Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.105.016
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...
g12356 kaže...
Killua kaže...

nema zivota svi na fejsu

Čekam dan kada će napraviti neuralni interface pa ću vidjeti kakav će face onda btii XD...Ali nećeš onda moći ni reći da to nije život,jer će to biti više kao proširenje svijesti...

 

problem je interface. Mada je u rijci face nema veze s facom-licem ni s fb-om. Ima s drugim dijelom tijela, tamo je pono neurona-zivaca... Dali i dalje zelis interfejs?...

je open gnu i foss uz lubrikate kazu nekima i vrlo ugodno za GUI. ..btw ovo G nije tudjica.

Dobro bi mi došao onaj plugin...

Say hello to my little friend
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 15:24 (Krunoo7).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

problem je interface. Mada je u riječi (interface) face, nema veze s facom-licem ni s fb-om. Ima s drugim dijelom tijela, tamo je puno neurona-živaca... Dali i dalje želis interfejs?...

- je open, gnu i foss uz lubrikate kažu nekima i vrlo ugodno za GUI. ..btw ovo G u kratici nije tuđica.

G tocka?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
neaktivan
offline
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ihaa, ownaju sve, i Win i OS X, i Linux, ali svejedno te razbojnici ispikaju na ulici, tu i tamo se pojavi koji pokolj u skoli/kvartu, narkobosevi slobodno secu, kupuju jahte i vile dok na ulice salju tone i tone droge, drzavnici muljaju i kradu, teroristi im se zabijaju u nebodere i raznose se po ulicama, podzemnim stanicama... Tragikomedija.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
1domagoj1 kaže...
.. Tragikomedija.

- tragika i satira.

btw, nije gtočka, al blizu..

 

Normalo da nadziru osnovnu distru, tj bitne dijelove koji.. bla-bla, kao openSSL, pa opet podsjetnik onima koji vide samo riječ open i oduševe se. Sve bitne dijelove uvjek nadziru (ne samo NSA), nema HW/SW na normalnom tržištu koji to smije zaobići. ..osim za njihove potrebe. Problem čak nije u postojanju, takvih stvari, nego što ih se kad-tad dočepa netko tko to nije smio. Vlasništvo? Upotrijebio bi riječ, nadzor-kontrola... ne owned.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

:) šta vam je toliko dosadno da smišljate terorije zavjere. sada molim soundtrack dosjea x. openssl je imao bug. svim kriminalcima pa tako i vladama je namjerno odgovaralo da bug poživi što dulje. bug je otkriven i zakrpan. softver kao i sve ostalo u životu nije savršeno. ako se ulaže više resursa u iskorištavanje bugova nego u krpanje jasno je tko će imati prednost.

 

btw, zadnji odlomak kaže:

UPDATE: Wikileaks is officially denying that Julian Assange literally said “Debian Is Owned By The NSA”. For people who are choking on the mere summary title of this article, please see definition of Owned/Pwn (and get some hip!)

 

* da vam sredim kasno gostovanje kod krešimira miška ;)

 

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 0:45 (hrvooje).
 
6 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ma jasno, ja to tako malo sarkasticno volim komentirati.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

..openssl je imao bug...

 

* da vam sredim kasno gostovanje kod krešimira miška ;)

 

-ovisi kako to gledaš, tebi bug, meni fičer.. razlika je upravo kao i ova koju (hvala) ispravljaš, owned/pwn. btw, taj bug/fičer je iniciran by NSA.

-riječ 'imao'... hmm, prošlo svršeno vrijeme? Jesili siguran da je sigurnosni soft siguran? Uvjek postoji i 'osiguranje' zbog sigurnosti.

 

(mišek) -a sad smo se počeli vrijeđati? .. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

zna li netko možda kako se zove ovaj desklet?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Conky. Treba ti baš taj .conkyrc konfiguracijski file.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ministar kaže...

zna li netko možda kako se zove ovaj desklet?

Kao što je kolega iznad rekao radi se o conkyu. Prema ovome što vidim, mislim da je u pitanju Gotham.

 

Iz tvog pitanja sam zaključio da baš i nisi upoznat s Conkyem. Instaliraj si Conky Manager koji će ti olakšati.

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...
bunkermax kaže...

 

 

Nego, jedno pitanjce :

 

Da li netko ovdje koristi pod linuxom program Snapper , koji ima mogućnosti slične windowsovom sistem restoreu...?

Probao sam se snaći u tome, ali negdje sam spetljao....

Znam da tu funkciju donekle ima i Timeshift i Back in time,, pa ako netko koristi neke od te 3 aplikacije, 

da malo opiše koja je najjednostavnija i koja pravilno odrađuje povrat sistema.

.

Jednostavno se prebaciš na btrfs i snapshotaš si sustav/direktorij/itd samo tako. Sa rollbackovima i svim đinđama. Nakucaš neku skripticu i napraviš cronjob i rasturaš. Moš i upload raditi na neki servis. :)

snaper na LZShttp://www.linuxzasve.com/snapper-snapshot-alat-za-suse

Life is too short to remove USB safely
10 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

Hvala Hrvoje.

Znam za to, tipkam i sa autorom tog članka, 

a zanimala su me iskustva iz prve ruke ako se

još netko bavio povratom sistema na taj način.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

kakva zastrašujuća poruka na slici. pa tko će to željeti koristiti kad tako plaše narod. zna li tko kad 14.04 dobiti novosti od 14.10? probao sam 14.10 na jednoj particiji, ali neki ppa rade samo na 14.04 ( da , čudno, rade softver samo za LTS)

 

*igor ljubunčić aka dedoimeod je bio na linuxconu, lijepo se proveo i slikao s linusom :) http://www.dedoimedo.com/computers/linuxcon-dedoimedo.html

**ako netko ne bude mogao s usb disk creatorom napraviti bootabilni usb tj. prlikom bootanja mu izabaci grešku 'failed to load com32 file', potrebno je fileove libutil.c32 libcom32.c32 menu.c32 iz /usr/lib/syslinux/modules/bios kopirati u root usb sticka. ili probati oprezno sa dd-om dd if=isofile of=/dev/sd? , naravno umjesto upitnika ide slovo diska

https://bugs.launchpad.net/unetbootin/+bug/1190256

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 0:23 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

kakva zastrašujuća poruka na slici. pa tko će to željeti koristiti kad tako plaše narod. 

Ako netko ne razumije zašto to piše, bolje da se kloni što dalje od tog programa.

Say hello to my little friend
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
Trebao bih pomoc oko ovog iz linuxa.
Ispisati sve datoteke u /var/log direktoriju i poddirektoriju koje imaju log ili dat ek-
stenziju, s njihovom apsolutnom putanjom. Ispis preusmjeriti u datoteku /tmp/tmp_ispis
Moja ideja je ovakva?
find /var/log | egrep "^.*[lab|dat]$"  > /tmp/tmp_ispis
btw. ako netko ima želju riješiti još par zadataka neka se javi preko pm :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

Hvala Hrvoje.

Znam za to, tipkam i sa autorom tog članka, 

a zanimala su me iskustva iz prve ruke ako se

još netko bavio povratom sistema na taj način.

http://www.networkworld.com/article/2839354/suse-enterprise-linux-can-take-your-system-back-in-time.html

Life is too short to remove USB safely
11 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

http://www.themukt.com/2014/10/30/china-will-uprade-pcs-linux-2020/

 

Kako ce kineske Ste-Feece ovo podnijeti... {#}

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Gotovo svi naslovi za Linux na Steamu su na popustu. Vrijedi do 3.11. Tek toliko da znate. :D

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
lazy_punk kaže...

http://www.themukt.com/2014/10/30/china-will-uprade-pcs-linux-2020/

 

Kako ce kineske Ste-Feece ovo podnijeti... {#}

open source je lakse prilagodljiviji na razlicite uredaje (tj lakse se moze izbaciti nepotrebna podrska, primjerice aako ides slati na samo ARM uredaje netreba ti x86/64)

za razliku od onog W fonea koji samo za os treba 3Gb ako sam pogodio tocno {#}

TD collector
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

ako pozelite isprobati KDE Plasma 5 beta2 Kubuntu i prilikom bootanja vam izbaci gresku uuidd :tc/rc2.d/S0Z sddm: 4: .: can't open /lib/init/init-d-script saned disabled edit /etc/defualt/saned, stisnite ctrl - alt F1, pronadjete Xorg proces i ubijte ga. osim uvodjenja qt5, za ostalo imam filing da je otkrivanje  tople vode, nesto kao kod prelaska s 3 na 4. brzina jeste tu, al taj flat dizajn mi je malo zbunjujuci, neke stvari moras bolje gledati da rasaznas sto je sto. zauzace memorije u praznom hodu je oko 750MB, kickoff menu nema polje za trazilicu, nego samo pises po zraku. po meni zbunjujuce za pocetnika. o boze, pa nije valjda da cu morat na unity

 

*i pod dmesg sam primjetio puno systemd spominjanja

Life is too short to remove USB safely
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.11.2014 23:22 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

To mi je najjace, kako sad svi implementiraju dizajn koji su jos i prvi prastari GUI-ji bili u mogucnosti iscrtati, ali onda to nije bilo fora nego su imitirali nekakav (zaista los) 3D. Sad kad smo u mogucnosti prikazati lijepi i uvjerljivi 3D, sad oni implementiraju nesto sto se moze prikazati s najobicnijim grafickim primitivima.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.11.2014 23:25 (1domagoj1).
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Tada  se forsalo i tražilo granice, sada jednostavno vlada kvalitetan dizajn.

Još samo da maknu one ružne 3D min/max/close gumbiće i promijene kompletnu filozofiju rada i to je to :) 

Gledam te!
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

o boze, pa nije valjda da cu morat na unity

Taman kad se navikneš dođe budala i zasere sučelje (bem ti taj novi dizajn).

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Prozori su pre slicni onima na win8, jednostavno nešto što mi se ne sviđa, da sam htio takve prozore koristio bih win.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

..

o boze, pa nije valjda da cu morat na unity

-oh, mama, mama, vidi novi windowsi.. {#} , sad rade i pod linuxom? Možda radije gnome, stari, ružan, al' radi.. naravno odluka između rocksolid (radi) ili eyecandy je na tebi.

xorg, pa bilo je pitanje, x-serveri i divlji zapad.. vjerojatno 2 minute prije pakiranja DVDa. Još vjerojatnijie, da radi na 'pravoj' VGA.. Canonical je daleko od KDEa to se ponekad osjeti. Umjesto vjetrenjača, pređi na tamnu stranu...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

 

I tamne strane su se namnožile, i ispreplele, pa više ni taj izbor nije jednostavan .

 

{#}

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...
hrvooje kaže...

..

o boze, pa nije valjda da cu morat na unity

-oh, mama, mama, vidi novi windowsi.. {#} , sad rade i pod linuxom? Možda radije gnome, stari, ružan, al' radi.. naravno odluka između rocksolid (radi) ili eyecandy je na tebi.

xorg, pa bilo je pitanje, x-serveri i divlji zapad.. vjerojatno 2 minute prije pakiranja DVDa. Još vjerojatnijie, da radi na 'pravoj' VGA.. Canonical je daleko od KDEa to se ponekad osjeti. Umjesto vjetrenjača, pređi na tamnu stranu...

 

samo mi reci gdje da nađem taj stari, ružni, stabilni gnome2, jer gnome3 to sigurno nije. možda jedino na red hatu. gnome3 je sve, samo ne star, ružan i običan. i kod njega su zamjenjeni gas i kočnica ili se izmišlja topla voda. taman kad neki DE postane dovoljno stabilan, oni krenu u novu avanturu punu bugova, pa izgube 40% korisnika i nekoliko godina da se vrate na pravi put.

 

 

Life is too short to remove USB safely
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

 

samo mi reci gdje da nađem taj stari, ružni, stabilni gnome2, jer gnome3 to sigurno nije. možda jedino na red hatu. gnome3 je sve, samo ne star, ružan i običan. i kod njega su zamjenjeni gas i kočnica ili se izmišlja topla voda. taman kad neki DE postane dovoljno stabilan, oni krenu u novu avanturu punu bugova, pa izgube 40% korisnika i nekoliko godina da se vrate na pravi put.

 

 

Gnome 3 je najpopularniji DE od svih linux DE-a. {#}

 

Ja ga koristim, mada evo stigao je novi cinnamon pa ga test drive-am malo {#}

 

 

Samomrzeći hrvat
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

samo mi reci gdje da nađem taj stari, ružni, stabilni gnome2, jer gnome3 to sigurno nije. možda jedino na red hatu. gnome3 je sve, samo ne star, ružan i običan. i kod njega su zamjenjeni gas i kočnica ili se izmišlja topla voda. taman kad neki DE postane dovoljno stabilan, oni krenu u novu avanturu punu bugova, pa izgube 40% korisnika i nekoliko godina da se vrate na pravi put.

 

 

MATE (Mišo Kovač).

Stručnjak za odmaganje...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice