Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.106.513
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
lazy_punk kaže...

Civilization: Beyond Earth Likely To Drop Intel/AMD Linux Support

 

Znaci sto se linuxa i igranja tice, nvidia way or highway...

Ironije li...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

ironija ali koga/čega... kao da će to AMDu pomoći, tj ako pomogne, što je iduće, felge, kuhinjski noževi... (CIV je kao radeon only pa je to razlog kupnje ili neće dozvoliti gaming na non-rade? gluparija)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Update na prethodno

 

BIG UPDATE: Both AMD and Intel have been quick and eager to help with these issues.  With their guidance, we’ve made great improvements over the last 24 hours and while there is still a lot of work to do, we are confident that support for both chipsets will be implemented asap.  We will be back with more info next week, but we wanted to give a heartfelt thanks to the fine folks at AMD and Intel for their help!

 

PR pressure {#}

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

bioshock najavljen na steamu. 

 

meizu mx4 viđen s ubunt touch

Life is too short to remove USB safely
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
TD collector
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 18:15 (Killua).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

https://securelist.com/blog/research/67962/the-penquin-turla-2/

 

Stižu polako i pravi linux virusi i čak mu netrebaju ni root ovlasti za rad

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

https://securelist.com/blog/research/67962/the-penquin-turla-2/

 

Stižu polako i pravi linux virusi i čak mu netrebaju ni root ovlasti za rad

"The module statically links PCAP libraries, and uses this code to get a raw socket, applies a filter on it, and captures packets, checking for a specific condition [...]" - hm, da bi proces mogao stvoriti raw socket mora imati user ID 0 (drugim rijecima root) ili ukljucenu CAP_NET_RAW sposobnost. CAP_NET_RAW se moze postaviti pomocu setcap(), ali setcap() opet treba root da postavi tu zastavicu...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ubuntu developer tools center, alat za lakši razvoj na Androidu, ima novo ime, Ubuntu Make. Od sada sadrži i Android Studio s kojim ide i Android SDK. Ovo je stvarno pohvalno i Ubuntu postaje odličan alat za igranje s Androidom. 

Life is too short to remove USB safely
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
1domagoj1 kaže...
..opet treba root da postavi tu zastavicu...

-da. (+ obavazno) 'ali' .. nije baš 100% sigurno, potreban je root, ... izgleda da postoji način i bez roota. Pošto iza svega stoji NSA, 9-11, backbone-ASovi, ovo je rezervni heartbleed ili userski/desktop.

-glavna fora, (ako se potvrdi), nije potreban root, code samo ćući i prati, problem je što se njegov mrežni promet ugl ne vidi noramlnim alatima za nadzor mrežnog prometa... ako postaviš pitanje, svrha, imaš odgovor. Možda smao paranoja, ali prate me.. :)

 

(dodatak paranoje, flash, java, browseri.. izgleda da je taj kod dio, izgleda da je namjena user, za razliku od drugih koji su za servere i opremu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2014 12:35 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Linux Questions&Answers
treba mi pomoć. ispričajte me novi sam u linuxu tako da mi je sve to novo i wow:

ja sam danas uzeo laptop ( http://www.comel.hr/acer-aspire-e1-572g-34014g50mnii-6380) u linuxu linpus. i kada ga upalim pojavi mi se ovo: http://i.imgur.com/4mK6PAU.jpg

i tako bude 15 minuta i ugasi se. šta da radim, samo želim ga pokrenut do kraja :(
15 godina
offline
Re: Linux Questions&Answers
linuxproblemajme kaže...
treba mi pomoć. ispričajte me novi sam u linuxu tako da mi je sve to novo i wow:

ja sam danas uzeo laptop ( http://www.comel.hr/acer-aspire-e1-572g-34014g50mnii-6380) u linuxu linpus. i kada ga upalim pojavi mi se ovo: http://i.imgur.com/4mK6PAU.jpg

i tako bude 15 minuta i ugasi se. šta da radim, samo želim ga pokrenut do kraja :(

Probaj startx upisat.

 

Meni nije jasno zasto ljudima serviraju laptope linpusom i namjerno osakacenim distrama, da ih onda doceka terminal umjesto neceg funkcionalnog?

Fedora, Ubuntu, Mint, Debian, CentOS, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, CrunchBang, ArchBang i bas u najvece govno zagaze tak da si ga podmetnu sami, nevjerojatno.

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Linux Questions&Answers
neće startx 'command not found'

inače kad upišem help.. ove mi komande izbaci, neznam šta se može sa time http://i.imgur.com/A1P7j3E.jpg
9 godina
neaktivan
offline
Re: Linux Questions&Answers
neće startx 'command not found'

inače kad upišem help.. ove mi komande izbaci, neznam šta se može sa time http://i.imgur.com/A1P7j3E.jpg
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux Questions&Answers
linuxproblemajme kaže...
neće startx 'command not found'

inače kad upišem help.. ove mi komande izbaci, neznam šta se može sa time http://i.imgur.com/A1P7j3E.jpg

Imas li kakav drugi pc, stolno racunalo ili laptop? Ako imas, skini Linux Mint te napravi bootabilni usb ili dvd i instaliraj normalnu distru.. Mint je inace daleko najbolji za pocetnike, sve ti dodje spremno za koristenje, bez ikakve dodatne gnjavaze... Stavljanje neke opskurne distre na laptop te prodaja takva, moze biti samo sabotaza...

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
11 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

imao sam jednu distru koja je bas tako iz live moda textom podignuti desktop okruzenje

treba jos nesto sa startx ili mislim da je startX (veliko X) ili mozda - startX  ,znam da je jos nesto bilo ispred napisano za tu distru (nepitaj neman blage koja je)

 

TD collector
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Linux Questions&Answers
ahh imao sam kompjuter ali mi se zapalio.. pa sam danas uzeo taj laptop. imam u školi te dvd, mislim da sam vidio ubuntu 12.02 neznam koliko taj valja.. a kako se to radi? to samo staviš dvd i on se sam pokreće

ne znam koji tuki glume sa tim linpusima, mogli su stavit neku normalniju verziju.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunkermax kaže...

https://securelist.com/blog/research/67962/the-penquin-turla-2/

 

Stižu polako i pravi linux virusi i čak mu netrebaju ni root ovlasti za rad

necu sad ici u teorije zavjere ali napisano je

While there is no initial network callback, a section of code maintains a hardcoded c2 string "news-bbc.podzone[.]org".

 

sada kada odes na  news-bbc.podzone.org pise

 

This is a research system operated by Kaspersky Lab

For more information please visit:

www.kaspersky.com

www.securelist.com

For abuse please contact: theflame [AT] kaspersky [dot] com

sad da se zapitas tko ga je napravio

TD collector
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.12.2014 21:50 (Killua).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ne znam jesi li primijetio napomenu na stranici koju si linkao:

 

Note: the C&C domain is currently sinkholed by Kaspersky Lab.

 

Kada se kod malicioznog softvera pronađu reference na C&C servere, routanje prema tim serverima se preusmjerava tako da maliciozni softver više ne može primati upute od napadača niti mu vraćati podatke. U ovom slučaju, sav promet prema news-bbc.podzone.org se preusmjerava na Kasperskyjeve servere, te na taj način mogu pratiti širenje Turle.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
15 godina
offline
Re: Linux Questions&Answers
Ante kaže...
..

 

Meni nije jasno zasto ljudima serviraju laptope linpusom i namjerno osakacenim distrama, da ih onda doceka terminal umjesto neceg funkcionalnog?

Fedora, Ubuntu, Mint, Debian, CentOS, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, CrunchBang, ArchBang i bas u najvece govno zagaze tak da si ga podmetnu sami, nevjerojatno.

 

-zato da formalno dođe s OSom, koji je samo copy na HDD (umnažanjem) zbog troškova-brzine.. ni jedan 'pametniji' razlog (u korist korisnika..), čak i smeta jer juzer može imati problema dok bootne s nekog installa i dali će znait pobrisati particije itd..

-prednost, može se testirati-upaliti, ali i BIOS bi bio dovoljan za to (da ne govorimo o live distri koju trgovac može imati u džepu).

-tako je to..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux Questions&Answers
Ah da moja greska citao na news syranicama koje kao i obicno vole samo sijati paniku, o i imao dosta tabova otvorenih na browseru pa isao samo copy paste sadrzaj..
TD collector
10 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Kako da stavim Prozore 8 na USB sa Linuxa? Već sam probao dd i WinUSB,  ali ništa od toga. 

Trava raste tamo gdje je posadiš.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Medikus kaže...

Kako da stavim Prozore 8 na USB sa Linuxa? Već sam probao dd i WinUSB,  ali ništa od toga. 

Skini ovo, odi tamo di si to skinuo i desnim klikom na unetbootin-linux-494 odes na properties, permissions tab, označi da dozvoljavaš pokretanje,  pokreni tako da u cmd odeš preko cd komande u folder di si skinuo i upišeš sudo ./unetbootin-linux-494

USB formatiraj na NTFS, u unetbootinu označi prikaz svih diskova i pronađi svoj USB (pažljivo jer bi mogao zeznut disk ako krivo odabereš).

 

Edit evo sad pronašao stranicu s koje sam ja to naučio: link.

 

{#}

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 18:52 (zerocool12).
9 godina
neaktivan
offline
Pomoc - Vise servera a rade kao jedan

Zdravo svima

 

Interesu je me kako da napravim dva servera sa UBUNTU a da rade kao jedan server, to jeste da je jedan bude samo kao operativni sistem i server koji samo sadrzi webstranice

a drugi kao FTP gdje cu pohranjivati podatke video zapise itd. Razlog sto pitam jeste sto imam webstranicu www.balkantube.tv i na tom serveru nemam

jos puno mijesta a zelio bi da stranicu jos prosirim sto se tice HDD.

 

Nadam se da ce netko od vas dobri ljudi iaci  mi u susrett i pomoci oko ovog problema.

 

Srdacni pozdrav,

fr34k {#}

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

problemi i dalje sa linuxom. instalirao sam ipak ubuntu i neće mi prepoznat wireless mrežu, bluetooth... kako to riješit?

e i dal se može nekako izbrisat sa USB-a onaj boot, dal se kako može formatirat USB?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
linuxproblemajme kaže...

problemi i dalje sa linuxom. instalirao sam ipak ubuntu i neće mi prepoznat wireless mrežu, bluetooth... kako to riješit?

e i dal se može nekako izbrisat sa USB-a onaj boot, dal se kako može formatirat USB?

O kojoj verziji Ubuntua pričaš?

 

Ako je ovo tvoj Laptop, onda imaš Atheros AR9665 WIFI čip. Ako si instalirao Ubuntu 14.04 pokušaj ovo što predlaže lik na askUbuntuu, kaže da je njemu uspjelo (vrijedi pokušati):

"I had the same problem, found a solution on a forum and it worked for me. I am using a Toshiba Satellite L750 with Qualcomm Atheros AR9585 and my wi-fi was hardware blocked. So I did what was said in that forum. I simply rebooted and immediately I pressed my wi-fi activation keyboard combination (FN+F8) and the led for wi-fi turned on and so my wi-fi was hardware unblocked."

 

Kad znaš o kojem se čipu radi onda možda lakše nađeš odgovor.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 23:56 (mario.L_hr).
9 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

evo riješio sam problem sa wirelessom.. pronašao sam kako izbrisati boot sa onog usb

e sad me još zanima, i dalje mi bluetooth neće prepoznat. još uključim i vidljivost i sve, i neće ni laptop prepoznat mobitel niti mobitel laptop

 

i printer- instalirao sam sve potrebno. samo ja mu dam naredbu da printa i on krene printat ali ništa ne isprinta (ima boje u printeru)

 

ali glavnom da sam riješio problem sa wirelessom ohhhhh {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

za one koji žele nešto naučiti na edx.org 05.01. počinje predavanje "Introduction to Linux" v2, a 07.01. "Introduction to Computer Science and Programming Using Python"

predavanja su besplatna, predavači s MIT-a.

Life is too short to remove USB safely
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

dva-tri puta ove godine instaliram ubuntu 14.04 lts(32bit) i otkazivao od njega.Juce sam ponovo instalirao ubuntu ali pojavio se problem sa printerom tip brother dcp 7057(3 u 1).Evo imam i slike ali nesto ne valja i nece da printa.Prilikom instalacije odabere si sam driver od svoje baze (recomendet dcp 7045) ali kod mene je dcp7057 i nema taj driver u bazi pa mozda je i do toga.Trazio sam na stranici brother originalni driver ali ima mnogo i ne znam koji treba instalirati.Molim za pomoc kako bi mi neko posalje link za download pravog  drivera i pomogao step by step da instaliram.Puno hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
rexi kaže...

dva-tri puta ove godine instaliram ubuntu 14.04 lts(32bit) i otkazivao od njega.Juce sam ponovo instalirao ubuntu ali pojavio se problem sa printerom tip brother dcp 7057(3 u 1).Evo imam i slike ali nesto ne valja i nece da printa.Prilikom instalacije odabere si sam driver od svoje baze (recomendet dcp 7045) ali kod mene je dcp7057 i nema taj driver u bazi pa mozda je i do toga.Trazio sam na stranici brother originalni driver ali ima mnogo i ne znam koji treba instalirati.Molim za pomoc kako bi mi neko posalje link za download pravog  drivera i pomogao step by step da instaliram.Puno hvala.

probaj s ovim 

http://support.brother.com/g/b/downloadend.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=dcp7057_eu&os=128&dlid=dlf006893_000&flang=4&type3=625

 

 

Life is too short to remove USB safely
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice