Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login

poruka: 12
|
čitano: 2.608
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login

Ako ima neko da moze dati malu pomoc.

Svjeza instalacija Ubuntua 16.04

Svjeze instaliran Skype 4.3 a i za to mi je trebalo googlenje po netu za obicnu instalaciju ali ajde dobro..

Dodjem do logina, kreiram account is ve ok. 

Login ne ide

 

Sorry, we didn't reckognize your siogn in details bla bla

 

Probam na windows masini loguje se bez problema.

Probam na Skype web na Ubuntmasini loguje se bez problema.

Skype na Ubuntu.. nece da login.

 

Ima li neku ideju koji mu je moj?

 

IO uspio nsita hvala produzi dalje.. glupost :)

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2016 21:35 (mirkoj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
mirkoj kaže...

Ako ima neko da moze dati malu pomoc.

Svjeza instalacija Ubuntua 16.04

Svjeze instaliran Skype 4.3 a i za to mi je trebalo googlenje po netu za obicnu instalaciju ali ajde dobro..

Dodjem do logina, kreiram account is ve ok. 

Login ne ide

 

Sorry, we didn't reckognize your siogn in details bla bla

 

Probam na windows masini loguje se bez problema.

Probam na Skype web na Ubuntmasini loguje se bez problema.

Skype na Ubuntu.. nece da login.

 

Ima li neku ideju koji mu je moj?

 

I onda se neko pita zasto je linux na jedva 2% korisnickih masina hehehe 

Ozbiljno, za instalaciju si trebao pretrazivati internet?

1. Odes na https://www.skype.com/en/download-skype/skype-for-linux/

2. Odaberes "Ubuntu 12.04"

3. Malo pricekas dok ne pocne skidanje:

4. Omogucis .deb paketu koji si skinuo da se moze pokretati kao program (desni klik > Properties > kartica Permissions > stavis kvacicu na Allow executing file as program)

5. Dvostruki klik na .deb paket i kad se otvori kliknes Install:

To je to, nista lakse.

 

Sto se tice samog logiranja, zao mi je, ali kriv je Microsoft. Skype je njihov, oni su ga kupili, njihovi programeri rade na njemu. Znaci ako se ne zeli pokrenuti, njihovi su programeri zeznuli stvar i budi ljut na njih.

Probaj ga pokrenuti iz terminala (otvori terminal i upisi "skype" - bez navodnika, i onda Enter) da vidis sto program ispisuje kad ide postupak logiranja, mozda se moze nesto skuziti, ali u principu tesko ako su oni zeznuli. Prodi jos i po njihovim forumima i ako nema nicega, pokreni temu i zali se.

 

To sto je Linux na 2% korisnickih masina nema veze s nesposobnim Microsoftovim programerima koji ocito nisu u stanju napraviti program da radi.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
1domagoj1 kaže...

Sto se tice samog logiranja, zao mi je, ali kriv je Microsoft. Skype je njihov, oni su ga kupili, njihovi programeri rade na njemu. Znaci ako se ne zeli pokrenuti, njihovi su programeri zeznuli stvar i budi ljut na njih.


To sto je Linux na 2% korisnickih masina nema veze s nesposobnim Microsoftovim programerima koji ocito nisu u stanju napraviti program da radi.

 

mirkoj kaže...
 

Ima li neku ideju koji mu je moj?

 

IO uspio nsita hvala produzi dalje.. glupost :)

 

 

 Negdje drugdje je problem - sa samim Skypeom je sve u redu. (Mint 18).

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 1:26 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
mirkoj kaže...
...

IO uspio nsita hvala produzi dalje.. glupost :)

Napisi onda sto je bio problem da i drugi znaju kako rijesiti ako zapnu. ;)

kizo2703 kaže...
Negdje drugdje je problem - sa samim Skypeom je sve u redu. (Mint 18).

Eh, obicno kad god nesto nije radilo sa Skypeom uvijek su oni nesto zeznuli, ali vise ga ne koristim pa mi je svejedno. Mislio sam da je vrlo vjerojatno opet neka greska koju su uveli u program.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
offline
Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login

Nije moglo preko skype stranice download i to, trebalo je prvo jos neke 3rd party upaliti tamo u software and updates i cudima.

Moj komentar na Linux je bio iz prostog razloga sto stvari koje neko ko radi sa njim no nstop i uzima zdravo za gotovo u stvari nisu normalne samo sto su ljudi tj redovni korisnici navikli.

Realno da li je normalnije da skines instalaciju klikens na nju i sve gotovo ili je normalnije da moras da popalis jos par stvari drugh, cak u nekim slucajevima nece ni to dok ne udjes u terminal pa preko terminala zavrsis.

Izvini ali smatram da OS treba biti samo OS da sluzi da pokrece aplikacije u kojima se radi a ne da se mora sa njim provesti vrijeme da ga ubijedjujes da odradi sta ti treba ko da neku mladu u krevet vodis prvi pout pa sve se necka ;)

 

No da ne prodje sve na pogresnu stranu pored pocetnih problema instalacije poslije kreiranja skype acocunta on nije koristio skype name nego microsoft account i broj telefona. nista drugo nije moglo.. eto to :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login

Ne znam sto je kod tebe bio tocno problem, ali moja instalacija je isla onako kako sam to opisao i potkrijepio slikama. Skines, dozvolis da se moze pokretati (to je jedna od sigurnosnih znacajki Linuxa - skinutim datotekama ne dozvoljava da se pokrecu, moras sam eksplicitno dozvoliti), dvostruki klik i potom klik na Install. Nista vise. Rijec je o Ubuntu GNOME 16.04.

 

Hm, cekaj, to je nesto novo? Vise ne koristim Skype pa ne znam, zar ti sad treba i nekakav MS-ov racun i broj ili i dalje moze obican Skype nadimak?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
1domagoj1 kaže...

Hm, cekaj, to je nesto novo? Vise ne koristim Skype pa ne znam, zar ti sad treba i nekakav MS-ov racun i broj ili i dalje moze obican Skype nadimak?

 Mislim da se sada na Skype logira sa Outlook računom (bivši Hotmail), moguće da mu se ne povezuje sa MS serverima za autentifikaciju.

Swedish latin super funk.
10 godina
protjeran
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
Da...tam negde od win 8 se preslo na ms account za skype. Iako se nudi i klasicni skype username, u praksi to neradi.
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
bunkermax kaže...
Da...tam negde od win 8 se preslo na ms account za skype. Iako se nudi i klasicni skype username, u praksi to neradi.

 Meni radi apsolutno na svemu, čak i na UWP aplikaciji na Insideru. Ali onda moram ipak dodat barem telefonski broj, zbog slanja poruka na sms.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
bunkermax kaže...
Da...tam negde od win 8 se preslo na ms account za skype. Iako se nudi i klasicni skype username, u praksi to neradi.

 Radi i na win i linux. MS account i username/password.

Samomrzeći hrvat
10 godina
protjeran
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
Meni od win 8 skype prima samo ms account a stari username ne ferma pol posto. Iako, nemogu biti siguran da nisam negdje nekad kliknuo i potvrdio da to tako bude, kad je ms ponudio sa se ubuduce u skype ulogiravam ms racunom...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Skype 4.3 na Ubuntu 16.04 - ne radi login
1domagoj1 kaže...

 

Hm, cekaj, to je nesto novo? Vise ne koristim Skype pa ne znam, zar ti sad treba i nekakav MS-ov racun i broj ili i dalje moze obican Skype nadimak?

 

Za MS Live account dobiješ i "live:" ispred korisničkog imena na Skypeu.

Zbog toga nastanu zanimljive situacije ako moraš nekome reći to ime preko npr. telefona.

 

Ne znam jesu li napokon pokrpali bug star dvadesetak godina, a koji može imati zanimljive posljedice...

https://www.perfect-privacy.com/blog/2016/08/01/security-issue-in-windows-leaks-login-data/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice