Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 941.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Brzina RAM memorije najmanje utiče na opće performanse računala. Ne znam što ćeš kupiti ali ovo je činjenica kada je RAM u pitanju.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Brzina RAM memorije najmanje utiče na opće performanse računala. Ne znam što ćeš kupiti ali ovo je činjenica kada je RAM u pitanju.

 čemu onda ova ddr4 3000mhz čuda

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Profit na budalama!

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

kratko i jasno, sviđa mi se

 

a ništa, onda ću štediti za ove nove grafe šta izlaze...

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
sylar951 kaže...
phoenix2003 kaže...

Brzina RAM memorije najmanje utiče na opće performanse računala. Ne znam što ćeš kupiti ali ovo je činjenica kada je RAM u pitanju.

 čemu onda ova ddr4 3000mhz čuda

 za rendering i ram disk konfiguracije.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav. Koju memoriju preporučujete na ovu ploču ? Procesor će biti i3 6100.  Treba mi 8GB modul . Dali je ovo dobro, ili je to bacanje novaca  :  Corsair 1X8GB DDR4 2666 C16 LP

Ako imate nekakvu drugu preporuku može iz future     http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/memorije/ddr4/?page=3

 

Hvala!

Pro audio equipment
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 16:19 (Nikacc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Može preporuka nekog jeftinog 4GB keksa za sekundarni PC? (b75 s1155+i3-3220p)

 

Možda ovo? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2016 0:32 (deflagrated).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Preporuka memorije za I5 6600k 8 gb neka kvalitetnija ili bolje 16 gb sam da nije je neka skupa ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2016 17:40 (HELIX.D).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Corsair 3000 MHz C15.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Znaci imam 6 gb rama(4gb+2gb)i hrio bih to malo nadograditi .... postoji li neka kompatibilnost... mislim izvaditi ovaj od 2 i uzeti jos 1 od 8,trebam li uzeti isti taj ili?
I mogu li nekako na ta 4 dodati 8?
Hvala.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Prvo, moraš biti siguran da tvoja matična ploča podržava module RAM-a kapaciteta 8GB. Ukoliko podržava, najbolje da uzmeš RAM istog proizvođača i specifikacija kao što je taj modul od 4 GB koji namjeravaš zadržati.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Maticna mi je asus M5A7BL LE, RAM koji zelim zdrzati je transcend 4 gb dddr3 1600. Gdje bi mi bilo najpovoljnije kupiti? Moze neki link, i za 4 gb i za 8 pa da usporedim cijene i sve...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Nije vrijedno truda. Cijene RAM-a su pale i bilo gdje da kupiš nećeš fulati.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Evo pronasao sam....4gb 260kn... znaci treb li nesto instalirati kad dode ili samo stavim i gotovo?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ne treba ništa instalirati. Samo provjeri u koji slot na matičnoj ploči  treba staviti module RAM-a kada su dva u kombinaciji.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Može.
Optimizam je nedostatak iskustva.
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

zdravo.kupujem gaming racunar pa samim tim i ram memoriju.ono sto zelim da vas pitam je to jel velika razlika između memorije s hlađenjem i bez.posto mi nije velik budjet ,i pokusavam da na svemu ustedim .dal da uzmem ram bez hlaađenja ? lp 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Da. Može i bez hlađenja. Hlađenje na RAM modulima je u većini slučajeva samo estetske prirode, da bi se ljepše uklopilo u našminkane matične ploče.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

to bas i nije tocno, ako se oc ram onda mora imati hladnjak na sebi pogotovo ako se dira napon.

14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Da. Može i bez hlađenja. Hlađenje na RAM modulima je u većini slučajeva samo estetske prirode, da bi se ljepše uklopilo u našminkane matične ploče.

 

roby27 kaže...

to bas i nije tocno, ako se oc ram onda mora imati hladnjak na sebi pogotovo ako se dira napon.

Čitaj što piše:"u većini slučajeva". Čovjek kaže "budžet je mali", znači nema OC-a. BTW OC-om RAM-a ne dobiješ ništa...u stvari dobiješ - samo probleme.

11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

vecina rama koja imaju visoku frekvenciju moraju imati hladnjake jer se vise griju, oni koji nemaju hladnjake su na stock frekvencijama i nizim voltazama.

 

naravno tu je i estetika u igri.

14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Visoka frekvencija je relativan pojam. Svojevremeno imao sam Corsair DDR3 1600 C9 sa DHX hladnjakom koji je bio OC na 1800 C8 sa blago povišenim naponom. Baš sam testirao dodirom koliko se grije i uopće nije bio vruć. Sa druge strane imamo memoriju za laptope koje redovno rade bez hladnjaka. U ovom slučaju, sastavlja se jeftinije računalo koje najvjerojatnije treba 1333 MHz RAM a koji redovno dolazi bez hladnjaka i koji je jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 8:38 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Vodič za izbor RAM memorije

pita frend dal ce mu radit corsir vengance lp 1600 cl9 1.5v i kingston fury black 1600 cl10 1.5

razlika je jedino u latenciji..jer ce morat na king spustat u biosu latencije ili ce bit ok ili kako vec...oboje je 2x4 gb...ja sam mu prodao svoje corsir

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

mariolla79 čisto sumnjam al neka proba pa vidi :)

11 godina
online
Vodič za izbor RAM memorije

mhz su isti i voltaza je ista..samo razlika u timinzima je drugacija..rekao je da radi ...nista nije tulilo niti se zrusilo

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za izbor RAM memorije
mariolla79 kaže...

mhz su isti i voltaza je ista..samo razlika u timinzima je drugacija..rekao je da radi ...nista nije tulilo niti se zrusilo

 ima potrebe odvrtit mem test radi gresaka ili ak sve radi nema potrebe?

razorblade
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
mariolla79 kaže...

 ima potrebe odvrtit mem test radi gresaka ili ak sve radi nema potrebe?

 Ma nema potrebe za mem testom (ako nešto nije ok bude dobio blue screen), neka provjeri u biosu od onoga Corsa su latencije clk 10.

Mislim kako kad upariš dva različita modula automatski se podešava po višim latencijama naravno ako su naponi modula isti (ako su naponi različiti ne želi bootati).

11 godina
online
Re: Vodič za izbor RAM memorije

U cpu z mu pokazuje 11 11 11 31...a posebno plocica po plocica njihove normalne latencije..sve ormalno radi

razorblade
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

pa naravno da će normalno raditi, pitanje je da li radi dual channel boost. To neka provjeri. Da ti je jedna plocica 1333MHz a druga 1866MHz opet bi radila...pitanje je samo radi li dual channel memory od matične

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 11:26 (Kopsi1304).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice