"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.751.036
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Havo kaže...

I ja sam naručio Redmi Note 7 preko goldwaya i uplatio još 29.03. i tek jutros dobio poruku:

 

"Hi friend, your package is now on the way to UK . with UPS package ....
When it arrive UK about 4-5days, will dispatch to you directly by DHL, then personal track ID will begin to update..."

 

a kad gledam na track17, po broju trackinga dobivam neke smjeh kombinacije:

 

Hong kong-Anchorage Alaska-Louisville, KY, United States-Philadelphia, PA, United States i zadnje Koeln, Germany.

 

moš mislit da tak putuje po svijetu...

 

 Da, to su i meni poslali... Gledam i ne vjerujem 

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jayella kaže...
Havo kaže...

I ja sam naručio Redmi Note 7 preko goldwaya i uplatio još 29.03. i tek jutros dobio poruku:

 

"Hi friend, your package is now on the way to UK . with UPS package ....
When it arrive UK about 4-5days, will dispatch to you directly by DHL, then personal track ID will begin to update..."

 

a kad gledam na track17, po broju trackinga dobivam neke smjeh kombinacije:

 

Hong kong-Anchorage Alaska-Louisville, KY, United States-Philadelphia, PA, United States i zadnje Koeln, Germany.

 

moš mislit da tak putuje po svijetu...

 

 Da, to su i meni poslali... Gledam i ne vjerujem 

 

 I meni, i cili dan je u Kelnu

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 6:01 (brmbo).
5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Valjda su i ono oprezno zbog Brexita? Moj još njje poslan i nema sanss da dode do 12. Nisam pametan kaj napraviti sad 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...

Preporuka za koji od ovih mobitela:

 

Redmi note 6 pro 4/64 global

 

Redmi note 7  4/64 global

 

Xiaomi Mi A2 4/64 global

 

U čemu je razlika kod ovog Mi A2 između 

Android one i MIUI koji je

kod ostalih Xiaomia.

 

Kupnja je obavezno kod naših web shopova sa 2 god. garancije.

 

Gledam na Tele2 shopu prodaju na 24 mj. uz ugovor naravno trenutno sam na pretplati bez ugovora.

Huawei Mate 20 lite  za 1440 kn.

 

dali se isplati u odnosu na ova tri 

Xiaomia  u odnosu na kvalitetu jer po cijeni su tu negdje.

 

Postoji li koji strani web shop sa plaćanjem pouzećem ili su svi sa plaćanjem unaprijed.

 

 

 

 

Ako su samo navedeni u igri...

Note 6 pro, praktički jedino prednju kameru bolju ima od note7, sve ostalo je na strani note7.
A2, nemaš micro sd, nemas 3.5mm, slabija baterija. A2 samo ako želiš čisti android.

 

Android one ti je stock/čisti android gore. Nekima se ne sviđa taj MIUI sustav, meni je OK.

Mate 20 lite ti ima NFC, ne znam da li ti je to bitno?

 

Moj glas Note 7.

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma kakvi, po ovome kako nama ide će još 10ak dana najmanje trebat da ti ga dostave. 

 

Evo naš paket stigao u Britaniju, nije više u Koelnu. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kiki_b kaže...
MUĆAK kaže...

Preporuka za koji od ovih mobitela:

 

Redmi note 6 pro 4/64 global

 

Redmi note 7  4/64 global

 

Xiaomi Mi A2 4/64 global

 

U čemu je razlika kod ovog Mi A2 između 

Android one i MIUI koji je

kod ostalih Xiaomia.

 

Kupnja je obavezno kod naših web shopova sa 2 god. garancije.

 

Gledam na Tele2 shopu prodaju na 24 mj. uz ugovor naravno trenutno sam na pretplati bez ugovora.

Huawei Mate 20 lite  za 1440 kn.

 

dali se isplati u odnosu na ova tri 

Xiaomia  u odnosu na kvalitetu jer po cijeni su tu negdje.

 

Postoji li koji strani web shop sa plaćanjem pouzećem ili su svi sa plaćanjem unaprijed.

 

 

 

 

Ako su samo navedeni u igri...

Note 6 pro, praktički jedino prednju kameru bolju ima od note7, sve ostalo je na strani note7.
A2, nemaš micro sd, nemas 3.5mm, slabija baterija. A2 samo ako želiš čisti android.

 

Android one ti je stock/čisti android gore. Nekima se ne sviđa taj MIUI sustav, meni je OK.

Mate 20 lite ti ima NFC, ne znam da li ti je to bitno?

 

Moj glas Note 7.

 Tako nekako me vuče

želja i razum a opet mi i ovaj Huawei zvuči povoljno a kažu da je i solidan mob za tu lovu.

5 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jayella kaže...

Ma kakvi, po ovome kako nama ide će još 10ak dana najmanje trebat da ti ga dostave. 

 

Evo naš paket stigao u Britaniju, nije više u Koelnu. 

 Kontaktirao ih neki dan i rekli da su imaim hrpu akcija, ali daju sve od sebe da budu brzi. Rekao da cu otkazat ako cu cekati jos par dana o eto poslali je, estimated je od 15-30.4. :) 

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Stigao danas Redmi Note 7 DHL-om. Naručen 29.03. na goldwayu..
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Havo kaže...
Stigao danas Redmi Note 7 DHL-om. Naručen 29.03. na goldwayu..

 Moj 26.3., i evo još ništa... 

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako vas mogu malo utlačit sa pitanjima

 

Ne znam da kupim redmi note 5 ili da idem na sedmicu?

 

I ne znam dali da kupim ovu global rom ili global version? Želim pitat oće radit na tele2 out-of-the-box

https://goldway.aliexpress.com/store/311331/search?SearchText=Redmi+Note+5

 

Oću moć na engleski stavit lako? Jeli komplicirano stavit playstore, čujem da ne dolazi xiaomi sa playstorom?

 

Mogu li stavit čisti android... ono nešto da se može napravit update androida direktno od google-a, bez čekanja proizvođača, nešto dvi particije ima, jeli to to, može li neko linkat točan rom na xda?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
KIKI3ooo kaže...

Ako vas mogu malo utlačit sa pitanjima

 

Ne znam da kupim redmi note 5 ili da idem na sedmicu?

 

I ne znam dali da kupim ovu global rom ili global version? Želim pitat oće radit na tele2 out-of-the-box

https://goldway.aliexpress.com/store/311331/search?SearchText=Redmi+Note+5

 

Oću moć na engleski stavit lako? Jeli komplicirano stavit playstore, čujem da ne dolazi xiaomi sa playstorom?

 

Mogu li stavit čisti android... ono nešto da se može napravit update androida direktno od google-a, bez čekanja proizvođača, nešto dvi particije ima, jeli to to, može li neko linkat točan rom na xda?

 Znaci.

 Mozes slobodno uzeti verziju sa Global ROM-om. (imat ces playstore, multilang)

 Mozes staviti cisti android, ali bez otkljucavanja BL-a to neces moci. Ali ako zelis stock android, onda radiji idi na Mi googleOne serije...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...
KIKI3ooo kaže...

Ako vas mogu malo utlačit sa pitanjima

 

Ne znam da kupim redmi note 5 ili da idem na sedmicu?

 

I ne znam dali da kupim ovu global rom ili global version? Želim pitat oće radit na tele2 out-of-the-box

https://goldway.aliexpress.com/store/311331/search?SearchText=Redmi+Note+5

 

Oću moć na engleski stavit lako? Jeli komplicirano stavit playstore, čujem da ne dolazi xiaomi sa playstorom?

 

Mogu li stavit čisti android... ono nešto da se može napravit update androida direktno od google-a, bez čekanja proizvođača, nešto dvi particije ima, jeli to to, može li neko linkat točan rom na xda?

 Znaci.

 Mozes slobodno uzeti verziju sa Global ROM-om. (imat ces playstore, multilang)

 Mozes staviti cisti android, ali bez otkljucavanja BL-a to neces moci. Ali ako zelis stock android, onda radiji idi na Mi googleOne serije...

 Možda treba onda ići na globar version sa support OTA update, koji je onda malo skuplji, koliko vidim po nabavi onda se izjednačava po cijeni sa kupovinom u alo alo isl?

 

Da idem na aliexpress standard shipping ili DHL? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 8:02 (KIKI3ooo).
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja uvijek kupujem Global version, zato što je Global rom u stvari kineska verzija s flašanim romom koji podržava Google play, a taj rom flaša trgovac, ne Xiaomi. Osim toga, Global rom često ne podržava 4g frekvenciju 800 MHz, koja je kod nas obavezna za Ht i A1.

Kod Global version je to sve instalirano od strane Xiaomija...
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A mene zanima koja je bitna razlika kineskog i global roma? Upoznata sam s činjenicom da kineska ne podržava sve jezike, nema playstore i može se dogoditi problem s mrežom. Playstore se može bez problema instalirati (koliko sam vidjela), znači mob se može koristiti sa svim aplikacijama na koje smo mi ovdje navikli. Engleski jezik i nije neki problem u tome svemu. Postoje li još neka druga ograničenja? Global rom je svakako prioritet, ali pitam u slučaju da ne bude dostupan kroz neki period ili uopće...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Uzeo si DHL? Nisam stigao prije odgovoriti... ugl. da izbjegnes dodatna da vanja, rokaj DHL...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Darko150 kaže...
Ja uvijek kupujem Global version, zato što je Global rom u stvari kineska verzija s flašanim romom koji podržava Google play, a taj rom flaša trgovac, ne Xiaomi. Osim toga, Global rom često ne podržava 4g frekvenciju 800 MHz, koja je kod nas obavezna za Ht i A1.

Kod Global version je to sve instalirano od strane Xiaomija...

Ma ne znam koliko uopće ima smisla, al' evo!

 

Dakle, Globalna verzija mobitela nije "..u stvari kineksa verzija s flašanim romom..."!!!

 

Ne!!!

 

Globalna verzija bilo kojeg mobitela, od bilo kojeg proizvođača Vam je to da su od strane proizvođača otključani svi standardi, protokoli, frekevencije, kako hoćete nazvati uopstalom, a koje dotični čipset-modem podržava, u mobitelu kojega ste kupili!!!

 

Dakle, eto tako baš npr. kod Xiaomija Vi mođete otključati bootloader, na mobitel koji je nazivno predviđen za Kinesko tržište te sukladno tome ima na sebe isntaliran kineski ROM, dakle Vi možete instalirati globalni ROM, bez problema, no dogiditi će se to da Vam mobitel neće imati otključane sve frekvencije, bandove, a koje dotični čipset-modem podržava! Hoću reći, taj mobitel to podržava ali jednostavno nije otključano jer je mobitel predviđen za rad na drugim mrežama, drugim zemljopisnim lokacijama, drugim standardima.

 

Opet, zbog čega je sve to?! Ništa drugo nego plaćanje tantijema na svaki omogućeni band, frekvenciju. Zbog toga ti mobiteli koji se rade za globalno tržište i jesu nazivno malo skuplji, jer proizvođaš da bi ih stavio na određeno tržište, mora regulatornoj agenciji dati dio kolača, a opet znate tko na kraju sve platim jel tako!

 

Eto ...

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...

 Uzeo si DHL? Nisam stigao prije odgovoriti... ugl. da izbjegnes dodatna da vanja, rokaj DHL...

 Nisam :)

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
#Jehonan
daj malo bolje pročitaj što sam napisao.... razumjet ćeš (možda)...
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
KIKI3ooo kaže...
Wh1T3L10n kaže...

 Uzeo si DHL? Nisam stigao prije odgovoriti... ugl. da izbjegnes dodatna da vanja, rokaj DHL...

 Nisam :)

 Onda ti ne gine pdv i carinski potupak... :/

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jehonan kaže...
Darko150 kaže...
Ja uvijek kupujem Global version, zato što je Global rom u stvari kineska verzija s flašanim romom koji podržava Google play, a taj rom flaša trgovac, ne Xiaomi. Osim toga, Global rom često ne podržava 4g frekvenciju 800 MHz, koja je kod nas obavezna za Ht i A1.

Kod Global version je to sve instalirano od strane Xiaomija...

Ma ne znam koliko uopće ima smisla, al' evo!

 

Dakle, Globalna verzija mobitela nije "..u stvari kineksa verzija s flašanim romom..."!!!

 

Ne!!!

 

Globalna verzija bilo kojeg mobitela, od bilo kojeg proizvođača Vam je to da su od strane proizvođača otključani svi standardi, protokoli, frekevencije, kako hoćete nazvati uopstalom, a koje dotični čipset-modem podržava, u mobitelu kojega ste kupili!!!

 

Dakle, eto tako baš npr. kod Xiaomija Vi mođete otključati bootloader, na mobitel koji je nazivno predviđen za Kinesko tržište te sukladno tome ima na sebe isntaliran kineski ROM, dakle Vi možete instalirati globalni ROM, bez problema, no dogiditi će se to da Vam mobitel neće imati otključane sve frekvencije, bandove, a koje dotični čipset-modem podržava! Hoću reći, taj mobitel to podržava ali jednostavno nije otključano jer je mobitel predviđen za rad na drugim mrežama, drugim zemljopisnim lokacijama, drugim standardima.

 

Opet, zbog čega je sve to?! Ništa drugo nego plaćanje tantijema na svaki omogućeni band, frekvenciju. Zbog toga ti mobiteli koji se rade za globalno tržište i jesu nazivno malo skuplji, jer proizvođaš da bi ih stavio na određeno tržište, mora regulatornoj agenciji dati dio kolača, a opet znate tko na kraju sve platim jel tako!

 

Eto ...

 Krivo si razumio kolegu.

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...
KIKI3ooo kaže...
Wh1T3L10n kaže...

 Uzeo si DHL? Nisam stigao prije odgovoriti... ugl. da izbjegnes dodatna da vanja, rokaj DHL...

 Nisam :)

 Onda ti ne gine pdv i carinski potupak... :/

 Kancelira sam pa ću reorderat, za jedno 10tak dana...

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 8:44 (KIKI3ooo).
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nekaj čujem da bi uskoro trebao izletit na tržište Poco F2.. Jel ima ko kakvih saznanja o tome?

Navodno bi trebao ugledat svjetlo dana, ljeto 2019.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zvonac kaže...

Nekaj čujem da bi uskoro trebao izletit na tržište Poco F2.. Jel ima ko kakvih saznanja o tome?

Navodno bi trebao ugledat svjetlo dana, ljeto 2019.

 

 I ja čekam f2, pomalo dosadio vec f1. Imaš kakav link od vijesti?

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Meizu 16th za oko 2600 128 6 varijanta na ali expresu. Mislim da za te novce nema nista bolje ni približno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bome da, ovaj Meizu 16 je super.

https://www.gsmarena.com/meizu_16-9280.php

Gsm arena veli da ima 845 proc, a negdje čitam da ima SD710 proc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Postoje dvije verzije. Jači Meizu 16th i slabiji 16.
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da imaju dvi varijante 16 slabija i 16th jaca.

Da ne nabrajam da ima i 15 :) 

Jaca Meizu 16th ima vise varijanta ali recimo nekom ko nije zahtjevan korisnik 64/4 je oko 2000 kn a mislim da je ipak bolja kupnja od recimo pocoa...

128 8 je oko 2500 kn sto je smijesno obzirom na kvalitetu uredaja ...

Inace ima i dobri 16 koji je kao neka stepenica ispod sa snap 710 za oko 1800 kn i jeftinije opet ovisi o konfiguraciji...

Tako da iskreno da gledam nesto uzet nebi uzeo srednju klasu xioamija nego rade ovaj meizu sad sve ovisi o preferenciji ali ovo je izvrsna kupovina za ovaj novac..Xiaomi je isto malo poceo dizat cijenovnu letvicu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Horatio_Hornblower kaže...

Da imaju dvi varijante 16 slabija i 16th jaca.

Da ne nabrajam da ima i 15 :) 

Jaca Meizu 16th ima vise varijanta ali recimo nekom ko nije zahtjevan korisnik 64/4 je oko 2000 kn a mislim da je ipak bolja kupnja od recimo pocoa...

128 8 je oko 2500 kn sto je smijesno obzirom na kvalitetu uredaja ...

Inace ima i dobri 16 koji je kao neka stepenica ispod sa snap 710 za oko 1800 kn i jeftinije opet ovisi o konfiguraciji...

Tako da iskreno da gledam nesto uzet nebi uzeo srednju klasu xioamija nego rade ovaj meizu sad sve ovisi o preferenciji ali ovo je izvrsna kupovina za ovaj novac..Xiaomi je isto malo poceo dizat cijenovnu letvicu...

 Imao sam Meizu 16 ilitiga 16X a određena tržišta...

 Znaci, nikad vise...

 Kvaliteta izrade vrhunska... To stoji... Ali FlymeOS je smeće kakvog nema...

 Opet sam se vratio na Xiaomi, i to na Redmi Note 7... I apsolutno se ne može mjeriti po fluidnošću, brzinom...

 Na FlymeOS sam se mućio kako otvoriti PDF... Nijedna aplikacija sa store-a nije funkcionirala...

 Datoteke koje skineš s neta baca u DL folder (tako barem dođe obavijest, da je skinuto u DL folder), ali se ne nalazi u njemu i nije ju moguće pronaći...

 

 Podrška od Meizua je katastrofa... Traje eventualno 1-2 update-a...

 

 Za te novce, deeeeefinitivno se može puno bolje proći...

 

 

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jel kome stigao Redmi Note 7?
Ima smisla da prelazim sa Note 5 na Note 7?
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice