Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

poruka: 59
|
čitano: 20.844
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Google Pixel Pro 8 mi se baš svidio, ali zanima me isplati li mi se čekati da se pojavi u naše dućane ili da uzmem sa amazon.de ili mediamarkt.

Nikad nisam kupovao tako mob pa zanima hoće li sve funkcionirati na našoj mreži.  Znam da 5G ne ide ali to mi ne igra preveliku ulogu.

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Je li moguce na Pixel 8 uredajima npr slikat neku sliku s tekstom, i onda taj isti tekst kopirat iz slike?

 

To mi je toliko korisna stvar bila na ajfonu 13 i sad na S23, da bez toga vise ne mogu. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Kod nas bude ti mobitel skoro sigurno dosta skuplji nego vani. Barem je tako do sad bio slučaj.

 

5 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro
Fulir1987 kaže...

Je li moguce na Pixel 8 uredajima npr slikat neku sliku s tekstom, i onda taj isti tekst kopirat iz slike?

 

To mi je toliko korisna stvar bila na ajfonu 13 i sad na S23, da bez toga vise ne mogu. 

 Da, ima tu mogucnost i Pixel

16 godina
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro
Uzmi iz vana ak je dobra cijena, kod nas nebu tak brzo i kad bude, preskup bude.. ja sam bil uzel šesticu prije god dana u Tia ducanu, bila ok akcija i na firmu tak da dobro prosel.. radi sve super, 5g mi isto nije vazan, tensor cip se zna zagrijati, al osmica kolko citam je ok.. brz, fluidan, kamera ubija, prvi apdejti, puno pixel dodatnih forica i tak..
15 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

malo sam se duze igrao sad s mobitelom pa evo ukratko jos dodatnih dojmova

 

Ekran je fantazija, kad sam vani, direkt sunce, smanjim brightness jer vidim savrseno i sa 70-80% brightnessa, nema potrebe za max, bude sekundu topliju al nista strasno (al sunce je relativno slabo, 15ak stupnjeva) 

Zvucnici su vrhunski

Vibracije su odlicno integrirane kroz citavo sucelje, jedino lose sto sam naletio je je kad gasim neku aplikaciju/prozor iz "recent menu", tu je vibracija preglasna nekako

Baterija prosjecni dan izdrzi bez problema, na 4g mrezi, sat-dva bluetootha uz neki trening i muziku, 4.5h sot, imam 50ak % na kraju dana - ja ne volim izlaziti iz kuce s manje od 100% ako cu se duze zadrzati, pa svakako napunim preko noci za iduci dan jer nikad ne znas hocu li imati pristup punjacu i da li ce drugi dan baterija izdrzati - ne mislim da je jos u tom rangu dvodnevne baterije, ali ce dan sigurno izgurati bez obzira na koristenje. 
Po meni jedini pravi test baterije je godisnji odmor, sa jako puno slikanja, snimanja, mobilnih podataka i slicno

Kamere, nema se sta puno pricati, pixel je, rame uz rame sa svakim najboljim mobom za kameru, boje odlicne, detalji isto (pogotovo u 50mpx), nocni mode je vrhunski, kao i telefoto senzor (brutalno) - al me video najvise odusevljava, odlicno snima videe (4k60)


Google Photos dodaci su odlicni, magic eraser sada ne brise samo objekt koji oznaci i zamrlja slicnim bojama kao prije nego rekonstruira sliku i dok se ne zumira ne moze se skuziti da se koristilo (maknes rasvjetni stub ispred ograde, on rekonstruira ogradu i izgleda identicno kao i ostatak ograde koja nije bila pokrivena stubom). 

Read aloud opcija gdje ti google assistant cita svaki clanak, bilo na hrvatskom il engleskom je strava - mana jedina je sto nekad bude onaj robotski glas a nekad pravi ljudski, kao i sto nema background playback. 


Trenutna mana u svakodnevnoj upotrebi je neispeglanost androida 14 na pixel 8 pro, jednostavno nije podjednako brz i fluidan kao na pixel 6 pro, ima neke stuttere u scrollanju, malo padne fps u pojedinim aplikacijama (play store, twitter, nekad i google feed na homescreenu) ako se scrolla cisto da se scrolla, ako se obraca pozornost na naslove i slicno uz sporiji scroll, nista se ne skuzi. 

Reddit zvanicna aplikacija je smece, al uz revanced i relay/sync za reddit, sve odlicno radi

 

U sustini, ako ste mogli uhvatiti preorder uz tarifu, no brainer je, pogotovo uz sat koji je mnogo nahvaljen (osim baterije koja moze 30h s always on, 2 dana bez) i eventualni trade in koji je bio moguc preko mnogih operatera vani kao i zvanicnog googleovog storea u Njemackoj npr. 


Kada kupiti Pixel 8 Pro (ne mogu pricati o regularnoj verziji) 

- Ako su vam prioritet kamera i cisti android
- Ako zelite dugogodisnju sigurnost uz najnoviji android
- Ako zelite pouzdan software koji jednostavno radi, google sve ispegla sto se moze softwareski ispeglati prvim updateom nakon isporuke mobitela (ne racunam update koji izadje na dan lansiranja)
- Ako volite AI, dodatne pametne dodatke koje google nudi uz svoj ekosistem 


- Ukolite ste gamer koji igra genshin i slicne zahtjevne igre, zaobidjite pixel

- Ukoliko koristite 5G i to vam je bitno, modem vjerovatno jede bateriju dosta brze u odnosu na konkurenciju
- Ukoliko puno mijenjate izgled sucelja, pixel nije za vas - 2 widgeta su uvijek tu i ne moze se maknuti, nema icon packova osim material you boja uz vasu pozadinu

Ako vam je jedina opcija iskesirati puni iznos za Pixel i zelite najbolje balansiran uredjaj, Pixel nije taj jer mislim da manjka na podrucju procesora i svega sto dolazi uz to (baterija, performanse, zagrijavanje), snapdragon 8gen2 uredjaji su u tome bolji 



Toliko od mene, valjda se nisam previse ponavljao i valjda nekome pomogne pri odluci da li kupiti pixel ili ne 

ps. Ako zelite Pixel, ali ne zelite dati 1000e, 6 pro vjerovatno best buy (bolja je kupovina i od 6a i 7a, kao i od regularne 7ice) 


 
9 0 hvala 5
5 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Cool recenzija.. Zasto toliko hvalis 6 pro? Da li si probao 7 pro? Mislis da 7 pro nije bolji od 6 pro? Imao sam do sada obicni 7, a sada sam ugrabio 7 pro po dosta nizoj cijeni jer mi je obicni 8 malo skup sada. Ako nekog zanima 6 pro novi, ima novi u mobisu sa 5% popusta za prvu narudzbu(newsletter) ispada odlicnih 555 EUR

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Mislim da to moze svaki Android sa google search aplikacijom.

13 godina
neaktivan
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Ekipa je netko zna kak je sad u hrvatskoj s 5G signalom i pixelima ? Jel se stvari popravljaju ili se namjeravaju popraviti ako vec nisu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro
U mobisu pro 1300€, i to je jos popust inace je 1600€ , i to jos sa 128gb.
Stvarno moras biti munjen u glavu dat tolike pare mobisu
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Radi 5g ako se prijavi kao developer u Android 14 betu i sa Betom čak i bolje radi nego li s službenom verzijom

15 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro
Jedna dobra vijesti. Pixel 7 i Pixel 8 nakon posljednjeg ažuriranja navodno hvataju 5G na A1 i T-Mobile mreži.

Na bonbon iz prve ruke potvrđujem: 5G Sljaka ;)

Pixel 6 Pro i dalje lte.
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Da radi mi sada 5g

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro
Kako vam baterija traje na 8 pro? Jeste zadovoljni? Gledam rješit se možda s23 i uzet pixela, ali te recenzije za bateriju mi baš nisu obećavajuće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro
Apachy kaže...
Kako vam baterija traje na 8 pro? Jeste zadovoljni? Gledam rješit se možda s23 i uzet pixela, ali te recenzije za bateriju mi baš nisu obećavajuće

 sve ovisi od upotrebe, meni je 5g ugasen, a i kad nije, nema razlike u bateriji jer nemam 5g konstantno 

ako vecinu dana provodim na wifiju i bas budem puno na mobu, mogu lagano 10+h sot da izvucem iz njega, konstantno, gdje je vecina twitter, whatsapp, reddit, ig i nesto malo youtubea, desilo se par puta, a cak i wild rift gameanje jako malo baterije trosi i lagano s takvim koristenjem izgura dan 


U drugim situacijama ga skinem s punjaca oko 5:30, budem na mobilnim do nekih 15:00 s nekih satak sot i bude mi na 80-85% baterije, te dane obicne na spavanjem idem s vise od 50% baterije, konstantno. 

December feature drop update ovaj sto se desio nedavno ja stabilizirao bateriju za mnoge, kao i same performanse, mob se nikad ne zagrijava, cak i u igricama ostaje na 38-39 stupnjeva sto je dosta dize od vecine drugih flagshipa. 



Meni se zasad nije desilo da moram puniti mob prije spavanja, niti jednom, najskakljivija situacija je bila kad sam u 6 ujutro krenuo na put, bio na mobilnim citav dan, bluetooth sluske konstantno upaljene, pozivi il muzika/podcasti, 6h sot, 2h aviona i taj dan na spavanje oko 23:00 legao s 23% baterije.

Prosli petak sam isao na merlinov koncert, izasao iz kuce (17:00) sa 76% baterije, koristili kameru, 4k60 video i bruku slika, minimalno sat vremena koristenja kamere, 35% baterije u 2 ujutro kad sam dosao kuci.



Citao sam po netu negdje da pixel koristi par razlicitih proizvodjaca za ekrane, baterije i druge dijelova mobitela, pa mozda i to igra ulogu s kvalitetom kontrole i konstantnoscu samog mobitela, al nakon podijeljenih misljenja prvih 10ak dana koristenja, svaki naredni update pixel me sve vise odusevio. 


Ovaj zadnji update je ispeglao sami software do maksimuma prakticki, ako se trebam zaliti na nesto to je samo nekonstantnost animacija u scrollanju gdje ima te neke jittere u pojedinim aplikacijama koje jos uvijek nije rijesio iako 2mj vec ima mnostvo ljudi koji im salju trace, log i bug reporte oni jos uvijek to nisu rijesili. 
Ja imam taj jitter kad ima jako puno slikica na ekranu, tipa playstore, youtube music ili u postavkama baterije kad izlista sve aplikacije i njihove ikonice, tad se malo sjecka slika moze biti povezano sa varijabilnim refresh rateom, al et. 

To je jedna od ocitijih mani mobitela, koja ponekad bode oci al nije da uspori koristenje mobitela il kreira neki lag. 


Druga zamjera je stabilizacija u videu s puno izvora svjetlosti u nocnim uvjetima, dosta ti izvori svjetlosti smetaju, trepere i ne izgleda bas lijepo (nisu svi izvori svjetlosti, al onako neki shopovi po cesti il gradska stara ulicna rasvjeta, topla zuta boja). 
Al vidim po netu da i drugi mobiteli imaju isti problem, cim se ugasi stabilizacija ti problemi nestaju, al slika vise nije toliko stabilna. 

I onda dok smo jos u nocnom videu, kad su uvjeti losi tj. nema dovoljno svjetla, ako se nesto zumira ima malo problema da se prebaci na telephoto kameru, kao trazi focus da ga zakljuca i da se onda prebaci, al zbog dosta suma i manjih detalja nikad se ne desi. 



To je ukratko moj osvrt na 2mj koristenja pixela, nevjerojatno brz, fluidan mobitel, nikakvih problema u performansama ni sa igricama ni mrezom (mobilnom ni wifi), baterija lagano dan izdrzi, bluetooth instant poveze i ne puca konekcija i kamere su fenomenalne. 

Pricam o pixelu 8 pro na December updateu, iako je vecina ovoga vrijedila i za prethodne verzije softwarea. 

5 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Google Pixel 6 nakon dvije godine baterija na 91% 💪

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Evo i Pixel 7 5G :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Ekipa jel ima netko da je zainteresiran zamjenit Pixel 8/Pro za S23 Ultra kupljen 12/2023?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Rado bih zamjenio svoj google pixel 8 obicni, ali za 8 pro :)

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Ekipa, kak ste zadovoljni s baterijom na Pixel 8 Pro modelima?

Youtube recenzije uzimam s dozom rezerve, na vecini dosta hvali bateriju. Reddit komentari i sluzbena stranica Googlea, pisu baterija katastrofa. Da imaju po 3ipol sata SOT-a.

 

Imao sam Pixel 6a i baterija mi je kriminalna bila, takoder 3ipol SOT-a sam imao.

Trenutno imam S23 (obicni) i baterija mi je top. Bez problema 6 Plus sati SOT-a. Ali mi je uredaj premali i nisam bas zadovoljam s kamerom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 10:28 (Fulir1987).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Ako sam spojen na Wi-Fi na poslu i doma, tad bez beda izvučem 7-8 sati sot-a. Ako idem na teren, koristim 4G, BT, lokaciju i android auto tada mi je sot 3-4 sata.

Sve ovisi za kako i koliko koristiš mobitel. Imao sam i prije ovog S23+ i Pixel 8 Pro pri istom korištenju imaju jako sličan sot.

 

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Uff, ovo mi nije pomoglo. 

Ja imam s23 i ne spajam se uopće na wifi kako imam sve flat. A 23 lagano imam 6+ SOT. A s23+ bi trebao imat bolju bateriju od običnog...

 

A ti sad kažeš da ti je baterija ista kao na P8P. Znači na S23+ si također imao 3-4 sata SOT-a ako se nisi spajao na wifi?

12 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Tako je, po pitanju baterije isto iskustvo. Samo velim, kad sam na terenu uvijek kurim lokaciju + 4G + BT zbog pomoćnog GPS lokatora.

Ako si ti samo na 4G bez ovih dodatnih kerefeka, mislim da bi ipak trebalo biti bolji sot od mojih cca 4 sata. Lokacija sama po sebi povuče dosta baterije.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Ma meni je na s23 sve uključeno cijeli dan. BT, lokacija, 4g, mobile data, 120hz ekran, i bez problema imam 6+ sati SOT-a. Plus što još slušam youtube preko slušalica oko 2i pol sata.

Tako da mi je skroz zbunjujuće kako ti tako malo imaš na S23 +. 

 

Klasika, nisam niš pametiniji oko Pixela  

5 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Trenutno 4:47h i potrosio 50%

 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Pa ovo je top SOT.

Ja znam da je sve to subjektivno oko potrošnje, ali ovo je čisti primjer zakaj i dalje ne znam kakva je baterija.

 

Kolega iznad piše da ima 3 do 4 sata SOT-a na mobile data-i, dok ti imaš skoro 5 sati, a baterija na 50% 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 9:09 (Fulir1987).
16 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Ja baš ne pratim SoT, al ni jednom još nisam morao punit mobitel tokom dana, a bilo je dana kad sam stvarno cijelo vrijeme visio na mobu.

Uglavnom sam jako zadovoljan i sa mobitelom i sa baterijom.

 

Sad sam provjetio SoT, baterija je na 70% i imamo 2 sata i 14 minuta SoT-a. Radi se o Pixel 8 Pro

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Meni osjetno losija baterija na tomato nego na bonbonu.

30%

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 8/Pixel 8 Pro

Vip odnosno A1 je ima svojedobno problem sa mreznim postavkama koje su cicale bateriju na 4G, ne znan je li to jos aktualno, cini mi se da je tribalo pilat korisnicku sluzbu da to rijesi

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice