4xTitan - custom vodeno hladjenje

poruka: 106
|
čitano: 43.136
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Evo malo razmisljanja o ventilaciji, posto za pocetak, CPU ide na H100i, grafike ostaju na zraku.

Zasad ce tu 4 titana, cekam da vidim ili verzije 980 8gb koje su valjda najavljene ili titan 2 pa da vidim opcije sa hydrocooper edicijom EVGA.

Nesto mi se ne kidaju radijatori i sve sa njih...

Kada to bude za koji mjesec onda cu razmatrati opcije da procesor ostane na H100i, a grafike da imaju svoj custom loop dole.

 

Za sada ce prednji ventilatori ostati stock corsair kasnije ih mijenjam sa 3 noctua nf-f12 pwm, u medjuvremenu na vrh idu 3 takodje noctue nf-f12 pwm

(za 4. nisam siguran ni da li je potreban), dve ce biti na radijatoru od h100i mijenjati stock, i jedna samo pored.

Straznji corsair fan takodje izbacujem stavljam noctua nf-a14 pwm.

Plan je da ventilatori budu iznad, a radijator ispod, u slucaju da uvlace zrak mogu cistiti prasinu odozgo preko filtera,

dok u slucaju pull da izvlace iz kucista preko radijatora lakse mi je ocistiti sa donje strane radijator ako sta prasine prodje kroz ostale ventilatore u kuciste.

Uglavnom evo nekih varijacija:

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 10:33 (mirkoj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
Jakovp kaže...
zagy15061984 kaže...

1 x 420 radiator   + 1 x 480 radiator   sa blokovima za r9 290    i cpu blokom  cisto solidno a da ne velim i predobro hlade  2 x r9 290 (clokane na 1200/1600 pri potrosnji od 340w po kartici ) i i7 4790k (klokan na 4700)

 

trenutna temp grafa ne prelazi 50 stupnjeva a cpu dolazi do 63.. u ljeti je bilo malo toplije pa su grafe dolazile do 60 a cpu do 75.

tako da mislim  ako bi  stavio  3 radiatora   bez problema bi hladio 4 titana 

 

Ako je taj watmetar točan, napajanje ti ima prilično loš PFC faktor. Na koliko posto opterećenja radi? 

po cemu to zakljucujes?? to je mjereno u full opterecenju , svaka karta trosi 340w , dakle 680w su samo grafe 

pcf kaze trenutno i ne ostaje zapisano maximalno dok je potrosnja stavljena na max ocitanje

pfc dolazi do 0.99 kod opterecenja 890w

H2O Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 11:24 (zagy15061984).
14 godina
odjavljen
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Onda ok, trebao bi biti blizu 0.99 pri max opterećenju, za slabo opterećenje je normalno da pada, zato pitam na koliko posto opterećenja je radilo.

Svi smo mi Mentalist.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Procesor i vodeno stigli.

E sad samo da smilsim ovu nedoumicu oko ventilacije pa da lagano zamijenim vantialtore na vodenom i da spojim vodeno radijatore is ve na kuciste a onda ostalo kad stigne ploca

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

sto se samih ventilatora tice jos se iskreno razmisljam i mozda cak ovako neka opcija ne bi bila losa.

 

Sta mislite?

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 23:57 (mirkoj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...

sto se samih ventilatora tice jos se iskreno razmisljam i mozda cak ovako neka opcija ne bi bila losa.

 

Sta mislite?

neces nista postici ovim na vrho .ja sam imao tako i zrak se mjesao. stavi na ispuh jos ta 2 gornja a s druge strane stavi takoder 2 na ispuh( druga strana dolje gdje ide isto filter za prasinu

H2O Forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 5:37 (zagy15061984).
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Pa gledao sam malo na sve strane i forume i youtube i uglavnom se vecina slaze sa sledecim:

 

1. dizanje toplog zraka u principu unutar kucista nema bas pretjerano veze jer ako se postave ventilatori kako treba oni su puno jaci od same zelje zraka da ide prema gore tako da je sanga ventilatora i pravac protoka koji se nastima jaci od dizanja toplog zraka. Ako bi stavio sve sa gornje strane da uvlaci i sa donje da izbacuje on ce ici odozgo prema dole i to je to. tako da samo dizanje toplog zraka nema bas toliko veze, vise utica na uvlacenje zraka iz prostorije posto je u prostoriji vec situacija takva da je na podu hladniji zrak prema plafonu topliji.

 

2. uglavnom se slazu da je najbolja varijanta pozitivnog pritiska tj da se vise zraka upumpava nego sto se izbacuje. sa samo 3 ventilatora naprijed da ubacuju a sdruge strane svi ostali da izbacuju, 4 grafike, stranji ventilator i jos 2 gore to jemalo povelika razlika. mada vjerovatno cu za sada probati varijantu sa samo dva ventilatora gore da izbacuju preko raijatora i van kucista, da ne stavljam za sada dodatne pored radijtora.

onda ce biti 3 prednja ubacuju, grafika izbacuju, straznji vent izbacuje i na kraju dva na vrhu vuku preko radijatora i van. pa za sad tako probati. jos jedna varijanta je da danas stura prednja tri stock ventilatora zamijenim sa noctua nf-s12a pwm koji su barem po njima bolji za otvoren protok zraka i smo kuciste, dok nf-f12 su odlicni za radijatore i to u pull konfiguraciji.

 

 

Jeste sve ovo malo nutpickig sto bi smo rekli da su finalne razlike minimalne, ali kad vec pravim polako i sve od nule zasto neprobati naci sto bolju varijantu :)

Hvala ;)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

kad si već tolika picajzla (hehe) i očito ćeš isprobati više kombinacija, bilo bi dobro da zabilježiš rezultate da vidimo što je i za koliko ispalo bolja opcija

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

to svakako lpaniram, hehhe

stim da cu to odraditi na ovom starom kucistu, 

ono je trenutno 800d, i kod njega jako je slab intake samo nesto malo dozdo a izbacuje i nazad, tako da sam stavio da uvlaci svana preko radijatora unutar kucista. 

trenutno je u prosjkeu za 3-5 stepeni veca temperatura unutar kucista nego sobna.

Ovih dana cu okrenuti ventilatore pada vidim razliku prije ugradnje u novo.

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...

to svakako lpaniram, hehhe

stim da cu to odraditi na ovom starom kucistu, 

ono je trenutno 800d, i kod njega jako je slab intake samo nesto malo dozdo a izbacuje i nazad, tako da sam stavio da uvlaci svana preko radijatora unutar kucista. 

trenutno je u prosjkeu za 3-5 stepeni veca temperatura unutar kucista nego sobna.

Ovih dana cu okrenuti ventilatore pada vidim razliku prije ugradnje u novo.

 

sve u svemu vodeno moras stavit na grafe  jer ce ti se kurit kuciste sa 4 titana bez obzira na to kako ces okrenut ventove

H2O Forever
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Pa imam trenutno 4 titana u 800d i nije bas toliko vruce cak stavise iznenadjujuce dobro rade.

Soba je klimatizovana na oko 23 stepena sto naravno pomaze ali sa otvorenom stranicom kucista grafe ne prelaze 60 stepeni u vecini slucajeva za vrijeme renderinga.

Frejmove dosta brzo rendaju tako da rade na 100% nekih dva tri minuta i onda ima pauza za sledeci frame, za to vrijeme se dosta ohlade i tako se i odrzava temperatura. 

Referenti su dizajn i izbacuju vruci zrak vani, ne u kuciste.

Ako zatvorim stranicu kucista unutar skoci temperatura za nekih 5 stepeni otprilike, imajuci u obziru da je 800d jako lose po tom pitanju, ima samo mali intake sa donje strane,

a ja ubacujem dodatno sa 2 ventilatora na vrhu preko radijatora tako da nije lose.

 

Ukratko, sa 900d, tri ulazna ventilatora i ovo ostalo ocekujem daleko bolju situaciju, a i to je samo privremeno rjesenje.

Plan je da kasnije zamijenim titane sa novom serijom vjerovano 980 8gb ram verzija kad i ako bude, 4 mi je premalo za rendering, ili cak i novim titanima,

i onda njih stavljati na zaseban custom water loop.

Znaci samo kartice na novi loop, a cpu ostavljam odvojeno na H100i.

 

Uglavnom, radijator i noctue ubacene. Zasad sam odlucio da idem samo sa dva vanta na radijatoru da izbacuju van.

Tako da idu 3 ulazna (mijenjam ih uskoro sa boljim) i 4 grafe izbacuju, 1 straznji 140mm i ova dva preko radijatora takodje van.

Temperatura procesora ce malo veca biti nego da uvlacim haldan ali razlika ce mozda biti koji stepen, a meni je prioritet kartice da hladim.

 

Takodje ostavio sam samo jedan hdd bay, posto cu staviti samo jedan ssd samsung 850 pro 256GB, tako da je manje otpora za ulazni zrak.

Ako nadjem neku drugu lokaciju gdje bih mogao ssd nakaciti sklonicu i taj treci hdd bay i samo ssd staviti.

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 13:08 (mirkoj).
Moj PC  
3 1 hvala 2
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

ne da djavo mira, pa sam okrenuo dva fana na radijatoru u 800d na h100i, 

do sada su uvlacila hladni svana u kuciste i izbacivalo vani.

sad sam testirao da vidim da izbacuje iz kucista.

lijevo je sad kada izbacuje vani, desno je stara verzija kada uvlaci u kucsite.

nisam prvu sliku uciljaio u moemtnu renderinga kada su kartice pod opterecenjem ali drugu sam sicao da su u slicnom momentu rada taman pred pocetak renderinga nije na 100% opterecenje al ga ima.

do mene je...

 

malo je smanjilo sliku ovde vidim uglavno,m.

CPU sa intake: 47.7

CPU exhaust: 48.9

 

graficke su u principu stepen dva hladnije sad kad izbacuje zrak iz kucista umjesto da uvlaci s vana.

ocekivano malo losije hladi CPU al je karticama bolje :)
Tako da isti sistem ide i u kuciste novo, dva noctua nf-f12 u pull konfiguraciji izbaucju preko radijatora i van.

stim da u 900d ima tri ulazna ventilatora dok u 800d samo jedan mali na dnu. 

 

nije bas najpreciznije izmjereno realno ali posluzice svrsi :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 14:55 (mirkoj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Svaka ti čast što se trudiš da to sve bude pic mic! Svaka čast na perfekcionizmu. Lijepo to sve izgleda. 

Savjete neću davati jer i sam smatram da je praksa majka znanja, i da treba to isprobati. Keep up the good work! 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

narucena 3 ventilatora i za kuciste za prednji intake

 

Noctua NF-S12A PWM Ultra Quiet 120mm PWM Cooling Fan

 

Sto se pic mic tice ima tu malo i do dobavljivosti komponenti :)

Za sad stigli proc, kuciste i vodeno.

u narednih dva tri dana ocekujemi napajanje i ssd.

I ostaje onda samo ram i ploca, za plocu je naajvljeno u narednih 2-6 sedmica... veselje.. al sta je tu je

 

Ali ako nsita to mi daje priliku da ovo ostalo slazem tako malo po malo.

Sad kad stigne napajanje prvo sredim kablove vecinu barem kuda bi kako i sta bi.

Za ssd sam vidio odbru ideju i to cu da uradim, ovako nesto kao na slici, i sa tim se soslobadjam sva tri hdd baya, sklanjam i ostavljam slobodan protok za sva tri intake fana, a assd zavucem ovamo gore negdje.

Posto mi je glavni storage na NAS-u (synology 1813+) u kucistu mi je dosta samo jedan za system. Planirao sam 512GB ali mi dobavljac javio da ima jedan porucen vec 256 stize brzo a lik sto ga je narucio odustao.. pa reko daj moze i taj za sad dovoljno

a danas sutra ubaciti jos jedan od 512 kao lokalni brzi storage.

Sve ostalo projekti i ostale dzidzemidze su na NASu.

Za sada 4 harda popunjena po 1TB W RE4 zuti enterprise storage, 5ti imam u ladici za rezervu (raid 10 u storage).

Sad vidjecu da li dodati samo jos 4 po 4 ili 6tb ili zamijieniti komplet sa 6tb 8 koamda u raid 10.. zavisi od narednih par projekata koje ocekujem i budgeta :)

I uz to moram naci neki dobar rack da moze stati i storage i ovaj switch u njega, posto je switch prilicno bucan, 4 mala vantilatora koji su jaci od svih ovih noctua zajedno pa da ga makar malo uzoluje zvucno u racku :)

 

 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Ajte ako moze da cujem koje misljenje u vezi maticne.

Ova planirana x99-e ws je to sto mi treba najvise zbog 4x 16x brzine na PCI slotovima.

Ali trenutno stanje je takvo da ce mooozda biti dobavljiva za 2-6 sedmica...

E sad s druge strane tu je i ROG rampage V extreme... koja je takodje fantasticna ploca ali sto se 4 grafike tice podrzava samo x16/x8/x8/x8

Pored toga tu su ostali detalji kao sto ws je malo jace napravljena da radi non sto pi da traje, dok rog je vise gaming orjentisana sto takodje nije lose jer ovlim ja i igrice :)

 

Pa eto ovako sta vi mislite...

Malo je siroko pitanje ali.. ako neko ima koju pametnu rado bih salsusao

 

Da rampage V extreme mogu dobiti u roku od par dana

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Pa jel mora ploča bit Asusova? U novom Bugu imate test ploča X99  hipset. 

Nadam se da sam pomogao.

LP

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 16:47 (eXtreme69).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

i nijedna nema 4x 16x PCI slotove :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

Ipak idem sa Asus rampage V extreme

Prema vecini testove x16/x16/x16/x16 za PCI na ws plocu u odnosu na x8/x8/x8/x8 ne igra pretjeranu ulogu, cak ni u renderingu mom.

Sto se ostalog tice pa pretpstoavljam da i rog mzoe izdrzati prilicno maltretiranja danece bas crknut u roku od 3 godine ako senon stop koristi.

plus bolji zvuk i apr gaming sitnica tako da.. idem sa ROG rampage V extreme

 

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

stigla ploca letim po nju! :)

 

btw da li neko zna ima li igdje u zagrebu ddr4 memorija da se uzme? ovde kod nas sve suvo nigdje nista! cak i preko dobavljaca ni ko ne zna kad sta stize. da nema tu negdje slucajno?

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...

stigla ploca letim po nju! :)

 

btw da li neko zna ima li igdje u zagrebu ddr4 memorija da se uzme? ovde kod nas sve suvo nigdje nista! cak i preko dobavljaca ni ko ne zna kad sta stize. da nema tu negdje slucajno?

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=16gb+ddr4

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

nigdje 32GB kit :X

 

sad mi moj dobavljac javio takodje ima mozda corsair da moze nabaviti, ali kit od 16gb.. jedino da idem dva ta kita ali onda popunih sve slotove, danas sutra nema gdje za prosiriti...

no u medjuvremenu, ploca, proc i vodeno instalirani...

samo jedan mali problem da vidim da li ovaj kabal sto ide preko heatsinka iznad CPU moze biti problem, ne znam na koliko se griju ovi heatsinkovi...

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
odjavljen
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje
mirkoj kaže...
 ne znam na koliko se griju ovi heatsinkovi...

 

 

Ni približno za topljenje kabela.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje

Kakva ce ovo masina da bude, svaka cast. {#}

Eh da ja imam toliko kesa i ja bi napravio nesto sl. ali ne sa 4 nego sa 2 grafike i ako dajem dosta pare na kuciste onda bih uzeo CASELABS Mercury S8.

U tom kucistu imas prozore sa vise strana, najmodernije je polu bench table pola kuciste. Sto je najbolje svi vodeni blokovi se vide celi spreda a odozgo kako vidimo u normalnim kucistima.

Ploce od mATX, ATX, E-ATX, XL-ATX do serverskih HPTX, SSI CEB, SSI MEB, SSI EEB,...jer ima 2 vrste motherboard traya.

Rekao sam ne menjam 650D dok ne dovucem ovo cudo... nece mene vise zezati plehom za preko 150$.

Mozda zbog toga nisam ni uzeo 750D iako je mnogo zgodniji od mog sem sto nema vratanca koja su meni neizostavan deo kucista.

 

http://imgur.com/UUR42VZ

 

http://imgur.com/RW9drnW

 

Kada uzimas memoriju iz 2 puta recimo, pogledaj verziju na tvojim pa proveri pre kupovine, bez obzira na brzinu, latencije, voltazu... Evo primer zasto sam ja jurio Dominator Platinum 4.xx i 5.xx

Verovatno je slicno i za DDR4.

Masina ce ti biti ekstra, bas me zanima kako radi Rampage 5 Extreme. 

Svaki dan idem na ROG sajt da vidim da li se nesto suska o Black Edition in da vidim da li je Mushkin nesto pokazao zanimljivo od DDR4.

Mada ima i CORSAIR I CRUCIAL ekstra. Pogotovu Dominator Platinum.

 

 

12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

ipak cekam da mi stigne prvo bitno planirana g.skill ripjaws na 2666MHz.

Dominator platinum je jedno 300 eura skuplji za 32GB kit (4x8)

 

Uglavnom danas su mi trebali stici napajanje i UPS ali opet naravno odgodjeno...

Sad sto mi je receno je da oko 20tog bi trebalo sve ostalo stici, ssd, ram, ups i napajanje.

Pa vidjecmeo andam se konacno negdje oko sledeceg vikenda da ce sve stici pa da je aktiviram.

Malo sporo ide ali jedina druga varijanta mi je bila da licno idem van granicem i ganjam po okolini komponente sto trenutno em nisam raspolozem em nemam vremena,

tako da je ovo drugo najbolje rjesenje. A i cijene an kraju su ok tako da...

 

Uglavnom jos trebaju doci Samsung 850 pro 512gb, corsair ax1500i, g.skill ripjaws 32gb kit 2666Mhz i jos sam na to sve dodao UPS apc smt2200i.

Nadam se da ce uskoro.

Gledao sam i za jedan samsung m.2 disk ali ide preko PCIE a 4 graficke su tu pa neka.. nek stoji ovako

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje

Pa ne isplati se toliko placati vise za Dominator Platinum na toliko memorije. Zavrsice posao i GSkill.

Sa tih 300e neces videti 2% bolje performanse. Zbog tog diska M.2 ja i hocu da uzmem ASUS plocu, rekli su da radi provereno na Rampage 5 Extreme.

.

12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

radi ima ih par likova na ofrumu ovamo na overcloking. jedino sto cu da vidim prvo da li utice na perofrmanse sa 4 grafike posto sam vidio da nseto pomije da korsiti PCIe da dijeli sa jednim od slotova.

ako ne super dana sutra dodam jedan od 256 m.2 disk za sistem, ovaj 512 ostavim za ostalo i savrseno.

a izgleda da su mi stigla dva paketa samo obajvest bila zatrpana u sanducetu sa j****im materijalima za izbore ovde u bosni na***em i njih i izbore pa nisam vidio.. pa tek u on odoh, stigli dual dvi kablovi 7 metara da imam koacno dometa koliko hocu i 3 noctua ventilatora za kusciste da zamijenim ove stokck prednje. tako ad u pon idu i ti ventilatori zamjeni..

a onda duugo cekanje do tamo negdje oko 20tog da stigne ostalo.. heh jos malo...

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

polako ali sigurno.

stigli fanovi za kuciste prednji intake, i 3 dual link DVI kabla od 7m :)

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje

Necu da ti se mesam ali sto njih, veruj mi Noctua fanovi su jako kvaliteno izgledaju, pakovanje prva klasa ali buka i Performanse nisu ni na 5 mestu.

Znas kako bi legli oni crni Noise Blocker BlackSilent Pro 120mm ili 140mm, Nemci isto, pakovanje prva liga, 

Oni su najelegantniji ono klasik fanovi sto ja znam. Naravno Gentle Typhoon je majka. 

Ali kako ti volis.

 

Gledaj ga sta radi na skoro 2200...nema vibracije, nema nista, 1850RPM verzija je bezveze jer ima prostora za jos 200RPM ladno.

 

 

 

Kinezi su sklopili ugovor sa Nidec i sada prodaju u nekim pakovanjima njihovim 4pin verziju koja ima kontrolu RPM.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 23:18 (eVGA-011).
12 godina
offline
4xTitan - custom vodeno hladjenje

noctue vec imam provjerene.

stock corsairove sa h100i zamijenio sa noctuama i prezadovoljan i perofrmansama ai bukom tj ne cuju se.

i back stock corasirova takodje zamijenio sa 140noctuama..

uglanom na 800d kucistu sam ima aktivno 5x 120mm noctue i 3 140mm noctue i necujni su a sarveseno rade tako da... provjereno

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 4xTitan - custom vodeno hladjenje

Ako si navikao onda dobro. Ja tako isto sa AP-15 1850RPM navikao na njih, ne bih menjao nizasta.

Sada se vise ne prave. Zao mi je to nemam te malo brze jer ovo u zatvorenom kucistu i ne cujem.

Ljudi su odlepili sto se ne prave vise. Ali kinezi su sklopili ugovor, ubacili 4pin i sleevovali ga i prodaju.

Ja sam ocekivao da ce neko napraviti za ovih 5-6 god slicno ali nisu.

Postoje neke price da je CORSAIR hteo da saradjuje ali da nisu hteli oni, zasto ne znam.

Oni fanovi sto dolaze uz CORSAIR kucista su gluposti. Pa jaci je GT kroz resetkice nego onaj CORSAIR 120mm crni sto sam ja dobio sa 650D.

Ali to su stari, sada ima ove nove bolje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.10.2014 23:25 (eVGA-011).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice