Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.822
|
čitano: 4.457.678
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivan72478 kaže...

Znam da sam dosadan, jeli itko upoznat s ovim monitorom, po specifikacijama se čini odličan, a nitko ga ne preporucuju?

https://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/24plus/6133?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Kad si ko muha bez glave, taj isti monitor sam ti naveo u svom postu 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lucidius kaže...
ivan72478 kaže...

Znam da sam dosadan, jeli itko upoznat s ovim monitorom, po specifikacijama se čini odličan, a nitko ga ne preporucuju?

https://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/24plus/6133?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Kad si ko muha bez glave, taj isti monitor sam ti naveo u svom postu 

 Ajme sorry, stvarno sam se izludio, nisam njega mislio linkat, nego mi je ostao u clipboardu

. Ovo mi je prvi monitor koji kupujem, a kad krenes s određenom cifrom na kraju te povuce na jos vise. Uvijek trazis nesto malo bolje.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima koja trgovina u zg-u gdje se može provjeriti kvaliteta slike monitora? 

Nothing is true, Everything is permitted!
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav! Kupujem monitor od 27 inča, koristio bih ga za surfanje, malo igranja (ništa hardcore), gledanje filmova. Cijena oko 3000 kuna.

 

Navodno je ovaj korektan, no slobodno predložite svoje favorite: http://www.dell.com/ly/business/p/dell-u2715h/pd

 

Hvala unaprijed. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, gledam ovaj 27-inčni AOC koji se često tu preporučuje, pa me zanima zašto bas on; po netu ne nalazim baš recenzija? Trenutno buljim u LG-jev 24MA56 i u dogledno vrijeme bi uzeo nešto veće i 27” mi se čini sweet spot. (Neko vrijeme sam koristio 32” Samsungov televizor kao monitor, što je bilo malo preveliko; možda i ne toliko zbog veličine ekrana koliko zbog, hmm, „estetike” tj forme televizora općenito – čak mi ni rezolucija nije bila problem dok nije dobio dva mrtva piksela, jedan do drugog). E sad me zanima hoće li ovaj AOC biti ikakav upgrade osim u veličini i brzini (koja mi i nije toliko bitna)? Deklarirani kontrast je koliko vidim isti, a to je ono što me malo muči na trenutnom; pri dnevnom radu je ok, ali čim pokreneš neki film, postaje malo očito (nedaj bože da spojiš npr media player koji ne podržava full rgb)

Long story short; zanemarivši razliku u veličini i brzini, ima li smisla investicija ako će se koristiti kao all-around; internet, office, lagana obrada fotki, za pogledat koji film ili odigrat koju igru (konfa je već penzioner, pa nisu neki zahtjevi, možda spojim konzolu). Fala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-34-34um69g-b-2560x1080-mat&code=89163

 

Gledao sam ovaj monitor pa ako mi mozete pomoc da li da ga uzmem ili ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

 

Pozdrav,

 

Kupio sam 29UM69G koji mi se pokvario nakon 7 mjeseci.

Ne može se popraviti, pa su mi ponudili isti ili nešto drugo u tom cijenovnom rangu.

 

Kako ga ne mogu naći na stranici shopa gdje sam ga kupio, htio bih sa vama vidjeti ima li netko neki bolji prijedlog.

 

Komp se služi za gledanje serija i igranje Hearthstonea (često u isto vrijeme pa mi je ovaj LG odličan za tako nešto).

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Marcek555 kaže...

https://www.adm.hr/product.asp?product=monitor-lg-34-34um69g-b-2560x1080-mat&code=89163

 

Gledao sam ovaj monitor pa ako mi mozete pomoc da li da ga uzmem ili ne

 Ja bih ti ipak preporučio neki 32 inch 16:9

6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

trebao bih monitor 24 ili 27 incha.
GPU gtx1070, CPU Ryzen 5 1600. Budžet 2000kn.
Dvoumim se između 24 incha, 144hz, TN panela i 27 incha, IPS panela (poželjno bi bilo 75 hz pretpostavljam?).
Može čak i veći od 27 ukoliko se donekle nalazi u okvirima budžeta.
Koristio bih ga za igre (pretežno FPS), ali i ostale potrebe(programiranje, serije, možda bih priključio i ps4 na njega).

Kakva su vaša iskustva s panelima, što preporučate?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 1:14 (ded_Koca).
 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ded_Koca kaže...

Pozdrav,

trebao bih monitor 24 ili 27 incha.
GPU gtx1070, CPU Ryzen 5 1600. Budžet 2000kn.
Dvoumim se između 24 incha, 144hz, TN panela i 27 incha, IPS panela (poželjno bi bilo 75 hz pretpostavljam?).
Može čak i veći od 27 ukoliko se donekle nalazi u okvirima budžeta.
Koristio bih ga za igre (pretežno FPS), ali i ostale potrebe(programiranje, serije, možda bih priključio i ps4 na njega).

Kakva su vaša iskustva s panelima, što preporučate?

klik

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

evo nedavno sam kupio novi headset, pa ssd i da utpotpunim sve bi mi trebao monitor. Trebao bi mi 24" IPS monitor koji bi se spajao na laptop i preko njega se radilo umjesto na laptopovom ekranu. U početku bi se koristio samo za multimediju (Youtube, neke online igre, filmovi) pa bi želio da ima što bolji prikaz boja (Color accuracy). Reponse time mi nije toliko bitan. Kasnije bi i monitor služio za igranje kada kupim novi laptop budući da trenutni nemože vrtit igre na 1080p (zato ce i koristiti za multimediju u pocetku, još barem 4-5 mjeseci, a poslije za neku DotA-u 2 i strategije). Pretraživao sam internet i naišao na ova dva modela:

 

Samsung: Samsung 24"

Acer: Acer 24"

 

Cijena do koje bih išao je oko 1000kn. Samsung je 1100 jer imam iskustva sa Samsung mobitelima za koje smatram da imaju najbolje ekrane na tržištu (ne smeta mi oversaturation koji neke gnjavi). Svaka pomoć pri odabiru bi dobro došla, ukoliko imate neki svoj prijedlog također super (ali barem spomenite koji biste kupili i od ova dva).

 

Hvala unaprijed.

 

6 Samsung 24"
2 Acer 24"
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 20:40 (FearCro).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

trazim ultrawide(znaci 21:9) monitor do 29'' po mogucnosti da je curved,1440p s nekih 75-100hz-a

Cijena:3,000-3,500kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

trazim ultrawide(znaci 21:9) monitor do 29'' po mogucnosti da je curved,1440p s nekih 75-100hz-a

Cijena:3,000-3,500kn

za te pare zaboravi, a to je i premala dijagonala za 21:9 3440x1440 monitor... Optimalno je 34" za tako nešto

 

Moja preporuka ti je 27" ili 32" 2560x1440 16:9 ekran. To se da naći za te pare i to poprilično solidan ekran.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 16:41 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Kakva je oštrina u praksi na 1080p 27"?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
lllnuclearlll kaže...
karlo125 kaže...

trazim ultrawide(znaci 21:9) monitor do 29'' po mogucnosti da je curved,1440p s nekih 75-100hz-a

Cijena:3,000-3,500kn

za te pare zaboravi, a to je i premala dijagonala za 21:9 3440x1440 monitor... Optimalno je 34" za tako nešto

 

Moja preporuka ti je 27" ili 32" 2560x1440 16:9 ekran. To se da naći za te pare i to poprilično solidan ekran.

 A koja je prednost 16:9 monitora naspram 21:9,koliko ja znam na ultrawide monitoru kad budem gledao filmove necu vidati one crne crne trake(crte) a za ostalo ne znam.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
karlo125 kaže...

 A koja je prednost 16:9 monitora naspram 21:9,koliko ja znam na ultrawide monitoru kad budem gledao filmove necu vidati one crne crne trake(crte) a za ostalo ne znam.

Trake ovise o filmu i omjeru ukojem je sniman, na nekima nećeš imati trake, a na nekima hoćeš, doduše nešto manje. Većinom je to nešto slično 21:9 omjeru, no recimo u serijama ćeš imati vertikalne trake jer su serije 16:9 većinom.

 

Sve ovisi što želiš s monitorom, ako je prvenstveno za filmove, onda je 21:9 OK izbor, no osobno film volim pogledat na TVu od 100+ centimetara, a ne na monitoru.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 

Nitko? :/

 

Ima li netko iskustva kako to ide sa zamjenama?

 

Npr, ako nema mojeg monitora kako to ide sa zamjenama? Može li se tražiti drugi (skuplji bez nadoplate ili?).

 

Pardon ako su pitanja bedasta, samo bih htio to riješiti ovih dana.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Krispin kaže...

 

Nitko? :/

 

Ima li netko iskustva kako to ide sa zamjenama?

 

Npr, ako nema mojeg monitora kako to ide sa zamjenama? Može li se tražiti drugi (skuplji bez nadoplate ili?).

 

Pardon ako su pitanja bedasta, samo bih htio to riješiti ovih dana.

 mozes zamjeniti ili nadoplatiti za neki drugi, ili da ti vrate novce ako nemaju identicni model tj ako si bas zelio taj a nemaju tj ne zelis neki drugi.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Krispin kaže...

 Može li se tražiti drugi (skuplji bez nadoplate ili?).

 Pardon ako su pitanja bedasta

Ja bih imao drugi opis za ovo tvoje "skuplji bez nadoplate".

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
Krispin kaže...

 Može li se tražiti drugi (skuplji bez nadoplate ili?).

 Pardon ako su pitanja bedasta

Ja bih imao drugi opis za ovo tvoje "skuplji bez nadoplate".

 Da, baš to. :)

11 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, kupujem 24" monitor. Po cijenama sam vidio da se kreću oko 1000 kn pa bi ograničio budžet do 1100 kn max.

Koristio bih ga za posao (crtanje u cad-u uglavnom i office). Gledao bi da je što manje štetan za oči jer od 17" ekrana na laptopu sam primijetio posljedice nakon dugog gledanja u ekran. Ne razumijem se u specifikscije. Znam samo da treba full HD biti i imati hdmi ulaz pa bih molio savjet na što obratiti pažnju i možda neka preporuka ako imate.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Philips 42.5''

LG monitor 43 ''

 

pozdrav, dvoumim se između gore dva navedena monitora. LG je za nekih 1000 kn skuplji. Kako se ne razumijem u specifikacije monitora najbolje, zamolio bih vas da me savjetujete isplati li se dati 1000 kn više za LG?

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
voci kaže...

Pozdrav, kupujem 24" monitor. Po cijenama sam vidio da se kreću oko 1000 kn pa bi ograničio budžet do 1100 kn max.

Koristio bih ga za posao (crtanje u cad-u uglavnom i office). Gledao bi da je što manje štetan za oči jer od 17" ekrana na laptopu sam primijetio posljedice nakon dugog gledanja u ekran. Ne razumijem se u specifikscije. Znam samo da treba full HD biti i imati hdmi ulaz pa bih molio savjet na što obratiti pažnju i možda neka preporuka ako imate.

 klik

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ahoj!

 

Daklem, kupujem monitor s kojim bi smjenio prastari Dell UH23 koji me i danas sluzi odlicno, no glavni razlog za zamjenu je nedostatak HDMI porta. Jes, spojio bi plejku na njega. Cijena je key faktor, no Dell ima P seriju koje je dosta pristupacna. Pivot nije uvjet al mi zna dobro doci, prilikom pisanja veceg koda. Dakle, koristio bi monitor i za posao, i svakodnevni rad i za igranj, odnosno spojio bi plejku. Najsretniji bi bio sa necim tipa 25 do 27", FullHD do 2k, no mislim da cu se drzati FHD-a, jer PS4 ima samo FHD output, pa se bojim da ce slika biti lame na monitoru vece rezolucije. 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
danny_2 kaže...
Arienos kaže...

ma ja san  ga ubo pa me zanima sta vi mislite , ja mu trazim manu :D 

 
S obzirom da si ga vec kupio i da mu trazis manu, moj savjet je nemoj. Suti i uzivaj, jer jednom kad ti neko

kaze koje su mane, onda postoji mogucnost da ce ti smetat i da ces vise obracat paznju na njih. Ovak ih vidis i ne kuzis

i mozd ti ne smetaju. Ljudska psiha je sjebana stvar. Inace uz sve mane, odlican monitor za tu cijenu, definitivni best buy. Uzivaj. 

 prodo san ga ^^

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kaj mislite o ovom monitoru za gaming ? https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-27-ed273awidpx-gaming-curved-free-sync-144hz-full-hd/ACR-1824/product/ 

Dal je 27" ipak mođda previše to koja bi bila ajmo reći idelna udaljenost od ekrana kod 27? jer se dovumim između toga i 24"

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa,

molim pomoć...

Tražim monitor za mamu (dakle ne mora biti vrhunskih performansi) koji ima podešavanje po visini.

Obzirom na namjenu, a to je pisanje u Wordu - cijena bi trebala biti čim prihvatljivija.

Hvala, MAtija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav.

 

U potrazi sam za 27" monitorom.

Ono što mora imati:

QHD rez

2x HDMI (može 1 ako ima DVI)

DP

IPS (nije baš uvjet, al htio bi izbjeći TN)

Zvučnici i usb portovi su mi nepotrebni

 

Monitor bi najviše koristio za net i video, nešto crtanja u cadu i povremeno (čak više rijetko) za gaming (samo race sim), pa mi neće biti problem zavrtit igru u nižoj rez, al mislim mijenjat i komp uskoro.

Trenutno sam na GTX 460 kartici (2xDVI-I+mHDMI) pa bi preko adaptera DVI to HDMI spojio monitor jer mi je na jedinom HDMI-u spojen TV (jel bi to bilo OK?). Na drugi HDMI (od monitora) bi preko splitera upiknuo MAX TV (valjda bi to trebalo radit?)

 

Trenutno sam bacio oko na AOC Q2781PQ koji se kreće 2.700-2.800 kn. Ima li što bolje u istom cjenovnom rangu? Nebi baš išao preko 3K ak baš nije jako opravdano. Naravno, mogu i jeftiniji prijedlozi.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

jel valja ovaj monitor?

 

Monitor AOC 24.5" G2590VXQ

 

vidim ima ga 1250-1300kn, rado bih uzeo 27" ali s obzirom da nakon upotrebe ću monitor morati sakrivati od znatiželjnih rukica svog sina, pašu mi što manje dimenzije...

jel ima što bolje u tom cjenovnom rangu do 1500kn? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice