Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

poruka: 714
|
čitano: 141.843
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
thebatman kaže...
S ovim softom sam ga dobio nisam ništa updetao

 bez obzira... istina da je isti SW ali masa ljudi je rekla da mobitel puno bolje radi kad se stavi software i firmware sa WDRT. sve lumie dolaze sa onim kontroverznim tvorničkim .0 i iako se preko OTA ažuriranja nadogradi, izgleda kao da ne sjednu OTA ažuriranja najbolje na taj tvornički... i u Mobisu flešnu sa WDRT kad odneseš mobitel na servis....

 

kome god da sam slagao Lumiu prvo sam radio sa WDRT. nakon toga imao sam samo dvije pritužbe, jedna 640DS imala je nespravan lem ispod donjeg desnog ruba i 650 na njoj je 4G od Tele 2 rušio Viber i Messenger---- nakon prebacivanja na 3G sve radi ok na njoj

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2016 16:53 (dadn).
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Tražim povoljno novu 950 ako netko prodaje ili zna nekoga?! Razbio sam 930 a neda mi se prelazit na android a vidim da sada ima povoljno 950 pošto WP nije popularan.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Ako nisi kupio javi se na
hrc1700@gmail.com
Idući tjedan ću imati zapakiranu iz vipa.
16 godina
odjavljen
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

fegeti,šta mislite o ovom mobu? i trgovini? to su slovaci valjda ili? čini se ok cijena,velik i dobar ekran,amoled(kao i samsung) i dobra kamera,više mi ni netreba

https://hr.mobileshop.eu/phableti/microsoft/lumia-950-xl-lte/

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Problem sa Messengerom...na 950xl...spor ko kuga, a kad odem u Trgovinu javlja mi da moj uređaj nema dovoljno rama za tu aplikaciju. Obzirom da aplikacija zahtjeva 2gb, a mobitel ima 3gb neznam tko tu koga .... Ima još netko takvu situaciju?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
SlavenK kaže...
Problem sa Messengerom...na 950xl...spor ko kuga, a kad odem u Trgovinu javlja mi da moj uređaj nema dovoljno rama za tu aplikaciju. Obzirom da aplikacija zahtjeva 2gb, a mobitel ima 3gb neznam tko tu koga .... Ima još netko takvu situaciju?

 

 

to je općepoznato... developeri aplikacija u facebooku su gadno zbrljali s time... instaliraj Facebook Beta i Messenger Beta aplikaciju... barem radi bolje nego ona koja nije beta na mojoj  950XL...  i na beta aplikacijama nema problema sa RAM-om.. to su u biti opet developeri zbrljali kod objave u aplikacije su krivo postavili parametre pa zato dojavljuje da nema dovojno rama. 

 

u biti kad je Microsoft radio Fejs aplikaciju onda su ljudi prigovarali da ništ ne valja ali je barem bila brza... sad gad fejs radi aplikacije spore su ko sam vrag...

13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
dadn kaže...
SlavenK kaže...
Problem sa Messengerom...na 950xl...spor ko kuga, a kad odem u Trgovinu javlja mi da moj uređaj nema dovoljno rama za tu aplikaciju. Obzirom da aplikacija zahtjeva 2gb, a mobitel ima 3gb neznam tko tu koga .... Ima još netko takvu situaciju?

 

 

to je općepoznato... developeri aplikacija u facebooku su gadno zbrljali s time... instaliraj Facebook Beta i Messenger Beta aplikaciju... barem radi bolje nego ona koja nije beta na mojoj  950XL...  i na beta aplikacijama nema problema sa RAM-om.. to su u biti opet developeri zbrljali kod objave u aplikacije su krivo postavili parametre pa zato dojavljuje da nema dovojno rama. 

 

u biti kad je Microsoft radio Fejs aplikaciju onda su ljudi prigovarali da ništ ne valja ali je barem bila brza... sad gad fejs radi aplikacije spore su ko sam vrag...

 Taj wp 10 je veca jos sprdnja nego kad sam ja bio na njemu u 1mj...stravaaaa

7 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Pozdrav, trebam kvalitetno kaljeno staklo pa bih molio preporuke

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Nillkin. ja sam probao razna ali jednostavno nisu hvatala dobro na kutevima. sa Nillkin staklom se ni ne primjeti da je stavljeno

 

https://www.aliexpress.com/item/High-quality-Nillkin-Amazing-H-Nanometer-Anti-Explosion-Tempered-Glass-screen-protector-for-Microsoft-Lumia-950/32585106543.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2017 22:58 (dadn).
Moj PC  
0 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Pozdrav svima ,razmisljam dali da nabavim ovaj mobitel ,no ako mi se ne svidi mozda cu ga morati prodat ,e sad zanima me jel zna ko kako se prodaju ?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Slabo kao i svi WP uređaji.

 

0,4% od 100% im je tržišni udio, šta misliš onda.

 

Kod nas, ako i nabaviš takav uređaj , nitko ti više po toj cijeni neće htjeti kupiti i izgubiti ćeš lovu.

 

Na Windows Phone uređajima nemaš original facebook i messanger aplikacije, a zamjenske nisu na toj razini, viber za sada radi iako je najavio kraj ažuriranja aplikacije,a od danas je prestao raditi i whatssupp, tj. ne dollaze notifikacije.

 

Dosta aplikacija googleovog vlasništva namju svoje verzije za Wp, nego neke zamjenske koje neke rade kako treba, neke ne.

 

Uglavnom ne isplati ti se trošiti niti novaca niti živaca na ovakva smeća pred izumiranjem, radije odmah kupi nešto što si drugo mislio.

 
2 2 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Ha ha,andjeo,reci mu pravu istinu,da si kupio los kineski mobitel jer si za male novce mislio biti jednak svojima u razredu koji imaju Samsunge i Iphone pa sad mrzis cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Face i messenger su original od Facebooka... Whatsup radi ko urica... Koristim 950 vise od godinu dana, prezadovoljan sam.
Bilo je musica na pocetku sa W10, ali su to odlicno popeglali i peglaju dalje... Sve radi za 5...
Sam mob je odlican, ekran jako dobar, kamera super, brz je...

Sto se tice aplikacija, istina nemoze se usporedivati sa ios i androidom.
Najbolje prosurfaj po windows store i vidi da li ima aplikaciija koje ti trebaju

Pozdrav
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Da li ej neko od vas možda imao ovaj problem: https://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia-mdsettings/lumia-950-xl-glance-screen-very-dark-nearly/f01b8c81-27e7-4ed8-845b-df62c273c873

Imam Lumia 950 xl oko 6 mjeseci i bio sam veoma zadovoljan telefonom. Sve je zaista radilo savršeno, bez bugova. Međutim, prije mjesec dana mi se pojavio problem sa Glance Screen. Jednostavno je pretaman, jedva se vidi i u potpuno mračnim prostorijama. Pored toga povremeno treperi, ako je uopšte vidljiv. Poslao sam telefon odmah na servis i mjesec dana kasnije mi javljaju da će mijenjati matičnu ploču. Pitanje da li će time riješiti problem, s obzirom da na ovom linku koji sam postavio uglavnom mijenjaju ekran da bi riješili ovo.

 

Da li je neko od vas imao isti ili sličan problem?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Kad sam imao lumiu 920, sjebo sam staklo pa sam s ebaya jeftino uzeo originalni ali polovni komplet lcd + touch...nakon nekog vremena sam skužio da je to bilo tak jeftino jer je očito ekran imao baš tu grešku s treperenjem kad je glance uključen sve dok ga jednom nisam izvadio iz džepa, a kad ono jedna polovica ekrana s pomiješanim bojama dok se sve nije do kraja proširilo. Tak da vjerujem da je i kod tebe ista greška
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Da, značiće vjerovatno da se ekran pozdravlja od telefona. Ne znam šta će postići mijenjanjem ploče.

Doduše, primijetio sam da se dešava i to da su boje negdje malo mutne. Bijela je recimo kod pomijeranja slike na displayu pomalo žuta. To se posebno vidi kada se pomijera slika u settings meniju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Zanimljivo je jedno opažanje kvalitete mikrofona na Lumii 950 XL (među 10 naprednih rješenja u odnosu na današnje flagship modele)

"4. High Amplitude stereo microphones

When shooting video, there are phones which record in stereo (as opposed to mono), and there are those with High Amplitude microphones, capable of recording live music without distortion. But very, very few, have both - and the Lumia 950 XL is one such. Take it to your next AC/DC concert and you'll have a crystal clear video with perfect audio. Try that with your Google Pixel or Galaxy S7 and you'll have a distorted mess of a soundtrack."

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 10:25 (mikulam).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Imao sam priliku da to testiram (na koncertu Josipe Lisac :-) ) i zaista je sjajan mikrofon. Bez obzira na buku, zvuk je kristalno jasan.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
DogDaBig kaže...

Da li ej neko od vas možda imao ovaj problem: https://answers.microsoft.com/en-us/mobiledevices/forum/mdlumia-mdsettings/lumia-950-xl-glance-screen-very-dark-nearly/f01b8c81-27e7-4ed8-845b-df62c273c873

Imam Lumia 950 xl oko 6 mjeseci i bio sam veoma zadovoljan telefonom. Sve je zaista radilo savršeno, bez bugova. Međutim, prije mjesec dana mi se pojavio problem sa Glance Screen. Jednostavno je pretaman, jedva se vidi i u potpuno mračnim prostorijama. Pored toga povremeno treperi, ako je uopšte vidljiv. Poslao sam telefon odmah na servis i mjesec dana kasnije mi javljaju da će mijenjati matičnu ploču. Pitanje da li će time riješiti problem, s obzirom da na ovom linku koji sam postavio uglavnom mijenjaju ekran da bi riješili ovo.

 

Da li je neko od vas imao isti ili sličan problem?

 Moj slučaj: kod poziva ostane crni ekran, mogu se javiti povlačenjem prsta, pomaže restart telefona. Na servisu su mi promijenili ekran.

 Nakon toga kroz neko vrijeme počinje neprestano vibrirati i zvrčati kod primanja poziva. Promijeniše matičnu ploču, to je drugi servis.

Svaki put kod korištenja bluetooth slušalice, prije i poslije servisa, nakon što zbog nečega isključim bluetooth na telefonu, pa poslije opet uključim, ekran ostaje crn kod poziva, par sekundi. Tri puta je do sada bio na servisu, sada će četvrti put.  E da, treći put su samo promijenili softver, pa nisam imao opciju dvostrukog tapkanja za otključavanje zaslona. Restart telefona otklanja navedene probleme. Inače je telefon OK, ali dok je pod garancijom nek ga popravljaju...

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Do sad sam otkrio jedan bug koji uzrokuje bilo koji WinPhone da zablokira,

neprestano vibrira i proizvodi zvukove kao kad PC zašteka za vrijeme sviranja glazbe.

 

Naime, Facebook Messenger Beta, kad vam dvoje ljudi odjednom pošalje poruku,

a uređaj je zaključan - upravo to će se desiti.

 

Sa stabilnom FB Messenger aplikacijom se to ne dešava.

Zašto - ne znam, ali eto, od zadnjeg FBM Beta updatea,

to im je bug na svim mojim uređajima (1020/650/950xl).

7 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Meni vraćaju uređaj za dva dana, pa ću vam pisati kakvo je stanje i da li je kvar otklonjen zamjenom matične ploče.

 

Pitanje: Da li se zamjenom matične ploče mijenja i IMEI broj telefona?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Svaka cast vama koji jos koristite ovaj poluproizvod. Od onih sto smo nabavili na firmu, ni jedan vise ne radi. Svaki je par puta bio na servisu, kvalitativno uredaj je uzas. OS je isto tako katastrofa, nije cudo sto i MS dize ruke...
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

I ja imam osjećaj da je 950 nešto slabija kvalitetom od prethodnih. Recimo moja 640 DS je bila savršena, kao i 650 u poređenju sa 950.

7 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Jel probao tko ove jeftinije USB C adaptere, za koristinje kao Continuum dock?

 

https://www.amazon.de/dp/B01KLPQ8UY

 

https://www.amazon.de/CSL-MacBook-Adapter-3840x2160-geeignet/dp/B01LLPLX58

 

https://www.amazon.de/Microsoft-Display-Dock-HD-500-Lumia/dp/B016C9X3PG

 

Tutuo radi sigurno, ali mi se CSL vise svidja, djeluje izdrzljivije i cvrsce.

 

Microsoftov dock je 2.5x skuplji, ali vjerujem da je tu kompatibilnost neupitna.

13 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Ima li netko preporuku za pametnu narukvicu s ebaya ili aliexpresa koja dobro radi s 950xl

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Nedavno kupio rabljeni pol godine star lumia 950. Palim mobitel sav sretan, na prvu jako topao, mislim si jak je to chipset snapdragon 808 vrtit ce to sve odlicno. Mobitel na drugu odlican, brz fluidan s obzirom da sam presao sa 640 na 950 osjetio sam poboljsanja. Prvo idem spojit usb i laptop i hard reset nek mob bude ko novi. Vidim pise najnovija verzija ali svejedno stisnem "ponovno postavljanje telefona". Proces prodje naravno s greskom ali pokusam iz druge i uspjeh. Odmah idem u ažurirat dali ima sta i vidim pojavi se nekakav update. Cudno meni, jer bi recovery tool to trebao odmah rjesiti na najnoviju verziju. Zatim ide update jednom koji zapravo nije update vec downdate. Onda drugi put ide update. Tu vec izgubim 3h dok se mobitel nije nanovo instalirao.  I onda krenu bugovi: Ponekad nemozes uopce otkljucat mobitel, kao da se zamrzne i tako 20-30sec pa onda moze. Fotografije app isto steka. Slikam kamerom i idem vidjet sta sam sliko ono imam sta vidjet crna slika... Whatsapp ponekad isto samo crni ekran kad pokrenes aplikaciju. Edge isto tu i tamo samo freeza i nemozes nista, mora se pricekat 20-30 da se odmrzne. Postoji nekakva tvornicka aplikacija Flipboard. Pokrenem unesem podatke i stisnem sign up. Zatim vrti one tockice u sredini do sudnjeg dana. Idemo dalje stisnem skype video imam sta vidit, Ups! Skype je trenutno nedostupan kod pogreske [0xA1030007].

 

Sad malo igrice sa store i njihova iskustva. Skinem hill climb, nekad sam to halao na lumia 520, kad sam bio sav sretan kako je glatko islo. Sad vrti gore nego na lumia 520. Ajde mislim u sebi ipak je vise piksela za projicirat nego na lumiji 520. Samo se tjesim... Skinem "moto rider" tako nesto, i to sam halao prije, igricu crasha i nece ni pokrenut. Temple run 1 je ko demo verzija sa androida, fali pol znacajki. Angry birds i temple run 2 rade tu nema zamjerki.

 

Uzmem malo bratov android neki kineski za soma kuna, vrtim kroz aplikacije, nigdje ni jednog jedinog buga. Ono sto je najbitnije, prosurfat, yt odvrtit neku ziku, slikat nesto i to sve radi bez ijednog buga.  Jedina dobra stvar sto ce za windows platformu donekle izlaziti updati, ali uvijek ce biti iza android-a i ios-a. Nije uvijek ni bajna situacija ni kod androida. Isto znaju laggati, iznenadni restarti...

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava

Očito da nešto nije uredu jer se takve stvari nebi trebale događat na 950. Ja bi probao još jednom hard reset. Bez tog recovery toola i sl.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2017 0:13 (5220).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft Lumia 950 / 950 XL - Rasprava
Sve opisano je standard za 950 i 950xl. Katastrofa od mobitela.
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice