"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.366
|
čitano: 5.862.052
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kineski mobiteli se ne kupuju da budu klonovi. Treba kupovati već provjerene modele a ne mobitele koji samo liče na brand ime.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima neko novi kod za free ship sa mobicitya ? jer Voucher code "UKFSHIP" is not valid. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
a.sta.sad kaže...

nakon sto sam procitala podosta stranica raznih foruma zakljucila sam da ste vi tu najpametniji sto se tice kineskih mobitela.
samo nakon puno citanja tek sad nznm nista :D
uglavnom zamolila bi vas za preporuku sto bi mi bilo najpametnije uzeti :)

zanimaju me octa-core mobiteli, ram 2gb
cijena oko 200usd (bez poreza), dalo bi se ici do 250
planirala sam naruciti sa banggood.a, pande ili to2c.a (po komentarima mi se cine najsigurniji ali sad vidim da spominjete geekbuying i te popuste, da li da cekam i narucim od njih?)
sad mobiteli koji me privlace

JIAYU G4S (svida mi se sto je manji plus cijena je pristupacna)
KINGZONE K1 Turbo ( mana mu je sto mi je prevelik ali ima air guestured na sto sam slaba)
Lenovo A806
ThL 5000 (ne svida mi se sto je baterija ugradena ali opet baterija od 5000 mAh :O)
i sad se pojavio ovaj UMI ZERO po nizoj cijeni plus se cini divaaan (osim te ugradene baterije)

malo vise informacija o onome sto je meni bitno. tila bi da je kamera ok (imala sam s2 i bila sam zadovoljna), sto se tice baterije bitno mi je da izdrzi jedan dan ako moze vise jos bolje :D
tila bi da ok snima zvuka video mi nije bitan (opet mogu usporediti sa s2 di sam bila zadovoljna), cesto otvaram pdfe na mobu pa bi bilo dobro da je tu brz sto virujem nebi trebalo biti problem sa octa-corom i 2gb ram.a
mobitel koristim valjda umjerno, malo igrica, fotkanje, internet, vise pisem poruke nego sto pricam na njega, napominjem da imam obicaj kupiti mobitel kad mi trenutni umre, iako sad nije takva situacija, nakon sto mi je s2 pocinio suicid dobila sam neki huawei koji je koma. znaci tila bi da mob potraje :)
bilo bi dobro da nemoram prckati oko njega kad ga dobijem jer to nznm. ali opet mogu naci nekog ko zna.
ako netko zna za neki fini mob sa air senzorom, a da ulazi u ovaj opis preporucite mi :D

isto tako nerazumijem se u mobitele!

puno hvala! :)

Ne znam za ostale, ali mogu ti reći ako te nešto zanima o thl-u 5000. Ni meni se nije sviđalo što je ugrađena baterija, ali budući da je najveća baterija na ijednom mobitelu, odlučio sam mu to oprostiti. Ako te brine to što ne možeš izvaditi bateriju za slučaj da se zašteka ili nešto, ima Reset gumb ispod poklopca tako da s tim nećeš imati problema. Meni se u ova 3-4 mjeseca koliko ga imam nijednom nije zaštekao, ali sve je moguće.

 

Kamera je ok, iako thl T100 (ima ga moja djevojka) ima nešto bolju, a također ima i dodatni mikrofon za smanjivanje buke (T100, ne 5000), no nisam imao nikad problem da me netko ne čuje dobro tako da vjerojatno neće ni tebi to igrati neku ulogu.

 

Baterija je stvarno dobra (napisao sam prije par strana u ovoj temi, obično ga skinem s punjača oko 7 ujutro i pred kraj dana imam oko 60-70%), Smart Wake (tapneš ga dvaput po ekranu da se probudi umjesto da stišćeš Power gumb) je prilično cool stvar i otkad ga imam uopće ne koristim gumb. Imaš i izbor od 3 fonta, ako se slučajno ložiš na to. :)

 

Od negativnih strana, ovi defaultni fontovi ne prikazuju dobro "č" i "ć", dakle u meniju, defaultnoj aplikaciji za poruke i slično; u browseru ili bilo kojoj drugoj aplikaciji koja ne koristi sistemski font nema tog problema. SD kartica i Phone storage su mountani obrnuto od onog kako bi trebalo biti (ako ne znaš što to znači vjerojatno te neće ni biti briga ;) ), i treba mu nekad pola sekunde do sekundu da se probudi sa standbyja što zna biti blago iritantno dok se ne navikneš, ali skratili su to vrijeme prilično zadnjim updateom. Prva dva problema bi se sigurno dala riješiti ako ga rootam, ali prelijen sam prčkati po njemu samo zbog toga jer inače sve radi odlično.

 

Za T100 koji više-manje ulazi u tvoj opis, ima bolje kamere, nema ni jedan problem od gore navedenih i dobiješ bolju masku s poklopcem kad ga kupiš (sitnica, ali čovjeka veseli). Malo je sporiji, pretpostavljam zbog starijeg OS-a, a možda malo i zbog nešto sporijeg procesora, baterija mu upola kraće traje kao i vjerojatno svima koje si gore navela, i povremeno ima problemčić da mu akcelerometar prestane raditi na 5, 10 minuta ili dok mu ne pokreneš orientation senzor nekom aplikacijom. Nije strašno, ali zna biti iritantno ako se dogodi baš kad želiš pogledati neki filmić na youtubeu ili nešto i neće se okrenuti. Doduše, izašao je i za njega Kitkat, ali još ga nismo updateali jer navodno neki ljudi imaju problema s random restartima otkad su ga updateali.

 

Ako te još šta zanima u vezi ova dva mobitela, pitaj.

 

Btw, oba možeš kupiti i kod nas u Chipoteci ako ti se ne da zezati s naručivanjem iz Kine i želiš imati garanciju i servis kod nas. Parsto kuna je skuplje, ali ako ti se za par mjeseci pokvari mobitel jeftinije ga je odnijeti do Chipoteke nego slati u Kinu i čekati ili nemati uopće garanciju pa da moraš kupiti novi. Barem se meni činilo da je to bolja solucija kad sam kupovao.

http://www.chipoteka.hr/artikl/91466/smartphone-thl-5000-ultraphone-5-fhd-8-core-turbo (2199 kn)

http://www.chipoteka.hr/artikl/112011/smartphone-thl-t100s-5-full-hd-8-core (1999 kn)

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uglavnom, ona je ubrzo izgubila živce s njim i poklonila ga meni koja sam manje razmažena po tom pitanju a nemam baš ni para za kupovanje.

 

Internet je jaaako spor. 

Ja dosad imala staru motorolu droid i falio mi je brži internet, sve ostalo mi je ok na motoroli. Al ovaj internet je još sporiji.

 

 

Nema smisla sad pametovati što je netko kupio ili nije, neka ovo bude škola onima koji ga možda namjeravaju kupiti.

 

A ja ću ga pokušati uvaliti nekoj šminkerici kojoj treba samo za pozive i poruke za manju paru, i radije kupiti tim parama presttigio na kiosku tiska jer su bezbroj puta bolji i brži od ovog

 

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tatajana kaže...

Uglavnom, ona je ubrzo izgubila živce s njim i poklonila ga meni koja sam manje razmažena po tom pitanju a nemam baš ni para za kupovanje.

 

Internet je jaaako spor. 

Ja dosad imala staru motorolu droid i falio mi je brži internet, sve ostalo mi je ok na motoroli. Al ovaj internet je još sporiji.

 

 

Nema smisla sad pametovati što je netko kupio ili nije, neka ovo bude škola onima koji ga možda namjeravaju kupiti.

 

A ja ću ga pokušati uvaliti nekoj šminkerici kojoj treba samo za pozive i poruke za manju paru, i radije kupiti tim parama presttigio na kiosku tiska jer su bezbroj puta bolji i brži od ovog

 

A kako bude bilo kome škola ako nećemo "pametovati " o tome?

[M|C] jokaCRO ingame
12 godina
neaktivan
offline
OnePlus Invitation

Dobio sam OnePlus Invitation, pa ako kome treba neka mi se javi na PP. Tko prvi, njemu ide.

My BF Battlelog: MasterChurner, my YouTube channel: http://www.youtube.com/user/MasterChurner
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tatajana kaže...

A ja ću ga pokušati uvaliti nekoj šminkerici kojoj treba samo za pozive i poruke za manju paru, i radije kupiti tim parama presttigio na kiosku tiska jer su bezbroj puta bolji i brži od ovog

 

Kako ces ga uvaliti sminekrici ako su izgrebali Samsungov logo? :)

 

Inace frendica ti je dobro prosla, carinici imaju pravo unistiti fake brendiranu robu i poslati trosak unistavanja narucitelju - 1000kn kazne.

 

Inace no2, za cijenu prestigia na tisku mozes naruciti nesto bolje sa neta, baci pogled malo unatrag po temi... pogotovo ako panda jos uvijek daje 10% osiguranje od pdva. Ili nexus 4 refurb za 1000kn http://www.mobicity.co.uk/lg-nexus-4-16gb-refurbished.html

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav tražim kineza do 250 $ (1500kn) naravno sa što boljim karakteristikama koje se mogu dobiti za te novce.

Ono što mi je važno je

1. ima solidnu kameru

2.da je fluidan i brz kod surfanja 

3.da se mogu igrat igrice na njemu

4.da ima dobru bateriju da mi traje jedan dan cijeli solidnog korištenja ( net , viber , whatsupp i neke igrice i sl.) 

5.da ima podrsku za 2g i 3g znaci za nase Mhz , može i ne mora imat podrsku za 4g 

 

Gledala sam ove modele 

asus zenfone 6 

xiaomi redmi note 

lenovo a806  

 

Naravno ako imate još neke modele za preoručit bilo bi super , čak sam gledala za naručiti ovaj nexus 4 sa mobicityija refurbished za 1000kn pa sam u nedoumici.

Te ako znate još koji webshop koji daje povrat poreza osim coolicoola gdje bi mogla naručit ( pandawill znam da ima ali 20% da ima platim je too much ) 

 

Hvala {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

UMI ZERO 220$

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi poslo sam im u petak racun. Kad da ocekujem da ce poslat na adresu?

BF3: MicroGuyCRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 15:42 (MrSneakyGuyGaming).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MrSneakyGuyGaming kaže...

Ljudi poslo sam im u petak racun. Kad da ocekujem da ce poslat na adresu?

Još nisu došli do 12-tog, znači danas 12 dana

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Razmišljala sam o Umi Zero, ali nisam bas cula realne reviewove o njemu.Pa nisam baš sigurna čula sam da ima dosta nedostataka kamera i da wifi ne hvata dobro. hvala na prijedlozima :) .

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tražim mobitel za sestru.

 

- Provjeren. Da nije neka tamo deseta marka sa pun qrac bugova i problema.

- 4.7"-5" ekran

- Da lijepo izgleda

- Pošto se neće koristiti za zahtjevne igre i aplikacije, ne treba neki extra hardver. Bitno je da internet, Facebook i slična čuda rade fluidno.

- Cijena do nekih 1000kn sa uključenim PDV-om. Znači nekih 800kn [130 USD]

Ima li što dobro za te pare? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tatajana kaže...

Uglavnom, ona je ubrzo izgubila živce s njim i poklonila ga meni koja sam manje razmažena po tom pitanju a nemam baš ni para za kupovanje.

 

Internet je jaaako spor. 

Ja dosad imala staru motorolu droid i falio mi je brži internet, sve ostalo mi je ok na motoroli. Al ovaj internet je još sporiji.

 

 

Nema smisla sad pametovati što je netko kupio ili nije, neka ovo bude škola onima koji ga možda namjeravaju kupiti.

 

A ja ću ga pokušati uvaliti nekoj šminkerici kojoj treba samo za pozive i poruke za manju paru, i radije kupiti tim parama presttigio na kiosku tiska jer su bezbroj puta bolji i brži od ovog

 

Ako ces kupovati drugi mob onda gledaj da ima 3g na 900mhz jer naši operateri rade na 900/2100 dok večina kineskih mobitela dolazi sa 850/2100.

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dv14 kaže...

Tražim mobitel za sestru.

 

- Provjeren. Da nije neka tamo deseta marka sa pun qrac bugova i problema.

- 4.7"-5" ekran

- Da lijepo izgleda

- Pošto se neće koristiti za zahtjevne igre i aplikacije, ne treba neki extra hardver. Bitno je da internet, Facebook i slična čuda rade fluidno.

- Cijena do nekih 1000kn sa uključenim PDV-om. Znači nekih 800kn [130 USD]

Ima li što dobro za te pare? 

E sada da lijepo izgleda to je subjektivno ali ja bih na tvom mjestu uzeo hongmi 1s sa mobicitya.  Samo pitaj prije narudzbe  jer wcdma verzija

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 17:13 (Patrick_cro).
12 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dv14 kaže...

Tražim mobitel za sestru.

 

- Provjeren. Da nije neka tamo deseta marka sa pun qrac bugova i problema.

- 4.7"-5" ekran

- Da lijepo izgleda

- Pošto se neće koristiti za zahtjevne igre i aplikacije, ne treba neki extra hardver. Bitno je da internet, Facebook i slična čuda rade fluidno.

- Cijena do nekih 1000kn sa uključenim PDV-om. Znači nekih 800kn [130 USD]

Ima li što dobro za te pare? 

Ja sam uzeo Cubot S208 za 840 kn iz Britanije-znači nema PDV-a. Jako sam zadovoljan, a napravio sam i review-ako malo prolistaš unazad, naći češ.

 

Eto, to je moj prijedlog-možda se netko neće složiti.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ja sam dobio cubot X6
jako sam zadovoljan nema zagrijavanja kao na GT99
1050kn
3G radi savršeno na tele2 i na t-mobileu(u Rijeci se nalazim)
GPS lovi sasvim u redu nisam još primjetio nikakve bugove

jučer sam uzo još jedan i to je bio zadnji sa UK skladišta 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Savrseno radi dok se ne maknes iz grada. Probaj se maknuti iz grada pa ces vidjeti kako ce ti raditi. Taj mob nema 3g na 900 nego na 850mhz i nema gorilla glass. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Savrseno radi dok se ne maknes iz grada. Probaj se maknuti iz grada pa ces vidjeti kako ce ti raditi. Taj mob nema 3g na 900 nego na 850mhz i nema gorilla glass. 

Oprosti, ali čovjek koji očekuje da mu mob za soma kn, uz to sve što taj mob nudi, ima gorilla glass je idiot.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pranja kaže...
Patrick_cro kaže...

Savrseno radi dok se ne maknes iz grada. Probaj se maknuti iz grada pa ces vidjeti kako ce ti raditi. Taj mob nema 3g na 900 nego na 850mhz i nema gorilla glass. 

Oprosti, ali čovjek koji očekuje da mu mob za soma kn, uz to sve što taj mob nudi, ima gorilla glass je idiot.

Hongmi 1s ima i 3g na 900/2100 i dragontrail glass. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ovisi kako koji mobitel. Neki mobitel ima neku prednost (tipa gorilla ekran) ali lošu kameru i slično.

S time da treba paziti jer pojedini proizvođači znaju navesti nešto što mobitel nema.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Stigao je , sada slijedi proučavanje , testiranje , programiranje itd itd, na prvu mi se čini super ( za one koji ga nisu prepoznalo LENOVO A806 ) inače do sada sam koristio iOceana-a X7 i bio sam super zadovoljan s njim.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 0:08 (press).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako si zadovoljan ovako na prvu?

 

Meni bi isto A806 trebao stići za tjedan-dva..

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dv14 kaže...

Kako si zadovoljan ovako na prvu?

 

Meni bi isto A806 trebao stići za tjedan-dva..

 

Ovako na prvu radi fantastično, fluidan,brz, ne zastajkuje ni malo,kamera odlična,  sve u svemu za te novce po mom skromnom mišljenju strava dobar mobitel . Jedino što mu mogu zamjeriti ali i to će mo  riješiti , natrpali su mu tone njihovih aplikacija , ali to je nebitno instalirat će mo neki alat pa će mo ih sve pobrisati

12 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Hongmi 1s ima i 3g na 900/2100 i dragontrail glass. 

Ali nije octa-core.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pranja kaže...
Patrick_cro kaže...

Hongmi 1s ima i 3g na 900/2100 i dragontrail glass. 

Ali nije octa-core.

Kakve to sad veze ima? Ako ima octa-core odma je bolji? Ne kuzim tvoju logiku

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
petrich7 kaže...

Gledala sam ove modele 

asus zenfone 6 

xiaomi redmi note 

lenovo a806  

 

Naravno ako imate još neke modele za preoručit bilo bi super , čak sam gledala za naručiti ovaj nexus 4 sa mobicityija refurbished za 1000kn pa sam

- imam zenfone 5 i odlican je, osim sto mu baterija ne izdrzi preko jednog dana. Dvije frendice mi imaju iste i prezadovoljne su (sa vizualne strane, ako ti je to bitan faktor). Setica je navodno slica, samo veca.

- redmi note je odlican za cijenu i 5.5" ekran. MIUI, odlican ekran, baterija mi izdrzi do dva dana. Jedino nije "lijep" kao zenfone, plastika i sveukupni dojam djeluju losije nego na zenu.

- nexus refurb je narucilo dosta ekipe sa foruma i koliko vidim svi su zadovoljni, izgledaju kao novi. Assasin.st je narucio dva ili tri komada cak ako se ne varam, imas recenzije u temi o nexusu tu na forumu.

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
press kaže...

Stigao je , sada slijedi proučavanje , testiranje , programiranje itd itd, na prvu mi se čini super ( za one koji ga nisu prepoznalo LENOVO A806 ) inače do sada sam koristio iOceana-a X7 i bio sam super zadovoljan s njim.

 

 

Pogriješio sam kod prvog testiranja pa mi nije očitao dobar rezultat, ovo je slika pravilno izvedenog AnTuTu testa

12 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MarioVk kaže...

Kakve to sad veze ima? Ako ima octa-core odma je bolji? Ne kuzim tvoju logiku

Naravno da ne kužiš kada ovdje nitko nije sposoban nešto pročitati s razumijevanjem.

 

Vrati se na prethodnu stranu i čitaj. Za soma kn imaš octa core mob koji frajer uspoređuje sa quad core mobom. Normalno da će quad core za istu cijenu (jer ima jeftinije komponente) morati ponuditi nešto više (u ovom slučaju gorilla glass).

 

I naravno da je bolji-što bi trebao biti lošiji ako ima bolji procesor? Ne kužim tvoj nedostatak logike.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Misljenja o doogee dg580?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice