USB wireless adapter

poruka: 243
|
čitano: 162.016
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter

-300-400 metara u naseljenoj okolici bez optičke vidljivosti je neizvedivo...da nije naseljeno moglo bi se probati...

 

-Ovako oko vas ima drugih korisnika koji su tebi ili njemu bliži pa bi uslijed smetnji tih jačih signala imali stalne prekide u konekciji.

 

- Antene nemaju "snagu" već pojačanje koje ovisi o usmjerenju. Visokofrekventni signal (2,4GHz) određene snage iz uređaja se dovodi na antenu koja ga pretvara u EM-polje.Što je koaksijalni kabal duži ili lošiji za tu frekvenciju to će manje snage doći na antenu . Antena će to što dođe do nje izračiti ukoliko je kvalitetna (SWR 1:1) a ako je loša dio se vrati na uređaj. Antene od 60dB pojačanja ne postoje za 2,4GHz ( osim ako nemisliš postaviti parabolični reflektorski "tanjur"(kao satelitski)  promjera većeg od 10m .

 

- Taj uređaj sa linka ima istu snagu kao ostali ruteri dostupni na tržištu osim što papir trpi gluposti od podataka koje prodavač (firma) napiše i još mu je maksimum samo 54Mbps brzina :(

Svaki USB priključak može dati max 0,5A  pri naponu od 5V to je max 2,5W . da bi se proizvelo 6000mW (6W) trebalo bi bar 10W snage uložiti.

 

ps:USB3 može dati  0.9A .

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 10:09 (AF139).
12 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

kupih ovo http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/modemi/27298/tp-link-tl-wn727n-wireles-usb-adapter/

 

kak da ga instaliram i pokrenem internet na drugom kompu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter

Taj adapter je došao sa CD-om na kojem su drajveri pa kad ga uključiš na PC instaliraš drajvere za svoj system i kad dođeš do liste WiFi mreža koje čuje odabereš svoj ruter i kad te traži pasword upišeš pasword svoje mreže.

Uzeo si wifi-usb-stick sa najmanjim dometom jer nema na sebi vanjsku antenicu već je unutrašnja koja ima bar  -10dB ali će poslužiti za 1-2 zida u kući do rutera.

12 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

 

jači mi ni ne treba. 3-5 metara će biti razlika maksimalno.

 

 

jel bitno u koji ga usb utor uštekam?

 

tam nazad kod mreže ili u bilo koji? postoji li razlika uopče?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2015 3:39 (maminho #74).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: USB wireless adapter

instaliral sam, pojavila se i ona ikonica dole, ali kad na nju kliknem niš se ne događa (piše tp link wireless device not exist), lampica na tom usb-u svjetli

 

kog vraga da radim?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.1.2015 11:01 (maminho #74).
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter
maminho #74 kaže...

instaliral sam, pojavila se i ona ikonica dole, ali kad na

 

nju kliknem niš se ne događa (piše tp link wireless device not exist), lampica na tom usb-u svjetli

 

kog vraga da radim?

 Probaj s drugim usb-om i ako ti je na kabelu probaj bez kabela.

Instaliraj drivete s cd-a

Ako nista ne pomaze probaj taj stik na drugom kompu

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.1.2015 11:54 (nicky.sl).
12 godina
neaktivan
offline
Re: USB wireless adapter

ma sve sam to probal. neće i neće

10 godina
offline
USB wireless adapter

Pa ako nece ni na drugom kompu znaci da nevalja, reklamiraj ga

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter

Na CD koji se dobije uz wifi usb stick osim drajvera obično bude i softwer koji nije potrebno instalirati. Bitni su drajveri....provjeri u "device"menager" imaš li neki žuti uskličnik tj. oznaku da nije nešto u redu...pa desni klik i instaliraj drajver (navedi da ga uzme sa tog CD-a).

15 godina
offline
Re: USB wireless adapter
maminho #74 kaže...

instaliral sam, pojavila se i ona ikonica dole, ali kad na nju kliknem niš se ne događa (piše tp link wireless device not exist), lampica na tom usb-u svjetli

 

kog vraga da radim?

 jednako kao da nije ni priključen, dalje znaš... zato ni driver ne može biti instaliran, vjerojatno se instalirao neki utils... ili kvar ili usb port ili nema odgovarajući driver.

Koji OS, što piše na kutiji/CDu support linux, xp, vista.. 32 i 64 bita i takve 'sitnice'.

kad driver nije za konkretnu ver.OSa npr imaš Osmicu, tad se u pravilu može koristiti od neke starije ver. ali OS defaultno ignorira i želi certifiiran driver. Tad OS 'najterjaš' ručno da uzme driver. Problem može biti ako je sve neki exe-setup.. ali tad npr potražiš normalan driver na internetu.. možda postoji (npr .inf ili za konkretan OS).

-zato je praktično prilikom kupnje pogledati što piše na artiklu, koji logo je gore.. mrežne stvari štede živce jer lao je kad imaš internet, ali bez mreže ga možda nemaš (imaš žicu ili drugo računalo...).

Za neke modele, ako su noviji, velika je šansa da bi sam win pokupio potreban driver kroz autoupdate/hw.. ali to mora biti omogućeno i morao bi biti driver za taj OS (stvar proizvođača, ne MSa). Sve ostalo moraš ručno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

usb ulaz je dobar,, obični usb očitava, uostalom probao sam na 2 kompa od kojih je jedan novi, star 5 dana

 

podržava windows 8,7, i xp

 

probao sam i skinuti nove drivere, ima sve na njihovoj stranici, ali i dalje isto

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 6:06 (maminho #74).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
USB wireless adapter

Nosi na reklamaciju

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: USB wireless adapter
maminho #74 kaže...

usb ulaz je dobar,, obični usb očitava, uostalom probao sam na 2 kompa od kojih je jedan novi, star 5 dana

 

podržava windows 8,7, i xp

 

probao sam i skinuti nove drivere, ima sve na njihovoj stranici, ali i dalje isto

- probao si na više PCa? i dalje ne radi? tad je neispravno.. reklamacija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
USB wireless adapter

Pozz foruamši imam jedan problem. Imam USB Wireles adapter TP-LINK TL-wn422g 54Mpbs! Komp. mi je daleko od routera nekih 20-35m. I kad uključim adapter on nekad spoji a nekad ne.I ako spoji jako je spor internet! Šta da radim? BTW:šta znači ovih 54Mpbs gledao sam da ima i od 150,300..Hvala na odgovorima unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 18:35 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
USB wireless adapter

Šta mislite o ovoj kartici LINK? Šta mislite da li je bolje uzet USB ili PCI karticu i koja je razlika između njih??Hvala na odgovorima unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter

Ta kartica dođe u PC pa su antene sa zadnje strane kućišta i kad bi htio potražiti bolju poziciju za prijem morao bi micati cijeli PC. Snaga oba adaptera je jednaka (2odBm) samo što kartica ima i "n" mod za veću brzinu podataka što će ti raditi samo ako i ruter ima "n" mod a ako nema i ona će raditi na "g" modu kao i USB stick.( u "n" modu imaš i manji domet).

Stick možeš produžnim USB kablom 5 - 10m postaviti gdje ti je najpovoljniji signal npr. prozor :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 21:05 (AF139).
11 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

Pozdrav, može mišljenje za nekoliko wlan adaptera? ;)

 

ASUS

OVL-WN-370USB

 

Airlive OVL-WL-1700USB

Dakle, selim PC iz prizemlja na prvi kat, ali zbog telefona i maxTV-a bi ostavio Thomsona tg782i na tom mjestu gdje je sad.
Pa sad tražim USB adapter da se mogu spojiti s PC na net, ako bi to opće bilo zadovoljavajuće.
S obzirom na sadašnju poziciju PC-a i novu poziciju razmak je cca. 8m po dijagonali, između su 2 zida.
Zadnja opcija je bušenje i provlačenje kabela, al to bi htio izbjegnuti.
Spajao sam se par puta s laptopom na tom mjestu gdje će biti PC i bio je dobar signal, nije pucala veza.

Steam- CRO_KiX1 || Origin - CRO_KiX1
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
USB wireless adapter
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

Koje si koristio, ako ti se ovaj pokazao kao najjači?

Steam- CRO_KiX1 || Origin - CRO_KiX1
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
USB wireless adapter

Koristio sam najvise onaj sta se dobija s t comovim routerima cini mi se da je bio d-link i koristio sam ovaj s linka i jos jedan bili u obliku antenice al neznam kako se zove i mogu rec da mi je onaj sta san ti priporucija najbolji signal ima

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: USB wireless adapter

 Definitivno je loš izbor.

Preskup je za ono što nudi, antena nije odvojiva, a ima i malo dBi(ne piše ni na oficialnoj stranici koliko, ali po veličini antene 4-5dBi max)

Ova je zasigurno bolja i jeftinija  http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.787AFB7A-6062-417A-ABC2-5998EA46633A.aspx

 

Trenutno koristim ASUS N14 te Netis WF2119S (8dBi antena 3% s kojom dobijem oko jači link quality od originalne antene) koristio sam i gore navedenu dok nisam zapeo u nju i potrgao.

Mali test na istoj udaljenosti (oba hvataju 100% wifi), ali ipak ima razlike u brzini i PING-u)

 

ASUS -35dBm 

Netis  -45dBm 

Asus je naravno pobjedio u svemu jer postižem nešto veči download i manji PING u usporedbi sa Netis wifi adapterom, ali zato je cjena Asusa dosta veča.

...My life, My game, My rules...
10 godina
offline
USB wireless adapter

To ti kazes da je los, e vidis meni se najbolji pokaza posto mi je komp dosta daleko od routera signal mi nikad nije bio niti polovicu a s onim je uvik bilo vise od pola.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
USB wireless adapter

-kod (svih radio) signala, manji problem je sama udaljenost, više smetnje... i nema odgovoara za 'svaku kuću' upravo zbog smetnji, armatura, zidovi, el.instalacije, bojler... i ''podzemne vode''. Ponekad je dovoljno uređaj pomaknuti pola metra, redi-ne radi.

-drugi problem je drugi (u ovom slučaju wlan) signali, jednako kao smetnje, zauzeti kanali itd. pa npr u zgradi gdje u dometu imamo 50 izvora, opet možemo samo one bliže-jače, dok one slabije ometaju svi između (da se ugase radilo bi).

 

-svaki router je OK. Nikad uspoređivati s ISPovim jer su oni (namjerno) osakaćeni (software/firmware za ISPa).

-izbor može biti npr USB/print/media server/NAS, GBE, n .. i sl. ali i jeftikaner od 120kn.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 23:43 (ihush).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: USB wireless adapter
moze neki trenutni best buy do max 150 kn, ciljam na oko 100, ali ako se stvarno isplati dati 50 kn vise moze i 100. hvala
Respect the Raise...!
11 godina
neaktivan
offline
Re: USB wireless adapter
SoynTech kaže...

 Definitivno je loš izbor.

Preskup je za ono što nudi, antena nije odvojiva, a ima i malo dBi(ne piše ni na oficialnoj stranici koliko, ali po veličini antene 4-5dBi max)

Ova je zasigurno bolja i jeftinija  http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.787AFB7A-6062-417A-ABC2-5998EA46633A.aspx

 

Trenutno koristim ASUS N14 te Netis WF2119S (8dBi antena 3% s kojom dobijem oko jači link quality od originalne antene) koristio sam i gore navedenu dok nisam zapeo u nju i potrgao.

Mali test na istoj udaljenosti (oba hvataju 100% wifi), ali ipak ima razlike u brzini i PING-u)

 

ASUS -35dBm 

Netis  -45dBm 

Asus je naravno pobjedio u svemu jer postižem nešto veči download i manji PING u usporedbi sa Netis wifi adapterom, ali zato je cjena Asusa dosta veča.

 Dakle, ovaj iz centro.hr je bolji od ovih koje sam ja naveo?

 

KiXiE kaže...

Pozdrav, može mišljenje za nekoliko wlan adaptera? ;)

 

ASUS

OVL-WN-370USB

 

Airlive OVL-WL-1700USB

Dakle, selim PC iz prizemlja na prvi kat, ali zbog telefona i maxTV-a bi ostavio Thomsona tg782i na tom mjestu gdje je sad.
Pa sad tražim USB adapter da se mogu spojiti s PC na net, ako bi to opće bilo zadovoljavajuće.
S obzirom na sadašnju poziciju PC-a i novu poziciju razmak je cca. 8m po dijagonali, između su 2 zida.
Zadnja opcija je bušenje i provlačenje kabela, al to bi htio izbjegnuti.
Spajao sam se par puta s laptopom na tom mjestu gdje će biti PC i bio je dobar signal, nije pucala veza.

 

Steam- CRO_KiX1 || Origin - CRO_KiX1
9 godina
neaktivan
offline
Re: USB wireless adapter

 Definitivno je loš izbor.

Preskup je za ono što nudi, antena nije odvojiva, a ima i malo dBi(ne piše ni na oficialnoj stranici koliko, ali po veličini antene 4-5dBi max)

Ova je zasigurno bolja i jeftinija  http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.787AFB7A-6062-417A-ABC2-5998EA46633A.aspx

 

Trenutno koristim ASUS N14 te Netis WF2119S (8dBi antena 3% s kojom dobijem oko jači link quality od originalne antene) koristio sam i gore navedenu dok nisam zapeo u nju i potrgao.

Mali test na istoj udaljenosti (oba hvataju 100% wifi), ali ipak ima razlike u brzini i PING-u)

 

ASUS -35dBm 

Netis  -45dBm 

Asus je naravno pobjedio u svemu jer postižem nešto veči download i manji PING u usporedbi sa Netis wifi adapterom, ali zato je cjena Asusa dosta veča.

 Dakle, ovaj iz centro.hr je bolji od ovih koje sam ja naveo?

 

KiXiE kaže...

Pozdrav, može mišljenje za nekoliko wlan adaptera? ;)

 

ASUS

OVL-WN-370USB

 

Airlive OVL-WL-1700USB

Dakle, selim PC iz prizemlja na prvi kat, ali zbog telefona i maxTV-a bi ostavio Thomsona tg782i na tom mjestu gdje je sad.
Pa sad tražim USB adapter da se mogu spojiti s PC na net, ako bi to opće bilo zadovoljavajuće.
S obzirom na sadašnju poziciju PC-a i novu poziciju razmak je cca. 8m po dijagonali, između su 2 zida.
Zadnja opcija je bušenje i provlačenje kabela, al to bi htio izbjegnuti.
Spajao sam se par puta s laptopom na tom mjestu gdje će biti PC i bio je dobar signal, nije pucala veza.

 

 Da saznaš koji je bolji morao bih sve istestirati pa vidjeti. Onaj iz centro.hr je po mom mišljenju bolji od onoga što je kolega nicky.sl naveo (nisam imao isti pa nije da mogu garantirati) največa mana bih mu bila nemogućnost odvajanja antene tj. stavljanja jače. Ali ako si se spajao laptopom bez problema trebao bih i sa bilo kojim usb adapterom (sa antenom) hvatati pristojan signal.

...My life, My game, My rules...
11 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

To sam i ja mislio da su te antene možda i jače od one u laptopu pa da bi trebalo biti bez problema..
Hvala  ;)

Steam- CRO_KiX1 || Origin - CRO_KiX1
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

Uzeo Airlive wl-1700USB i vuče svih  10mbita, 90% signal strength i cca 80-90 link quality. Ping je čak manji nego prije 
Ja prezadovoljan 

Steam- CRO_KiX1 || Origin - CRO_KiX1
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 18:42 (KiXiE).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: USB wireless adapter
KiXiE kaže...

Uzeo Airlive wl-1700USB i vuče svih  10mbita, 90% signal strength i cca 80-90 link quality. Ping je čak manji nego prije 
Ja prezadovoljan 

 Odlicna antena za te novce. Da napomenem testirao sam Kasens G5000 i G9000(orginali) i nisu nista bolji od Airlive-a wl-1700USB.Odnosno imaju isti chipset RTL8187L.Razlika je samo u izgledu i duzini antene,sto nije utjecalo na jacinu signala,sto vise na kasensima je oscilirao dok je na Airlive-u bio relativno konstantan. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: USB wireless adapter

Jedno pitanje, na bonbon mreži sam (mobitel), i zaključio je kako bi mi za tipa mjesec dana korištenja bilo vrlo zgodno kupiti paket interneta od 5 GB za 45 kn (pošto bonbon ostavlja istu brzinu prijenosa nevezano o potrošnji paketa - D: 75Mbps; U: 21Mbps), i hotspotati s mobitela kako bi na PCu uhvatio signal pomoću WLAN USB adaptera.

 

Koji adapter bi bilo najbolje uzeti (jeftinije je bolje :D) koji će moći iskoristiti maksimalnu brzinu, a koji bi i kasnije koristio nakon što uvedem normalan internet u stan - udaljenost do routera tipa 3-4m kroz 2 zida.
PS. riječ je o mobitelu Xperia Z (Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot)

SilvioS
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice