20' ili 22' za 2k kuna?

poruka: 14
|
čitano: 3.004
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Za 2k kuna dali kupiti 20' ili 22' monitor?
pitanje

Naime nikada nisam radio na monitoru većem od 17' pa me zanima dali bi bilo bolje kupiti veći monitor ili manji koji bi bio kvalitetniji (imao sam na umu samsung 2032bw),tj što je isplativije?

Koristio bih monitor za igranje i gledanje filmova pa dali bi veći ekran opravdao gubitak preformansi?

I molim vas recite mi dali se Samsung 2032bw prodaje u Hrvatskoj sa S ili A matricom da ne bacam pare ako ga kupim(A matrica je puno lošija i čini sliku izrazito plavom)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za 2k kuna dali kupiti 20' ili 22' monitor?

Pa sad - i 20' i 22' imaju rezoluciju 1680x1050 tako da ti je potrebna jednako jaka grafička u oba slučaja.

 

Za Samsung u našim dućanima će se valjda netko javiti sa pouzdanijim informacijama koje ja ne bih znao.

 

Pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
20' ili 22' za 2k kuna?

Miješaš verzije panela i matrice. I također miješaš panele od starijih modela 206/226. ;)

 

2023 i 2232BW dolaze s TN matricom, i moguce 4 vrste panela koliko sam upoznat. Od toga samo 2 moguca u HR za kupiti...detaljnije ne znam.

 

AKo želiš kvalitetu, gledaj VA i IPS matrice i izvedenice istih. IMHO, za 3200kn je najbolji izbor Lenovo L220x...trenutni hit u svijetu.

 

Ako se ogranicavaš na samo TN monitore...to ti je gotovo sve isti k....LG/Philips/Samsung ti je najlogicniji izbor....s time da je Samsung najskuplji a IMHO ne nudi ništa više od konkurencije.


P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
20' ili 22' za 2k kuna?
prihvaćeno rješenje

Pogledaj Samsung 2043BW 20', TN matrica i velik kontrast 8000 i košta oko 1900 kuna, čitao sam u VIDI-u i hvale ga, pomjera se u svim smjerovima i ima pivot funkciju, prijatelj ga je naručio pa kad ga vidim mogu ti više reći. Jedina mana koju su mu našli ako vam se ne sviđa dizain to bi jedina mu mogla biti mana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Za 2k kuna dali kupiti 20' ili 22' monitor?

Činjenica je da novije (i bolje) matrice tj. tipovi ekrana s sve kvalitetnijim prikazom slike (boja i pokreta) dolaze na sve veličine monitora, pa se sad tu javlja efekt da možeš dobiti po sličnoj cijeni 20 i 22" ekran, no slika će biti kvalitetnija na manjoj dijagonali jer se koristi naprednija matrica u samom ekranu. Moraš dobro proučiti karakteristike pojedinih modela monitora, pa zatim vidjeti što ti je bitnije - veličina ili kvaliteta prikaza Namigiva


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za 2k kuna dali kupiti 20' ili 22' monitor?
Dado_ZG78 kaže...

 no slika će biti kvalitetnija na manjoj dijagonali jer se koristi naprednija matrica u samom ekranu. Namigiva


 Wtf? Nisi dobro upucen. ;)

P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za 2k kuna dali kupiti 20' ili 22' monitor?

Za 20' i 22' je karakteristična ista rezolucija, osim nekih izuzetaka, pa jedina ralika da kod većih dijagonala je veći piksel, ako si na to mislio, mislim da je pravilo da su novi monitori bolji iste matrice, ne izlaze baš tako sa novim modelima i nove matrice, uglavnom poboljšaju postojeće.

16 godina
neaktivan
offline
RE: 20' ili 22' za 2k kuna?
autorov komentar

Puno hvala svima na vašoj pomoći, odlučio sam se za Samsunga 2043bw a ionako u tom cjenovnom razredu svi su monitori vrlo slični pa ne mogu pogrješiti u odabiru.

16 godina
neaktivan
offline
RE: 20' ili 22' za 2k kuna?
xdadox kaže...

Puno hvala svima na vašoj pomoći, odlučio sam se za Samsunga 2043bw a ionako u tom cjenovnom razredu svi su monitori vrlo slični pa ne mogu pogrješiti u odabiru.

 Ja ga imam, evo već treći dan i vrlo sam zadovoljan monitorom.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 20' ili 22' za 2k kuna?

Progledo siIzlanuo se

16 godina
neaktivan
offline
RE: 20' ili 22' za 2k kuna?
lebo1 kaže...

Progledo siIzlanuo se

 Šta je reć, zar ne učiš? Aj na kavu, evo fin dan. Negdje se na sunce parkirat...
16 godina
neaktivan
offline
20' ili 22' za 2k kuna?

ja imam 20 incni LCD amsung dao sam malo više od 2K kuna i super je...

 

e da riječ je o SM 206 BW

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.3.2008 21:41 (Lord Angel).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
20' ili 22' za 2k kuna?

Po mom, ako ćeš monitor koristiti i često za prikaz DVD-DivX filmova, a gledat ćeš iz kreveta (o nagibu i vidljivom kutu otom potom) onda preporučam 22".

Ako primarno imaš sjedenje za kompom i 99% vremena igre, internet, office onda preporučam 20"

 

nema smisla optećerivati oko i vidno polje 5cm većom dijagonalom ako nemaš duboki stol jer u protivnom ako letimičnim pogledom ne možeš

pokriti vidiljivo polje lijevo-desno bez zakretanja glava, onda ti je monitor preblizu.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
20' ili 22' za 2k kuna?

2232BW prelazi tih 2k kn, ali se isplati. imam ga već 2 mjeseca i perfektan je. Jedino se miš umori dok pređe sa kraja na kraj jer je naočio na 17" Osmijeh

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice