Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

poruka: 51
|
čitano: 11.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo
andjelko1986 kaže...

imam noviji bios od te bete, pločice su po 4gb i sve su iste znači g skill ripjaws sa istim specifikacijama

 -a nabavio si ga od kud? .. BIOS isključivo skidaj sa str. MBO, i to kad si 100% (ili više) siguran da je ta tvoju MBO/reviziju-verziju.

ako je to bilo izdano od ASR to znači da je povučen .. i da je to vjerojatno upravo zbog BUGa. (a starije artikle-MBO ne razvijaju dalje BIOS).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

A sa njihove stranice e sad neznam više od koga je izdan :/

Galaxy S7 Edge SM G935F
14 godina
offline
Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Sad i ja vidim...taj beta bios je stariji od verzije 1.90 koju pretpostavljam imas...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Ihush Jel bi mi mogao dat link od zadnje verzije biosa ?

Galaxy S7 Edge SM G935F
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 14:46 (andjelko1986).
15 godina
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo
Saky22 kaže...

 :) .. str prije. + bete su u pravilu normalne verzije, ovisi kako neki proizvođač označuje, neki tek kad izađe iduća ver. promijene naziv. Tako da beta nije 'rizičnija' od normalne ali ostaje preporuka da se koriste normalne verzije. (pa sad ti znaj što je pravilo) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 14:48 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Da al to je ona starija beta

Galaxy S7 Edge SM G935F
14 godina
offline
Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Koji procesor imas? Na kojoj brzini ti radi memorija?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

po svemu ispada da je MBO-BIOS problematičan, mada možda većina korisnika nikad nije imala vidljiv problem (situaciju/kombinaciju s takvim RAMovima..).

 

- pokušavaj razne opcije u BIOSu, bootaj neki memtest (+86.. ili neki live-linux) ako on vidi 16 tad je OK. Tad i win trebaju vidjeti.. do tad može HDD biti isključen da se nešto s win ne poremeti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 14:56 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Koji CPU cooler imaš, stock ili neš drugo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

proc je fx8320 a rami rade na1600, cooler je stock

Galaxy S7 Edge SM G935F
14 godina
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

probaj u biosu spustiti memoriju na 1333Mhz

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 15:01 (Saky22).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Ne znam jesi li na googlu naišao na ovu temu - http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2500939/usable.html

 

Tu je problem bio u cooleru. Doduše ti imaš stock, tako da možda i nije cooler kriv. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Da vidio sam to

Galaxy S7 Edge SM G935F
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

RJEŠENOOOO !!!!!!!

Ispostavilo se da je stvar u BIOS-u, napravio sam reinstal biosa i sad prepoznaje svih 16gb :D

Zahvaljujem se svima vama na pomoći !!!!

Može lock na temu :)

Galaxy S7 Edge SM G935F
15 godina
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

-zato je za svaki problem prvo potrebno otkriti konkretan uzrok (previše juzera čačka po win 'popravljajući' nešto što s problemom nema veze, dok se na internetu nađe baš svega i malih zelenih marsovaca..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Istina ali zanimljivo je to da sam zadnji put update biosa radil dok sam još imao windows 7 a 8gb rama sam dodao na win 8 i prepoznalo je a kad sam napravio upgrade na win 10 više nije prepoznalo

Galaxy S7 Edge SM G935F
15 godina
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

.. u tome je razlika između podesiti BIOS (odgovarajuće, znati što koja opcija znači, s čime je povezana..), umjesto samo resetirati BIOS ili clrcmos ili flashati novi, jer defaultne postavke mogu biti (ne)odgovarajuće, dok se kod svake bitnije promjene (komponente, dodavanje RAMa..) pa i samo odspajanje s napajanja BIOS može resetirati (postoji automatika, slično kao safe mod) i potrebno je nakon toga ući u BIOS, save&exit.. ili će koristiti defaulte koji možda rade, možda ne...

-ugl. neovisno o tome može li se nešto fixati (ako ne postoji BIOS, kvar-bug, uzalud), treba eliminacijom i neovisnim testom vidjeti, KISS/okham na djelu, tad ono što preostane mora biti odgovor, možda i rješenje.

-druga logička predpostavka, ne može OS (kao win10) biti krivac, jer radi na milijunima drugih ili stotinama identičnih konfiguracija (osim yogurta+loader), tad je sumnjiviji neki treći soft.

(čisto kao uputa ostalima, kako nešto tražiti..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2016 15:30 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Da, hvala još jednom

Galaxy S7 Edge SM G935F
15 godina
offline
Re: Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo
ihush kaže...

 

@Ajar, .. ne, jer u taj dio ide sve za chipset+VGA (i legendarni prvi MB RAMa, zapravo rezervirane memorijske adrese-pozivi, kao i remaping). To je 'generička' poruka, koja ništa ne otkriva, osim da win ne može koristiti taj RAM (mada zapravo može.. postavka, jednako bi pisalo da ima 32 bitni OS s razlikom od <4GB, sve ostalo je tad rezervirano, mada to HW ne koristi).

 naprotiv. kako napisah, računica štima. "slobodno" mu je pribl. 8, a 8 je "rezervirano". das macht 16. alles in ordnung. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 16gb ram 7,96 iskoristivo

Bila bi fora da je rasprava stala kad mu se pojavilo 12. "Zao nam je, po forumskim pravilima 12 giga rama je dovoljno za sve i nije vam dozvoljeno vise se zaliti".

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice