Liquid freeze 240 vs 360

poruka: 23
|
čitano: 2.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Liquid freezer 240 vs 360

Pozdrav!

zanima me imali netko jedan od ovih navedenih hladnjaka, kako se ponasaju u praksi i imali smisla uzimat 360?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Liquid freezer 240 vs 360

Za taj i5 ti vjerovatno ne treba više od 240, čak ni za prilično visoke taktove i napone (imam navedeni 240 i isti proc). Još treba uzeti u obzir da 360 dolazi sa 3 venta, a 240 sa 4 pa možeš odmah ići na push-pull. Ako planiraš prelazak na topliji čip, veći rad je gotovo uvijek bolji ali se ograničavaš na montiranje radijatora na gornju stranicu u tom kućištu što i nije optimalna pozicija (doduše razlike su par stupnjeva).

Zapravo je teško odgovoriti na pitanje ima li smisla jer to ovisi o tvojim potrebama.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360
Clocat ga mislim svakako no ne opet ici u nebesa, 6 ventova dolazi sa 360. Sto se tice montaze na krov bi isao u svakom slucaju jer napred imam hardove.sto se tice recenzija za 240 ima ih podosta dok za 360 jako malo. Kako se tebi pokazao taj hladnjak, buka, temperature, kvaliteta?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360

Što se tiče buke, ventovi su prilično tihi, no držim ih na 650rpm, ali kad prijeđeš sa zraka na vodu onda primjećuješ zvuk pumpe jer je specifičan - nije ni on glasan samo je različit od zvuka koji stvara zrak kad prolazi kroz vent/rad.

 

Sa temperaturama sam zadovoljan, no to je i za očekivati sa vodom, pogotovo na relativno hladnom skylaku. Igrao sam Just Cause 3 jedno 3 sata i max temp je bila 48°C (~20°C ambijent, 4.7ghz, 1.332V). Nisam vrtio bencheve jer štedim proc do prodaje za nekih mj dana pa da ne vučem vraga za rep - sad je na stocku, ali vjerujem da temp ne bi bile puno više.

 

E sad, što se kvalitete tiče - kuži se pod rukom da se radi o nešto jeftinijem AIO hladnjaku, nije robustan kao primjerice bequiet ili kraken, dobiješ gola gumena crijeva, koliko sam vidio nema ventil za nadolijevanje tekućine, sve moraš kontrolirat preko matične ali svi ti sitni nedostaci padaju u vodu kad se u obzir uzme cijena i performanse.

 

Kad sam gledao u linksu 360 je imao 3 venta, 240 4 pa sam naručio 240, sad gledam više nema ni jedan ni drugi u linksu a u ostalim trgovinama 360 ima 6 ventova, čudno no i nebitno - hlađenja nikad previše pa ako misliš da će 360 poslužit i da se isplati nadoplatit, svakako uzmi veći radijator. Samo pripazi da imaš dovoljno mjesta za push-pull, da ne bi ram ili hladnjak od VRMa smetao.

12 godina
protjeran
offline
Liquid freeze 240 vs 360

dobro mark0 kad cemo vidjeti neki oc s tim freezerom? po naponu imas primjerak slican mom 6600k?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 20:45 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360

Nećemo do kabya, vjerujem da sve što je bilo za pokazati je pokazano i na zraku. Nisam ga baš štedio do sad pa nek bar mjesec dana bude opušten kao kod kuće.

Što se tiče napona, super je do 4.7, nekon toga je scaling prilično loš. Čekam da me netko skine u single scoru u geekbenchu ili da me prestigne neka i5ica u cinebenchu r15 pa MOŽDA bacim brzinski test

12 godina
protjeran
offline
Liquid freeze 240 vs 360

di te treba skinuti nisam vidio? samo reci!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360

Geekbench 4 single, cb r15 sa i5, realbench sa i5, cpuz multi sa i5... Jel se to nazire neko bacanje rukavica?

12 godina
protjeran
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360
_mark0_69 kaže...

Geekbench 4 single, cb r15 sa i5, realbench sa i5, cpuz multi sa i5... Jel se to nazire neko bacanje rukavica?

 bas gledam, ak nemozes prek 4.9 mislim da necu imati problema

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360
I mislio sam si da ima nekih sitnih nedostataka s obzirom na cijenu. Gledao sam u linksu cijena je bila ok i iznenadio sam se za garanciju 72mj??dok je u admu 24 to mi malo cudno. Da sad kad planiram uzet nemaju ga vise.kraken mi je zato zapeo za oko...mozda bolje za cijenu 360 uzet nesta kvalitetnije
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Liquid freeze 240 vs 360
Unnamed kaže...

Ja bih radije uzeo AC 240 i uložio novce u dva kvalitetna i tiha ventilatora.

Npr. kod nas nađeš Noctua NF-F12 PWM za nekih 160-170 kn, spojiš ih fino i preko matične kontroliraš,

na kraju imaš mrak hladnjak.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.1.2017 19:40 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360
Ma tako i bude, dosao je opet u links, a i sta je najbolje u novom bugu test vodenjaka. Freezer hladniji od krakena i corsaira a o razlici u cijeni da ne govorim.budem vidio mialim da su cak i njihovi ventovi ok.ali definitivno freezer uzimam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Liquid freeze 240 vs 360

Na iskustvu mog 6600k (4.6GHz), AC240 je overkill. Čekam da se frendu vrati s reklamacije AC120 pa da probam; mislim da ide downgrade jer ne fali radijatora na AC120 barem za jedan 6600k; preciznije i meni vaznije AC120 mogu zakaciti na straznju stranu kucista dok za AC240 trebam ili otvarati "krov" (nije glasno, minimalno šumi, ali opet glasnije nego zatvoreno) ili ga držati na prednjem usisu (WD black mi ode malo out of comfort zone na 46-47C, pa kao imam izgovor, naravno uz bolji airflow).

 

Ventovi sa AC240 su super (PWM kika es!), te ne vidim potrebu mjenjanju osim ako ih se ne mjenja 2-3x skupljim ventovima; od 500 do 800RPM skoro bešumni; toliko su mi bili OK da su dva bila na radijatoru kao ispuh, dok su druga dva ubacivala zrak odozdo u kućište (smatram se picajzlom za šum ventova )

 

Kako je razlika izmedju AC120 i AC240 u onih normalnih 99% procesora cca 2-4 stupnja; prijelaz sa AC240 na AC360 ocjenjujem sa 1-2C poboljšanja; max! :D

 

BTW 2xAC120 drži 2x14-core Xeon v4 (2.2-2.4GHz čini mi se)na 50C u idleu te oko 90C (ali ispod) u full loadu(3D rendering), isti setup sa 10core Xeonima je u idleu i full loadu par stupnjeva hladniji ali ima nesto visi takt, ali manje jezgri; u onom Corsair kućištem sa zvucnom (termalnom ) izolacijom; nazalost malo je kućište.

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Liquid freeze 240 vs 360

uzet cu bas 240 iduci tjedan pa cu vidjet, ali ne sumnjam da cu bit zadovoljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Liquid freeze 240 vs 360

Razlika bi ionako bila jako sitna i da uzmes 360mm verziju zato jer 240mm verzija ima osjetno deblji radijator, a pumpa, duzina crijeva i sve ostalo je isto u dlaku.

 

Imao sam ja među prvima u Hrvatskoj taj hladnjak, vrhunske preformanse i mrtva tisina, dere sve od Corsaira, Nzxt, Coolermastera i drugih samo tako 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360
Jedini problem mi je sto 240 vjerojatno nebi isao u push pull jer je mrvicu deblji i smetala bi memorija, dok bi 360 isao bez problema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360

 Daj mi recite kakva je pumpa što se tiče buke ?? Zanima me dakle kada su stišani svi ventovi u kućištu čuje li se u zatvorenom kućištu pumpa ili s jedno metar od samog kućišta ?? Imao sam prije par godina H110 i pumpa nije bila glasna ali se lagano čula kada mi je komp bio u idle modu i kada je nekakva tišina u sobi. Meni treba da se ne čuje ništa u takvim uvjetima i ako Asetek nije bio bučan prije 4 godina valjda su do sada svi skupa malo napredovali.

11 godina
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360

Koliko sam čuo, kraken ima tišu pumpu od ove na LF240. Doduše nije ni ova glasna ali ima dosta specifičnu frekvenciju koju proizvodi pa ju je lakše primjetiti - dosta subjektivno.

No ako imaš prozor na kućištu, prilično sam siguran da ćeš čuti pumpu koja radi na max rpm kako je i preporučeno da radi.

8 godina
protjeran
offline
Liquid freeze 240 vs 360

Ja neznam kako si ti ista cuo, ali ja mogu potvrdit da nisam apsolutno uopce nista cuo, ni pumpu ni ventove u idleu, u stress testu pod Primeom kada je sve full optereceno se cuje onako sitno, ali nije to onaj piskutav i krestav zvuk kao kod Corsaira, vec onako slabasno vibriranje ili kako da se izrazim...

 

EDIT:

 

Komp mi stoji 40cm od glave a u sobi ej mrtva tisina.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 19:35 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360

 Mene ne pati apsolutna tišina nego da ne čujem pumpu u zatvorenom kućištu sa metar ili dva kad je tišina u sobi.

8 godina
protjeran
offline
Liquid freeze 240 vs 360

Onda stvarno ne vidim problem 

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Liquid freeze 240 vs 360
U mojem kucistu pola metra od glave sa prozirnom stranicom dok je pumpa na max cuje se al ono stvarno tiho, toliko da ustvari ni ne smeta. Mada meni radi na kojih 80% gdje se uopce ne cuje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Liquid freeze 240 vs 360

s obzirom da imam 8 ventova i metar od glave kuciste, ne cujem apsolutno nista niti na 100% pumpu, poz

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice