Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

poruka: 333
|
čitano: 162.197
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Kasens je uređaj a na njemu je neusmjerena antena  a isto je i ovaj uređaj

http://h2-shop.com/OVL-WN-380USB

Ima i USB WiFi uređaja koji su ugrađeni u kućište usmjerene panel antene ... googlaj

Sa USB kablom (2-3m) se spoji na laptop a uređaj podigneš na prozor, ormar i sl. gdje imaš bolji signal pa uživaj :)

9 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Hvala ljudi. Ipak nisam uzeo antenu jer ja u svojo kući opće ne hvatam taj hotspot tak da antena nema nikakav signal da ga pojača pa sam kupio TP-LINK 3G, 4G wireless N router pa bi internet trebo šljakat. Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Kondor11 kaže...

Hvala ljudi. Ipak nisam uzeo antenu jer ja u svojo kući opće ne hvatam taj hotspot tak da antena nema nikakav signal da ga pojača pa sam kupio TP-LINK 3G, 4G wireless N router pa bi internet trebo šljakat. Pozdrav!

...tek sad mi nije ništa jasno...napisao si u prvom postu :

 

"Zdravo korisnici ovog podforuma! Uzeo sam za kuću koju bi iznjmljivo turistima u Tcomu mobilni internet preko mobil wifi alcatel 3G routera. I kad sam došo u kuću veza je bila slaba, ruter nije mogo postići 3G nego je bio samo na 2G tehnologiji i signal je bio slab, internet spor..."

 

...i sad na kraju napišeš da si uzeo opet istu stvar 3G 4G ( za mobilne mreže a ne za WiFi )..... samo nije od Alkatela već od TP-LINK-a ???

 

 

 

ps:' kasens 9000' nije antena .. već USB WiFi adapter , a antena je prišarafljena na njega ( onaj vertikalni gumirani dio i može se mjenjati  ).

11 godina
online
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Udaljenost do routera nekih 50 metra zračne linije. Prepreka jedan do dva zida i par grana od stabla {#}. Uglavnom, napravio sam si improviziranu antenu, na staru kućnu antenu za televiziju stavio sam usb, i to me služi jako dobro. Signal je jak i nemam nekih problema, ali taj usb je star kao bibilija (čak nema ni plastikicu već je sve puklo i samo se vidi zelena pločica) i zna se pregrijati ili što već pa brzina padne. Želio bi nešto jače, ali se slabo razumijem u ove stvar (dbi, Hz i ostali podatci). Imam paypal tako da nisam ograničen na hrvatske dućane, ali bi po mogućnosti nešto jeftino do 50-60 kn.  Molio bi za neke preporuke!

Hvala!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozdrav,trebao bi se spojiti na kuću udaljenu 3km. Optička vidljivost postoji. Zanima me što mi od opreme treba da to funkcionira bez greške. Mislio sam kupiti dvije antene i jedan AP to sve dođe oko 1200kn. Dal postoji kakvo jeftinije rješenje ? Ili neke vaše preporuke.

 

Ovo sam ja mislio

 

http://www.protis.hr/products/details/mikrotik-routerboard-sxt-lite5-rbsxt5ndr2-5ghz-16dbi-integrated-antenna-with-600mhz-cpu-64mb-ram-and-routeros-l3-installed/71057

x2

http://www.nabava.net/access-point__2990/edimax-access-point-ew-7228apn-5x-100mbps-150mbps__3845921


x1

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Prvi link AP na 5 GHz je dobro rješenje radi manje smetnji koje bi možda na 2,4GHz imao i imaš sve ugrađeno u vodonepropusnu kutiju sa antenom uz solidnu snagu od 200/500mW ( http://routerboard.com/RBSXT5nDr2 ) što bi ako postoji optička vidljivost bilo odlično i isplativo.

 

Drugi link  je  standardni uređaj na 2,4GHz i 17dBm ( 50mW )  za povezat kućne uređaje .... i tu bi se možda našlo  nešto bolje sa 100mW ukoliko treba pokriti npr. 2 kata i više prostorija.

 

Nemam iskustva sa navedenim pa sačekaj ... možda se netko još i pojavi tko ima na istim uređajima.

9 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 20:58 (Timur).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Da probaš antenu vjerovatno je omni na routeru polegnuti ka donjoj strani, isto tako i antenu na kartici...
AMD Phenom II X2 555 BE@4.0GHz,MSI 990FXA GD80 v2.2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
3n3m1 kaže...
Da probaš antenu vjerovatno je omni na routeru polegnuti ka donjoj strani, isto tako i antenu na kartici...

isprobao sam i to , no i dalje nema signala {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 22:14 (Timur).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
mbalug kaže...

Pozdrav,trebao bi se spojiti na kuću udaljenu 3km. Optička vidljivost postoji. Zanima me što mi od opreme treba da to funkcionira bez greške. Mislio sam kupiti dvije antene i jedan AP to sve dođe oko 1200kn. Dal postoji kakvo jeftinije rješenje ? Ili neke vaše preporuke.

 

Ovo sam ja mislio

 

http://www.protis.hr/products/details/mikrotik-routerboard-sxt-lite5-rbsxt5ndr2-5ghz-16dbi-integrated-antenna-with-600mhz-cpu-64mb-ram-and-routeros-l3-installed/71057

x2

http://www.nabava.net/access-point__2990/edimax-access-point-ew-7228apn-5x-100mbps-150mbps__3845921


x1

Ti SXT-i dolaze sa level3 licencom. Level3 licenca nema podršku za ap mod. Za to ti treba level4. Što znači da jedan SXT mora imati level4 licencu kako bi ih mogao povezati.
Tražiš ovo ili ovo.
Mislim da postoji način kako se to može zaobići. Google je tvoj prijatelj.

Te "kutije" su ok, samo što malene. Kod 3 km udaljenosti bi vjerojatno bolje bilo uzeti uređaje sa većim antenama. Ili da barem sa jedne strane linka bude veća antena. Kao što sa većom mrežom uhvatiš više riba, tako i sa većom antenom bolje hvataš signal.


Kao alternativu preporučam 2 x ova uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 2:16 (D1001).
12 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Mene Realtekov repester ne sluzi,jednostavno sve je zeleno osim power,on je crven.. :(

Pomoc

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ljudi hvala na informacijama.  Kd kupim nešto od toga i postavim, javim kako radi

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozdrav svima!!!

 

 

Interesuje me da li se neko mozda susretao sa ovim wifi adapterom http://www.promedia.ba/product/zeusone, koji mu je stvarni domet za neke soft rutere?

 

LP

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozdrav,

 

Trenutno koristim netis WF2119S usb adapter na kojem je njegova orginalna 5dBi antena. Mene sada zanima dali bi sa ovom 8dBi antenom uspio nahvatati signal na barem 50%+ i kvaliteta da mu bude 90%. Ovo je trenutno stanje jačine i kvalitete signala koju imam klik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.8.2014 15:03 (SoynTech).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Piše da ima više 3dB od orginalne...a 3dB je duplo pojačanje. Problem je vjerovati tim podacima :(

Ako možeš posuditi od nekog susjeda i probati, bilo bi najbolje jer nekad sa antenom većeg pojačanja

izgubiš dio signala koji je dolazio raznim refleksijama pa bude još gore ukupno stanje ...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Danas ću je naručiti jer nije skupa pa i neću izgubiti nešto puno novca ako bude gore nego sada {#} Kad stigne javim vam kako radi {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.8.2014 10:42 (SoynTech).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Stigla antena, signal gotovo isti (3-4% veči), ali sada kvaliteta signala ne pada onako sa 90 do 70 tako da se lagano osjeti razlika na youtubu. Sigurno bi se dalo namjestiti antenu da nahvata tih 50% s nekim "finim" podešavanjem antene (što se meni neda raditi) uglavnom da skratim priču nije previše bilo isplativo kupovati antenu od 8dBi, ali da se stavi i na ruter takva antena sigurno bi bilo večih poboljšanja {#}

10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Probaj položiti obje antene u horizontalu ovako:

----  ruter

 

 

---- usb stick

 

ili :

 

      /

     /  ruter

                /

              / usb stick

 

 

ali ne ovako:

 

---- ruter

 

                                        ---- usb stick

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
AF139 kaže...

Probaj položiti obje antene u horizontalu ovako:

----  ruter

 

 

---- usb stick

 

ili :

 

      /

     /  ruter

                /

              / usb stick

 

 

ali ne ovako:

 

---- ruter

 

                                        ---- usb stick

Ma nije toliki problem položaj antene i rutera(odnosno ruterove antene) nego ova 4-5 zida koji ih trenutno djele {#}. A kad bih recimo kupio 4.5m usb produžnog kabla i stavio antenu na krov. Dali bi to bolje radilo nego sada zato jer bi antena bila na dosta višem položaju od rutera i nebi bilo prepreka između njih.

10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Te male vertikalne antenice zrače u krug oko sebe a najmanje gore i dolje ( dakle najmanje zrače gdje je smjer vrha antenice i smjer dna antenice)

Zato sam ti predložio ovaj horizontalni položaj antenica pogotovo ako bi probao iz potkrovlja trebao bi ih položiti u horizontalu.

13 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

pozdrav svima.. trebam savjet
trenutno posjedujem TL-WR740N.. signal kojeg daje router nije los, ali nije posve dovoljan i stabilan za smartphone,tablete,laptope,... u kuci od 3 kata s puno debelih zidova  {#}.  

sada si zelim kupiti asusov N10U B (detachable antena,multiple SSID,USB port, VPNserver...) na kojeg zelim prispojiti neku jacu antenu nego ovu tvornicku, vjerojatno bi to bila tp linkova od 8dBi ili neka jaca.. 

e sad isplati li se i oce li biti efekta nadogradjivati na to i ako znate neko bolje rjesenje u rangu od 300-400kn bio bih vam mnogo zahvalan !!!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
D1001 kaže...
mbalug kaže...

xxx

Ti SXT-i dolaze sa level3 licencom. Level3 licenca nema podršku za ap mod. Za to ti treba level4. Što znači da jedan SXT mora imati level4 licencu kako bi ih mogao povezati.
Tražiš ovo ili ovo.
Mislim da postoji način kako se to može zaobići. Google je tvoj prijatelj.

Te "kutije" su ok, samo što malene. Kod 3 km udaljenosti bi vjerojatno bolje bilo uzeti uređaje sa većim antenama. Ili da barem sa jedne strane linka bude veća antena. Kao što sa većom mrežom uhvatiš više riba, tako i sa većom antenom bolje hvataš signal.


Kao alternativu preporučam 2 x ova uređaja.

Kasnim, ali eto, mozes s level 3 napraviti link koristenjem bridge moda na wireless kartici.

Razlika u ap bridge(2007) i bridge(1) je u broju korisnika koji se mogu spojiti.

Tak da ako se planira PtP link bez dodatnih klijenata moze L3 licenca, no svejedno je airgrid puno bolje rjesenje.

 

filip6464 kaže...

pozdrav svima.. trebam savjet
trenutno posjedujem TL-WR740N.. signal kojeg daje router nije los, ali nije posve dovoljan i stabilan za smartphone,tablete,laptope,... u kuci od 3 kata s puno debelih zidova  {#}.  

sada si zelim kupiti asusov N10U B (detachable antena,multiple SSID,USB port, VPNserver...) na kojeg zelim prispojiti neku jacu antenu nego ovu tvornicku, vjerojatno bi to bila tp linkova od 8dBi ili neka jaca.. 

e sad isplati li se i oce li biti efekta nadogradjivati na to i ako znate neko bolje rjesenje u rangu od 300-400kn bio bih vam mnogo zahvalan !!!!!

Gle, nemres napraviti cudo s jacom antenom.

Imat ces jaci signal, no ne znaci da ce ti to nuzno pomoc.

Zasto? Zato sto uredjaji od tvoje strane(laptop, tablet, ...) imaju jednako los signal ko prije, istina oni bolje vide ruter, al ne i ruter njih(komunikacija nije jednostrana kao kod kod sat/tv antena).

Probaj na bolje mjesto pozicionirat sam ap jer je to puno bolje rjesenje. Kupnjom drugog uredjaja neces postic ama bas nista ako ga stavis na isto mjesto ko stari.

 

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 1:37 (Ante).
13 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Hmmm a da se novi uredjaj barem na jednom katu koristi u repeater modu?!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ako se nabavi omnica sa većim pojačanjem i bude stajala vertikalno imat ćeš na katovima slabiji signal !!! ...omnice sa 8 ili više dB zrače niže od  omnice sa 5dB ,dakle na katovima bi imao lošiji signal.

Mislim da bi morao nabaviti AP i povezat žično na recimo 2 kat ili provjeri rješenja sa AP koji rade preko strujne mreže

 

ps: primječujem problem kojim se dosta korisnika drže u  zabludi...antena ne proizvodi snagu već izrači EM polje sa snagom koju na nju dovedete koaksom iz uređaja , jedino se ako je usmjerena EM polje bolje širi na taj pravac gdje je usmjerena pa se u tom smjeru postigne veći domet a jednako i bolji prijem, dakle i prijem i predaja su bolji samo u tom smjeru , normalno uz lošiji signal u nekom drugom smjeru .

U stambenim prostorima je uzaludno pokušavanje sa usmjerenim antenama nešto postići...usmjerene su efikasne samo u slobodnom prostoru pri optičkoj vidljivosti.

10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ako ja kupim WiFi antenu tipa wifisky 1500mw wireless usb kartica 6dbi antena ili TP-LINK TL-WN727N 150M Wireless USB adapter,hoću li ja na svom pc-u dobiti mogucnost povezivanja na WiFi?Ispricavam se ako je ovo glupo pitanje,nerazumijem se u mrezu bas.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 16:15 (The_K).
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

To oboje su WiFi adapteri ( sa ugrađenim antenama ) , samo je wifisky  sa daleko boljom antenom za veće udaljenosti jer je usmjerena ali ima sporiju brzinu podataka  za razliku od tog TP-LINK usb-stika koji ima manji domet ali mogućnost rada s većom brzinom podataka.

Ovisno gdje ti se nalazi WiFi-ruter u kući  ako je u istoj prostoriji ja bi uzeo stick a ako se radi o katu ili par zidova dalje bolji bi bio taj wifisky. Ako se odlučiš za wifi stick uzmi usput i produžni usb kabal da stick ne stoji iza PC-a već ga možeš podići i izabrat poziciju gdje ima bolji signal.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Best Wi-Fi antena?

Imam mogućnost prijema hot spot hrvacka na laptopu ali želim sa kabelom do prostorije u dužini kabela 25 m

10 godina
offline
Re: Best Wi-Fi antena?

...a pitanje je  ??? 

 

...kabal (LAN) može biti i do 100m  bez problema ako imaš ruter na koji ćeš ga spojit...?

 

"hot spot hrvacka" .... nikad čuo, jel ti to negdje u susjedstvu ?

12 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Pozdrav ljudovi,imam sljedeći situaciju...prijatelj je udaljen od mene cca 500m optičke vidljivosti i on ima u svojoj kući router.Hoću li se sa ovim integriranim rješenjem moći spojiti na njegov router http://www.futura-it.hr/katalog/mrezna-oprema/wireless-outdoor/ubq-ag-hp-5g27/?Kako dalje kod mene sa spajanjem,jel onda ja ovu antenu štekam u svoj router i onda dalje raspoređujem signal po svojoj kući?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Ovisi gdje se u njegovoj kuci nalazi router, jer bilo bi dobro da je i taj sam router opticki vidljiv. ALI, nastranu fizicki problem, imas jedan drugi, a to je radna frekvencija. Mislim da necu pogrijesit ako pretpostavim da ti prijatelj ima router koji radi na 2.4GHz, dok je ova "antena" s linka u 5GHz podrucju, tako da konkretna nebi radila... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice