Punjenje mob-a do koliko %?

poruka: 58
|
čitano: 10.887
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Bok ekipa,

 

do koliko % bi bilo idealno napuniti mob da baterija dulje traje?

Kakva su iskustva?

 

tnx

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?

Generalno pravilo je do 80% i ne puštati da baterija padne ispod 30% jer to također oštećuje bateriju.

 

Moj savjet ti je da se s baterijom ne zamaraš previše. Baterije su potrošna roba i tolikom pažnjom samo si skraćuješ uživanje u uređaju. Ako ga ne puniš preko noći i stavljaš na punjenje prije nego padne ispod 30%, već si puno napravio za zdravlje baterije.

5 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
ninz kaže...

Bok ekipa,

 

do koliko % bi bilo idealno napuniti mob da baterija dulje traje?

Kakva su iskustva?

 

tnx

 To ti telefon sam odradjuje. Puni i ne zmaraj se time. Kad tebi pokaze 100% bateriji je to 80% a kad je tebi 0 bateriji je to 20%. Nece proizvodjac dozvoliti d akorisnik moze prepuniti ili isprazniti ispod granice... Sve bi se to njemu obilo o glavu kroz garanciju. I kao sto kolega kaze puni i uzivaj ima bitnijih stvari od toga....

9 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Nemoj se zamarati s tim.

Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
ninz kaže...

Bok ekipa,

 

do koliko % bi bilo idealno napuniti mob da baterija dulje traje?

Kakva su iskustva?

 

tnx

Kažu od 20-80% i jednom mjesečno ga napunit do 100%.

Bilo mi je teško tako puniti s prošlim mobitelima jer nisu imali brze punjače ali sad s Oneplus 11 ( 100W punjač ) jako lako punim mobitel do 80%.

 

od 20,30% do 70,80% napuni se za 10ak minuta i tako ga punim stalno, odem na wc i mobitel je već na 80%

13 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Eh da, još jedna važna stvar, mani se brzih punjača. I pritom mislim na sve jače od 30W. Proizvođači se kunu u to da je tehnologija sigurna, da ne oštećuje bateriju, ali to su samo puste priče u koje ne bi trebao vjerovati. Pravi primjer ti je moj Poco, došao sa 67W punjačem. I kada ga punim na isti, mobitel je vruć, a opće je poznata činjenica da toplina ubija bateriju. Ne samo to, nego će ti i baterija duže trajati ako ga puniš sporijim punjačem jer kada puniš s brzim, nikada se mobitel ne puni do kraja iz sigurnosnih razloga.

 

Tako da ja svoj Poco punim s njegovim kabelom uštekanim na adapter stare Xperie, a 67W punjač koristim isključivo kada sam u žurbi i kada mi treba što prije pun mobitel (vrlo, vrlo rijetko). S jednim punjenjem mogu bez ikakvih problema izgurati dva dana, ali ja ga svejedno uvijek punim do kraja i nigdje ne idem bez punog mobitela.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 21:11 (Marko :D).
 
3 10 hvala 0
13 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Kako kaže kolega gore, nemoj se zamarat s tim. U zadnjih 10 godina sam promjenio 4 mobitela, Huawei, 2 Xiaomija, od prošlog proljeća imam Honor 70, uvijek punim kad padne ispod 20% i punim do stotke, uvijek. Jedino nikad ne dam da padne na 0 i slučaj da se mob ugasi.

Nikad nisam osjetio pad kapaciteta baterija niti ikakve simptome da baterija degradira s vremenom. Nisu više baterije kao prije 15-20 godina kad nakon pedesetak punjenja baš osjetiš kako sve kraće traju a da ništa ne prćkaš po mobu. Sjećam se baš jedne Motorole i Siemensa koje sam imao iza srednje. Unutra su bile baterije taman za 30 punjenja a poslije bože pomozi

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Degradacija litijskih baterija je stvarna i učestala pojava, pitajte bilo koji servis za mobilne uređaje i potvrdit će vam da je potreba za zamjenom baterije drugi po redu razlog za rasklapanje i popravljanje uređaja, odmah nakon zamjene ekrana uslijed mehaničkog oštećenja. 

 

Tehnologija je jednostavno takva, održavanje LIB u rasponu 20-80% pogoduje dužem životnom vijeku baterije, a ekstremne vrijednosti uzrokuju bržu degradaciju elektrokemijskih svojstava baterije kroz mehanizam gubitka aktivnih iona litija. https://faraday.ac.uk/wp-content/uploads/2021/04/Faraday_Insights_10_web_FINAL.pdf

 

Istina jest i da sama baterija ima ugrađeno sklopovlje koje ne dozvoljava krajnju prepunjenost ili ispražnjenost, no smatram da i korisnik može određenim mehanizmima doprinijeti sporijoj degradaciji. Dobar primjer je npr. Samsung koji je od OneUI verzije 4 u postavke umetnuo BatteryProtect (Limit Charge to 85%). Na Samsungu S10 kojeg žena koristi aktivna je ta opcija otkako ju je bilo moguće aktivirati i moram priznati da je baterija u dosta dobrom stanju i nakon 4.5 - 5 godina korištenja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Marko :D kaže...

Eh da, još jedna važna stvar, mani se brzih punjača. I pritom mislim na sve jače od 30W. Proizvođači se kunu u to da je tehnologija sigurna, da ne oštećuje bateriju, ali to su samo puste priče u koje ne bi trebao vjerovati. Pravi primjer ti je moj Poco, došao sa 67W punjačem. I kada ga punim na isti, mobitel je vruć, a opće je poznata činjenica da toplina ubija bateriju. Ne samo to, nego će ti i baterija duže trajati ako ga puniš sporijim punjačem jer kada puniš s brzim, nikada se mobitel ne puni do kraja iz sigurnosnih razloga.

 

Tako da ja svoj Poco punim s njegovim kabelom uštekanim na adapter stare Xperie, a 67W punjač koristim isključivo kada sam u žurbi i kada mi treba što prije pun mobitel (vrlo, vrlo rijetko). S jednim punjenjem mogu bez ikakvih problema izgurati dva dana, ali ja ga svejedno uvijek punim do kraja i nigdje ne idem bez punog mobitela.

 Dupli post radim sad ali moram odgovoriti na ovo. Imam Honor 70 koji dolazi s 66w original punjačem, napuni se jako brzo ali nikad, baš nikad nisam osjetio da se baterija ugrije dok na poslu imam punjač od 18w neki aftermarket i punim isti mob, sporije puni a ugrije se da baš lijepo osjetiš na ruci.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
3 godine
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Marko :D kaže...

Eh da, još jedna važna stvar, mani se brzih punjača. I pritom mislim na sve jače od 30W. Proizvođači se kunu u to da je tehnologija sigurna, da ne oštećuje bateriju, ali to su samo puste priče u koje ne bi trebao vjerovati. Pravi primjer ti je moj Poco, došao sa 67W punjačem. I kada ga punim na isti, mobitel je vruć, a opće je poznata činjenica da toplina ubija bateriju. Ne samo to, nego će ti i baterija duže trajati ako ga puniš sporijim punjačem jer kada puniš s brzim, nikada se mobitel ne puni do kraja iz sigurnosnih razloga.

 

Tako da ja svoj Poco punim s njegovim kabelom uštekanim na adapter stare Xperie, a 67W punjač koristim isključivo kada sam u žurbi i kada mi treba što prije pun mobitel (vrlo, vrlo rijetko). S jednim punjenjem mogu bez ikakvih problema izgurati dva dana, ali ja ga svejedno uvijek punim do kraja i nigdje ne idem bez punog mobitela.

 Svoj Šaomi punim vec evo 4g s super brzim i baterija je prakticki kao nova tj ne kuzim razliku pa predpostavljam da je kao nova jer izdrzi bez beda i dalje skoro puna 2 dana! I kad se puni bude samo topal a ne vruc na dodir! vruc je samo kad mi djeca na njemu igraju igre!

5 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Punim kako mi se da i koliko stignem, a imam matorca iz 2018te godine i jos uvijek mu baterija izdrzi dva dana, ako ga ne jasim.
Tako da je tako svejedno, jer velika vecina ce prije promijeniti mobitel nego osjetiti punjenje na bateriji.
Da, i ja ga namjeravam promjeniti, ali ne zbog baterije vec sto je za danasnje standarde postao malo spor. Trebao je vec biti zamjenjen i uvijek nesto iskrsne, a to nisu novci. Ove godine ide u mirovinu definitivno

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 21:25 (SamoPitam3).
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Ja inače nemam naviku koristiti mobitel dok je na punjaču. I nije sad ono vruć vruć, ali je dosta topliji nego što mislim da bi trebao biti. Možda me Xperija koju sam imao prije Poca razmazila jer taj mobitel u 5 godina koliko sam ga koristio niti jednom se nije zagrijao, uvijek ladan' ko' led, pa i kod punjenja.

 

Ali da mi baterija kraće traje kada punim na taj, traje i to se baš vidi kod korištenja. I zanimljivo je da nisam jedini to primjetio, čitam po drugim stranim forumima, i drugi su primjetili isto.

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Marko :D kaže...

Eh da, još jedna važna stvar, mani se brzih punjača. I pritom mislim na sve jače od 30W. Proizvođači se kunu u to da je tehnologija sigurna, da ne oštećuje bateriju, ali to su samo puste priče u koje ne bi trebao vjerovati. Pravi primjer ti je moj Poco, došao sa 67W punjačem. I kada ga punim na isti, mobitel je vruć, a opće je poznata činjenica da toplina ubija bateriju. Ne samo to, nego će ti i baterija duže trajati ako ga puniš sporijim punjačem jer kada puniš s brzim, nikada se mobitel ne puni do kraja iz sigurnosnih razloga.

 

Tako da ja svoj Poco punim s njegovim kabelom uštekanim na adapter stare Xperie, a 67W punjač koristim isključivo kada sam u žurbi i kada mi treba što prije pun mobitel (vrlo, vrlo rijetko). S jednim punjenjem mogu bez ikakvih problema izgurati dva dana, ali ja ga svejedno uvijek punim do kraja i nigdje ne idem bez punog mobitela.

Ja pak mislim da je najbolje mobitel puniti sa njegovim original punjačem.

 

Poznati youtuber napravio je baš video o brzim punjačima:

 

 

 

13 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?

U tom videozapisu koji si postavio čovjek ti je sam rekao. Dakle, tehnologija ultrabrzog punjenja je prekratko tu da bi znali koliko zapravo isto oštećuje bateriju i jedino što možeš vjerovati je proizvođačima na riječ. I tu zapravo i leži problem; proizvođačima je u cilju da što prije zamijeniš svoj mobitel kako bi dodatno mogli zaraditi. 

 

Evo video od Mrwhosetheboss na identičnu temu, samo što za razliku od MKBHD govori o problemima brzog punjenja.

13 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

U te 3 godine od tog videa se tehnologija toliko promijenila da više nije relevantan. Tehnologija brzog punjenja nije kratko tu. GaN punjači, silikonske-karbonske baterije, dual battery split

Naveo sam već puno puta.  Evo sad moj OnePlus 11 sa 100w punjenjem, zdravlje baterije nakon 11 mjeseci je 98%. Ajde samo za usporedbu pogledajte zdravlje baterija iPhone 14, pa i 15 serije nakon nekog vremena. 

Kinezi su nekoliko generacija ispred u tom polju.

Koliko je samo razina zaštite u samom punjaču i uređaju da brzina punjenja ne utječe na zdravlje baterije. Samo vrijeme degradira bateriju više.

 

According to Realme, the GT5 will feature a long-life version of the 240W full-speed charging, coupled with the advanced SUPERVOOC S power management chip. What truly sets this apart is its support for an impressive 1600 complete charge and discharge cycles, all while maintaining a battery capacity of over 80%.

 

Ono najvažnije, zamjena baterije je nekoliko desetaka eura. Tako da stvarno se ne treba zamarati uopće time više

Moj PC  
11 0 hvala 1
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Marko :D kaže...

Dakle, tehnologija ultrabrzog punjenja je prekratko tu da bi znali koliko zapravo isto oštećuje bateriju

 A odakle uopće znamo da oštećuje bateriju ako je ta tehnologija prekratko na tržištu? Ili ćemo te besmislene zaključke izvesti iz besmislenih jutube klikbejt videa?

 

Marko :D kaže...

proizvođačima je u cilju da što prije zamijeniš svoj mobitel kako bi dodatno mogli zaraditi.

 Da, zato je Huawei već po 3. puta organizirao zamjenu baterije za 20 eura i to na telefonima iz 2016. pa nadalje...

https://consumer.huawei.com/hr/support/battery-service/

 

Koje su to provale... dobiti brzi punjač uz telefon i onda koristiti neki krš od punjača koji uopće nije najmjenjen za taj model i to sve iz uvjerenja da ćeš postići duže trajanje baterije :facepalm:

Jer eto šta proizvođač koji je to sve testirao zna, bolje ćemo slušati klaune na jubutu koji prave grimase za thumbnail ne bi li privukli klikove, seems legit

6 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Samo da potvrdim zaista ne zamarati se bezveze. huawei mate 20 pro 2018, 40w punjač, još original baterija i ne planiram išta zamijeniti.
Te aplikacije acu, battery, itd. deinstaliraj, bezveze troše i degradiraju bateriju 😁
Možda se držati savjeta održavati bateriju u zlatnoj sredini 20 do 80 % i ne cijediti stalno bateriju do kraja.
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?

Gledao sam nedavno video gdje su testirali brzo punjenje i klasicno tokom godine dana i razlika je zanemariva.

12 godina
online
Punjenje mob-a do koliko %?

Ja sam prije 2 mjeseca kupio Honor X8 koji je došao s 22,5 W punjačem. Mislim da je to za brzo punjenje...

I jedan kolega ovdje je tad kupio isti mob i rekao mi u PP da brzo napuni.

Prva dva punjenja sam odradio s tim punjačem i nakon drugog punjenja (ujutro ga skinuo s punjača, oko ponoći mi bilo čudno) sam primjetio pred spavanje da je baterija sa 100% pala na 73%... Nisam ga cijedio, umjereno ga koristio...

Nakon toga ga punim s Xiaomijevim punjačem (od Redmi 8, 10 W ak dobro pamtim) i u jednom danu, uz slično korištenje, sa 100% padne na nekih 82%...

Just my 5 cents...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Ove spike s punjačima mi uvijek upogone probavu.

Mob je tu da ti služi, ne ti njemu. Napuni koliko treba i bok, nećeš ga ostavljat unucima pa da ga treba tetošiti. Koristi punjač koji su dobio uz mob ili kvalitetan zamjenski i puni po potrebi. Kad baterija krene crkavat stavi novu ili mijenjaj mob i gotovo. Ovi koji strepe nad mobitelom i paze da ne prijeđe 80% ili padne ispod 20% su po meni za instituciju.

Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

- uvijek punim do 100% i ostavim ga često još extra na punjaču

- praznim do kud praznim - nekad 10%, nekad 20%...

- ne koristim najbrže moguće punjenje koje mob podržava (67w) već 20ak w... nekad i sporije ako ga ne planiram koristiti...

- ne koristim ga dok se puni (ili koristim, ali rijetko i kratko)

 

mob je nešto što u prosjeku mijenjam svake 3-4 godine i ne zamaram se vijekom baterije dok god ona daje 4-6 sati SOT-a... ovi koji mijenjaju mobitele čim izađe nova verzija - još bi se manje trebali brinuti oko baterije...

 

my 2 eurocents

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 2:23 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Marko :D kaže...

Eh da, još jedna važna stvar, mani se brzih punjača. I pritom mislim na sve jače od 30W. Proizvođači se kunu u to da je tehnologija sigurna, da ne oštećuje bateriju, ali to su samo puste priče u koje ne bi trebao vjerovati. Pravi primjer ti je moj Poco, došao sa 67W punjačem. I kada ga punim na isti, mobitel je vruć, a opće je poznata činjenica da toplina ubija bateriju. Ne samo to, nego će ti i baterija duže trajati ako ga puniš sporijim punjačem jer kada puniš s brzim, nikada se mobitel ne puni do kraja iz sigurnosnih razloga.

 

Tako da ja svoj Poco punim s njegovim kabelom uštekanim na adapter stare Xperie, a 67W punjač koristim isključivo kada sam u žurbi i kada mi treba što prije pun mobitel (vrlo, vrlo rijetko). S jednim punjenjem mogu bez ikakvih problema izgurati dva dana, ali ja ga svejedno uvijek punim do kraja i nigdje ne idem bez punog mobitela.

 

meni 67w punjač od Poco F4 stoji u kutiji, nikad vađen :)

najčešće koristim ženin 33w od RN9pro :) (i to preko 2m kabla uglavnom pa je to valjda još sporije\slabije) - nisam osjetio da se mob ikad zagrijao prilikom punjenja, više se zagrije kad par sati gledam youtube, al i to je zanemarivo...

5 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Marko :D kaže...

Eh da, još jedna važna stvar, mani se brzih punjača. I pritom mislim na sve jače od 30W. Proizvođači se kunu u to da je tehnologija sigurna, da ne oštećuje bateriju, ali to su samo puste priče u koje ne bi trebao vjerovati. Pravi primjer ti je moj Poco, došao sa 67W punjačem. I kada ga punim na isti, mobitel je vruć, a opće je poznata činjenica da toplina ubija bateriju. Ne samo to, nego će ti i baterija duže trajati ako ga puniš sporijim punjačem jer kada puniš s brzim, nikada se mobitel ne puni do kraja iz sigurnosnih razloga.

 

Tako da ja svoj Poco punim s njegovim kabelom uštekanim na adapter stare Xperie, a 67W punjač koristim isključivo kada sam u žurbi i kada mi treba što prije pun mobitel (vrlo, vrlo rijetko). S jednim punjenjem mogu bez ikakvih problema izgurati dva dana, ali ja ga svejedno uvijek punim do kraja i nigdje ne idem bez punog mobitela.

 Hehheheh marko strikes again ;) Gomila gluposto pokupljena sa neta prije 10tak godina ;)

Zar vi stvarno imate vremena buljiti u stanje baterije i paziti na koliko se napuni? Blago vama mada bih ja to vrijeme iskoristio tako sto bih pogledao nesto na tv i sl.

Ja ga gazim na max. Sve je upaljeno jer nisam ga kupio da gasim funkcije. Punim na cemu stignem i sta mi prije dospije u ruke. A tu ima svega. Od 66w originalnog punjaca preko punjaca za lap isto od 66w ali ne podrzava brzo punjene Honor telefona pa do punjaca za ostale marke tipa samsung i xiaomi a ima i nekih punjaca sa amazona. A bogami ima i shiti punjaca sa alixpresa u autu ;)

I znas sta? Zaboli me za telefon. Kupio sam ga da ga koristim a ne mazim i pazim. I Neces vjerovati nista mu nije ;) Honor 70 je jadnik o kojem pricam ;)

10 godina
online
Punjenje mob-a do koliko %?

Puni mob kako oces, nek sluzi in tebe a ne ti njega. 

Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Več sam to izjavio deset puta, no moram opet.

 

Ako sam platio, a jesam, mobitel oko 1000€, zar mi je teško dati nakon dvije godine 70€ s rukama za zamjenu baterije ?!

 

Najviše se brinu o bateriji oni koji imaju mobitel od 200€.

Ne bojte se.

Punite ga do 100%, neće se pokvariti ni mob ni baterija, a ako vam za dvije godine baterija padne na 85%..90% (što je realno kako god ga punili), zamijenite ju i vozi.

A da, onima koji ga pune do 85% baterija će nakon dvije godine biti health 100%..

 

Kako da ne ..

Bit će na 90%, a moja na 85%..

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 15:54 (Zaporožac).
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
zuper kaže...

U te 3 godine od tog videa se tehnologija toliko promijenila da više nije relevantan. Tehnologija brzog punjenja nije kratko tu. GaN punjači, silikonske-karbonske baterije, dual battery split

Naveo sam već puno puta.  Evo sad moj OnePlus 11 sa 100w punjenjem, zdravlje baterije nakon 11 mjeseci je 98%. Ajde samo za usporedbu pogledajte zdravlje baterija iPhone 14, pa i 15 serije nakon nekog vremena. 

Kinezi su nekoliko generacija ispred u tom polju.

Koliko je samo razina zaštite u samom punjaču i uređaju da brzina punjenja ne utječe na zdravlje baterije. Samo vrijeme degradira bateriju više.

 

According to Realme, the GT5 will feature a long-life version of the 240W full-speed charging, coupled with the advanced SUPERVOOC S power management chip. What truly sets this apart is its support for an impressive 1600 complete charge and discharge cycles, all while maintaining a battery capacity of over 80%.

 

Ono najvažnije, zamjena baterije je nekoliko desetaka eura. Tako da stvarno se ne treba zamarati uopće time više

Ne bih baš rekao. I dalje se koriste identične baterije za mobitele koje si imao, recimo, prije 5 godina, samo što sada dolaze s većim kapacitetom, zauzimaju više mjesta, možda su podijeljene u dvije cjeline. GaN punjače gotovo nitko nema; ti ga možeš kupiti zasebno, ali uz rijetko koji uređaj isti dolazi. Silikonske-karbonske baterije? Gdje su? Daj mi par novijih modela mobitela da imaju tu vrstu baterije?

 

Tako da kod tehnologije baterija nema baš ništa novo. Baterije su jedino mjesto gdje nema baš nekog prevelikog napredka u tehnologiji kod mobilnih uređaja. TechAltar je napravio dobar video o tome... 

bmx65 kaže...
Marko :D kaže...

Dakle, tehnologija ultrabrzog punjenja je prekratko tu da bi znali koliko zapravo isto oštećuje bateriju

 A odakle uopće znamo da oštećuje bateriju ako je ta tehnologija prekratko na tržištu? Ili ćemo te besmislene zaključke izvesti iz besmislenih jutube klikbejt videa?

 

Marko :D kaže...

proizvođačima je u cilju da što prije zamijeniš svoj mobitel kako bi dodatno mogli zaraditi.

 Da, zato je Huawei već po 3. puta organizirao zamjenu baterije za 20 eura i to na telefonima iz 2016. pa nadalje...

https://consumer.huawei.com/hr/support/battery-service/

 

Koje su to provale... dobiti brzi punjač uz telefon i onda koristiti neki krš od punjača koji uopće nije najmjenjen za taj model i to sve iz uvjerenja da ćeš postići duže trajanje baterije :facepalm:

Jer eto šta proizvođač koji je to sve testirao zna, bolje ćemo slušati klaune na jubutu koji prave grimase za thumbnail ne bi li privukli klikove, seems legit

A odakle znamo da ne oštećuje? I duhanski proizvodi su se davnih dana reklamirali kao da nisu štetni, pa su eto, štetni.

 

Zar nije promijena baterije na starijim uređajima inače oko 20€, možda i manje? Gdje je tu akcija? 

 

I ne, nisam uvjeren. Doslovno osjetim razliku u trajanju baterije kada je punim sa sporim punjačem, nego s bržim.

60nine kaže...
Marko :D kaže...

Eh da, još jedna važna stvar, mani se brzih punjača. I pritom mislim na sve jače od 30W. Proizvođači se kunu u to da je tehnologija sigurna, da ne oštećuje bateriju, ali to su samo puste priče u koje ne bi trebao vjerovati. Pravi primjer ti je moj Poco, došao sa 67W punjačem. I kada ga punim na isti, mobitel je vruć, a opće je poznata činjenica da toplina ubija bateriju. Ne samo to, nego će ti i baterija duže trajati ako ga puniš sporijim punjačem jer kada puniš s brzim, nikada se mobitel ne puni do kraja iz sigurnosnih razloga.

 

Tako da ja svoj Poco punim s njegovim kabelom uštekanim na adapter stare Xperie, a 67W punjač koristim isključivo kada sam u žurbi i kada mi treba što prije pun mobitel (vrlo, vrlo rijetko). S jednim punjenjem mogu bez ikakvih problema izgurati dva dana, ali ja ga svejedno uvijek punim do kraja i nigdje ne idem bez punog mobitela.

 

meni 67w punjač od Poco F4 stoji u kutiji, nikad vađen :)

najčešće koristim ženin 33w od RN9pro :) (i to preko 2m kabla uglavnom pa je to valjda još sporije\slabije) - nisam osjetio da se mob ikad zagrijao prilikom punjenja, više se zagrije kad par sati gledam youtube, al i to je zanemarivo...

+/- 3W. Uštekaj ga jednom na punjač, da vidiš kako se grije. 😁

Posmatrač kaže...
Marko :D kaže...

Eh da, još jedna važna stvar, mani se brzih punjača. I pritom mislim na sve jače od 30W. Proizvođači se kunu u to da je tehnologija sigurna, da ne oštećuje bateriju, ali to su samo puste priče u koje ne bi trebao vjerovati. Pravi primjer ti je moj Poco, došao sa 67W punjačem. I kada ga punim na isti, mobitel je vruć, a opće je poznata činjenica da toplina ubija bateriju. Ne samo to, nego će ti i baterija duže trajati ako ga puniš sporijim punjačem jer kada puniš s brzim, nikada se mobitel ne puni do kraja iz sigurnosnih razloga.

 

Tako da ja svoj Poco punim s njegovim kabelom uštekanim na adapter stare Xperie, a 67W punjač koristim isključivo kada sam u žurbi i kada mi treba što prije pun mobitel (vrlo, vrlo rijetko). S jednim punjenjem mogu bez ikakvih problema izgurati dva dana, ali ja ga svejedno uvijek punim do kraja i nigdje ne idem bez punog mobitela.

 Hehheheh marko strikes again ;) Gomila gluposto pokupljena sa neta prije 10tak godina ;)

Zar vi stvarno imate vremena buljiti u stanje baterije i paziti na koliko se napuni? Blago vama mada bih ja to vrijeme iskoristio tako sto bih pogledao nesto na tv i sl.

Ja ga gazim na max. Sve je upaljeno jer nisam ga kupio da gasim funkcije. Punim na cemu stignem i sta mi prije dospije u ruke. A tu ima svega. Od 66w originalnog punjaca preko punjaca za lap isto od 66w ali ne podrzava brzo punjene Honor telefona pa do punjaca za ostale marke tipa samsung i xiaomi a ima i nekih punjaca sa amazona. A bogami ima i shiti punjaca sa alixpresa u autu ;)

I znas sta? Zaboli me za telefon. Kupio sam ga da ga koristim a ne mazim i pazim. I Neces vjerovati nista mu nije ;) Honor 70 je jadnik o kojem pricam ;)

Tko bulji u stanje baterije i koliko se puni? Ja ga uštekam na punjač i ištekam kad idem van. Svo ostalo vrijeme je na punjaču. 

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Marko :D kaže...
A odakle znamo da ne oštećuje? I duhanski proizvodi su se davnih dana reklamirali kao da nisu štetni, pa su eto, štetni.

 Kakva ti je to glupa retorika da se mora dokazivati da brzo punjenje nije štetno? Valjda je obratno, dokaži da je štetno.

Zašto uopće pričaš o nekoj degradaciji baterije i oštećenjima ako koristiš punjač koji je došao zajedno s mobitelom, dakle od proizvođača?

 

Marko :D kaže...
Zar nije promijena baterije na starijim uređajima inače oko 20€, možda i manje? Gdje je tu akcija? 

 20 eura je samo radni sat servisera, to bi trebao znati netko tko visi stalno na IT forumu.

Original baterija nije ispod 40-50 eura, za bilo koji mobitel, znači sveukupno oko 60, ali i to je realno jeftino, a 20 eura je praktično džabe.

Taj primjer sam naveo čisto da odgovorim na tvoje teorije zavjere oko toga da proizvođač želi da kupimo novi telefon i zato degradira bateriju brzim punjačima.

Da to želi raditi onda ne bi nudio zamjenu baterije za par desetaka eura.

Stvarno su ti postovi na razini djeteta... bez smisla i svrhe.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 18:12 (bmx65).
10 godina
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

u životu nisam originalnu bateriju za mob platio više od 20e... a promjenio sam ih nekoliko (doduše sam i doduše ne na nekom flagshipu)

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Punjenje mob-a do koliko %?

Odmah mogu reći "third party" aplikacije za praćenje zdravlja baterije nisu točne.

Jedino što možete pratiti je broj ciklusa pražnjenja-punjenja koliko vam je zabilježeno, i tu negdje vidjeti prosjećnu deklariranost za bateriju i potencijalnu degradaciju koja može a i ne mora se početi dešavati.

Iz mog osobnog mišljenja uzročnik kraćeg trajanja baterije nakon 2-3 godine većinom bude sustav. Dal se to dešava direktnom ili indirektnom namjerom ne znam. Pa ljudi misle da je problem u degradiranoj bateriji, instaliraju aplikaciju i ona im kaže kapacitet je na 72%.

Evo recimo, imao sam isti mobitel gotovo četiri godine, Xiaomi, gdje prilikom kupovine sam uredno dosezao gotovo 9h SOTa. Prva nadogradnja i nisam više mogao dobiti od 4.5h, uz tvornički reset poslije. Stavljen je custom ROM, SOT je vraćen nazad na prosječnih 8-9h, i to je trajalo do prodaje 3g poslije. Nisam uopće davao pažnje kad ga punim, na kojim postotcima krećem i do koliko. Tu sam vidio iz primjera da dolazi do smanjenja trajanja SOTa zbog sustava, ne zbog fizičke degradacije baterije. Jedino što bi svakih toliko odradio ciklus 0-100% i to je to. Isto, netko je napisao, treba pripaziti da se baterija tokom punjenja ne grije previše a brzina punjenja nema veze, jer je to sve u granicama dozvoljenog koliko i na koliko dugo će ju on zagrijati. Zakljućak, kapacitet sigurno padne tokom godina na bateriji neki određeni postotak, ali to je neznatno koliko je zapravo skraćen vijek trajanja zbog sustava koji ne prati daljnje optimizacije. Generalno prićam za android uređaje, sa iPhone nisam imao doticaja pa ne mogu reći što se dešava sa njima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 18:21 (Mr.Inferno).
 
2 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Punjenje mob-a do koliko %?
Mr.Inferno kaže...

Odmah mogu reći "third party" aplikacije za praćenje zdravlja baterije nisu točne.

 Ne samo da nisu točne nego još dodatno crpe bateriju, tako da su dvostruko smeće

 

60nine kaže...

u životu nisam originalnu bateriju za mob platio više od 20e... a promjenio sam ih nekoliko (doduše sam i doduše ne na nekom flagshipu)

 Ma da, pun je aliexpress tih "originalnih" baterija...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 18:49 (bmx65).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice