Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.461.394
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Meni je rgb bio po defaultu na monitoru full, al u driverima na limited pa je slika bila isprana. Znaci i monitor i driveri rgb mora bit full.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Praetorian1 kaže...

Meni je rgb bio po defaultu na monitoru full, al u driverima na limited pa je slika bila isprana. Znaci i monitor i driveri rgb mora bit full.

 Nvidia sa svakom novom instalacijom drivera resetira RGB te ga je potrebno pnovno uključit na Full...

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Saryne

Bio sam na mobu pa nisam vidio kaj si sve napisao. Moze se to i bolje kalibrirati, a zasto ne iskoristiti pro kalibracijske postavke sa pcmonitors.info? Svejedno, hvala na dojmovima..

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Gledam malo ove 144 Hz monitore i naletim na ovaj u Links-u. Cijena je odlična. Ne razumijem se u monitore pa me zanima valja li ovo ili ? 

RIP Šaban (21.6.2016)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...

 a što reć, lik mu je počeo pametovat kako je dell zakon, da tek s dellom može očekivat kvalitetnu sliku, perfomanse bla. bla. bla

ne kažem ja da dell nije dobar (sad je pitanje i koji), no samo sam ga pitao jel zna da dell ne proizvodi svoje panele nego samo plastiku oko njih, a onda se prebacio na to kako se dell može namjestit amo tamo, gore dolje, pa je drmao ekrane i na njegovu nesreću baš se dell više treskao od izloženog benq-a 

 

pa je vodio kolegu da pogleda iskosa, a kolega kaže da se i na dellu vidi kako izblijede boje, pa se ovaj pravda da nije baš toliko kao kod drugih itd. itd. itd.

onda se uhvatio za slamku - pa kao taj benq izloženi je minimum na što treba ići (to je onaj dizajnerski bijeli 27 inčni), kao da je minimum kvalitete (negdje iznad 1.900kn mislim), ja mu kažem da ima isti ekran kao i ovaj benq ew2750zl od 1.500 kuna i da ne vrijedi 400-500 kuna razlike (makar nisam siguran jesu li potpuno isti ekrani), ovaj opet počeo štucati i izvlačiti se

 

ali jbga, nema smisla se svađat i reći liku u dućanu da priča trgovačke gluposti, a frend isto više nije siguran u ništa pa je zasad odustao

mislim, jasno da kolega želi za svoju lovu što bolje, spreman je dati i 500 eura ako treba, samo što ja njemu nemerem objasniti da i za 500 eura može naletit na monitor koji će imati možda i lošiju sliku ili neke probleme koji će mu više smetati od nekih stvari kod tog jeftinijeg benq-a

 

teško je objasnit da to nije konkretna razlika kao kod recimo grafičkih kartica za 200 vs grafa za 500 eura gdje jasno vidiš razliku jer je ova druga duplo jača

može mu monitor za 500 eura biti lošiji od ovog za 200, ako recimo ide na ips i zasmeta mu slabiji kontrast ili moguće probijanje svjetla, no njegove pare - njegova odluka i ja ne volim baš nametat nekome svoje mišljenje, znam što bi uzeo sebi i to je to

iiyamu je uzeo na moju preporuku i oduševio se slikom, zajeb je što je iiyama crkla, pa ispada valjda da sam loše preporučio, jbga

 

 
Na zalost tako je u dosta nasih trgovina sa kompjuterskom opremom. Pokusavaju svojim lovackim pricama uvaliti
nesto skuplje, pa cak i ako nije bolje i potrebno. Najgore sto dosta tih likova koji rade, zapravo imaju jako malo znanja 
o bavedenoj tehnologiji i slicno, pa kada se upustis u razgovor s njima ostanes paf. Naravno cast izuzecim, a ima ih
i trgovinjama i ljudima koji rade tamo.

Pa nisi ti kriv sto je iiyama crkla, dogada se. Tako moze i onaj skuplji otic. U svakom slucaju, navedeni benq je odlican monitor,
i dobre cijene, a sad ako tvoj prijatelj zeli trositi novac i slusati nekog kao tog prodavaca, a njegov izbor.
U svakom slucaju bi bolje savjete dobio na ovoj grupi, nego od velike vecine tih prodavaca. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Puls3 kaže...

Gledam malo ove 144 Hz monitore i naletim na ovaj u Links-u. Cijena je odlična. Ne razumijem se u monitore pa me zanima valja li ovo ili ? 

 
Ne znam kakav je monitor, samo da ima TN panel. Ali evo ti jedna preporuka monitora 144 hz sa freesyncom i VA panelom.
Malo je skuplji, ali je i 27 inca, ako ti velicina nije problem. 

https://www.nabava.net/search.php?q=XZ271

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Saryne

Bio sam na mobu pa nisam vidio kaj si sve napisao. Moze se to i bolje kalibrirati, a zasto ne iskoristiti pro kalibracijske postavke sa pcmonitors.info? Svejedno, hvala na dojmovima..

 Po njima sam i kalibrirao ;)

logic sense of no sense.
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
Puls3 kaže...

Gledam malo ove 144 Hz monitore i naletim na ovaj u Links-u. Cijena je odlična. Ne razumijem se u monitore pa me zanima valja li ovo ili ? 

 
Ne znam kakav je monitor, samo da ima TN panel. Ali evo ti jedna preporuka monitora 144 hz sa freesyncom i VA panelom.
Malo je skuplji, ali je i 27 inca, ako ti velicina nije problem. 

https://www.nabava.net/search.php?q=XZ271

 Odlična cijena. Donedavno ga se moglo nabaviti samo u alzi, i to za nekih 3500 kn. Još samo da nije zakrivljen...

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Zakrivljen je tako da se ne pomices od centra da ne primjetis malo slabije kuteve gledanja VA panela, hehe :) U svakom slucaju mislim da je puuuno bolji od svih ostalih 27" 1080p u tom rangu. Samo pomicanje na sve strane i cvrsci stalak se placaju oko 300kn kolko sam skuzio za HR trziste, a to hrpa monitora u tom rangu i dalje nema. Prakticki ti daju VA panel za cijenu TN.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2016 23:26 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
The_Fichek kaže...

Zakrivljen je tako da se ne pomices od centra da ne primjetis malo slabije kuteve gledanja VA panela, hehe :) U svakom slucaju mislim da je puuuno bolji od svih ostalih 27" 1080p u tom rangu. Samo pomicanje na sve strane i cvrsci stalak se placaju oko 300kn kolko sam skuzio za HR trziste, a to hrpa monitora u tom rangu i dalje nema. Prakticki ti daju VA panel za cijenu TN.

 Ma znam, ali nekako imam dojam da je to ipak nepotrebno za tu dijagonalu :) A da, mislim da ovaj ekran izbacuje sve dosadašnje 144 tn panele iz priče.

16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Iz vedra neba u jedra :)

Isplati li se uzeti ovaj polovni Alienware monitor star 5-6 godina? FHD@120Hz ili ima neki novi za kupiti? Imam 24" Samsung T24B300.

 

I ne znam jel ova tema isto za to, ali koji je best-buy value for money FHD LED TV za kućnu upotrebu? Vidim sad ima puno ponuda 4k televizora s 5 godina jamstva, ali mi ne treba takav. Neki FHD s dobrim refresh rate da se akcijski filmovi dobro vrte, bez ghostina, flickeringa i tamo nekih mušica.

 

P.S. imam Asus GTX 770 tako da bi išao na neki G-Sync monitor jer ću nagodinu ili oko Božića možda uzeti Asus GTX 1060.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 9:00 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Najbrži kaže...

Iz vedra neba u jedra :)

Isplati li se uzeti ovaj polovni Alienware monitor star 5-6 godina? FHD@120Hz ili ima neki novi za kupiti? Imam 24" Samsung T24B300.

 

I ne znam jel ova tema isto za to, ali koji je best-buy value for money FHD LED TV za kućnu upotrebu? Vidim sad ima puno ponuda 4k televizora s 5 godina jamstva, ali mi ne treba takav. Neki FHD s dobrim refresh rate da se akcijski filmovi dobro vrte, bez ghostina, flickeringa i tamo nekih mušica.

 

P.S. imam Asus GTX 770 tako da bi išao na neki G-Sync monitor jer ću nagodinu ili oko Božića možda uzeti Asus GTX 1060.

 za filmove ti ionako ne treba veci refresh rate jer ako pogledas filmovi se snimaju najcesce u 24fps

 

a taj alienware ako je toliko star znaci da ima los TN panel

 

za cirka oko 1k se moze naci solidan novi monitor

 

 

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima

 

Vec 8 godina ima Samsung 2033HD i jako sam zadovoljan s njime.

Medutim htio bih kupiti novi monitor pa me zanima sto mislite o:

 

Dell U2415

 

Monitor se koristi za igranje, rad te gledanje filmova.

Grafa: Radeon HD 6870

 

Koliko vidim Dell je malo precijenjen sto se tice monitora nize klase.

Da li imate mozda neki drugi za preporuciti da mu je cijena do 2500 Kn.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Do 2500 možeš dobiti ovo: https://www.nabava.net/search.php?q=LG+29UM68

 

Ultrawide je odlična stvar za rad (pogotovo ako ti rad zahtijeva više otvorenih programa i slično), a filmovi na njemu izgledaju vrhunski. Serije će ti biti iste kao i na običnom 16:9 ekranu, rubovi će biti zacrnjeni.

Jedino što je to nešto više opterećenja za grafičku od običnog full HD monitora, ali ako u dogledno vrijeme planiraš upgrade, ovaj ti još ima i Freesync, tako da bi to odlično išlo s nekom novom ATI grafičkom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 14:27 (Domdom32).
7 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Vidio sam da dosta ljudi preprucuje LG 29UM68-P monitor jedino sto nemam prostora za smjestiti 29"

 

Ako ima slicna varijanta sa 24" bi bilo super.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Baš od 24 inča imaš LG 24MP68VQ-P s jako sličnim performansama, samo što mislim da ima nekoliko boljih izbora ako ti ne treba Freesync, poput ovog BenQ EW2750ZL kojeg je netko nekoliko postova gore recenzirao (ne znam je li ti i 27 inča preveliko). 

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pitanje za vlasnike Gsync monitora...

 

Primjer, upravo igram na svom 60 hz Crysis 3 i u zahtjevnoj sceni "strejfam" pored barikade lijevo desno.. Scena je na oko 75 fps 99% gpu i barikada poskakuje.. ne ide glatko...

Upalim vsync i sve glatko....

Zanima me da li zbog tearinga to mi djeluje tako ili gpu ne drži dobar frametime jer je na 99% pa to vidim... da li bi gsync to riješio?

 

Imam izuzetno osjetljive oči na to  i nažalost vidim ono sto drugi baš i ne vide.... i ubija mi bilo kakvu imerziju u igri....

Zašto bi se riješio vsynca? najviše zbog response time.. jednostavno se osjeti razlika.. Drugi razlog je da ne moram paziti da uvijek imam +60 fps.. nek ide i 57 fps ako je glatko:P 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Već sam prije nekog vremena bio ovdje s sličnim pitanjima. Čisto me zanima jel se šta promjenilo, situacija kod mene je da sam sada našao kupca za svoj monitor i sad gledam uzet nešto za cca 2000kn. Htio bih da je minimalno 27", rezoluciju FHD i da ima Freesync. Sad moja pitanja su:

1. Koliki minimalni raspon osjvežavanja za Freesync trebam tražiti?

2. Isplati li se uzimati 27" monitor FHD rezolucije ili 27" monitor s nekom višom rezolucijom?

3. Nekakav prijedlog monitora iz EU ili HR svejedno mi je.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prince-Artas kaže...

Već sam prije nekog vremena bio ovdje s sličnim pitanjima. Čisto me zanima jel se šta promjenilo, situacija kod mene je da sam sada našao kupca za svoj monitor i sad gledam uzet nešto za cca 2000kn. Htio bih da je minimalno 27", rezoluciju FHD i da ima Freesync. Sad moja pitanja su:

1. Koliki minimalni raspon osjvežavanja za Freesync trebam tražiti?

2. Isplati li se uzimati 27" monitor FHD rezolucije ili 27" monitor s nekom višom rezolucijom?

3. Nekakav prijedlog monitora iz EU ili HR svejedno mi je.

 1. 35-75 hza ako ne želiš svako malo nadograđivati komp i loviti 120+ hza

2. jedino se to i isplati tj. na tvom mjestu bi uzeo 21:9 1080p rezu na 29"

3.LG 29" 21:9 freesync za razumne novce skupi još tih 400 kn

 

i za kraj, kaj god kupio za dvije godine će biti staro željezo, 4K ide naprijed krupnim koracima ali to je tak u hradveraju. Za 3-4 godine nadogradiš ako ti dođe, ako ne imaš odličan 21:9 monitor na nezahtjevnoj rezoluciji.

16 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Hvala na prijedlogu kolega. Stjepanj šta si udrio TD, imaš neki bolji prijedlog?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 18:51 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Prince-Artas kaže...

Već sam prije nekog vremena bio ovdje s sličnim pitanjima. Čisto me zanima jel se šta promjenilo, situacija kod mene je da sam sada našao kupca za svoj monitor i sad gledam uzet nešto za cca 2000kn. Htio bih da je minimalno 27", rezoluciju FHD i da ima Freesync. Sad moja pitanja su:

1. Koliki minimalni raspon osjvežavanja za Freesync trebam tražiti?

2. Isplati li se uzimati 27" monitor FHD rezolucije ili 27" monitor s nekom višom rezolucijom?

3. Nekakav prijedlog monitora iz EU ili HR svejedno mi je.

 nazalost imamo veliku rupu u odabiru modela od 1500 i 2500+

sve oko 1500 ti je isti drek, ako oces nesto bolje moras dati prek 2500kn

znaci ostaje ti 27" fullHD monitor s freesyncom

i zadnji odabir ti ostaje ili jeftiniji VA ili nesto skuplji IPS

osobno bi odabrao sad ips-a s freesyncom 27" fullhd

forsiras 4k prek vsr-a jer kad vidis battlefield i gta5 na 4k s upaljenim freesyncom ce ti ispasti oci!

izgleda da je freesync/g-sync pun pogodak za one koji nemogu drzati prek 144fps-a na 144hz monitorima!

ovako mozes cak i nabiti detalje u vecini igara s tom NANO karticom i uzivati!

obavezno 16:10 nikakav 21:9 jer kad vidis rubove u nekoj igri taj trenutak ces pozaliti...

LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 23:36 (Stjepanj).
16 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Hvala na prijedlogu, sačekat ću još malo da vidim što će mi javit servis za Nano pa onda donesem odluku. PS imaš kakav konkretan IPS model za prijedlog?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 18:54 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

cek pa ti imas vec 27" fullhd? to kaj ti je u potpisu?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

cek pa ti imas vec 27" fullhd? to kaj ti je u potpisu?

Da al nije Freesync, zajebo sam se kad sam ga uzeo prije god. dana, nisam išao za tim jel ima Freesync.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 18:58 (Prince-Artas).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
obavezno 16:10 nikakav 16:9 jer kad vidis rubove u nekoj igri taj trenutak ces pozaliti...

LP

 Koje su to igre sa rubovima?

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

pa to mu ti reci, ti mu to preporucujes...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
obavezno 16:10 nikakav 16:9 jer kad vidis rubove u nekoj igri taj trenutak ces pozaliti...

LP

 DFQ??

16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...

pa to mu ti reci, ti mu to preporucujes...

Ne, ti tvrdiš da ima rubova pa nevedi u kojim to igrama.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
obavezno 16:9 nikakav 21:9 jer kad vidis rubove u nekoj igri taj trenutak ces pozaliti...

LP

Vjerovatno je ovako trebo glasit taj post..

 

Ali...

 

21:9:

Pillars of Eternity, Mafia 3, Witcher 3, Mirrors Edge: Catalyst, Fallout 4DOOM, Mad Max, GTA V, Shadow of MordorOri and the Blind ForestXCOM 2Dark Souls 3Civilisation VI,.....

 

Sve vrvi od crnih rubova....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice