ASUS VW193D slika treperi, neznam uzrok

poruka: 2
|
čitano: 1.695
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
ASUS VW193D slika treperi, neznam uzrok

Pozdrav.

 

Imam dva identična LCD monitora ASUS VW193D, jedan star 3god, a drugi god i pol, i kod oba imam isti problem. Pojavljuje se čudno treperenje slike, u obliku svijetlijih horizontalnih crta, gotovo neprimjetno na svijetlm bojama i na totalno crnoj boji, ali vrlo uočljivo kada se pojavi neka tamnija boja, recimo tamno siva itd. Crte nisu oštre nego blago razmuljane, poput "duhova" koje se brzo i random kreću po vertikali monitora.

Gotovo sam siguran da nije problem u svjetlu već je nešto u samoj matrici. Malo mi je sumnjivo da oba monitora imaju isti problem pa me zanima vaše mišljenje.

 

Evo što sam ja do sada probao. Monitori su isprobani na laptopu i na kompjuteru sa dvije različite grafičke kartice i u svim slučajevima je problem bio prisutan. Probao sam i zamijeniti kablove sa jednog monitora na drugi, ali nisam probao sa nekim drugim kablovima jer ih nemam.

 

Jako bih volio to riješiti ukoliko je uopće moguće, pa se nadam da netko zna nešto više.

 

Unaprijed hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS VW193D slika treperi, neznam uzrok

Otkrio sam problem.....DVI na VGA adapter mi izgleda ne valja....sada sam stavio drugi i nema crta.

 

Moderatori mogu zatvoriti ovaj thread ako žele.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice