"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.751.804
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@Gunner_V

 

 

Razmisli o Gionee Elife-u E7, nešto je manji od Lenova, puno bolja kamera, bolji hardver,...

Ja bih osobno prije išao na Gionee-a(prvenstveno radi kamere).

 

http://www.coolicool.com/gionee-elife-e7-qualcomm-snapdragon-800-22ghz-quad-core-55-inch-fhd-screen-android-44-3g-smartpho-g-36634

 

Jedino što Gionee nema utor za microSD(al ja mislim da ti je 32GB sasvim dovoljno) i izmjenjivu bateriju...

Isto tako, baterija je slabija nego u Lenova...

 

Isto, razmisli o LG-u G2, bolji od jednog i drugog, manji ekran kojeg tražiš, odlična baterija, kamera, 2god. garancije,... a za 200-300kn više.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.6.2015 18:38 (Chriss).
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ovako ekipa - imam jako dobru ponudu za Xiaomi mi4 ali za model od 2GB. Ja sam mislio da postoji samo onaj od 3gb, da li netko zna o čemu je riječ?

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Identican uređaj, sve isto osim sto jedan ima 2gb rama, drugi ima 3.. Ovaj sa 2 je jeftiniji malo sto je logicno, i to je to..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala, vidio sam neke reviewe... razlika u performansama je skoro pa nepostojeća... antutu 1000 bodova razlike, aplikacije se otvaraju jednako brzo...

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima li tko iskustva s elephone uredajima, ovaj novi p8000 izgleda bar na papiru privlacno.
Nemam pojma kakva je kvaliteta izrade, te sama kvaliteta i stabilnost uredaja.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

2-3 stranice unazad je sve objašnjeno... Puštaju mobitele ko na traci, svaki mjesec izađe novi model. Update-a nema, puno bugova itd... Kvaliteta upitna...

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gledam malo i umi zero, prema recenzijama, kvalitetan mobitel.
Ima li tko ovdje da ga je kupio pa da iz prve ruke napise dojmove.
Planiram ici na kupnju jednog kineza da se pozabavim malo raznim testiranjima i kako bi zamjenio samsung i ekipu jer su preskupi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Šta mislite o  DOOGEE VALENCIA 2 Y100 Pro ?

Ne čini se loš za samo 120$

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

molim preporuku za neki mobitelčić od oko 500 kunića za ženu, ali da je malo manji, dakle ne oni od 5-inča nego neki manji

prije 6 mjeseci sam uzeo kćerkici 5-inčni cubot (ili 4,7 - nisam siguran) za 500 kuna i skroz je zadovoljna, pa nešto slično tome samo da je manji

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Neko je postavi link ovde gde moze da se kupi LG G3 DUAL SIM, po finoj cijeni, pa ako nije problem da ta osoba ponovo zakaci taj link :)

 

Razmisljam dal uzeti Xiaomi MI Note, LG G3 dual sim ili Meizu MX4.  Za fotografije Meizu pravi najbolji kvalitet dok za video klip Xiaomi Mi Note.

 

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=6294&idPhone2=6944&idPhone3=6627

 

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=2&idPhone2=6944&idPhone3=6627&idCamera1=30015

kiki
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
wave90 kaže...

Neko je postavi link ovde gde moze da se kupi LG G3 DUAL SIM, po finoj cijeni, pa ako nije problem da ta osoba ponovo zakaci taj link :)

 

Razmisljam dal uzeti Xiaomi MI Note, LG G3 dual sim ili Meizu MX4.  Za fotografije Meizu pravi najbolji kvalitet dok za video klip Xiaomi Mi Note.

 

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=6294&idPhone2=6944&idPhone3=6627

 

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=2&idPhone2=6944&idPhone3=6627&idCamera1=30015

 

Izvoliš...

 

http://www.mobicity.co.uk/phones/other-phones/lg-d858-g3-32gb-dual-sim-gold.html?___SID=U

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
picajzla0707 kaže...

molim preporuku za neki mobitelčić od oko 500 kunića za ženu, ali da je malo manji, dakle ne oni od 5-inča nego neki manji

prije 6 mjeseci sam uzeo kćerkici 5-inčni cubot (ili 4,7 - nisam siguran) za 500 kuna i skroz je zadovoljna, pa nešto slično tome samo da je manji

hvala unaprijed

 http://www.aliexpress.com/item/WCDMA-3G-In-stock-JIAYU-F1-android-phone-MTK6572-Cual-Core-Phone-512MB-RAM-4GB-ROM/1651949185.html

Nisi napisal da li je bitno da ima WCDMA 900 MHz, ovaj Jiayu F1 ima.

Moj kolega je s njim zadovoljan .... već godinu dana.

dak
11 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...
picajzla0707 kaže...

molim preporuku za neki mobitelčić od oko 500 kunića za ženu, ali da je malo manji, dakle ne oni od 5-inča nego neki manji

prije 6 mjeseci sam uzeo kćerkici 5-inčni cubot (ili 4,7 - nisam siguran) za 500 kuna i skroz je zadovoljna, pa nešto slično tome samo da je manji

hvala unaprijed

 http://www.aliexpress.com/item/WCDMA-3G-In-stock-JIAYU-F1-android-phone-MTK6572-Cual-Core-Phone-512MB-RAM-4GB-ROM/1651949185.html

Nisi napisal da li je bitno da ima WCDMA 900 MHz, ovaj Jiayu F1 ima.

Moj kolega je s njim zadovoljan .... već godinu dana.

 sorry, nisam bio baš previše detaljan

htio bi neki mobač s bar 1gb rama, jer sve ispod toga s androidom je teška patnja

možda sam prezahtjevan, ali ovaj cubot od kćerkice me prije šest mjeseci koštao 500 kuna (+100 kuna na carini), a ima četverojezgreni proc i gigu rama, pa sam mislio da se tako nešto da naći u manjem "pakiranju"

 

EDIT: e sad za ovo WCDMA 900 MHz, iskreno niti nemam pojma koliko je bitno

meni mobač služi za pozive, poruke i ponešto surfanja (uglavnom doma preko wifi), a tako i ženi

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 17:55 (picajzla0707).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz mislik si uzet lenovo k3 note sa to2c s bih skladista jel to najbolji izbor I am neko zna za kolko Dana bi mi trebao stic
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
leoncropro kaže...
Pozz mislik si uzet lenovo k3 note sa to2c s bih skladista jel to najbolji izbor I am neko zna za kolko Dana bi mi trebao stic

 pročitaj prethodnu stranicu

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
picajzla0707 kaže...
dak0001 kaže...
 sorry, nisam bio baš previše detaljan

htio bi neki mobač s bar 1gb rama, jer sve ispod toga s androidom je teška patnja

možda sam prezahtjevan, ali ovaj cubot od kćerkice me prije šest mjeseci koštao 500 kuna (+100 kuna na carini), a ima četverojezgreni proc i gigu rama, pa sam mislio da se tako nešto da naći u manjem "pakiranju"

 

EDIT: e sad za ovo WCDMA 900 MHz, iskreno niti nemam pojma koliko je bitno

meni mobač služi za pozive, poruke i ponešto surfanja (uglavnom doma preko wifi), a tako i ženi

 Ne pratim mobaće manje od 5 cola .... možda ti bude ovo dobro

http://www.everbuying.net/product885691.html?gclid=CM-C763Vq8YCFW2WtAodA1cHuA

dak
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledam sad ovaj Lenovo K3 i citao sam predhodne stranie ali nekako se niko nemoze odlucit koliko vidim gdje ga kupiti?



 

Gearbest? - $153.69 onda ide jos PDV 25?

vickmall - $189 ali bez PDVa jel je kao njemacki warehouse?

T20c - Nemaju ga jos pa kada stigne stine? $207 ocito najskupji..

 

I sada odakle da uzmem ideje prijedlozi?

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 19:19 (Mew).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
picajzla0707 kaže...

molim preporuku za neki mobitelčić od oko 500 kunića za ženu, ali da je malo manji, dakle ne oni od 5-inča nego neki manji

prije 6 mjeseci sam uzeo kćerkici 5-inčni cubot (ili 4,7 - nisam siguran) za 500 kuna i skroz je zadovoljna, pa nešto slično tome samo da je manji

hvala unaprijed

Stavi cijenu do 70-ak eura ,pa odaberi..... http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 19:36 (bodija).
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mew kaže...

Gledam sad ovaj Lenovo K3 i citao sam predhodne stranie ali nekako se niko nemoze odlucit koliko vidim gdje ga kupiti?



 

Gearbest? - $153.69 onda ide jos PDV 25?

vickmall - $189 ali bez PDVa jel je kao njemacki warehouse?

T20c - Nemaju ga jos pa kada stigne stine? $207 ocito najskupji..

 

I sada odakle da uzmem ideje prijedlozi?

 

Jesi smijesan. Ak imas vremena za cekanje uzmi s gearbesta i natezi se s carinom i platis ukupno 192-205-210 dolara po mojoj racunici (153*1.25+50kn cca 7usd + 5-10uusd ak se nekaj zalomi jos) i prodje tri-cetiri tjedna od narudzbe do isporuke u ruke. 

Vickmall ima skladiste u GRČKOJ (il barem meni poslali iz grcke). Meni vec stigo samo ga necu imat vremena pipnut do vikenda. 190 usd cijena i evo 5 radnih dana proslo (racunajuci subotu) i stigel je. 

T20c - nemam komentara, odnosno barem ja nebi cekal da dodje na skladiste i jos platil vise od npr vickmalla koji je isto u europi. 

 

Moj savjet uzmi od vicka i strpi se par radnih dana, ali tvoje pare tvoje vrijeme, procjeni sam koja opcija ti najvise odgovara. Ovo je samo moja logika i postupak moje odluke :D

 

NEMAM NISTA s vickmallom, samo ih ubro na guglu da imaju na skladistu i narucil. Nikad prije kupovo od njih. 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da je na Pandawillu - 159 + 10% osiguranje = 176usd na kraju izađe, jer vraćaju porez ako se uzme za 10% osiguranje...

Pucaaaajjjj :)
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi pozdrav!

 

U potrazi sam za nekim dalekoistočnim pametnim telefonom i iako sam čitavo poslijepodne proveo surfajući, nisam ništa pametniji. (Jesam, pročitao sam i posljednjih 50-ak stranica ovoga treda i onda mi se sve samo još više pomiješalo).

 

Htio bih sljedeće:

  • Cijena: cca 1.500kn;
  • CPU: 1,7GHz i više;
  • Veličina ekrana: do 5'' (vidim da ih je velika većina 5,5'', a to mi se čini tu mač, ali ljudi mi govore da se brzo privikne);
  • RAM: 3GB (možda bih uzeo i 2GB ako ima neki Snapdragon ili sličan jebački proc.)
  • ROM: 32GB (a bilo bi krasno da ima i card slot iako to nije nužno);
  • Kamera stražnja: Kao na Nokia 3310 (može i slabija);
  • Kamera prednja: Pogledaj prethodnu točku;
  • Baterija: 3000+ mAh (bilo bi divno da je izmjenjiva).

 

 

Nešto što mi je zapelo za oko je sljedeće:

 

http://www.antelife.com/elephone-p7000-pioneer-mtk6752-octa-core-5-5-inch-fhd-screen-android-5-0-4g-lte-smartphone-white.html

 

http://www.antelife.com/ecoo-e04-aurora-plus-3gb-mtk6752-1-7ghz-octa-core-5-5-inch-fhd-screen-android-5-0-4g-lte-smartphone-blue.html

 

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

 

PS: Kako sam seljo-beljo, zanima me koliko je sigurno kupovati preko stranica antelife.com i sličnih.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći i konstruktivnim odgovorima.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bNeo kaže...

Mislim da je na Pandawillu - 159 + 10% osiguranje = 176usd na kraju izađe, jer vraćaju porez ako se uzme za 10% osiguranje...

 

True dat. Onda i to dolazi u obzir kome nije problem pricekat. Za 13usd, cca 100kn se isplati pricekati, ko moze :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
srcipesak kaže...
Mew kaže...

Gledam sad ovaj Lenovo K3 i citao sam predhodne stranie ali nekako se niko nemoze odlucit koliko vidim gdje ga kupiti?



 

Gearbest? - $153.69 onda ide jos PDV 25?

vickmall - $189 ali bez PDVa jel je kao njemacki warehouse?

T20c - Nemaju ga jos pa kada stigne stine? $207 ocito najskupji..

 

I sada odakle da uzmem ideje prijedlozi?

 

Jesi smijesan. Ak imas vremena za cekanje uzmi s gearbesta i natezi se s carinom i platis ukupno 192-205-210 dolara po mojoj racunici (153*1.25+50kn cca 7usd + 5-10uusd ak se nekaj zalomi jos) i prodje tri-cetiri tjedna od narudzbe do isporuke u ruke. 

Vickmall ima skladiste u GRČKOJ (il barem meni poslali iz grcke). Meni vec stigo samo ga necu imat vremena pipnut do vikenda. 190 usd cijena i evo 5 radnih dana proslo (racunajuci subotu) i stigel je. 

T20c - nemam komentara, odnosno barem ja nebi cekal da dodje na skladiste i jos platil vise od npr vickmalla koji je isto u europi. 

 

Moj savjet uzmi od vicka i strpi se par radnih dana, ali tvoje pare tvoje vrijeme, procjeni sam koja opcija ti najvise odgovara. Ovo je samo moja logika i postupak moje odluke :D

 

NEMAM NISTA s vickmallom, samo ih ubro na guglu da imaju na skladistu i narucil. Nikad prije kupovo od njih. 

 I jesi dobio? Koliko je trajalo, jel bilo problema? Jel ima mobitel kineskog bloata?

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To nije QHD nego qHD to ti je velika razlika.hd reza je 720 fullHD je 1080 QHD je 1440.tako da ta rezolucija nema veze sa hd rezolucijom
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
cre10 kaže...

Ljudi pozdrav!

 

U potrazi sam za nekim dalekoistočnim pametnim telefonom i iako sam čitavo poslijepodne proveo surfajući, nisam ništa pametniji. (Jesam, pročitao sam i posljednjih 50-ak stranica ovoga treda i onda mi se sve samo još više pomiješalo).

 

Htio bih sljedeće:

  • Cijena: cca 1.500kn;
  • CPU: 1,7GHz i više;
  • Veličina ekrana: do 5'' (vidim da ih je velika većina 5,5'', a to mi se čini tu mač, ali ljudi mi govore da se brzo privikne);
  • RAM: 3GB (možda bih uzeo i 2GB ako ima neki Snapdragon ili sličan jebački proc.)
  • ROM: 32GB (a bilo bi krasno da ima i card slot iako to nije nužno);
  • Kamera stražnja: Kao na Nokia 3310 (može i slabija);
  • Kamera prednja: Pogledaj prethodnu točku;
  • Baterija: 3000+ mAh (bilo bi divno da je izmjenjiva).

 

 

Nešto što mi je zapelo za oko je sljedeće:

 

http://www.antelife.com/elephone-p7000-pioneer-mtk6752-octa-core-5-5-inch-fhd-screen-android-5-0-4g-lte-smartphone-white.html

 

http://www.antelife.com/ecoo-e04-aurora-plus-3gb-mtk6752-1-7ghz-octa-core-5-5-inch-fhd-screen-android-5-0-4g-lte-smartphone-blue.html

 

http://www.jiayu-store.com/jiayu-s3-4g-5-5-inch-mt6752-octa-core-ram-3gb-1080p-screen-dual-sim-4g-lte-mobile-phone.html

 

PS: Kako sam seljo-beljo, zanima me koliko je sigurno kupovati preko stranica antelife.com i sličnih.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći i konstruktivnim odgovorima.

 

 ako si baš zapeo da ekran nebude veći od 5" i da mobitel ima minimalno 32gb interne memorije, onda su ti ova 2 maksimum koji možeš naručit iz kine za te pare:

 

ZTE Nubia Z5S

 

Lenovo Vibe X2

 

al pošto vidim da si naveo mobitele sa 5.5" koji su trenutno isplativiji, onda uzmi Jiayu S3 Advanced, on ti je provjeren, dosta ljudi na forumu ga ima i svi ga hvale

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima neka kineska stranica da dila robu iz EU da me carina ne odere?
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Blah svuda nemaju Lenovo K3 Note, mislim da cu sa Pandawilla uzet oni imaju  za 10% vise osiguranje od poreza.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kakva iskustva imate sa tabletima? Ima neka preporuka? Trazim 9,7 incha ili tak nekaj oko desetke da ima sve kaj treba i da nije smece.
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mew kaže...

 Blah svuda nemaju Lenovo K3 Note, mislim da cu sa Pandawilla uzet oni imaju  za 10% vise osiguranje od poreza.

 

Coolicool ti tkođer nudi povrat poreza ako platis osiguranje, kod njih je malo ispod 10%..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice