4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.058
|
čitano: 1.140.191
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Sandro HR Zagorje kaže...
Tirkiz kaže...
To je obicni mrezni kabel kroz koji ide PoE napajanje, onaj spliter je ustvari napajanje koje dodaje u taj kabel prema vanjskoj jedinici, to se zove poe injector

Slobodno kupi neki dulji outdoor mrezni kabel min cat 5e i zamijeni

Kolika duljina bi ti trebala do krova?
Jer treba paziti da ne bude predugacko, tko zna kakav je taj poe injector pa moze biti pad napona da vanjska jedinica nece radit kako treba...

 Hvala za info. Nekih 10m bih rekao onako na prvu. Ovog kaj sam dobio je isto tako negde duzine ali htio bih uzeti novi. Cijena mi nije problem, uzeo bih sto kvalitetniji. 

 Ako ti je dosta tih 10m orginal kabla ostavi njega to je kvalitetan kabel. ako ti je kratak onda uzmeš ovaj U/FTP kabel

9 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav forumaši,

 

za tri mjeseca mi završava ugovor s A1 za 4G internet. Kod mene je situacija sljedeća:

Max 4G internet, lokacija Dubrava kod Vrbovca.

 

Trenutno imam Huawei B310s-22 ruter s njegove dvije eksterne antene koji sam dobio od A1.

 

Brzine su dosta loše na 4G, često se radi stabilnosti pinga moram prebaciti na 3G.

Zna i često biti opterećena bazna stanica da bolji speedtest dobijem na 3G.

 

Brzine u prilogu HT 40 Mbit/s>Telemach 37 Mbit/s>A1 5 Mbit/s, isprobane danas mobitelima na 4G signalu.

 

Bazna stanica od HT je eNB ID 300056 i ima band 1,3,20

Ako bih uzeo HT Gigabox+ karticu, koji modem i antene biste preporučili s obzirom na baznu stanicu?

 

Bi li bolje brzine ostvario s A1 (drugi modem i antene) ako njezina bazna stanica eNB ID 360 ima band 1,3,7,20?

 

Obje bazne stanice su udaljene nepuna 2km zračne linije.

 

Unaprijed hvala za pomoć!

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
k_marijan_ kaže...

Pozdrav forumaši,

 

za tri mjeseca mi završava ugovor s A1 za 4G internet. Kod mene je situacija sljedeća:

Max 4G internet, lokacija Dubrava kod Vrbovca.

 

Trenutno imam Huawei B310s-22 ruter s njegove dvije eksterne antene koji sam dobio od A1.

 

Brzine su dosta loše na 4G, često se radi stabilnosti pinga moram prebaciti na 3G.

Zna i često biti opterećena bazna stanica da bolji speedtest dobijem na 3G.

 

Brzine u prilogu HT 40 Mbit/s>Telemach 37 Mbit/s>A1 5 Mbit/s, isprobane danas mobitelima na 4G signalu.

 

Bazna stanica od HT je eNB ID 300056 i ima band 1,3,20

Ako bih uzeo HT Gigabox+ karticu, koji modem i antene biste preporučili s obzirom na baznu stanicu?

 

Bi li bolje brzine ostvario s A1 (drugi modem i antene) ako njezina bazna stanica eNB ID 360 ima band 1,3,7,20?

 

Obje bazne stanice su udaljene nepuna 2km zračne linije.

 

Unaprijed hvala za pomoć!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po meni ti je best-buy Huawei B818 i 4G antene na krov.

Ja sam svasta isprobao i iako B818 poboljsa doooosta brzinu u usporedbi s drugim ruterima koje sam imao, antene su ipak jos dodatni slag na torti :-)

 

Ja sam narucio B818 za clana obitelji ali kod njih bez antena nista ne dolazi obzir, a antene ne mogu iz drugih razloga montirati. Tak da je na prodaju i ak si zainteresiran javi se u PP.

 

A sto se tice tarifa i operatera... Ak vec imas priliku isprobaj sva tri s karticama u ruteru, isprobas pojedinacno frekvencije pomocu skripte i onaj koji bude najbolji uzmes ga.

Najbolje isprobati oko 20h jer su tad "svi doma" pa ce bit najveca zagusenost.

Tarifu uzmes unlimited za mobitel, ne mora bit pod hitno gigabox ili slicne stvari.

Ja imam doma unlimited tarifu od T-Coma, isprobao sam i Telemach i iako mi je kvaliteta signala PUNO bolja nego na HTu, HT mi daje 2-3 vece brzine tak da ono.

7 godina
neaktivan
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Kaj mislite o Xiaomi 5G CPE Pro?

Nisam za sad u području pokrivenosti 5G signalom ali 4G+ je dosta dobar, optička vidlivist tornja HT-a cca. 400m. Po specifikacijama router ima dosta velike brzine na 4G ali ne znam koje agregacije dolaze u obzir. 

Sad mjerim 200-300 mbps preko telefona i 50-150 mbps preko b535 routera.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
chorba69 kaže...
k_marijan_ kaže...

Pozdrav forumaši,

 

za tri mjeseca mi završava ugovor s A1 za 4G internet. Kod mene je situacija sljedeća:

Max 4G internet, lokacija Dubrava kod Vrbovca.

 

Trenutno imam Huawei B310s-22 ruter s njegove dvije eksterne antene koji sam dobio od A1.

 

Brzine su dosta loše na 4G, često se radi stabilnosti pinga moram prebaciti na 3G.

Zna i često biti opterećena bazna stanica da bolji speedtest dobijem na 3G.

 

Brzine u prilogu HT 40 Mbit/s>Telemach 37 Mbit/s>A1 5 Mbit/s, isprobane danas mobitelima na 4G signalu.

 

Bazna stanica od HT je eNB ID 300056 i ima band 1,3,20

Ako bih uzeo HT Gigabox+ karticu, koji modem i antene biste preporučili s obzirom na baznu stanicu?

 

Bi li bolje brzine ostvario s A1 (drugi modem i antene) ako njezina bazna stanica eNB ID 360 ima band 1,3,7,20?

 

Obje bazne stanice su udaljene nepuna 2km zračne linije.

 

Unaprijed hvala za pomoć!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po meni ti je best-buy Huawei B818 i 4G antene na krov.

Ja sam svasta isprobao i iako B818 poboljsa doooosta brzinu u usporedbi s drugim ruterima koje sam imao, antene su ipak jos dodatni slag na torti :-)

 

Ja sam narucio B818 za clana obitelji ali kod njih bez antena nista ne dolazi obzir, a antene ne mogu iz drugih razloga montirati. Tak da je na prodaju i ak si zainteresiran javi se u PP.

 

A sto se tice tarifa i operatera... Ak vec imas priliku isprobaj sva tri s karticama u ruteru, isprobas pojedinacno frekvencije pomocu skripte i onaj koji bude najbolji uzmes ga.

Najbolje isprobati oko 20h jer su tad "svi doma" pa ce bit najveca zagusenost.

Tarifu uzmes unlimited za mobitel, ne mora bit pod hitno gigabox ili slicne stvari.

Ja imam doma unlimited tarifu od T-Coma, isprobao sam i Telemach i iako mi je kvaliteta signala PUNO bolja nego na HTu, HT mi daje 2-3 vece brzine tak da ono.

 Stvar je da mjesečno ne potrošim 500GB i kad skidam nešto, Gigabox+ mogu uzeti samo karticu kao i za Unlimited, a Gigabox+ ima u paketu 600GB, cjenovno su identični. Ne da mi se nakon 200GB slati za svakih 50GB SMS i onda 24 sata čekati da mi aktiviraju brzinu. Ovih 600GB mi je dovoljno.

Pokrenuo sam skriptu, ali mi ne znam kako da isprobavam te frekvencije,  i nije mi jasan ENB ID: NaN, kad kliknem na to piše mi login LTE Italy slika 2.
Ili je toliko loš ruter ili ne znam.

A1 se jako pogoršao u zadnje vrijeme,  preko dana mi navuče 30Mbit/s, ali navečer nemam ni 5Mbit/s, onda se prebacivam na 3G da imam bolju stabilnost pinga i brzinu do 10Mbit/s, HT mi je bolji ovdje u svakom pogledu s obzirom na dosadašnje testiranje mobitelima.

chorba69 saljem PP

 

Vidim da ovdje dosta odgovora piše Tirkiz za ovu temu pa bih istog zamolio da mi pojasni neke stvari vezano za upit.

14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
k_marijan_
ne moraš slati nikakav sms nakon potrošenih 200gb na unlimited HT tarifi/opciji.
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Mike67 kaže...

Kaj mislite o Xiaomi 5G CPE Pro?

Nisam za sad u području pokrivenosti 5G signalom ali 4G+ je dosta dobar, optička vidlivist tornja HT-a cca. 400m. Po specifikacijama router ima dosta velike brzine na 4G ali ne znam koje agregacije dolaze u obzir. 

Sad mjerim 200-300 mbps preko telefona i 50-150 mbps preko b535 routera.

 Nedavno sam ga imao jako kratko na testu (postavljao sam kamere na jednoj vikendici, a korisnik ga je uzeo uz tarifu Gigabox+). Na istom mjestu sam testirao i svoj ZTE MC801a i mogu ti reći da mi se ovaj Žaomi pokazao jako dobrim, dapače imam osjećaj kao da je Wifi nešto bolji na njemu, a prijam 4G signala u rangu ako ne i bolji od ZTE-a.

Toranj na koji se spaja je udaljen nekih 1.2-1.3km bez optičke vidljivosti i sa šumom oko sebe (eNB ID 350732) i brzine su bile oko/na 100Mbit + konstantno mjereno preko WiFi (e sad, pretpostavljam da je tu dosta faktora uključeno; što udaljenost, što mogućnost CA, opterećenost bazne stanice...) tak da za sada od mene imaš preporuku za njega. Ne znam koje sve frekvencije je u mogućnosti spajati (npr. da li podržava B3+B3 u kombinacijai sa ostalim frekvencijama kod HT-a) i ne znam kako se ponaša kod 5G signala (nema ga baš na Pokupskom :D)

 

ps. a i što se same izrade tiče, router ima finu masu i veličinu, tak da mi ne odaje baš preloš dojam onak na prvu ;)

11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

k_marijan_ 

 

odgovorio sam ti djelomicno i u pp ali evo i ovdje kratko.

Kliknes na tekst BANDS lijevo i upises koju frekvenciju hoces. npr 3 za B3, 3+20 za B3 i B20 u agregaciji, itd.

 

odes na cellmapper.net, odes na svoju lokaciju na mapi i za provider odaberes HT i vidis koji ti je toranj u blizini i koje frekvencije su dopustene.

Isprobas svaku zasebno i vidis kak ti vrti.

 

B818 moze 4 frekvencije u agregaciji vrtit, tak da teoretski ak imas B1 10mBit, B3 20mBit, B20 30mBit, imat ces 60mBit download.

 

Tirkiz je isto kemijao kao i ja dosta, mozda cak i vise od mene haha.

Ja sam se zadovoljio sa 100+ mBit na HTu i to je to.

Imam dvije antene okrenute prema tornju koji mozda ima i opticku vidljivost, antene dosta pomogle za kvalitetu signala, tak da se nemam sta bunit.

 

a Router i antene sto sam ti poslao u PP ti je ono sto ti treba.

 

kran 

ja jos uvijek trebam slat. ne znam jel se sta mijenjali ali dodje mi sms da moram poslati da nastavim po maksimalnoj brzini.

iako i ova "smanjena" brzina i dalje vrti skroz ok, ali kad sam svj 8h dnevno na kompu doma uvijek provjerim kakvo je stanje i posaljem sms. 20 sekundi posla.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kran kaže...
k_marijan_
ne moraš slati nikakav sms nakon potrošenih 200gb na unlimited HT tarifi/opciji.

 od kad to?

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Ja sam uzeo ovu Unlimited simicu i nema nikakvog slanja SMS-a, ne znam možda Vi imate neku drugu Unlimited tarifu, ali na ovoj turističkoj nema slanja.
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kran kaže...
Ja sam uzeo ovu Unlimited simicu i nema nikakvog slanja SMS-a, ne znam možda Vi imate neku drugu Unlimited tarifu, ali na ovoj turističkoj nema slanja.
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

 To nisam znao, ali dost dobro. Unlimited kosta 1,30€ manje ali ako vec ne treba slat sms onda je vrijedno tih 1,30.

14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Imam u planu uskoro kupiti ove p56 antene, ali vidim da se dobije uz njih 10 m kabla, meni bi trebalo oko 12 metara, jel zna netko gdje bi kupio takav kabal ili se može možda kod njih isto kupiti.
https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
k_marijan_ kaže...

Pozdrav forumaši,

 

za tri mjeseca mi završava ugovor s A1 za 4G internet. Kod mene je situacija sljedeća:

Max 4G internet, lokacija Dubrava kod Vrbovca.

 

Trenutno imam Huawei B310s-22 ruter s njegove dvije eksterne antene koji sam dobio od A1.

 

Brzine su dosta loše na 4G, često se radi stabilnosti pinga moram prebaciti na 3G.

Zna i često biti opterećena bazna stanica da bolji speedtest dobijem na 3G.

 

Brzine u prilogu HT 40 Mbit/s>Telemach 37 Mbit/s>A1 5 Mbit/s, isprobane danas mobitelima na 4G signalu.

 

Bazna stanica od HT je eNB ID 300056 i ima band 1,3,20

Ako bih uzeo HT Gigabox+ karticu, koji modem i antene biste preporučili s obzirom na baznu stanicu?

 

Bi li bolje brzine ostvario s A1 (drugi modem i antene) ako njezina bazna stanica eNB ID 360 ima band 1,3,7,20?

 

Obje bazne stanice su udaljene nepuna 2km zračne linije.

 

Unaprijed hvala za pomoć!

 

 

B310 je jako stari router, od njega nemaš nikakve koristi niti agregacije.

 

 

k_marijan_ kaže...

 Stvar je da mjesečno ne potrošim 500GB i kad skidam nešto, Gigabox+ mogu uzeti samo karticu kao i za Unlimited, a Gigabox+ ima u paketu 600GB, cjenovno su identični. Ne da mi se nakon 200GB slati za svakih 50GB SMS i onda 24 sata čekati da mi aktiviraju brzinu. Ovih 600GB mi je dovoljno.

Pokrenuo sam skriptu, ali mi ne znam kako da isprobavam te frekvencije,  i nije mi jasan ENB ID: NaN, kad kliknem na to piše mi login LTE Italy slika 2.
Ili je toliko loš ruter ili ne znam.

A1 se jako pogoršao u zadnje vrijeme,  preko dana mi navuče 30Mbit/s, ali navečer nemam ni 5Mbit/s, onda se prebacivam na 3G da imam bolju stabilnost pinga i brzinu do 10Mbit/s, HT mi je bolji ovdje u svakom pogledu s obzirom na dosadašnje testiranje mobitelima.

chorba69 saljem PP

 

Vidim da ovdje dosta odgovora piše Tirkiz za ovu temu pa bih istog zamolio da mi pojasni neke stvari vezano za upit.

 

Ne očitava ti eNB ID jer skripta na tom starom routeru ne radi.

Jel imaš noviju SIM karticu od A1? Čudno mi je zašto piše VIP a ne A1, al možda je do routera, imam ga i ja u ladici pa možda provjerim. Ako je stara SIM kartica, nek ti je besplatno zamijene.

 

Već su ti preporučili B818, može.

 

 

kran kaže...
Ja sam uzeo ovu Unlimited simicu i nema nikakvog slanja SMS-a, ne znam možda Vi imate neku drugu Unlimited tarifu, ali na ovoj turističkoj nema slanja.
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

 

HT ima tarifu Unlimited GB i počeli ste miješati sve.

Ovo gore na linku mi zovemo "HT turistička" i sl. da razlikujemo od HT Unlimited GB tarife (kod koje se šalju SMS-ovi) :)

 

 

kran kaže...
Imam u planu uskoro kupiti ove p56 antene, ali vidim da se dobije uz njih 10 m kabla, meni bi trebalo oko 12 metara, jel zna netko gdje bi kupio takav kabal ili se može možda kod njih isto kupiti.
https://shop.kerman.hr/Katalog/Detalj/104166

 

Nemoj dodavati antenski kabel zbog gubitaka signala u kabelu, i tih 10 m je dosta koji dođu s antenama, radije router pomakni tih 2 metra koje fale i spajaj mrežnim kabelima ostatak kuće/stana.

 

 

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Može li b818 lockati celije?

I može li se provjeriti na koje mi je agregacije trenutno spojen? Imam huawei manager i huactrl
Imam b818, udaljen od tornja 200tinjak metara. Probao lockati razanorazne bandove ili više njih (b1, b3, b20 su na tom tornju) i dobivam najcesce 15mbps DL, nekad 20, nekad 10, što je katastrofa. Probao i ruter na tvornicke vratiti da nije nešto do toga, ali opet isto. Na routeru je original FW (nije finski ili vodafone)
Na huawei P20 pro dobivam 40-50DL.
Mislio sam da je do A1 kartice, ali zašto bi onda dobivao solidne brzine na mobitelu, a ovaj ruter je mašina u usporedbi s ovim mobitelom što se tiče interneta.

14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Jel pašu oni konektori priključci SMA (muški) što se dobiju na kablu uz kupnju antene p56 za ruter Huawei B535-235
I da li treba nešto u postavkama rutera uključiti/podesiti kada se spoje antene na njega.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...
 

Ne očitava ti eNB ID jer skripta na tom starom routeru ne radi.

Jel imaš noviju SIM karticu od A1? Čudno mi je zašto piše VIP a ne A1, al možda je do routera, imam ga i ja u ladici pa možda provjerim. Ako je stara SIM kartica, nek ti je besplatno zamijene.

 

Već su ti preporučili B818, može.

 

 

Vjerojatno je stara jer sam jednom već produljivao ugovor s A1.

Hvala na odgovoru!

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kran kaže...
Ja sam uzeo ovu Unlimited simicu i nema nikakvog slanja SMS-a, ne znam možda Vi imate neku drugu Unlimited tarifu, ali na ovoj turističkoj nema slanja.
https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia

 a to je na bonove, malo je samo problem nabavit karticu nema je svagdje..., ali da 10 dana 60 kn, samo je prva aktivacija skuplja, oko 80 i nešt kuna

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Da, to je na bonove ta turistička sim kartica, svakih 10 dana se obnavlja produžuje samo treba imati na računu dovoljno novca 8e/60 kn i to je samo podatkovna kartica nije za razgovore.
Ono što je kolega spominjao Unlimited tarifu sa slanjem SMS poruka to je opet drugo, to je na pretplatu i ta kartica tarifa podržava pozive,poruke i interet, pa je zbog toga došlo do zbrke oko istog naziva "Unlimited"
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dinos3 kaže...

Može li b818 lockati celije?

I može li se provjeriti na koje mi je agregacije trenutno spojen? Imam huawei manager i huactrl
Imam b818, udaljen od tornja 200tinjak metara. Probao lockati razanorazne bandove ili više njih (b1, b3, b20 su na tom tornju) i dobivam najcesce 15mbps DL, nekad 20, nekad 10, što je katastrofa. Probao i ruter na tvornicke vratiti da nije nešto do toga, ali opet isto. Na routeru je original FW (nije finski ili vodafone)
Na huawei P20 pro dobivam 40-50DL.
Mislio sam da je do A1 kartice, ali zašto bi onda dobivao solidne brzine na mobitelu, a ovaj ruter je mašina u usporedbi s ovim mobitelom što se tiče interneta.

B818 nemre lockati ćelije.

Nemreš dobiti popis agregiranih ćelija, samo vidiš main ćeliju/enb.

Jesi u mobu provjerio cellmapper/netmonster aplikacijom jel se mob spaja na isti toranj kao router? Netmonster ti prikaže i koje agregacije koristi mob

 

 

kran kaže...
Jel pašu oni konektori priključci SMA (muški) što se dobiju na kablu uz kupnju antene p56 za ruter Huawei B535-235
I da li treba nešto u postavkama rutera uključiti/podesiti kada se spoje antene na njega.

Pašu.

U postavkama routera > System treba ručno odabrati da se koriste vanjske antene

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 20:44 (Tirkiz).
9 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...

B818 nemre lockati ćelije.

Nemreš dobiti popis agregiranih ćelija, samo vidiš main ćeliju/enb.

Jesi u mobu provjerio cellmapper/netmonster aplikacijom jel se mob spaja na isti toranj kao router? Netmonster ti prikaže i koje agregacije koristi mob

 

 

 Kako se onda to podešava? Imam ponudu za B818 pa sad ...

7 godina
neaktivan
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Zahvaljujem!

Nadam se da bu i kod mene u redu. Jednog dana mozda i dođe 5G u moj kraj pa bu jos bolje.

Pozdrav!

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
k_marijan_ kaže...
Tirkiz kaže...

B818 nemre lockati ćelije.

Nemreš dobiti popis agregiranih ćelija, samo vidiš main ćeliju/enb.

Jesi u mobu provjerio cellmapper/netmonster aplikacijom jel se mob spaja na isti toranj kao router? Netmonster ti prikaže i koje agregacije koristi mob

 

 

 Kako se onda to podešava? Imam ponudu za B818 pa sad ...

Aplikacija ili skripta za chrome. 

Preko cellmappera vidis ili sam skeniras podrucje gdje zivis s tim da ukljucis "snimanje" u cellmapper-aplikaciji na androidu, provozas se po kvartu, sutradan ti u aplikaciji pise koji bandovi na kojem tornju su aktivni.

njih isprobas redom preko skripte i one koje ti daju najvise brzine njih ostavis u agregaciji da rade i to je to.

npr moze bit da ti 7+20 daju bolju brzinu nego 1+20 ili cak i bolje nego 1+3+7+20 jer npr router sebi uzme jednu frekvenciju kao "main", i ona ti je onda glavna za upload, a download radi u agregaciji.

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...
dinos3 kaže...

Može li b818 lockati celije?

I može li se provjeriti na koje mi je agregacije trenutno spojen? Imam huawei manager i huactrl
Imam b818, udaljen od tornja 200tinjak metara. Probao lockati razanorazne bandove ili više njih (b1, b3, b20 su na tom tornju) i dobivam najcesce 15mbps DL, nekad 20, nekad 10, što je katastrofa. Probao i ruter na tvornicke vratiti da nije nešto do toga, ali opet isto. Na routeru je original FW (nije finski ili vodafone)
Na huawei P20 pro dobivam 40-50DL.
Mislio sam da je do A1 kartice, ali zašto bi onda dobivao solidne brzine na mobitelu, a ovaj ruter je mašina u usporedbi s ovim mobitelom što se tiče interneta.

B818 nemre lockati ćelije.

Nemreš dobiti popis agregiranih ćelija, samo vidiš main ćeliju/enb.

Jesi u mobu provjerio cellmapper/netmonster aplikacijom jel se mob spaja na isti toranj kao router? Netmonster ti prikaže i koje agregacije koristi mob

 

 

kran kaže...
Jel pašu oni konektori priključci SMA (muški) što se dobiju na kablu uz kupnju antene p56 za ruter Huawei B535-235
I da li treba nešto u postavkama rutera uključiti/podesiti kada se spoje antene na njega.

Pašu.

U postavkama routera > System treba ručno odabrati da se koriste vanjske antene

 Hvala za ovaj netmonster.
Preko netmonstera pogledao koje agregacije koristi mobitel na a1 i te agregacije forsirao na router preko huactrl i evo sad dobivam preko rutera oko 80DL-60UP.
Btw a1 mi hvata 3 agregacije na mobu, a Tcom 4 tak da bi vjv s Tcom karticom dobio vece brzine (iako ne mora značiti), ali sam za sad zadovoljan jer nisam neki heavy user. Ne mogu provjeriti kakva je brzina na toj Tcom kartici jer nemam mb/novaca na njoj jer mi služi samo za pozive.

14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dado16 kaže...

 a to je na bonove, malo je samo problem nabavit karticu nema je svagdje..., ali da 10 dana 60 kn, samo je prva aktivacija skuplja, oko 80 i nešt kuna

 treba je biti na svim BENZINSKIMA, ja sam uzimal redovno tele-mah turisticku

kartica je nekih 10-11 ojra i plug-%-plej

samo kaj se kod produzivanja (bar sam ja) treba zvat sluzba za korisnike da ukucaju bon i iducih 10 dana se aktivira SAMO od SEBE i to nakon ukucavanja bona, dok je istekla samo prva 10-dnevna opcija, nemaju oni u sistemu tu opciju za iducih 10 dana za 8€ / 60kn pa sam se svaki put svadjal sa SZK

kran kaže...
Da, to je na bonove ta turistička sim kartica, svakih 10 dana se obnavlja produžuje samo treba imati na računu dovoljno novca 8e/60 kn i to je samo podatkovna kartica nije za razgovore.

 NE OBNAVLJA SE svakih deset dana, nego samo jednom

inace bi to bil apsolutno najjeftiniji flat rate net u hrvatskoj sa dvije poruke mjesecno, ali nije tako

nakon kupnje se aktivira 10 dana, kad istekne se ukuca bon i aktivira se iducih deset dana

NAKON toga NEMA VISE te tarife nego je neka tarifa za nekaj sitno giga isto za tu cijenu od 8-10€

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
4 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Meni se ljetos na moru uredno automatski reaktivirao svakih 10 dana flat. Morao sam imati stalno na racunu 7.96 EUR min.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
ED63 kaže...
dado16 kaže...

 a to je na bonove, malo je samo problem nabavit karticu nema je svagdje..., ali da 10 dana 60 kn, samo je prva aktivacija skuplja, oko 80 i nešt kuna

 treba je biti na svim BENZINSKIMA, ja sam uzimal redovno tele-mah turisticku

kartica je nekih 10-11 ojra i plug-%-plej

samo kaj se kod produzivanja (bar sam ja) treba zvat sluzba za korisnike da ukucaju bon i iducih 10 dana se aktivira SAMO od SEBE i to nakon ukucavanja bona, dok je istekla samo prva 10-dnevna opcija, nemaju oni u sistemu tu opciju za iducih 10 dana za 8€ / 60kn pa sam se svaki put svadjal sa SZK

kran kaže...
Da, to je na bonove ta turistička sim kartica, svakih 10 dana se obnavlja produžuje samo treba imati na računu dovoljno novca 8e/60 kn i to je samo podatkovna kartica nije za razgovore.

 NE OBNAVLJA SE svakih deset dana, nego samo jednom

inace bi to bil apsolutno najjeftiniji flat rate net u hrvatskoj sa dvije poruke mjesecno, ali nije tako

nakon kupnje se aktivira 10 dana, kad istekne se ukuca bon i aktivira se iducih deset dana

NAKON toga NEMA VISE te tarife nego je neka tarifa za nekaj sitno giga isto za tu cijenu od 8-10€

 Ovo što pišeš za Tcom turističku nije istina. 

Pogledaj na ovom forumu, ljudi koristite taj net mjesecima.

Ne znam kakva je situacija s Telemachom i kakve si ti probleme imao, ali kod Tcom turističke ne treba zvati nikakav SZK, i bon se može uplatit i s mobitela preko Telekom aplikacije, te se ponuda sama reaktivira nakon 10 dana ako ima minimalno 8e na računu, i to je 5g flat. 

4 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
ED63 kaže...
dado16 kaže...

 a to je na bonove, malo je samo problem nabavit karticu nema je svagdje..., ali da 10 dana 60 kn, samo je prva aktivacija skuplja, oko 80 i nešt kuna

 treba je biti na svim BENZINSKIMA, ja sam uzimal redovno tele-mah turisticku

kartica je nekih 10-11 ojra i plug-%-plej

samo kaj se kod produzivanja (bar sam ja) treba zvat sluzba za korisnike da ukucaju bon i iducih 10 dana se aktivira SAMO od SEBE i to nakon ukucavanja bona, dok je istekla samo prva 10-dnevna opcija, nemaju oni u sistemu tu opciju za iducih 10 dana za 8€ / 60kn pa sam se svaki put svadjal sa SZK

kran kaže...
Da, to je na bonove ta turistička sim kartica, svakih 10 dana se obnavlja produžuje samo treba imati na računu dovoljno novca 8e/60 kn i to je samo podatkovna kartica nije za razgovore.

 NE OBNAVLJA SE svakih deset dana, nego samo jednom

inace bi to bil apsolutno najjeftiniji flat rate net u hrvatskoj sa dvije poruke mjesecno, ali nije tako

nakon kupnje se aktivira 10 dana, kad istekne se ukuca bon i aktivira se iducih deset dana

NAKON toga NEMA VISE te tarife nego je neka tarifa za nekaj sitno giga isto za tu cijenu od 8-10€

 

Obriši ili ispravi post jer lupaš gluposti. Telemach turistička vrijedi maksimalno 20 dana a HT turistička vrijedi neograničeno dokle god imaš novaca na računu.

16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koji 5G router trenutno preporučate kao best buy? Trenutno imam Huawei B818 i na 4G je brzina oko 100/Mbps. Odnedavno je dostupan 5G signal i na mobu hvatam preko 700/Mbps pa bih zamijenio ovog Huaweia.

Starlink is Skynet!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Adoon kaže...

Koji 5G router trenutno preporučate kao best buy? Trenutno imam Huawei B818 i na 4G je brzina oko 100/Mbps. Odnedavno je dostupan 5G signal i na mobu hvatam preko 700/Mbps pa bih zamijenio ovog Huaweia.

 Poviri ZTE MC888, reviewi vele da je sasvim OK hotspot router i da nema većih prekida/zastajkivanja...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Adoon kaže...

Koji 5G router trenutno preporučate kao best buy? Trenutno imam Huawei B818 i na 4G je brzina oko 100/Mbps. Odnedavno je dostupan 5G signal i na mobu hvatam preko 700/Mbps pa bih zamijenio ovog Huaweia.

 Uzmi zte mc801A jeftiniji i bolji od 888. 888 ima samo bolji Wifi na papiru!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice