzbudjuje oko izlaska OSa ;)

Gle kako je win8.1  prosao, vise su o xp-u pricali

Izgleda da se ihush nešto uzvrpoljio, mislim da su ga izvozali ovi ArtistX-ovci.Smijeh

ma sigurno nema usb viška za ubuntu isprobat ;)

 -volje... stikovi se nađu (radije CD.. za arhivu). Nego uobičajen redosljed, nakon par dana izađe verzija s bugfixom dal za boot, dal za neki palac. Pa da ne skidam dva put. jedino što ovaj edišn izdvaja je parno izdanje (ne na paru-steam, nego LTS, mada se i steam često spominje hint gaming?). Tako da će biti u borbenom kompletu, al možda ista sudbina kao ArtisX (zbog tamagučija radije starija verzija).

Trenutno me zanima nešto nevezano uz linux, Banke+java+nestanak novca s računa... al za sad ni slovca. Pa eto, sad u linux temi, malo o tim problemima (da ne ispadne da na linuxu-temi nema ništa o npr Zabi) {#}

 

edit: ispravak, ni ubuntić nema više CD edišn, samo DVD ili stikić.... zaboravio.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 21:49 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...
 -volje... stikovi se nađu (radije CD.. za arhivu). Nego uobičajen redosljed, nakon par dana izađe verzija s bugfixom dal za boot, dal za neki palac. Pa da ne skidam dva put. jedino što ovaj edišn izdvaja je parno izdanje (ne na paru-steam, nego LTS, mada se i steam često spominje hint gaming?). Tako da će biti u borbenom kompletu, al možda ista sudbina kao ArtisX (zbog tamagučija radije starija verzija).

Trenutno me zanima nešto nevezano uz linux, Banke+java+nestanak novca s računa... al za sad ni slovca. Pa eto, sad u linux temi, malo o tim problemima (da ne ispadne da na linuxu-temi nema ništa o npr Zabi) {#}

 

edit: ispravak, ni ubuntić nema više CD edišn, samo DVD ili stikić.... zaboravio.

to sa bankama i javom je ludnica. nakon svakog updatea, ako prođe automatski ili korisnik sam nadogradi a nije smio problemi. to se dešava, jer banke ne dozvoljavaju novije verzije koje su nekompatibilne s njihovim aplikacijama. pa onda emirovinsko preko weba, pa ezdravstvo preko aplikacije, pa izvadi karticu ako koristiš stick, pa nepostojanje 64 bitnih drivera ... ma sto k. 

 

a tek novi problemi sa xp-om i MSE i smrzavanje računala. kad bi jedan program koji se spaja na sql uspio upogoniti na linuxu, skinio bi si veliki kamen s vrata zvan xp. a dok ne krepa zadnji hardver sa xp pro naljepnicom teško da ću ih se riješiti

 

ima li netko iskustva sa firewallima tipa pfsense, untangle ... za stotinjak korisnika koliko bi trebalo memorije i procesora?

Life is too short to remove USB safely
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

to je daily build. tek je sad izašao 14.04 http://www.ubuntu.com/download/desktop ne znam da li su ta dva ista

 

*najveći feature je click to minimize na unity launcheru koliko vidim. stvarno napredak vrijedan divljenja ;)

http://www.webupd8.org/2014/03/minimize-on-click-for-unity-launcher.html

 

** tko je zna KDE 4.13 je vani. za ubuntu i mint dok ne dođe u službene repozitorije tu je backport

$ $ sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
$ sudo apt-get update
$ sudo apt-get dist-upgrade

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2014 22:14 (hrvooje).
13 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

zelim instalirati ubuntu na kompjuter koji vec ima windows xp instalirano.Od ubuntu na ubuntu znam instalirati ,no dali je isti postupak instalacije  kad na kompjuter ima windows xp ili je potrebno nesto drugo podgotviti.Hoce li sam drajvere pronaci(grafika,sound...) ili to moram sam manuelno podesiti..Zanima me procedura instalacije ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Kod dual boota je uvijek ista priča, moraš paziti na particije/diskove kako ne bi bilo neočekivanih rezultata. Prije instalacije moraš osloboditi prostor za tri nove particije (/; /home i /swap). Moje iskustvo je da trebaš imati barem 20 GB a optimalno je 100+ GB.
Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...
Kod dual boota je uvijek ista priča, moraš paziti na particije/diskove kako ne bi bilo neočekivanih rezultata. Prije instalacije moraš osloboditi prostor za tri nove particije (/; /home i /swap). Moje iskustvo je da trebaš imati barem 20 GB a optimalno je 100+ GB.

mislim da se meni obracas mario.L_hr.Imam bootabilni usb sa ubuntu,podesim da se starta sa usb kako bi se pokrenula instalacija ubuntu-a sa usb.Oko particije treba li da ih delim( C,D..) ili ne..ili pustim ubuntu da se instalira na cijeli disk.pa sama instalacija izbrise prethodne C i D od windowsa.Zanima me oko drajvera,dali automatski ke pronaci ili moram manuelno sam instalirati.

13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
rexi kaže...

mislim da se meni obracas mario.L_hr.Imam bootabilni usb sa ubuntu,podesim da se starta sa usb kako bi se pokrenula instalacija ubuntu-a sa usb.Oko particije treba li da ih delim( C,D..) ili ne..ili pustim ubuntu da se instalira na cijeli disk.pa sama instalacija izbrise prethodne C i D od windowsa.Zanima me oko drajvera,dali automatski ke pronaci ili moram manuelno sam instalirati.

Evo ti u sličicama postupak instalacije. Ja kod odabira particije/diska na koji ću instalirati uvijek odaberem Something else i sam odredim gdje ću instalirati Ubuntu.

 

Sve će biti prepoznato out of box (u 90% slučajeva) jedino ćeš morati aktivirati vlasničke drivere.

Stručnjak za odmaganje...
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Pokušao aktivirati vlasničke drajvere za grafičku na Elementary-u (Ubuntu-based distra, samim tim je i instalacija vlasničkih drajvera ista tako da nisam mogao pogriješiti). Nakon instalacije i restarta, pojavi se Elementary logo i to je to, dalje daje crni ekran.

 

Ima li neko ideju kako to zaobići? Ponovo sam instalirao sistem i još ih nisam aktivirao, a dosta sam programa instalirao pa ne bih opet da završim tako da moram ponovo instalirati sistem.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
r3bl kaže...

Pokušao aktivirati vlasničke drajvere za grafičku na Elementary-u (Ubuntu-based distra, samim tim je i instalacija vlasničkih drajvera ista tako da nisam mogao pogriješiti). Nakon instalacije i restarta, pojavi se Elementary logo i to je to, dalje daje crni ekran.

 

Ima li neko ideju kako to zaobići? Ponovo sam instalirao sistem i još ih nisam aktivirao, a dosta sam programa instalirao pa ne bih opet da završim tako da moram ponovo instalirati sistem.

Dali mozeš u konzolu i ulogirati se (ctrl+atl+F1) ako možeš na netu nađi kako vratit nazad na stare drivere.

13 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Instalirao Ubuntu 14.04. Nikad manje posla nisam imao s instalacijom Linux distribucije. Sve radi od prve i nakon par dana isprobavanja mogu ga samo toplo preporučiti. Ne očekujte revoluciju već evoluciju ali evoluciju koja to stvarno je. Nastavljam u Unity tonu. Instalacija MS Office 2010 prošla bez poteškoća (iako je Play on Linux javio potencijalnu grešku u korištenju office-a nemam problema).

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...

Instalirao Ubuntu 14.04. Nikad manje posla nisam imao s instalacijom Linux distribucije. Sve radi od prve i nakon par dana isprobavanja mogu ga samo toplo preporučiti. Ne očekujte revoluciju već evoluciju ali evoluciju koja to stvarno je. Nastavljam u Unity tonu. Instalacija MS Office 2010 prošla bez poteškoća (iako je Play on Linux javio potencijalnu grešku u korištenju office-a nemam problema).

Fresh install ili upgrade? Ja mislim napraviti upgrade.

Samomrzeći hrvat
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...
mario.L_hr kaže...

Instalirao Ubuntu 14.04. Nikad manje posla nisam imao s instalacijom Linux distribucije.

Fresh install ili upgrade? Ja mislim napraviti upgrade.

Trebalo bi sve biti OK, ali ako si dodavao PPA-ove, prije upgradea napravi ppa-purge, pa kasnije vraćaj.

Koliko čitam, ako ima problema, svi su se nekako skupili u KDE verziju :)

Gledam te!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice