Buka iz kućišta

poruka: 39
|
čitano: 10.807
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Buka iz kućišta
Pozdrav svima.
Imam komp. DualCore Intel Core 2 Duo E7200, 2533 MHz (9.5 x 267), matična Asus P5K SE/EPU (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN), čipset Intel Bearlake P35, grafika NVIDIA GeForce GTS 250 (1024 MB) ram memorija Kingston 99U5316-033.A00LF 4 GB DDR2-800 DDR2. Prilikom SVAKOG prvog paljenja, obično u jutro, iz kućišta dolazi čudan, jak zvuk kao da je neki kuler "zarđao", ne znam kako bih drugačije opisao... Buka je tolika da može nekog probuditi. Kad učita windows, ugasim ga normalno i ponovo upalim...e onda radi kako treba, sasvim normalno. Tako svaki put, bilo zima, ljeto, toplo, hladno. Uvjek prvi put buka, a drugo paljenje normalan rad. Pregledavao sam više puta kulere, slušao, ali ne mogu da odredim odakle dolati tolika buka. To traje 2 godine, a zamjenio sam već napajanje i grafičku, a opet isto. Takođe sam skoro promjenio i kuler na procesoru - nov.
Ako iko nešto zna o ovome molim za pomoć.
Hvala.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Buka iz kućišta

znam kako vam je :P

to se i mojem frendu događalo 
no mislim da sad kad je promjenio maticnu vise se ne događa 
zapravo nemam pojma kak je to sanirao budem ga pitao kada ga vidim

CyberPunk Protocol 7
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Buka iz kućišta
Hvala ti puno, kad budem s novcem ok, probau i to ;)
15 godina
protjeran
offline
RE: Buka iz kućišta
kontra kaže...
Hvala ti puno, kad budem s novcem ok, probau i to ;)

  sad sam ga pito i veli da jos ima problema sa time,ali kako kada 
ovaj tjedan mu se to jos nije dogodilo no prosli tjedan je


preporucio bi ti da si pregledas sve ventilatore i ocistis ih ako vec nisi

 

dosta cudan problem moram priznat

CyberPunk Protocol 7
14 godina
neaktivan
offline
Buka iz kućišta

Meni se dogadao potpuno isti problem. Jaka buka pri prvom paljenju. Ja sam nešto diro oko ventilatora i slusao sam pozorno i cini mi se da je do njih. u zadnjih tjedan dva nije mi ništa se culo,radi normalno. Pokušaj i ti možda pomogne ;)

Bilo bi zgodno...ali nije potrebno.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Buka iz kućišta
kontra kaže...
Pregledavao sam više puta kulere, slušao, ali ne mogu da odredim odakle dolati tolika buka.

Probaj otvoriti kućište, pa nakon paljenja jedan po jedan ventilator zaustaviš običnom olovkom. Ako je do ventilatora, a buka je tako jako izražena, trebao bi osjetiti razliku. A što kada ga lociraš? Nemam pojma, možeš probati mijenjati ventilator, ali možda i nije do njega, nego do kontrolera (ako je vent procesora u pitanju, npr). Iskreno, sumnjam da toliko izražena buka može biti do nečeg drugog osim ventilatora.

Gledam te!
13 godina
offline
RE: Buka iz kućišta
hrvatskafarkasevec kaže...

znam kako vam je :P

to se i mojem frendu događalo 
no mislim da sad kad je promjenio maticnu vise se ne događa 
zapravo nemam pojma kak je to sanirao budem ga pitao kada ga vidim

MBO nema gdje zujati...

 

isto je kod mene, prvo paljenje dok je komp hladan zuji kao cekular/krunjač or something like that.

Problem je uglavno cooler na PSu (napajanju) koji bude hladan, tek kada se zagriju same komponente, prestaje zujanje. 100% sam siguran da je ventilator s napajanja. Probaj isprašiti kompresorom komp, ili skinuti cooler s napajanja i podmazati ispod one naljepnice. Pomoglo meni. sada nisam dugo to radio, trebao bih opet, jer opet zuji...

 

javi ako uspiješ što.

** Live 4 Music **
15 godina
protjeran
offline
RE: Buka iz kućišta
sudy_freak kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...

znam kako vam je :P

to se i mojem frendu događalo 
no mislim da sad kad je promjenio maticnu vise se ne događa 
zapravo nemam pojma kak je to sanirao budem ga pitao kada ga vidim

MBO nema gdje zujati...

 

isto je kod mene, prvo paljenje dok je komp hladan zuji kao cekular/krunjač or something like that.

Problem je uglavno cooler na PSu (napajanju) koji bude hladan, tek kada se zagriju same komponente, prestaje zujanje. 100% sam siguran da je ventilator s napajanja. Probaj isprašiti kompresorom komp, ili skinuti cooler s napajanja i podmazati ispod one naljepnice. Pomoglo meni. sada nisam dugo to radio, trebao bih opet, jer opet zuji...

 

javi ako uspiješ  što.

  rekao sam za maticnu jer je njegova imala ventilator na chipsetu (trebao sam bit precizniji)

CyberPunk Protocol 7
13 godina
offline
RE: Buka iz kućišta

aha.. Hm, ok. no vjerujem da je napajanje, no ne možemo mi ništa na daljinu. Možemo ga samo savjetovati. Neka sam provjeri. Ventilator je sigurno, samo koji 

** Live 4 Music **
13 godina
neaktivan
offline
RE: Buka iz kućišta
Hvala Vam puno. Stvarno se trudite da pomognete. Probaću sve; ventilatore, napojnu, na kraju i MB.
14 godina
neaktivan
offline
Buka iz kućišta

ja bih prvo krenuo sa ventilatoraima. Pogledaj jesu li dobro spojeni pa pričvršćeni, očišćeni, jesu li im kablovi uredu, ako ti se da onda ih i promjeni ili zamjeni necijim drugim da porvjeris jeli do njih ( da netrosis bezveze pare ) itd. a zatim ako je potrebno onda pređi na recimo tako skuplje stvari.... 

Bilo bi zgodno...ali nije potrebno.
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Buka iz kućišta

Imao sam isti problem, ventilator koji je pravio problem je bio sa GPU-a. Neki stari kineski. Nisam mogao da vjerujem kako nesto tako maleno moze da stvori tako veliku buku. 

Rjesio sam problem tako sto sam ga izvadio i 'podmazao', radio je mjesec dana a onda sam morao da ga izvadim :/ 

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Buka iz kućišta

Očisti ventilatore od prašine i ujedno cijelo kučište, i bilo bi dobro da skineš ventilator i ukapaš u ono gdje se otvara ulja možeš maslinovog,motornog usipat kap i zatvoriš i staviš ponovno i neće ti se više čuti buka ;)

 
0 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
Buka iz kućišta

Jel vi nerazmišljate da kada palite PC da je on u loadu? I da su na početku svi ventovi na auto regulaciji? I automatski idu svi na 100% brzine vrtnje i zato je glasan PC.Zamjenite stock coolere s aftermarket coolerima i uzmite tihe ventove i nema buke.

dodajte me na skype:gmailovac
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Buka iz kućišta
Gmailovac kaže...

Jel vi nerazmišljate da kada palite PC da je on u loadu? I da su na početku svi ventovi na auto regulaciji? I automatski idu svi na 100% brzine vrtnje i zato je glasan PC.Zamjenite stock coolere s aftermarket coolerima i uzmite tihe ventove i nema buke.

  jel ti shvacas da ovo nije obicna buka koja se prizvodi strujanjem zraka

 

ovo bas "zaružđi" kao da nesto grebe i to jako glasno

CyberPunk Protocol 7
13 godina
neaktivan
offline
RE: Buka iz kućišta
Da, nije ni od jednog jedinog ventilatora 10000000%. Sve sam provjerio, a mjenjao sam procesorov hladnjak, koristim termaltake silent knight. mora biti da nešto kvrcne u MB. Nije ni napojna, nova je. U svakom slučaju Hvala ;)
13 godina
protjeran
offline
RE: Buka iz kućišta
kontra kaže...
Da, nije ni od jednog jedinog ventilatora 10000000%. Sve sam provjerio, a mjenjao sam procesorov hladnjak, koristim termaltake silent knight. mora biti da nešto kvrcne u MB. Nije ni napojna, nova je. U svakom slučaju Hvala ;)

Ako grebe,onda pogledaj hdd.

dodajte me na skype:gmailovac
13 godina
offline
RE: Buka iz kućišta
Nagadjam ali mozda DVD ili HDD proizvodi to ili graficka.Frend mi ima 9600ati pa radi kao motor od auta,a ima 40mm fan.
- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
13 godina
offline
RE: Buka iz kućišta

imam slejdeću konfu: ati HD 4730, hdd 640 gb, hdd 160 gb,  amd athlon II x3 2.9 ghz,  3gb ddr2, i problem je u jakoj buci koja dolazi iz kućišta,  posebno nakon dužeg rada računala i pokretanja igri. Otvara  sam kućište i  mislim da se  najače čuje napajanje ( imam neko MS 400w) ??

15 godina
protjeran
offline
RE: Buka iz kućišta
slada16 kaže...

imam slejdeću konfu: ati HD 4730, hdd 640 gb, hdd 160 gb,  amd athlon II x3 2.9 ghz,  3gb ddr2, i problem je u jakoj buci koja dolazi iz kućišta,  posebno nakon dužeg rada računala i pokretanja igri. Otvara  sam kućište i  mislim da se  najače čuje napajanje ( imam neko MS 400w) ??

to napajanje ti bas i nije nest 
ja bi to cim prije mjenjo

preporuka ti Fortron 400w 300kn di dođe 

http://www.nyaa.eu/?page=separate&user=102042 // http://protocol4.animehr.com
14 godina
moderator
offline
RE: Buka iz kućišta
slada16 kaže...

imam slejdeću konfu: ati HD 4730, hdd 640 gb, hdd 160 gb,  amd athlon II x3 2.9 ghz,  3gb ddr2, i problem je u jakoj buci koja dolazi iz kućišta,  posebno nakon dužeg rada računala i pokretanja igri. Otvara  sam kućište i  mislim da se  najače čuje napajanje ( imam neko MS 400w) ??

promijeni to napajanje jer ionako ništa ne valja...

 

vjerojatno zvuk dolazi od ventilatora na napajanju ako se ono čuje...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
offline
RE: Buka iz kućišta
XXX-Man kaže...
slada16 kaže...

imam slejdeću konfu: ati HD 4730, hdd 640 gb, hdd 160 gb,  amd athlon II x3 2.9 ghz,  3gb ddr2, i problem je u jakoj buci koja dolazi iz kućišta,  posebno nakon dužeg rada računala i pokretanja igri. Otvara  sam kućište i  mislim da se  najače čuje napajanje ( imam neko MS 400w) ??

promijeni to napajanje jer ionako ništa ne valja...

 

vjerojatno zvuk dolazi od ventilatora na napajanju ako se ono čuje...

DA, tolko se čuje da mi dosta vibrira kućište

13 godina
neaktivan
offline
RE: Buka iz kućišta

Meni se to dešava i problem je na ventilatoru od napajanja 

13 godina
offline
RE: Buka iz kućišta

jel ima veze kad je onaj ventilator na napajanju veći   ( kod novijih napajanja), jer ja imam manji ventilator , napajanje mi ima već 3 god.

15 godina
protjeran
offline
RE: Buka iz kućišta
slada16 kaže...

jel ima veze kad je onaj ventilator na napajanju veći   ( kod novijih napajanja), jer ja imam manji ventilator , napajanje mi ima već 3 god.

veci ventilatori trebaju manje okretaja i sa time su tisi i bolje hlade....mali ventilator je dovoljan za to napajanje,ali to napajanje nije dovoljno za tvoju konfiguraciju

http://www.nyaa.eu/?page=separate&user=102042 // http://protocol4.animehr.com
13 godina
offline
Re: Buka iz kućišta

http://www.itsupport.com.hr/napajanja-g1316.aspx  može pomoć oko odabira napajanja

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Buka iz kućišta
http://www.nyaa.eu/?page=separate&user=102042 // http://protocol4.animehr.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Buka iz kućišta
TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
offline
13 godina
online
Buka iz kućišta
Meni je ista stvar bila promjenio sam vent na napajanju i sada sve uredno radi skinuo napajanje vise nemam
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice