Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 326.290
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...
lllnuclearlll kaže...

Može preporuka brzog sticka? 32 il 64GB

 Budjet? Kod nas ili moze i inozemstvo?

 Ma može i inozemstvo... Budget... Nemam pojma, nisam uopće razmišljao o tome. 200-300kn? To dosta za nešto brzo od 64GB?

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

hmm a cuj ovi od 64GB dosta drze cijenu te su nesplativi, to je vec rang externih ssd-a koji pojedu te stikove, a mozes si recimo i slozit neki msata ssd u externo kuciste sa aliexpresa samo treba nabasat na njuskalu na neki msata ili m2 model sa MLC chipom po mogucnosti

 

mozda ovak nesto

 

https://www.njuskalo.hr/ssd-disk/prijenosni-ssd-120gb-integral-zapakirano-jamstvo-oglas-24232129

 

ako ces 32GB stik onda ovaj

 

https://www.protis.hr/products/details/usb-memorija-32-gb-sandisk-extreme-usb-30-sdcz80032gg46/94203?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

 hebote, pa nisu normalni

u 4. mjesecu sam za cca 200 kuna uzeo lexar p20 od 64 gb, 270/400 brzine

a taj 32gb 100/245 košta isto toliko 

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Pa ti si uzimao iz britanije mymemory jedan od najboljih shopova sa stikove sa dobrim cijenama. Ovo kod nas nije za usporedbu ali taj extreme i p20 su vec otisli sa trzista nazalost a prave zamjene nema jos

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

Pa ti si uzimao iz britanije mymemory jedan od najboljih shopova sa stikove sa dobrim cijenama. Ovo kod nas nije za usporedbu ali taj extreme i p20 su vec otisli sa trzista nazalost a prave zamjene nema jos

 sad mi je žao što nisam uzeo još jedan za rezervu, iako ovaj i dalje radi bez greške

12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

BOk

Trazim neki stick do 15$ s ebaya, pa koji je bolji od ovih, ili moze preporuka nekog u tom cjenovnom rangu, bitno da je 32gb i usb 3.0, imam sastrane prenosivi tak da ne moraju bit extra performanse, kaj je najbolje za te pare?

USB 1

USB 2

USB 3

USB 4

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Tony1999 kaže...

BOk

Trazim neki stick do 15$ s ebaya, pa koji je bolji od ovih, ili moze preporuka nekog u tom cjenovnom rangu, bitno da je 32gb i usb 3.0, imam sastrane prenosivi tak da ne moraju bit extra performanse, kaj je najbolje za te pare?

USB 1

USB 2

USB 3

USB 4

 

Lp

 itko?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

hmm a cuj ovi od 64GB dosta drze cijenu te su nesplativi, to je vec rang externih ssd-a koji pojedu te stikove, a mozes si recimo i slozit neki msata ssd u externo kuciste sa aliexpresa samo treba nabasat na njuskalu na neki msata ili m2 model sa MLC chipom po mogucnosti

 

mozda ovak nesto

 

https://www.njuskalo.hr/ssd-disk/prijenosni-ssd-120gb-integral-zapakirano-jamstvo-oglas-24232129

 

ako ces 32GB stik onda ovaj

 

https://www.protis.hr/products/details/usb-memorija-32-gb-sandisk-extreme-usb-30-sdcz80032gg46/94203?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 a ovo https://www.protis.hr/products/details/usb-memorija-64-gb-sandisk-ultra-flair-usb-30-sdcz73064gg46/106562 , se isplati?

13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ima netko da je koristio možda corsairov voyager gtx? Imam sandiskov extreme 64gb već koju godinu i radi bez greške ako su cjeloviti fileovi u pitanju pa bi opet uzeo neki što brži stick. gtx je dosta skup ali ne vidim da postoji nešto brže te veličine i cijene a mislim ga koristiti dugi niz godina. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Pogledaj malo stickovi od patriota, Supersonic Magnum 2 ili mega ili rage. Pitanje koji kapacitet zelis i koja brzina ti je dovoljna.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Ima netko da je koristio možda corsairov voyager gtx? Imam sandiskov extreme 64gb već koju godinu i radi bez greške ako su cjeloviti fileovi u pitanju pa bi opet uzeo neki što brži stick. gtx je dosta skup ali ne vidim da postoji nešto brže te veličine i cijene a mislim ga koristiti dugi niz godina. 

Malo kasno to vidim. Ultra Flair koristi keširanje kod zapisivanja pa se prvih nekih pola gigabajta podataka brzo prenese, a onda se ostatak vuče - brzina zapisivanja drastično padne. Mislim da sam o takvom USB sticku, iako manjeg kapaciteta (16 GB) već pisao na ovoj temi.

13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Ultra flair i extreme baš i nisu isti stickovi. Kod svog se baš i ne mogu žaliti na zapisivanje nakon zapunjenog keša jer je brzina i dalje jednaka. Jedino je sporiji kad popunim kapacitet više od 70% što i nije tako čudno s obzirom da je to po pc-u usb ssd drive. Jedino što sam primjetio je da puno bolje radi s modernijim usb3.0 čipovima nego sa prvim nec-ovim i marvellovim ali i dalje je to brz stick od 64gb. Gledam taj cors gtx ali kod nas još nema te novije verzije. Crveni je stari model
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Ultra flair i extreme baš i nisu isti stickovi.

Greškom sam kliknuo na tvoju poruku kod citiranja - zapravo sam reagirao na poruku kolege youngšverbulja koji je pitao da li se Ultra Flair isplati.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...
Ultra flair i extreme baš i nisu isti stickovi. Kod svog se baš i ne mogu žaliti na zapisivanje nakon zapunjenog keša jer je brzina i dalje jednaka. Jedino je sporiji kad popunim kapacitet više od 70% što i nije tako čudno s obzirom da je to po pc-u usb ssd drive. Jedino što sam primjetio je da puno bolje radi s modernijim usb3.0 čipovima nego sa prvim nec-ovim i marvellovim ali i dalje je to brz stick od 64gb. Gledam taj cors gtx ali kod nas još nema te novije verzije. Crveni je stari model

 Extreme nije nikakav ssd drive vec pro modeli.

 

Kaj se tice gtx cors pogledaj na mymemory

 

 

13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Niti ne tvrdim da je ssd pošto nema ssd kontroler iako ga tako očitava ali je mnogo bolji od flair-a. Vidiš, zaboravio sam na xtr pro model. To ću isto pogledat.
7 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Čitam malo ovu temu i sad mi je jasno zašto meni na Sandisk ultra flair padne brzina sa 70mbs na 20mbs, a otvarao sam temu prije godinu dana, pa nitko nije znao odgovor haha.

 

Uglavnom, trebam neki 32gb kojemu je brzina konstanta, a da ga ima kod nas za kupit (jer mi treba ovaj tjedan), ima preporuka? I kako znam ako će mu past brzina ili ne? Čitat recenzije?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 18:58 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
daniel2809 kaže...

Uglavnom, trebam neki 32gb kojemu je brzina konstanta, a da ga ima kod nas za kupit (jer mi treba ovaj tjedan), ima preporuka?

Ljudi su preporučivali par modela na ovoj temi. Ja osobno imam ADATA 102 32GB koji zapisuje konstantnom brzinom od oko 23 MB/s.

 

daniel2809 kaže...

I kako znam ako će mu past brzina ili ne? Čitat recenzije?

Recenzije ti to ne garantiraju jer većina ljudi nije svjesna problema, nego jednostavno odvrte benchmark poput CrystalDiskMarka koji problem sakrije.

 

PS ptičica mi je rekla da će u nekom od sljedećih brojeva Buga izaći test USB stickova. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 22:38 (mbaksa).
7 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Hmmmm, pa sad... Ne čini mi se to neka sreća, ili? Ovaj moj ultra flair piše 72mb/s nekih 700-800mb (upravo mi cijeli jedan film skopiralo) i onda padne na 18-21mb/s. Na kraju će mi ipak poslužit ovo šta imam, pa ću vidjet ako nađem nešto u temi što mi se sviđa, pa naručim izvana, hvala :) Imam doma i zapakirani još sandisk ultra fit, uzeo 16gb 3.0 za 60 kuna kad je bila akcija u h18. Valja to šta? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
daniel2809 kaže...

Hmmmm, pa sad... Ne čini mi se to neka sreća, ili?

Sad sam malo bolje pogledao - utaknuo sam ga u USB 2.0 port. U USB 3.0 portu postiže oko 36 MB/s. Konstantno.

 

daniel2809 kaže...

Ovaj moj ultra flair piše 72mb/s nekih 700-800mb (upravo mi cijeli jedan film skopiralo) i onda padne na 18-21mb/s.

Brijem da je onda većeg kapaciteta od 16 GB, zar ne? Možda 32 GB (ako si negdje to i napisao, preskočio sam)? Moj od 16 GB počne zapisivati s 37 MB/s, a nakon nekih 400-injak MB brzina padne na samo 10 MB/s. USB stickovi većeg kapaciteta trebali bi imati bolje performanse. Upravo je taj Ultra Flair razlog zbog kojeg sam uopće počeo istraživati tu problematiku zašto brzina nakon X zapisanih megabajta naglo padne.

 

daniel2809 kaže...

Imam doma i zapakirani još sandisk ultra fit, uzeo 16gb 3.0 za 60 kuna kad je bila akcija u h18. Valja to šta? 

Nisam ga probao, a još ne znam koji će stickovi stići na test. Poanta tog sticka ionako nije da ga se učestalo koristi, nego da se jednom na njega nešto snimi pa da se onda utakne u autoradio ili Android TV box i da se više u dogledno vrijeme ne vadi iz njega.

12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Je netko naletko na mali, brzi i povoljni stick? Recimo 64GB.

Nešto s kukicom, da bi se stalno nosilo na ključevima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Zar to tako radi? Čim više memorije, to ima bolje performanse, makar se radi o istom modelu? Da, moj je 32gb. Najčešće koristim za prebacivanje filmova za tv, pa mi hd film prebaci za 10 sekundi i to mi je oke. Al kad ih prebacujem više onda treba malo počekat. Nije sad neizdrživo, al eto.

 

36mb/s zvuči ok, al nekako sam očekivao da su oni s konstantnom brzinom uvijek kao ovaj moj u startu, dakle 70mb/s.

 

Zanimljivo, nisam nikad razmišljao o tome zašto su tako mali ti stickovi. Uglavnom sam ga uzeo jer stickova stalno fali :D

16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
daniel2809 kaže...

Zar to tako radi? Čim više memorije, to ima bolje performanse, makar se radi o istom modelu? Da, moj je 32gb.

Ovisi o Flash kontroleru. To tako može raditi jer model s duplo većim kapacitetom može imati dvostruki broj Flash čipova u koje onda može paralelno zapisivati, odnosno iz njih iščitavati. Naglasak je na "može", ne i mora. Bilo bi super da mi za konkretni model stignu stickovi različitog kapaciteta pa bi se onda točno vidjelo kakva je situacija kod njih.

 

daniel2809 kaže...

36mb/s zvuči ok, al nekako sam očekivao da su oni s konstantnom brzinom uvijek kao ovaj moj u startu, dakle 70mb/s.

Ima i takvih, ima ih i bržih. Konkretni ADATA-in model kojeg imam je sad već prilično star (u kompjuterskim godinama) - ne sjećam se više kad sam ga kupio - moguće pred nekih 4 godine, a tada nije bila uobičajena brza Flash memorija.

7 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Aaaaa, ti ćeš testirat, nisam to shvatio odmah :D Nadam se da bude obavijesti o tome ovdje da ne propustimo slučajno, radujem se  Ako šta znači, mogu ja svojih par komada posudit za test. Rabljeni su, ali ne puno. Ako ne gube na performansama, drage volje 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 0:25 (daniel2809).
16 godina
moderator
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
daniel2809 kaže...

Aaaaa, ti ćeš testirat, nisam to shvatio odmah :D Nadam se da bude obavijesti o tome ovdje da ne propustimo slučajno, radujem se 

Upitno je hoće li ići u broj za ožujak jer ih još nemam kod sebe, a približava se rok za predaju tekstova, tako da će najvjerojatnije ići u travanjski broj, ali ako uđe u broj za ožujak, obavijestit ću vas.

 

daniel2809 kaže...

Ako šta znači, mogu ja svojih par komada posudit za test. Rabljeni su, ali ne puno. Ako ne gube na performansama, drage volje 

Hvala što si se ponudio , no neće trebati.

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
daniel2809 kaže...

36mb/s zvuči ok, al nekako sam očekivao da su oni s konstantnom brzinom uvijek kao ovaj moj u startu, dakle 70mb/s.

 ovisi kako koji, moj lexar 64gb ima konstantnu brzinu preko 250mbs ako zapisuje sa ssd-a, ako radi s hdd-om ide konstantno preko 120mbs ili tu negdje

s njega na ssd je još brže

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 8:59 (picajzla0707).
7 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Uh, ovo je dobro, koji je to model točno?

16 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
dax-lax kaže...

Ima netko da je koristio možda corsairov voyager gtx?

Imam ga u planu uzeti, 256GB model kad bude na nekakvoj akciji. Zadovoljan jer sam imao Corsair Voyager 2.0, GT model 2.0 koji je otkazao poslušnost i na reklamaciji dobio 3.0 koji je isto otkazao nakon 3-4 godine. Ima 10 godina garancije i nije problem. Većinom mi služi za prebacivanje FHD multimedije i trebaju mi velike brzine pisanja/čitanja.

EDIT: čak je primamljiv SanDisk 128GB Extreme Go USB 3.1 Flash Drive - 200MB/s , ima li ga tko da napiše koju?

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 0:58 (Najbrži).
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
daniel2809 kaže...

Uh, ovo je dobro, koji je to model točno?

 lexar p20 64gb, koštao me 200 kuna iz mymemory.uk i stigao je u roku par dana od narudžbe

samo ježi ga kad ga više nema u ponudi

 

stavio sam već ovdje testove i sa fajlovima od 20 i više giga, gdje ide od 200-270 brzina zapisivanja na stick - link

 

13 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Hm, 3-4 god pa gecrk. To mi nije drago čuti jer do sad nemam ni jedan takav. Nemam extreme go, ali imam stariji extreme model koji je i nešto brži i nemam primjedbe za sad.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 10:06 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Čitam ovu temu i sad sam pao u bed jer sam mislio danas poslije posla u Emmezeti kupiti jednu finu comp. stolicu i uz to taj Sandisk ultra flair 64 Gb. 

Na svim siteovima piše 150/150 a sad kad sam pročitao o problemima s cashom i brzinama odustao sam.

Ako vam nije problem možete li mi onda preporučiti USB 3.0 Disk ali samo iz Emmezete koji ide bar 100/100 jer ne pronalazim nigdje brzine tih diskova na webu.

Hvala...

Da, JA ! A+ Rvat Akoholičar
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice