Ethernet splitter; pitanje

poruka: 14
|
čitano: 6.851
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ethernet splitter; pitanje

Pozdrav!
Imam ethernet kabel provučen preko stana do TV-a za H1TV, ali sad mi treba još jedan pa me zanima može li se ovaj splitterom razdvojiti na dva bez ikakvih problema.

Ako da, gdje da uzmem splitter? Sa ebaya ili negdje kod nas?

 

Hvala :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje
chutac kaže...

Pozdrav!
Imam ethernet kabel provučen preko stana do TV-a za H1TV, ali sad mi treba još jedan pa me zanima može li se ovaj splitterom razdvojiti na dva bez ikakvih problema.

Ako da, gdje da uzmem splitter? Sa ebaya ili negdje kod nas?

 

Hvala :)

 Pitanje ti je nedovoljno jasno. Kabel ide do TV-a, ali odakle. Iz rutera ili? Spominješ spliter, a splitter je uređaj koji dijeli telefonski signal od podatkovnog protoka i nalazi se ispred rutera. Pojasni malo što želiš. Pretpostavljam da ustvari imaš potrebu za switchem.

Zora puca, bit će dana ...
13 godina
neaktivan
offline
Ethernet splitter; pitanje
Klasicni internet kabel ide iz rutera.
Trebam nesto sto ga moze pretvoriti u dva.
Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje
chutac kaže...
Klasicni internet kabel ide iz rutera.
Trebam nesto sto ga moze pretvoriti u dva.

Pa, ethernet (cat5/e/6) je ionako "dva" ethernet kabela. Za funkcioniranje ti je dovoljno samo 4 žice a ti ih imaš 8. Samo što onda ništa od gigabitne propusnosti i pazi na udaljenost (nemoj preko 15m).

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje
chutac kaže...

Pozdrav!
Imam ethernet kabel provučen preko stana do TV-a za H1TV, ali sad mi treba još jedan pa me zanima može li se ovaj splitterom razdvojiti na dva bez ikakvih problema.

Ako da, gdje da uzmem splitter? Sa ebaya ili negdje kod nas?

 

Hvala :)

 Ne.

Ili novi kabel.

Ili ovaj podijeli na dva, pa na svakom na kraju zakrimpaj dva RJ45 konektora.

Ili (ono što bi prema tvom opisu spadalo pod splitter) postaviti switch na kraju kabla, i onda u njega dva nova kabla.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2015 14:48 (CyberDemonVZ).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje

Ne bu išlo sa switchem jer mu onda neće H1TV raditi, on mora biti na svom VLANu a na (jeftnim) switchevima ne možeš imati dva ili više VLAN tagova.

 

Dakle, ili novi kabel ili "rascijepati" ovaj na dva kabela sa 2x RJ45 na obje strane. Ili switch od koju tisuću kuna...

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje
Sum_of_all_fears kaže...

Ne bu išlo sa switchem jer mu onda neće H1TV raditi, on mora biti na svom VLANu a na (jeftnim) switchevima ne možeš imati dva ili više VLAN tagova.

Dakle, ili novi kabel ili "rascijepati" ovaj na dva kabela sa 2x RJ45 na obje strane. Ili switch od koju tisuću kuna...

 TV! Uopće nisam skužio

Znaći, switchevi se s tim loše snalaze, ha? :)

 

Ja ću možda imati isti problem, al sva sreća nemam IPTV :)

Za sad imam kabel do mulimedijskog playera ispod TV-a. A ako nabavim neki pametniji TV, onda će i on trebati vezu s netom.

 

Samo je problem što imam gigabitni router, a kablovi su postavljeni u zid, ne mogu dodavati nove.....

Onda meni ostaje samo switch.. i to neki brži :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje

Switchevi uglavnom nemaju mogućnost tagiranja portova, tipa da su portovi 1-4 subnet 192.168.1.0/24 a portovi 5-8 subnet 192.168.2.0/24. Skuplji to imaju i malo pametniji routeri, također. Tako sad rade routeri od naših vrlih ISPova (obično t-com to napravi) - dva porta imaju tagove za internet, a druga dva za IPTV. Na ova druga dva (obično označeni crvenom bojom) nema neta, radi samo IPTV preko nekog divljeg UDP multicasta ili čega već.

 

Tebi je totalno svejedno, jer ti media playeri i smart TVi žele "običan" internet, nikakve kerefeke sa subnetima... Uzmeš gigabitni switch, spojiš ga na gigabitni port na routeru i to je to.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Ethernet splitter; pitanje

Dakle onda je najbolje da ištekam iz jednog i uštekam u drugo?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje
chutac kaže...

Dakle onda je najbolje da ištekam iz jednog i uštekam u drugo?

 Ili stvarno da razdjeliš kabel na dva dijela:

http://www.cabling-design.com/references/pinouts/split.shtml

 

Ako imaš krimp kliješta, ili znaš nekog tko ih ima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje

@Sum_of_all_fears užasan niz pogrešaka je u ovom odgovoru, pa samo da skrenem pažnju.

Malo zguglaj razluči L2, L3, VLAN tagove i slično.

Nemam lošu namjeru samo da ti skrenem pažnju.

vatrom
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2015 8:20 (vatrom).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ethernet splitter; pitanje

Odgovor je maksimalno pojednostavljen da se shvati u čemu je problem. Nema potrebe da se tu ljudima objašnjava "u detalj" što se događa. Jedino je bitno da na većini switcheva radi samo jedan subnet (iako switch boli đon, jer je to layer 2, ispod TCP/IP layera) a routeri uglavnom rade sa više subnetova (layer 3). Većini bi odgovor bio nejasan jer nitko ne zna što su točno tagovi, layeri 1/2/3 i subnetiranje. Bitno je samo da (uglavnom) switch == jedan subnet, routeri == 2 ili više subneta i da mu u ovom njegovom problemu switch od 150kn neće pomoći.

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 8:56 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Ethernet splitter; pitanje

.. problem je što autor ne navodi 'želju', npr dali je to gledanje TVa na dva prijamnika?.. neće ići (jer se za to pobrine operater, swich je sporedan).

-nije isto Maxtv ili neki drugi npr Amis.. na maxu se ne smije spojiti subnet lan-iptv (odvojen u routeru žuto-crveno) dok kod drugih može biti 'običan' lan port koji se dogovori s prijemnikom.. ne znam za h1 pa ...

-ako se želi provesti npr lan, može (4žice, ako je normalan kabel, postoji mogućnost da je dobijen 4žilni.. nekad se i takav dijelio valjda jer je jeftiniji na šlepere..) ali gubi se GbE (kojeg većina nema, ali ni to ne znamo koju opremu .. većina ISPovih modema je 100, ne znam što sad ima h1..

 

... najvjerojatniji odgovor je NE.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ethernet splitter; pitanje
Imam H1TV, drugi je Marantz reciever. Za njega mi treba internet za updateove i lan za shareanje.
Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice