Kako zoomovati mapu (kartu) bez gubljenja kvalitet

poruka: 6
|
čitano: 5.532
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kako zoomovati mapu (kartu) bez gubljenja kvalitet

Pozdrav.

 

Imam sliku tihog okeana i sa strane se vide kontinenti, evropa, afrika, amerika itd. Kada zumujem slika gubi kvalitetu. To nije slucaj u vektoru sto je logicno, da li je moguce kod Rastor slike slicno uraditi, da slika ne gubi kvalitetu kada je zumovana ? Mapa je za igru.

Darko
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako zoomovati mapu (kartu) bez gubljenja kvalitet

kaj je okean?

Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako zoomovati mapu (kartu) bez gubljenja kval

Ništa od toga, možeš samo imati bolje i lošije algoritme "izmišljanja" detalja kojih nema na rasterskoj slici.

 

12 godina
offline
Re: Kako zoomovati mapu (kartu) bez gubljenja kval
Dr. Zoidberg kaže...

Ništa od toga, možeš samo imati bolje i lošije algoritme "izmišljanja" detalja kojih nema na rasterskoj slici.

 

 Tako sam i ja mislio, samo nisam mnogo iskusan, pa sam htio da mi neko potvrdi. Hvala. 

 

Medjutim, ako jos neko ima savjet, dobrodosao je.

Darko
15 godina
offline
Kako zoomovati mapu (kartu) bez gubljenja kvalitet

imaš jedan photoshopov plugin.. CSIzoom. Radi sve, ako imaš jedan pixel, to je dovoljno za pročitati npr tablicu automobila koji juri Londonom sa slike snimljene na Plitvicama gdje sa slapa na kapljici reflesija fotoobjektiva preko oblaka pokriva grubo trećinu globusa. Da bi pokrio čitav globus moraš imati barem tri slike.

za noviju verziju se najavljuje korištenje ogiba svjetlosti pa če i to biti eliminirano kao problem uz korištenje subpixela (pa više ni taj jedan pixel neće biti minimalna granica za forenzičare.. i filmske scenarije).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Kako zoomovati mapu (kartu) bez gubljenja kvalitet

Btw je li moguce ubaviti vektor u igru ? Da li postoji takav neki format ? 

Darko
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice