Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a

poruka: 9
|
čitano: 5.340
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a

Ovak ekipa imam malih problema,pc pod moj pc.

Nabavio prije par dana za 100kn Quadro 32AD40 "LED",crko mu bio led panel,izmjenio sve radi,no slika mi je nekako katastrofalne kvalitete.

32" je tv nativna rezolucija je 1360x768,spojen je HDMI-em direktno,bez adaptera i ostalih pizdarija.

Dosta su mi mutni objekti u igrama a i na desktopu,čudna je nekako slika(ne znam kako da se izrazim),bolju sliku mi daje monitor star 15g 17" LCD od tog quadšita.

Do HDMI-a nije,testirao isti HDMI na 42LG5000 i na njemu sve uredno radi,skinuo s lg-a kabl spojio na quadro isti slučaj.

Na tv-u mi je zaključana opcija za oštrinu slike.

 

Dakle kabl ispravan,gpu ispravna.

 

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a

Šalješ mu sliku nativne razlučivosti ili? Slika može ispasti mutna kod lošeg skaliranja. A sad - ako mu šalješ HD (1280x720) i to on mora skalirati na 1360x768, jasno je da to neće napraviti baš najbolje. A onda još ako televizor "obrađuje" tu sliku... Meni je recimo vrlo loše-izgledajuća slika na 32"-nom LG-evom Full HD televizoru kojem preko HDMI-a šaljem Full HD sliku (nije mi fakat jasno što televizor radi s tom slikom - bezveze nafrlji oštrinu, pojača kontrast, sje*e boje... - slika izgleda ogavno naspram onoga kako bi trebala izgledati), tako da me ne bi čudilo da je i na ovom tvojem Quadru još lošija ako ima tako nisku nativnu razlučivost.

13 godina
offline
Re: Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a

Na 1360x768,znači kako je u manualu tv-a tako sam i postavio.

Ali nebih rekao da opet smije biti toliko loša slika,jer imao sam prije par godina neki xy hunday 32" isto 1360x768 slika daleko bolja neg na ovom quadšitu.

Vršim usluge: SMD, BGA, Rework / Reball / Reflow / IC repair: laptop MBO/PCB ; mobiteli MBO/PCB evilmage007@gmail.com 099 324 13 22
16 godina
moderator
offline
Re: Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a

A jel ti ima kakav drugi ulaz? Možda VGA, da probaš preko njega?

16 godina
moderator
offline
Re: Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a

Nisi ništa dalje prčkao po televizoru? Ima li ti televizor za odabrati Mod slike (Picture Mode)? Pa da si tu odabereš između: Dinamičan (Dynamic), Standard, Mekan (Mild) i Korisnički (User). Pretpostavljam da ti slika za Mekan (Mild) ne bi trebala biti tako izoštrena, a kod Korisnički (User) bi valjda sam trebao moći smanjiti oštrinu slike.

13 godina
offline
Re: Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a
mbaksa kaže...

Nisi ništa dalje prčkao po televizoru? Ima li ti televizor za odabrati Mod slike (Picture Mode)? Pa da si tu odabereš između: Dinamičan (Dynamic), Standard, Mekan (Mild) i Korisnički (User). Pretpostavljam da ti slika za Mekan (Mild) ne bi trebala biti tako izoštrena, a kod Korisnički (User) bi valjda sam trebao moći smanjiti oštrinu slike.

 E vidiš problem je što koji god preset postavki uzmem zaključana oštrina bude,no nema veze,tv sam utopio jer je nepotreban pored dell-a 2408 :)

https://www.facebook.com/groups/BalkanTuF/
8 godina
neaktivan
offline
Re: Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a
mbaksa kaže...

Nisi ništa dalje prčkao po televizoru? Ima li ti televizor za odabrati Mod slike (Picture Mode)? Pa da si tu odabereš između: Dinamičan (Dynamic), Standard, Mekan (Mild) i Korisnički (User). Pretpostavljam da ti slika za Mekan (Mild) ne bi trebala biti tako izoštrena, a kod Korisnički (User) bi valjda sam trebao moći smanjiti oštrinu slike.

 ej, koristim Dell 24 Monitor: S2418HN, mos pomoc,  koji hdmi da kupim, Iz zg-a sam?

16 godina
moderator
offline
Re: Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a

Koji HDMI - što? Kabel? Koji hoćeš. Koji ti je dovoljno dugačak i boje je koju želiš.  Nemoj bacati pare na skupe HDMI kabele. Ja recimo koristim ovakav plosnati.

13 godina
offline
Re: Užasna kvaliteta slike putem HDMI-a
youngšverbulja kaže...
mbaksa kaže...

Nisi ništa dalje prčkao po televizoru? Ima li ti televizor za odabrati Mod slike (Picture Mode)? Pa da si tu odabereš između: Dinamičan (Dynamic), Standard, Mekan (Mild) i Korisnički (User). Pretpostavljam da ti slika za Mekan (Mild) ne bi trebala biti tako izoštrena, a kod Korisnički (User) bi valjda sam trebao moći smanjiti oštrinu slike.

 ej, koristim Dell 24 Monitor: S2418HN, mos pomoc,  koji hdmi da kupim, Iz zg-a sam?

 Čim nije u pitanju 4k onda ti je po mom mišljenju svejedno koji HDMI.

Ja osobno na 2408WFP A02 koristim onaj što dobiješ uz max tv  i sve radi

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice