Program za izostravanje slike

poruka: 10
|
čitano: 54.794
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Program za izostravanje slike

Ewo vako trebam program koji bi moga izostrit sliku kad je zoomiram i tako je spremit proba sam s photoshopom cs4 al nisam skuzia ako se to moze u photoshopu jel mi mozete rec kako fala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Program za izostravanje slike
Barnie kaže...

Ewo vako trebam program koji bi moga izostrit sliku kad je zoomiram i tako je spremit proba sam s photoshopom cs4 al nisam skuzia ako se to moze u photoshopu jel mi mozete rec kako fala

ja sam probao s ovim izoštriti slike ali nije uspjelo probaj ti iako ovo treba kupiti

 a photoshop nisam nikad koristio tako da ti ne bih mogao pomoći

ŽIVOT JE ONO ŠTO ODABEREŠ
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za izostravanje slike

Pitaj CSI..

 

Ne postoji takva varijanta, barem ne u nekakvoj svakodnevnoj upotrebi. Svi ti programi koriste slične/iste resizere (bicubic, bilinear,...) i rezultat je više manje sličan. A taj je; bitmape se u pravilu ne povećavaju..

A ova druga varijanta koju je pero35 spomenuo, ne vodi nigdje, jer se radi o pretvorbi bitmape u vektore, a to postoji mali milion godina i čisto sumnjam da ćeš time izoštriti sliku..

14 godina
protjeran
offline
RE: Program za izostravanje slike
Barnie kaže...

Ewo vako trebam program koji bi moga izostrit sliku kad je zoomiram i tako je spremit proba sam s photoshopom cs4 al nisam skuzia ako se to moze u photoshopu jel mi mozete rec kako fala

ideš pod Image>Image Size

uključi sve kvačice i na klizačem izborniku izabereš

Bicubic -za sve slike

Bicubic Smoother -za slike bez color noise i koje imaju malu vjerojatnost za to

Bicubic Sharper -za slike koje imaju puuuno color noise

 

i sad promjeniš veličinu pod Pixel Dimensions kad promjeniš trebala bi se automatski promjeniti i druga možeš staviti na postotke pa mjenjati veličinu slike i tako ju možda izoštriti

 

vjerojatno neće mnogo pomoči jer nemožeš iz ničeg napraviti nekaj čak ni u photoshopu a ako je slika veča a dovoljna ti je i manja slika smanji veličinu

 

Sk8er Boi
15 godina
protjeran
offline
RE: Program za izostravanje slike
bed kaže...

Pitaj CSI..

 

Ne postoji takva varijanta, barem ne u nekakvoj svakodnevnoj upotrebi. Svi ti programi koriste slične/iste resizere (bicubic, bilinear,...) i rezultat je više manje sličan. A taj je; bitmape se u pravilu ne povećavaju..

A ova druga varijanta koju je pero35 spomenuo, ne vodi nigdje, jer se radi o pretvorbi bitmape u vektore, a to postoji mali milion godina i čisto sumnjam da ćeš time izoštriti sliku..

u neku ruku se slažem s tobom ali barem u mom slučaju malo je pomoglo što se tiče vector image izoštravanja slike ali to je sitno

tako da ne pomaže punoCool

ŽIVOT JE ONO ŠTO ODABEREŠ
14 godina
neaktivan
offline
Program za izostravanje slike

netreba meni nesto da povecam 200 puta i da bude izvanredno dobra ali npr.na slici su 4 osobe ja zelim glavu jedne osobe zoomiram je i vidim same kvadratice da li ce bilo koji od programa bar malo pomoc hvala na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Program za izostravanje slike

To ovisi i o samoj rezoluciji fotografije,jer ti kada zumiraš rastersku sliku,samo uvećaš piksele.Vjerovatno postoje neki filteri ili programi,ali sve je to slabo.

oko za oko,pasta za zube
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Program za izostravanje slike
dncrmt kaže...

To ovisi i o samoj rezoluciji fotografije,jer ti kada zumiraš rastersku sliku,samo uvećaš piksele.Vjerovatno postoje neki filteri ili programi,ali sve je to slabo.

da. Sve ti ovisi o rezoliciji slike. Mal rezolucija = manja kolicina detalja pri zumiranju.

15 godina
neaktivan
offline
Program za izostravanje slike

Alien Skin Blow Up 2 plugin za Photoshop: http://www.alienskin.com/blowup/index.aspx

Daje dobre rezultate za do 2x povećanja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Program za izostravanje slike

inače nismo mu još odgovorili na pitanje.

 

znači treba otiči na Filter>Sharpen>Unsharp Mask...

 

e sad:

Amount -jačina izoštravanja to postavi visoko

Radi -ovo nemoj stavljti previsoko, malo se poigraj s klizačem i vidjet češ što to radi

Threshold -kolko moraju susjedni pixeli biti različiti da bi se izoštrili; ovo nemoj niti pokušati staviti visoko 9 je i previše

 

nadam se da će ovo pomoči a ako ne:

Filter>Sharpen>Smart Sharpen...

 

prva dva klizača su ista ko i prije.

padajuči izbornik

Gaussian Blur -za skenirane slike i tak nešto

Lens Blur -za slike nastale pomoče fotoaparata

Motion Blur -ako dolazi svjetlo iz nekog posebnog smjera tako da se npr vidi sjena nosa na licu tada treba iskoristiti ovo

Angle: -koristi se za Motion Blur. ako dolazi svjetlo iz nekog smjera a da je potrebna ova opcija; jednostavno podesiš smjer svjetla

More Accurate- duplo izoštravanje; pokušaj ako pomogne dobro ako ne makni kvačicu

 

kad otvorimo Smart Sharpen možemo izabrati gore opcije Basic i Advanced. Stavi na ovo drugo. Sad imamo 3 taba. 1. je ono što sam gore napisao a još dva su

Shadow i Highlight -tu možeš podesiti boje ako su loše.

 

nadam se da sam ti pomogao.

sad na kraju ja imam Photoshop CS3 a ti CS4 ali valjda to neče stvarati probleme.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sk8er Boi
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice