Tele2 - Tko je u njih lud?

poruka: 34
|
čitano: 31.888
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Pozdrav!

 

Evo. Kupujem sada novi smartphone i odlučio sam se za Sony Ericsson Xperia Neo V. Našao sam ga u Tele2, doduše, prvo sam tamo i gledao jer sam njihov korisnik, tamo je bila najbolja cijena. No to je drugi dio priče, evo kako to glasi:

 

Prvo sam zagrizao za LG Optimus 2X i Samsung Nexus s, kada sam ih ja gledao oba dva modela koštala su 1900 kn (1899, 1895, zaokružujem, minimalna mj. potr. 50 kn, 24 mj.), nakon tjedan, dva, oba dva n+mobitele poskupila su za 500 kn, na 2400 kn.

Zvao sam ja njih i oni kažu da je razlog poskupljenja promjena zakona. (članak: neznam koji ...)

Znači, poskupljenje uređaja za 500 kn prvi je dio priče.

 

Drugi dio priče slijedi:

Onda sam se preokrenuo na taj Neo V. Počeo sam ga gledati zadnjih 10 dana 11. mjeseca, cijena je 2300kn (bez bilo kakvog odnosa, samo uređaj), čekao sam prvi da vidim koliko će se cijene spustiti. Došao je prvi i telefon košta 1800 kn. Super. No, malo bolji pogled na njihovu stranicu:

 

Samo uređaj= 1800 kn

 

12. mjeseci 24. mjesci

50     - 1700 kn

100 1800 1700 kn

150 1800 1700 kn

200 1800 1700 kn

300 1800 1600 kn

400 1800 1800 kn

 

Prva pomisao - WTF?

Zovem je njih. Oni su ujednačili cijene? - Ljepo ćete terati prodaju telefona tako.

 

Gledam jučer cijene Nea V:

 

Samo uređaj = 1945 kn

 

 

12. mjeseci 24. mjesci

50   -    1700 kn

100 1800 1700 kn

150 1800 1600 kn

200 1800 1600 kn

300 1800 1595 kn

400 1800 1600 kn

 

 

Web shop cijena = 1750 kn

 

Znači, ja telefon naručim putem web shopa i platim ga jeftinije nego onaj tko uzme pretplatu od 400 kn na 24. mjeseca.

Nazovem danas prije odlaska u Tele2 centar po njega, koliko me košta mobitel - 1800 kn, idem po njega.

Dođem tamo, žena mi se ispričava da je pogriješila, košta me 1945 kn, da je pogriješila 5kn, ajde, 145 kn, to ne.

Malo ih izvrijeđao i odlučio ga naručiti putem web shopa.

 

Dođem doma i zovem LAnet, čovjek mi kaže da im je Tele2 u 12 mjesecu (9 dana) poslao već 4 različitih cjenika (svaki drugi dan!) i da niti Tele2-ovi zaposlenici taj cjenik uopče ne razumiju.

 

Čitao sam po drugim forumima da su imali problema s ažuriranjem stranice, a s tim i cijenama. (ipak smo mi najbolji forum u hrvata, mora i tu biti ovakva tema).

 

Znači, može li mi netko reći kakvi ljudi određuju te cijene?

Netko iz t-mobile-a naruči telefon putem web shopa, otključa ga, i stavi svoju karticu, dok ovaj sa pretplatom od 400 kn min. mj. potr. plati telefon skuplje i još im mora davati 400 kn na mjesec.

 

Pa stvarno, tko je u njih lud?

 

 

 

 

Dobrovoljno pomažem onima koji ništa ne rade !!! ////////////////////////////// Ima puno F1 momčadi na svijetu, ali ipak je samo jedan Ferrari
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 20:16 (speedy56).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Ma gledao sam i ja cjenik i nema baš nešto uber povoljno. Skoro na isto ti dođe kad zasnivaš pretplatu ili je produžuješ. Žalosno da stari korisnici nemaju neki veći popust kad produžuju po drugi-treći put pretplatu.

Mislim da je fora što u ovom slučaju možeš prekinut pretplatu bez ikakve naknade jer uređaj nije kupljen po povlaštenoj cijeni (one fore 1 kn uz pretplatu na 24 mjeseca i slično).

Prije si ga dobio povoljnije ali si u slučaju prekida pretplate prije isteka ugovora morao platit penale a sad po novom mislim da ne (neka netko potvrdi).

World Championships: 7, GP started: 288, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,517
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Meni je povoljno

Cijena u Sony Centru

Cijena u Tele2 - Web shop

 

Možemo reći što god želimo, ali njihovo najbolje vrijeme je bilo kada su Tony, Don i Sony vladali reklamama na televiziji :)

Možemo reći što god želimo, ali Smart tarifa se isplati, na bonove.

 

 

Dobrovoljno pomažem onima koji ništa ne rade !!! ////////////////////////////// Ima puno F1 momčadi na svijetu, ali ipak je samo jedan Ferrari
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Ja sam svoju Xperiju mini u zadnjii tren upecao, nedavno je poskupljela za nekih 30-40% i naravno stranice nisu bile azurne....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

TELE-2 grinch je najskuplja mreža ja za 598 kn i 250 mjesečno u extra obitelji koju 3 člana dijele i imam samsung galaxy s + ... A kod ovih bolje ni ne gledat.

 

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Meni još uvijek nije jasno kakvi umovi stavljaju ovakve cijene.

Nego, rekao mi je frajer tamo da će svi operatori navodno od 01.01., tj. od početka 2012. dizati cijene mobitela.

 

Nego, što kažete na ovu tarifu na bonove LINK

Dobrovoljno pomažem onima koji ništa ne rade !!! ////////////////////////////// Ima puno F1 momčadi na svijetu, ali ipak je samo jedan Ferrari
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?

Meni je super ta tarifa, jedino ne znam šta će bit nakon 31.1.2012. s njom.

13 godina
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

ma nisu baš čisti ti iz teleta..

 

ja produžujem pretplatu samo zato što mi najviše odgovaraju njihove tarife, velik dio ekipe mi je na teletu, a i neda mi se kupovati bonove..

 

njihova politika sa telefonima i dugim pretplatnicima mi isto neće nikada biti jasna.

uzeo sam preplatu kada su se pojavili u hrvatskoj, i nemam apsolutno nikakve beneficije. čak mi se ponekad čini da prepaid korisnici imaju više pogodnosti od pretplatnika :D

 

također njihov novi web je blaga katastrofa. stari je bio puno bojli, barem što se tiče pretrage telefona i cijena.

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Bio sam gledao na netu neke usporedbe, i ispada da je VIP pretplata jeftinija od bonbona na bonove koji nud gro minuta i tkoznaštosvene.

 

Stvarno kad ideš gledati nešto talvo,najprije sve stavi na papir i napravi računicu.

SK crew
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
5220 kaže...

Meni je super ta tarifa, jedino ne znam šta će bit nakon 31.1.2012. s njom.

Ja isto, bojim se da je to samo ova božićna ponuda

Dobrovoljno pomažem onima koji ništa ne rade !!! ////////////////////////////// Ima puno F1 momčadi na svijetu, ali ipak je samo jedan Ferrari
14 godina
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

može mi netko pokušati objasniti situaciju sa Neo V? znači ja uzmem mobitel za 1750kn u Smart tarifi na bonove,i imam 1000 minuta razgovora i 1GB prometa mjesečno? ništa više ne trebam plaćati,nikakvu pretplatu?

 

evo,o ovome se radi:

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/sony-ericsson-mt11-neo-v-white/d282/

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 23:56 (antimadridista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
antimadridista kaže...

može mi netko pokušati objasniti situaciju sa Neo V? znači ja uzmem mobitel za 1750kn u Smart tarifi na bonove,i imam 1000 minuta razgovora i 1GB prometa mjesečno? ništa više ne trebam plaćati,nikakvu pretplatu?

 

evo,o ovome se radi:

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/sony-ericsson-mt11-neo-v-white/d282/

Odi na sljedeci link i klik na "Cijene":

 

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/tarife/smart-na-bonove/t8/#

 

Ukratko, na racunu moras imati minimalno 30kn kako bi aktivirao smart tarifu na bonove.... to ti traje 30 dana i nakon toga moras opet aktivirati tu istu tarifu ako ju imas namjeru koristiti i dalje... jos nesto bitno, uspostava poziva se naplacuje 25 lipa i placas 10 kn naknadu za radio frekvenciju mreze ako koristis internet na mobu

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
12 godina
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Ja ti imam tu tarifu i Neo V.

Ti na račun uplatiš recimo 50 kn, pošalješ onu poruku i oni ti skinu 30 kn s računa i daju ti 1gb besplatnog prometa i 100 min razgovora.

U tih 100 min ti možeš imati 1 poziv koji traje 100min i ti njega plačaš 25lp, odnosno, naknadu za uspostavu poziva. Ti u tih 100 min možeš imati i 10 poziva po 10 min, no oni te koštaju 2.5 kn, odnosno 10 naknada za uspostavu poziva.

Sad je vrijeme velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi! - Bob Rock
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Sa ovim novim cijenama, uopće se više ne isplati vezati ugovorom zbog "subvencioniranog" mobitela. Ja sam prije 2 mjeseca uzeo svoj HTC 7 Trophy, novi, otključan, sa garancijom za 1500 kn. A WP7 mango radi fenomenalno...

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
speedy56 kaže...

Ja ti imam tu tarifu i Neo V.

Ti na račun uplatiš recimo 50 kn, pošalješ onu poruku i oni ti skinu 30 kn s računa i daju ti 1gb besplatnog prometa i 100 min razgovora.

U tih 100 min ti možeš imati 1 poziv koji traje 100min i ti njega plačaš 25lp, odnosno, naknadu za uspostavu poziva. Ti u tih 100 min možeš imati i 10 poziva po 10 min, no oni te koštaju 2.5 kn, odnosno 10 naknada za uspostavu poziva.

Malo offtopica - nije baš besplatan promet ako platiš 30 kn {#}

14 godina
protjeran
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

ma kakvi besplatno...ne postoji ta riječ kod davatelja tlee usluga u HR.

 

ne kužim zašto rulja oće imat internet preko moba...kaj ste toliki veliki poslovni ljudi da ne možete izdržati do kuće pa tamo surfati do mile volje (FLAT) za 99 kn (t-kom)???

 

A rijeć je uglavnom o osnovnoškocima i srednješkolcima...odakle vam samo tolike pare za to?????

 

 

no nema veze, samo nek dižu cijene...ja kod takvih nebum potrošil ni lipe...a kad uđemo u EU (za godinu i pol), biće i "badava tarife"  kod stranih operatera, i free internet preko mobilnih operatera.

 

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
cassini kaže...

ma kakvi besplatno...ne postoji ta riječ kod davatelja tlee usluga u HR.

 

ne kužim zašto rulja oće imat internet preko moba...kaj ste toliki veliki poslovni ljudi da ne možete izdržati do kuće pa tamo surfati do mile volje (FLAT) za 99 kn (t-kom)???

 

A rijeć je uglavnom o osnovnoškocima i srednješkolcima...odakle vam samo tolike pare za to?????

 

 

no nema veze, samo nek dižu cijene...ja kod takvih nebum potrošil ni lipe...a kad uđemo u EU (za godinu i pol), biće i "badava tarife"  kod stranih operatera, i free internet preko mobilnih operatera.

 

Malo ti previše gledaš taj promet.

 

Ja si računam ovako, više mi se isplati dati 30 kn za 100 min prema svim mrežama, nego svaki mjesec nadoplačivati bon od 100kn da bih imao 0.5 kn 1min, također prema svim mrežama, a kada tome pridodam i promet od 1gb dolazim do super tarife.

Doma imam flat na koji sam spojen s wi-fi-jem, ali kad se negdje nađem, ili nekoga vani čekam, rađe si prolistam internet nego igram Angry Birds.

 

I na kraju, velika isprika na pisanju krivih podataka, nažalost, nije 100 minuta, nego 300 minuta i 1GB prometa za 30 kn.

 

I daj mi sad reci, jeli 300min za 30kn prema svim mrežama s još dodatnih 1gb skupo. Jer > boldano

Sad je vrijeme velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi! - Bob Rock
12 godina
neaktivan
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Ja za 30 kn u tmobajla dobim nekih 180 MB čisto da se zna.. {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Čekaj, šta nije Smiley imao 300MB uključeno??

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
berofx kaže...

Čekaj, šta nije Smiley imao 300MB uključeno??

Smiley, ako uopče ima prometa, onda ima 150MB, ali mislim da ti je 1MB/2kn. Neznam je li to za Smiley ili Među nama.

Sad je vrijeme velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš nego 7 dana u bijedi! - Bob Rock
12 godina
neaktivan
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Evo imam pitanje u vezi ovih bogova, pa da ne otvaran novu temu..

 

Dakle bio na vip bonovima jako dugo i odlucio si kupit smartphone u sedmi misec i vidim tele 2 kaze prenesi broj dobijes 50kn misecno do kraja zivota i popust na uredjaje..

 

uzmem galaxy 3 i prenesem broj i pricam sa njihovim ekspertima tamo i kazu:

 

Izaberes knockout tarifu i placas 50 kuna mjesecno i unutar tog iznosa mozes pricat i potrosit mb nesto i slat poruka.. plus jer si prenio broj jos 50 kuna mozes pricat.

 

i sad ja zakljucim platim 50 kuna misecno a potrosim na razgovore i sms 100 kuna. može

 

i dolazi prosli misec racun i citam:   Pozivi prema VIPnet mrezi

                                                      Pozivi prema T-Mobile mreži

                                                      Pozivi prema Tele2 mreži

                                                      ....

 

uglavnom pozivi bi trebali bit prema svim mrezama jednaki al to uopce nije problem. kad zbrojim sve pozive i sve sms-e ispadne 128 kuna (znaci racun bi trebao bit 50 kuna + 10 kuna frekvencije plus 28 kuna sta sam prekoracia, al ne racun je naravno 178 kuna..)

 

broj od sluzbe za korisnike trazim na netu po papirima, nigdi!

 

Daj nek mi neko kaze jesam li ja sta zaj*** ili su oni samo marva?

 

I koji je broj sluzbe?

Support the software developers. If you like their products buy them !
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
speedy56 kaže...

Pozdrav!

 

Evo. Kupujem sada novi smartphone i odlučio sam se za Sony Ericsson Xperia Neo V. Našao sam ga u Tele2, doduše, prvo sam tamo i gledao jer sam njihov korisnik, tamo je bila najbolja cijena. No to je drugi dio priče, evo kako to glasi:

 

Mislim da su se potpuno izgubili ovi u Tele2! Ako dobro promatrate cijene, pola cijenika je ok a pola je u totalnom rasulu. Sve je donekle ok na mobitele do 1000 (donekle ima i tu nebuloza) a poslje toga ne postoji popust za stalne pretplatnike (da ne pričamo o tome da u tom cijenovnom rangu bi trebalo bit drugih mobitela). Čudno je to što ako več nemaju popust na mobitele onda bi svi trebali bit užasno skupi, ali nije tako jer popusta ima ali na lošije mobitele.

Ima i nebuloza gdje dobiješ mobitel za jednu kn na tarifu 300 a na tarifu 400 ti ga naplačuju 1 195(Nokia c5-03). Nije mi jasno kako su oni protumačili novi zakon, jer po tome ako ti nedaju popust nema ni ugovorene obaveze (100 kn popusta - ko da ga nema).

Ja sam osobno bio zainteresiran za samsung galaxy plus koji u t-mobile na extra total tarifi 100 košta 798.00 kn. U Tele2 2300.00 kn da ne vjeruješ.

 

Meni su ovo odgovorili:

"Ovim putem Vas obavještavamo da su u Tele2 ponudi primaran fokus cijene tarifnih modela te nismo u mogućnosti utjecati na cijene mobilnih uređaja.
Prema navedenom, u Tele2 mreži je dostupna najbolja cijena tarifnih modela.
Također Vas obavještavamo da je u slučaju produženja pretplatničkog ugovora za cijenu uređaja potrebno obratiti se Tele2 ovlaštenom prodajnom mjestu."

 

A da, kada idete u prodajni centar za takozvanu posebnu cijenu za produženje ugovora, saznat ćete da posebna cijena ne postoji te da su cijene one sa interneta!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
speedy56 kaže...
berofx kaže...

Čekaj, šta nije Smiley imao 300MB uključeno??

Smiley, ako uopče ima prometa, onda ima 150MB, ali mislim da ti je 1MB/2kn. Neznam je li to za Smiley ili Među nama.

  Smiley ima 300 kuna prometa, ne znam kolika je cijena jednog megabajta...

ak je 2 kn, onda je to to, 150 mb...:)

ja je imam i isplati mi se jer samo poruke šaljem..:)

sad kupujem android pa ne znam kak ce to ici, i koliko ce jesti prometa...vidjet cemo..:D

Psssssst Zecovi spavaju
13 godina
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
prošle godine sam se mislio prebacit kod njih. vidio sam cjene na internet i bio sam ljut kako prije nisam preso s t-mobilea kod njih. sjedeci tjedan odem u tele2 centar sav onako zadovoljan uvjeren da cu doc doma s novim mobom kad ono evo iznenadjenja nijedna cijena nije bila ista sve su bile vece nego sto im je pisalo na situ. normalno nisam se prebacio
AMD u <3 Intel u C===3
14 godina
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

jel mi moze netko objasniti kako radi taj ewb shop... hocu si kupit na bonove mobitel.. u web shopu u 695 a ovako normalno 895

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Moze li mi neko rec koji je broj korisnicke sluzbe?

Support the software developers. If you like their products buy them !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
cecenac kaže...

Moze li mi neko rec koji je broj korisnicke sluzbe?

095 1000 444

15 godina
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
maxy0 kaže...

jel mi moze netko objasniti kako radi taj ewb shop... hocu si kupit na bonove mobitel.. u web shopu u 695 a ovako normalno 895

Kada kupis preko webshopa odnosno interneta (znaci, dostava i to...) mobitel dobijes po nesto jeftinijoj cijeni (uglavnom se radi o 100-150 KN).....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
12 godina
offline
Re: Tele2 - Tko je u njih lud?
lovac82 kaže...
maxy0 kaže...

jel mi moze netko objasniti kako radi taj ewb shop... hocu si kupit na bonove mobitel.. u web shopu u 695 a ovako normalno 895

Kada kupis preko webshopa odnosno interneta (znaci, dostava i to...) mobitel dobijes po nesto jeftinijoj cijeni (uglavnom se radi o 100-150 KN).....

I pred vrata ti dođe za 2-3 dana.

dont tač prekidač, bi koz struja going tu kil!
12 godina
neaktivan
offline
Tele2 - Tko je u njih lud?

Odlučila sam se napokon na kupnju novog stroja {#} jer je stari blago rečeno u raspadu. I čula sam kak svi divljački prelaze na taj Tele2 i malo prošvrljala stranicama. I nije mi baš jasno zašto su jefitniji mobiteli ako uzmiša preko tog web shopa. Recimo, gledala sam samsung I5800 galaxy 3, i kao cijena preko web shopa je 695 ak' uzimam na bonove jel. Al' nekako sam poprilično nepovjerljiva, imam osjećaj da je tu neka caka. E sad, kakva iskustva imate? Možda me osjećaj vara {#} {#}

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice