Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trebam preporuku monitora do 1200kn?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!

 

Molim procjenu svog monitora Philips 226V3LAB i preporuku monitora od kojeg zahtjevam:

 

- prije svega, s obzirom da radim na računalu i dosta vremena gledam u monitor, da bude kvalitetan i što manje umara oči

- 23"

- DVI konektor (imam HD 4850)

- cijena oko 1200-1300kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sebnov kaže...

Trebam preporuku monitora do 1200kn?

ACER V236HLBd
display name ivo kaže...

Pozdrav!

 

Molim procjenu svog monitora Philips 226V3LAB i preporuku monitora od kojeg zahtjevam:

 

- prije svega, s obzirom da radim na računalu i dosta vremena gledam u monitor, da bude kvalitetan i što manje umara oči

- 23"

- DVI konektor (imam HD 4850)

- cijena oko 1200-1300kn

ACER V236HLBd
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kud baš Acer? Od marki nekako najviše vjerujem LG-u...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Prijatelj želi kupiti novi monitor. Cilja na 23-24" monitor. Konfa je sljedeča: ASUS Radeon HD 7770 1GB GDDR5,core i5 3330 (3.0Ghz) i 4gb rama. Dali je grafa u stanju raditi normalno na full HD rezi bez da izgubi na perfomansama? Sada ima nekakav crt od 16-17 incha...

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Raditi ce normalno na FHD rezoluciji a sad FPS zavisi od igre do igre koliko je zahtjevna pa prema tome poigraš se sa postavkama i sve bude dobro.

 

LG 24EA53VQ-P

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 15:58 (roby27).
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Molio bih pomoć.

 

Koja od ova 2 DELL monitora? Jesu li podjednako isti?

 

P2414H

 

 

U2412M

 

A može i neka po vama preporuka best buy monitora sa IPS matricom, sa nekog online shopa, ako ova dva gore navedena nisu nešto dobra.

 

Hvala!

 

edit: svi hvale ovoga U2412M  je li on full HD?

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 18:00 (Bernard Huky Hux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

P2414H ima Aspect Ratio 16:9  (rezolucija: 1920x1080) dok U2412M ima 16:10 (rezolucija: 1920x1200).

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 18:13 (TinoXtreme).
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ja sam ovaj Kewinov prijatelj {#}

 

Evo do sad sam imao stari CRT monitor Samsung SyncMaster 793DF.

 

Pred godinu kupio novi comp, mislim da je sad vrijeme i za novi monitor.

 

Mora biti između 22 i 24 inča, najbolje od 23 do 24.

 

 

Meni treba monitor za gaming i za rad na compu, npr. Photoshop, Unity3D. IPS matrica potrebna.

 

 

Ja sam nasao nekoliko monitora koji mi se svidjaju, recite mi koji se isplati uzet i preporucite jos kojeg ako mislite da je dobar (max. 1500kn).

 

http://www.ekupi.hr/Asus-monitor-VS239HV-365704.aspx

 

ili

 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/24plus/lg-0429

 

ili

 

http://www.ekupi.hr/Asus-monitor-VS238H-243879.aspx

 

 

OFF TOPIC (ako nije problem kad vec pitam):  je li sigurno kupovat sa ove stranice futura-it.hr  ?  Kako ide placanje, dostava i sve sto trebam znat.

 

Sta da kupim?  {#}

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 18:52 (TinoXtreme).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko kakvih iskustava sa ovim monitorom:

LG 24MA53D

  ili nekim sličnim koji je usporediv

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
TinoXtreme kaže...

Ja sam ovaj Kewinov prijatelj {#}

 

Evo do sad sam imao stari CRT monitor Samsung SyncMaster 793DF.

 

Pred godinu kupio novi comp, mislim da je sad vrijeme i za novi monitor.

 

Mora biti između 22 i 24 inča, najbolje od 23 do 24.

 

 

Meni treba monitor za gaming i za rad na compu, npr. Photoshop, Unity3D. IPS matrica potrebna.

 

 

Ja sam nasao nekoliko monitora koji mi se svidjaju, recite mi koji se isplati uzet i preporucite jos kojeg ako mislite da je dobar (max. 1500kn).

 

http://www.ekupi.hr/Asus-monitor-VS239HV-365704.aspx

 

ili

 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/24plus/lg-0429

 

ili

 

http://www.ekupi.hr/Asus-monitor-VS238H-243879.aspx

 

 

OFF TOPIC (ako nije problem kad vec pitam):  je li sigurno kupovat sa ove stranice futura-it.hr  ?  Kako ide placanje, dostava i sve sto trebam znat.

 

Sta da kupim?  {#}

 

Hvala.

- Ako hoces vrhunsku kvalitetu i dizajn evo ga DELL P2314H 23'' 1920*1080

 

EDIT: Kod njih je sve sigurno i trenutno su najbolji i bit ce. Slobodno naruci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.1.2014 21:16 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vrhunska kvaliteta što se tiće dizajna i ergonomije stalka da ali P serija ima problema sa probijanjem osvijetljenja i IPS glow je dosta primjetan u tamnim scenam, P serija je lošija od U serije Dell-a. 

 

Ja bi svejedno ostao kod izbora LG 24EA53VQ-P jer ipak je IPS njihov proizvod koji drugi kupuju i ugrađuju pod svoj branding. Mana je dosta klimav stalak karakterističan za LG.  

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 1:59 (roby27).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Na što treba paziti kod kupnje monitora? Htio bih neki kvalitetan 23" monitor, puno vremena provodim na računalu. I očekujem poboljšanje u odnosu na sadašnji monitor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti
Treba paziti na veličinu dijagonale, rezoluciju, tip matrice, brzinu odziva, tip i količinu priključaka, trajanje jamstva, refresh rate te komentare korisnika.
Danas je to 23-24", 1920*1080, TN ili IPS, 2ms gtg 5ms btb za TN za ips 5 ili 8 ms, uglavnom po 2-3 različita priključka (gledaj da obavezno ima DVI), 24-36 mjeseci jamstvo, 60Hz standardno dok neki gaming 120-144 Hz.
Sve ovisi koliko novca imaš i koja je namjena. IPS je malo sporiji ali puno bolji prikaz ima.
Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
191x7 kaže...
Treba paziti na veličinu dijagonale, rezoluciju, tip matrice, brzinu odziva, tip i količinu priključaka, trajanje jamstva, refresh rate te komentare korisnika.
Danas je to 23-24", 1920*1080, TN ili IPS, 2ms gtg 5ms btb za TN za ips 5 ili 8 ms, uglavnom po 2-3 različita priključka (gledaj da obavezno ima DVI), 24-36 mjeseci jamstvo, 60Hz standardno dok neki gaming 120-144 Hz.
Sve ovisi koliko novca imaš i koja je namjena. IPS je malo sporiji ali puno bolji prikaz ima.

Recimo da želim 23" IPS sa DVI za oko 1300kn. Gledao sam ovaj LG, na papiru mi se čini ok i sviđa mi se dizajn. Više mi se sviđa AOC ali mi on nema DVI priključak a nemam HDMI. Ne igram se puno ali dosta vremena provodim na računalu zbog posla i bitan mi dobar prikaz i da ne umara oči previše. Ovaj sad mi malo kao blješti pa bi htio nešto bolje.

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bernard Huky Hux kaže...

Molio bih pomoć.

 

Koja od ova 2 DELL monitora? Jesu li podjednako isti?

 

P2414H

 

 

U2412M

 

...

Ja sam odlučio Dell P2414H  pomogao mi je kolega Minos i novi broj BUG-a. Kad sam vidio da ga i bug preporuča, nisam više razmišljao.

 

Hvala i vama u ovoj temi na preporukama.

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo, uzet cu jednog ili drugog:

 

http://www.ekupi.hr/Asus-monitor-VS239HV-365704.aspx

 

ili

 

http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/24plus/lg-0429-(1)/

 

 

Cujem da LG ima problema sa back-light bleeding-om, ako ima netko iskustva sa jednim ili drugim, recite mi sta biste vi uzeli od ova dva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 13:34 (TinoXtreme).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Bernard Huky Hux kaže...

Ja sam odlučio Dell P2414H  pomogao mi je kolega Minos i novi broj BUG-a. Kad sam vidio da ga i bug preporuča, nisam više razmišljao.

 

Hvala i vama u ovoj temi na preporukama.

Nisam još kupio novi broj Bug-a ali ovdje u opisu kod njih nešto ne štima vjerojatno tiskarska greška, pa to su FHD modeli a ne 1200p i svi redom imaju AH-IPS matricu. 

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

AH-IPS matrica je lošija po tome?

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 17:25 (Bernard Huky Hux).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching)

 

AH-IPS je najnovija verzija IPS matrice. Osim AH-IPS postoje i druge verzije.

 

 

 

 

Super TFT (IPS) - 1996 Wide viewing angle 100/100 Base level Most panels also support true 8-bit per channel color. These improvements came at the cost of a slower response time, initially about 50 ms. IPS panels were also extremely expensive.

 

Super-IPS (S-IPS) - 1998 has all the benefits of IPS technology with the addition of improved pixel refresh timing.

 

Advanced Super-IPS (AS-IPS) - 2002 Improves substantially on the contrast ratio of traditional S-IPS panels to the point where they are second only to some S-PVAs.

 

IPS-Provectus (IPS-Pro) - 2004 The latest panel from IPS Alpha Technology with a wider color gamut and contrast ratio matching PVA and ASV displays without off-angle glowing.

 

IPS alpha (IPS-Pro) - 2008 High contrast ratio Next generation of IPS-Pro

 

IPS alpha next gen (IPS-Pro) - 2010 High contrast ratio Technology transfer from Hitachi to Panasoni

 

 

Horizontal IPS (H-IPS) - 2007 Improves contrast ratio by twisting electrode plane layout. Also introduces an optional Advanced True White polarizing film from NEC, to make white look more natural. This is used in professional/photography LCDs.

 

Enhanced IPS (E-IPS) - 2009 Wider aperture for light transmission, enabling the use of lower-power, cheaper backlights. Improves diagonal viewing angle and further reduce response time to 5ms.

 

Professional IPS (P-IPS) - 2010 Offer 1.07 billion colours. More possible orientations per sub-pixel (1024 as opposed to 256) and produces a better true colour depth.

 

 

Izvor: overclock.net

 

 

 

Sta se tice AH-IPS-a:  Poboljšana preciznost boja, podržava veće rezolucije i PPI (Pixeli po inču) te manja potrošnja struje.

 

Ne, AH-IPS matrica nije lošija.

 

NE GARANTIRAM DA SU OVI PODACI TOČNI! 

ps - ali sam prilično sigruan {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 18:18 (TinoXtreme).
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipo,

 

Kupio bih monitor koji bi spajao na laptop jer me već pomalo iritira mali 15 inčni zaslon. Najviše mi treba jer se bavim poslom gdje trebam imati uvid u više prozora istovremeno a switchanje i minimiziranje mi već pomalo ide na jetra {#}. Pošto mi je radni stol u spavaćoj sobi, a osim monitora treba mi i TV, zagledao sam se u Led/TV monitore ali me muče neke stvari koje sam načuo o istima. 

Zanima me da li je slika s računala na njima oštra kao i na običnom monitoru ili je "mutna" izbliza pošto se ipak u neku ruku radi o TV-u?

Točnije zanima me ovako nešto:

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.5FC4B83E-22B5-4C25-BEE5-AEA19DC577FF.aspx 

 

Možda ispadam smješan ali totalna sam neznalica s ovakvim nečim i nemam iskustva uopće. Uglavnom ako bi mi na takvom uređaju izbliza, kada bi ga koristio kao monitor tokom rada, slika bila mutna kao da spojiš običan tv na laptop onda bi svakako kupio rađe običan led monitor, jer mi je, prije svega, dobar monitor trenutno prioritet.

Molim vas pomognite mi savjetima, također prijedlozi u obliku linkova su također dobrodošli {#} 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Posto vidim da se ova tema malo probudila, zamolio bih neku preporuku za gejmerski 23" - 24" monitor nizeg cijenovnog ranga (do oko ~1500kn, max. nesto vise od toga ako je velika razlika u kvaliteti). Takodjer bih zamolio da isti/a pogleda moj post koji je na polovici prosle strane u ovoj temi.

 

Ono sto me najvise zanima, a sto tamo ne pise je da li ima gejmera sa iskustvom igranja na IPS monitorima od 5 ms response time, i jos vise ako ima netko ko je mogao usporediti takav IPS sa nekim drugim IPS sa npr. 1 ms ili nekim dellovim 8 ms i kakva su iskustva igranja ??

Takodjer me zanima AH IPS kojeg je pojasnio TinoXtreme Ima li takvog prihvatljivog monitora na nasim prostorima ?

 

Nesto najbolje sto sam nasao za gaming jeste ASUS VX238H , ali on ima TN panel, iako mi se cini da je ovo nekakav upgrejdani TN panel, display type je: LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix. Ostale specifikacije su na linku.

 

Da zavrsim, da li je isplativije dati manje ili jednako novca za 5ms IPS monitor kao npr. neki AOC ili LG, kakva su kakva su vasa misljenja za ovog asusa i njegovu TN matricu, misilte li da je 5 ms sasvim dovoljno za igranje bez ghostinga (na 8ms nebih isao jer se primjecuje mini ghosting cak i na jutubu) ???

 

Bilokakva preporuke i misljenje je dobrodoslo, hvala unaprijed. LP

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 23:39 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Za: The_fichek

 

Ja sam si jučer naručio ASUS VS239HV preko ekupi.hr za nekih 1580kn sto je malo vise, ali ja mislim da se isplati. Procitao sam tvoj post na prosloj stranici i ovaj monitor ima sve sto trazis.   

 

Link:  http://www.ekupi.hr/Asus-monitor-VS239HV-365704.aspx 

 

Evo specifikacija:

 

Brand                      ASUS

Tip proizvoda              Monitor - LCD

Dijagonala                 23"

Format ekrana             16:9

Maksimalna rezolucija      1920x1080

Svjetlina                   250

Kontrast                 80.000.000:1

Vidljivi kut (hor.)             178

Vidljivi kut (ver.)             178

Vrijeme odziva [ms]          5

Priključci                   Audio In/Out, D-Sub, DVI-D, HDMI

Zidni nosač (nije uključen)     VESA 100 mm

TCO                        TCO 5.2

Boja                       crna

Postolje                    tilt

 

 

ps - text editor mi nece poredat ove specifikacije lijepo, sry :D

 

 

Odlucio sam se za ovaj monitor jer kad citam po forumima sta ljudi pisu o drugim monitorima, uvijek ima neka sitnica koja postoji npr. back light bleeding (guglaj to, odi na "slike" i skuzit ces) i da sad ne nabrajam, uvijek je neki mali problem. Sta se tice ovog, nitko nije nasao manu.  Ja sam uzeo ovog jer mi treba za gaming ali i za Photoshop / Unity3D itd. Idi na youtube i nac ces recenzije za taj monitor koji dobiva same pohvale.

 

Meni ce monitor doc u srijedu (8.1.2014) pa ako zelis mogu ti napisat ukratko kako sam zadovoljan s njim.

 

Ako nisi neki hardcore gejmer, mislim da ce 5ms bit dovoljno(grey to grey).

Osobno, mislim da se ne isplati uzet TN monitor osim ako neces potrosit preko 2500kn na njega. TN je brzi i vise za gaming, no ako nisi hardcore gejmer, vise se isplati uzet IPS

sa 5ms jer ces dobit puno bolje i preciznije boje + sirok kut gledanja. TN je sad bolji nego prije i bolje prikazuje boje, no svejedno bi trebalo uzet jedan skuplji da bi se razlika vidjela. OVO JE OSOBNO MISLJENJE!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 13:42 (TinoXtreme).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

@TinoXtreme

 

Sve specifikacije ASUS VS239HV  osim toga da je IPS i ima 5ms su iste kao u onog Asusa sto ima TN panel.

Neznam jel ova svjetlina premala , ali mislim da je u redu, jer ima monitora kaj imaju to na 300.

Kod asusa mi se svidja sto je dynamic kontrast cak 80 000 000 : 1, dok kod drugih je to obicno 5M ili 10: 1, tu i tamo dodje koji od 100M : 1 kao npr. ovaj acer (ima 6ms, ali je super za tu cijenu) koji se dosta spominje kod slaganja konfi. I sad sam tog acera utipko na jutub i pojavilo mi se: da li ste mozda mislili na

acera (H236HL bid), kopiram pocetak imena tog acera (H umjesto V kao prvo slovo), vratim nazad paste na futuru (dobim ovo ACER H236HLbmid , razlika je sto ovaj sa jutuba nije bmid nego samo bid), onda sam skonto da na jutubu ima rezultata za bmjd ali nema za bmid, dok na guglu ima za sve rezultate..)

 

Uglavnom, skonto sam da ovaj zadnji link, acer sa future, je 80kn skuplji od prvog (onog kojeg spominju.. xd) i ima 1 ms manje. Mozda cu ici i na taj monitor, ali stvarno neznam..

 

Nisam hardkor gejmer, ali bi igro kompetitivno dotu2. Mah mislim da 1ms i 5ms nema razlike normalnom oku. Ipak su to tisucuti dijelovi sekunde. To je bitno samo za ghosting, ali za 5ms ga isto nebi trebalo biti. I dobro dodje da se moze podesit refresh rate na 75Hz kao kod tog Asusa kojeg si ti izabrao :)

 

Javi kad ti dodje monitor pa podijeli dojmove ovdje ili na PM. LP

 

 

P.S. Uvijek ima sansa da dodje monitor sa bleedingom u kutovima, mrtvim pixelima itd. Pogotovo sam za ovog asusa sa tn matricom procito da se ljudi cesto zale kak dobe par mrtvih pixela, a mozes vratit monitor samo ako ti ima vise od 3 ili 5 dead pixela. Tako da je to najbolje u ducanu nekom pogledat..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 18:04 (The_Fichek).
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja si recimo gledam ovaj LG... kakva su mišljenja? Ima netko takav? Specifikacije su tu negdje kakav bi htio plus što mi se sviđa taj dizajn. Jel se može nešta bolje u tom cjenovnom rangu uzet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

@display name ivo

 

Cijene za LG 23EA63V-P su između 1200 do 1400kn (izvor: nabava.net)

 

Monitor se cini uredu, no za cijenu ja bi radije isao sa monitorom kojeg je pokazao @The_Fichek,  ACER H236HLbmid.

Acer ima iste specifikacije ko i tvoj LG, jedino kontrast je dosta losiji na LG-u, za 10 puta.

Ako se mene pita, ja mislim da ja LG skuplji jer ima dosta ovih sitnica kao "Dual Smart Solution", "Plug & Play", "Super+ Resolution" itd.

Ako zelis imat te sitnice, uzmi, ljudi pricaju da je ok.

 

@The_Fichek

 

Tooooo, NCIX tech tips! Uvijek to gledam }

 

Neki  ljudi govore da treba uzet ispod 5ms za gaming pod svaku cijenu.  Ukratko, krivo.

Ako si prosjecan gamer i ne igras FPS ili racing igre kompetitivno, 5ms je sasvim dosta. Kao sto si rekao, to je samo sto se tice ghostinga.

Ja mislim da je ta velika razlika u cijeni između moj ASUS-a i tvor ACER-a jer imaju drugu vrstu IPS panele, vrste sam pojasnio u svoj postu gore.

MISLIM, NISAM SIGURAN!

 

Ja cu si uzet skupljeg ASUS-a jer ja sad vise necu kupovat novi monitor barem 6-7 godina, pa kad vec kupujem, neka je malo bolji.

 

Napisat cu kratku recenziju svoj monitora kad mi dodje, napravit cu novi topic. Tu cu jos napisat kad sam ga napravio. (nadam se da si shvatio sta mislim reci :D )

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 13:14 (TinoXtreme).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
TinoXtreme kaže...

@display name ivo

 

Cijene za LG 23EA63V-P su između 1200 do 1400kn (izvor: nabava.net)

 

Monitor se cini uredu, no za cijenu ja bi radije isao sa monitorom kojeg je pokazao @The_Fichek,  ACER H236HLbmid.

Acer ima iste specifikacije ko i tvoj LG, jedino kontrast je dosta losiji na LG-u, za 10 puta.

Ako se mene pita, ja mislim da ja LG skuplji jer ima dosta ovih sitnica kao "Dual Smart Solution", "Plug & Play", "Super+ Resolution" itd.

Ako zelis imat te sitnice, uzmi, ljudi pricaju da je ok.

 

@The_Fichek

 

Tooooo, NCIX tech tips! Uvijek to gledam }

 

Neki  ljudi govore da treba uzet ispod 5ms za gaming pod svaku cijenu.  Ukratko, krivo.

Ako si prosjecan gamer i ne igras FPS ili racing igre kompetitivno, 5ms je sasvim dosta. Kao sto si rekao, to je samo sto se tice ghostinga.

Ja mislim da je ta velika razlika u cijeni između moj ASUS-a i tvor ACER-a jer imaju drugu vrstu IPS panele, vrste sam pojasnio u svoj postu gore.

MISLIM, NISAM SIGURAN!

 

Ja cu si uzet skupljeg ASUS-a jer ja sad vise necu kupovat novi monitor barem 6-7 godina, pa kad vec kupujem, neka je malo bolji.

 

Napisat cu kratku recenziju svoj monitora kad mi dodje, napravit cu novi topic. Tu cu jos napisat kad sam ga napravio. (nadam se da si shvatio sta mislim reci :D )

 

Malo si me zeznio sad, bio sam već 99% siguran za LG... {#} Lijepo izgleda Acer. Za ove dodatne sitnice koje ti spominješ ne znam šta su, nisam toliko proučavao, jedino što vidim da Acer nema VESA mount što mi je poželjno. A kontrast... koliko se to vidi razlika? Najveći problem je u biti što ne možeš to uživo vidjet, samo youtube i recenzije. Da, i LG ima 3 godine jamstava, Acer 2.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 15:05 (display name ivo).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
display name ivo kaže...

Malo si me zeznio sad, bio sam već 99% siguran za LG... {#} Lijepo izgleda Acer. Za ove dodatne sitnice koje ti spominješ ne znam šta su, nisam toliko proučavao, jedino što vidim da Acer nema VESA mount što mi je poželjno. A kontrast... koliko se to vidi razlika? Najveći problem je u biti što ne možeš to uživo vidjet, samo youtube i recenzije. Da, i LG ima 3 godine jamstava, Acer 2.

Jesi pogledao ovaj best buy model I2369VM, ukratko ima sve moguće konektore, MHL, tanki bezel, VESA mount, 3god. jamstvo

 

http://www.aocmonitorap.com/root/my/product_display.php?id=449

 

Vidim da neke kolege spominju dinamički kontrast tako da odmah znam koliko se kuže u monitore, dinamički kontrast je čisti marketing kojeg firme koriste da bi napuhale bezvezne brojke, dakle radi se o IPS panelu koji može doseći 1000:1 statički ili kalibracijom do 1500:1 u najboljem slučaju. Svaki monitor sa istim panelom ima jednak kontrast i jedino se može tvorničkom kalibracijom ili profi kalibracijom povećati kontrast i točnost boja. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 16:30 (roby27).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roby27 kaže...
display name ivo kaže...

Malo si me zeznio sad, bio sam već 99% siguran za LG... {#} Lijepo izgleda Acer. Za ove dodatne sitnice koje ti spominješ ne znam šta su, nisam toliko proučavao, jedino što vidim da Acer nema VESA mount što mi je poželjno. A kontrast... koliko se to vidi razlika? Najveći problem je u biti što ne možeš to uživo vidjet, samo youtube i recenzije. Da, i LG ima 3 godine jamstava, Acer 2.

Jesi pogledao ovaj best buy model I2369VM, ukratko ima sve moguće konektore, MHL, tanki bezel, VESA mount, 3god. jamstvo

 

http://www.aocmonitorap.com/root/my/product_display.php?id=449

 

Vidim da neke kolege spominju dinamički kontrast tako da odmah znam koliko se kuže u monitore, dinamički kontrast je čisti marketing kojeg firme koriste da bi napuhale bezvezne brojke, dakle radi se o IPS panelu koji može doseći 1000:1 statički ili kalibracijom do 1500:1 u najboljem slučaju. Svaki monitor sa istim panelom ima jednak kontrast i jedino se može tvorničkom kalibracijom ili profi kalibracijom povećati kontrast i točnost boja. 

 

 

Mislim da sam napisao vec, 100M : 1 ili 50M ili 10M ili 5M:1 je dinamički kontrast, a 1000:1 statički ili tipični kontrast. To nisu 2 ista pojma.

Mene vise muci ona svjetlina koja najcesce zna doci ovako: Svjetlina 250 cd/m2, a tu i tamo ima 300 cd/m2, kad je 250 obicno dodje s vecim kontrastom, kad je 300 sa manjim dinamickim kontrastom.

 

Mislim da sve u svemu zato npr. asus ima ogroman kontrast, svjetlinu na 250 cd/m2 jer je kod brzih pokreta npr. kod fps-ova bitan jako velik dinamicki kontrast.

Dok Dell često zna doci sa jakom svjetlinom, npr. 300 cd/m2, ali ima puuno manji dinamicki kontrast jer se ocekuje da ljudi taj monitor ne koriste za igranje fps-ova nego za foto editanje ili tako nesto di nije potrebno pomicat sliku velikom brzinom.

To je neki moj logicki zakljucak.

 

Kad cu ici kupovati monitor, svratit cu u Futuru i viditi malo sta imaju na raspolaganju. Mislim da onaj zadnji acer kojeg sam linkao uopce nema dobru sliku na njihovoj stranici. Mislim da bi taj trebao doci sa matte pravokutnim postoljem i okvirom te samo sa malo drugacijim postoljem (stabilnijim) pozadi od ovog acera kojeg svi prvog stave kao izbor kod slaganja konfi za jeftinije pare. Razlika izmedju ta 2 acera je 80kn i nekako mi se cine kao najbolji izbor za gaming. Jos cu ja to provjeriti kad cu ici kupovati za 2 mjeseca.

 

Kaj se tice AOC citao sam dosta komentara, pa cak i kad ga stave na neki pro review na jutubu da ima backlight bleedinga u kutovima. Mozda nisu svi primjerci, ali ima ih dosta. Najbolje je to provjeriti u ducanu meni se cini.

 

@TinoXtreme

Koja je razlika u IPS izmedju tog asusa sta si uzeo i ovog acera (mislim da i ovaj i gore drugi acer obadva imaju istu IPS matricu iako neznam koja je).

Nikako da nadjem kojih su vrsta IPS-a ta 2 monitora (asus i acer), ako si tocno nasao razliku javi.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice