Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 572.074
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Narucio sam iz Alzashopa 816 EUR vrijednosti komponente, u petak oko 20h... evo sad je vec pon 16:22 i nisu shippali, pise da je primljena uplata i "Goods reserved", i da ce spakirat i poslat "shortly". Nadam se da ce stic ovaj tjedan, za Hrvatsku im je estimated delivery time 3 radna dana, dakle toplo se nadam da ce poslati u iducih sat i pol da dode do cetvrtka/ petka...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Obicno se salje od 12 - 14 sati .Tako da mozes ocekivat da salju tek sutra.

I copy and pasted my system 32 folder, now I have a 64bit operating system
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Što znači ovo od ComputerUniversea? Za tablet piše da je in stock, ready for shipping na stranici, a i uplatu su trebali već primiti, uplaćeno je 23.10.(obrađeno 24.10.), moram li im slati potvrdu? 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.10.2014 19:19 (power_user).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Vjerovatno nije jos proknjizeno, jer si naletio bas na vikend i nije jos obradjeno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Minneyar kaže...

Narucio sam iz Alzashopa 816 EUR vrijednosti komponente, u petak oko 20h... evo sad je vec pon 16:22 i nisu shippali, pise da je primljena uplata i "Goods reserved", i da ce spakirat i poslat "shortly". Nadam se da ce stic ovaj tjedan, za Hrvatsku im je estimated delivery time 3 radna dana, dakle toplo se nadam da ce poslati u iducih sat i pol da dode do cetvrtka/ petka...

Pogledaj si onaj E-mail, tamo pise kada ce poslati, ja sam narucio isto ali jedan dio komponenti nisu imali pa sam morao pricekat da dodu kod njih i onda ti posalju email u kojem kazu da su poslali i kada ce otprilike stici.

MSI Z77A-GD65 | i7 3770K 4.5GHz | 8GB Corsair 1866MHz | MSI GTX680 Ligtning OC | XFX 650W | SSD 128GB + HDD 1TB | Noctua NH-D14 | Coolermaster Storm Enforcer |
12 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Marcuskac kaže...
Minneyar kaže...

Narucio sam iz Alzashopa 816 EUR vrijednosti komponente, u petak oko 20h... evo sad je vec pon 16:22 i nisu shippali, pise da je primljena uplata i "Goods reserved", i da ce spakirat i poslat "shortly". Nadam se da ce stic ovaj tjedan, za Hrvatsku im je estimated delivery time 3 radna dana, dakle toplo se nadam da ce poslati u iducih sat i pol da dode do cetvrtka/ petka...

Pogledaj si onaj E-mail, tamo pise kada ce poslati, ja sam narucio isto ali jedan dio komponenti nisu imali pa sam morao pricekat da dodu kod njih i onda ti posalju email u kojem kazu da su poslali i kada ce otprilike stici.

Nema nikakvog datuma u mailu. Jedini datum koji vidim je da pise "Reserved until 1.11.2014" za sve komponente i datum dospijeća računa 1.11.2014. A platio sam vec 24.10. ... nadam se da ce danas poslat, sve komponente su bile "In Stock" kad sam narucio/ platio

11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Evo meni je sve sigurno stiglo, poslali poruku kada ce stic i stiglo je, nema zalbi, ustedio 800Kn koristeci Alza shop {#}

Osim NZXT H440, to nemaju u shopu pa sam ovdje morao nabavit.

MSI Z77A-GD65 | i7 3770K 4.5GHz | 8GB Corsair 1866MHz | MSI GTX680 Ligtning OC | XFX 650W | SSD 128GB + HDD 1TB | Noctua NH-D14 | Coolermaster Storm Enforcer |
 
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Sve od Corsaira, pa onda NZXT kuciste!! {#}

Trebo si uzet neko njihovo lepo elegantno. {#}

 

A grafa?

11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Dachande kaže...

Sve od Corsaira, pa onda NZXT kuciste!! {#}

Trebo si uzet neko njihovo lepo elegantno. {#}

 

A grafa?

Gigabyte gtx 970 gaming g1, na to cu morat jos malo pricekat, rijetko kada su u stocku no tako je svugdje jer to nije stvar shopa vec proizvodaca, no imaju dobru ponudu ostalih gtx 970 kartica ali ova mi se najvise svidja :)

Naravno ovo napajanje je overkill za jednu no ako prifali u buducnosti lako nadodam jos jednu u SLI.

MSI Z77A-GD65 | i7 3770K 4.5GHz | 8GB Corsair 1866MHz | MSI GTX680 Ligtning OC | XFX 650W | SSD 128GB + HDD 1TB | Noctua NH-D14 | Coolermaster Storm Enforcer |
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 9:08 (Marcuskac).
13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
johnyaces777 kaže...

ja koristim ZABU,i imam token,kod kojeg svaki put ukucam šifru 4 broja,i on meni izbaci šifru 6 brojeva,svaki put drugi,i to je zaporka...vrlo jednostavno,i praktično,kad se navikneš,jer san ja totalni lumen za takve stvari,neman pojma o pojmu,ali nije teško,i dobiješ token preko internet bankarstva,ja mislim da plaćan 60 kuna mjesečno za sve to skupa...ako to šta pomaže,i kod mene je sve automatski skoro...gore upisuješ broj tokena koji je na poleđini da znaju s kojim tokenom imaju posla,i njima iskoči ta zaporka,ista ka i kod tebe,i tako znaju da ti kupuješ,a ne neki kinez ili šta ja znan...dakle,koristiš token,broj odozada ka indetnifikaciju i zaporku koju izbaci kad upišeš svoju šifru(uvijek istu,koju samo ti znaš),te ti izbaci 6 znamenki šifru koju iskoristiš i gotovo..nadan se da ti ovaj opis pomaže...lp:)

Uspijesno narucena zvucna,hvala puno.......(stara mi se pravila grbava,sve zivce pogubio radi glupog pina od tokena).

 

 

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Samo da javim da mi je stigla narudzba (811 eur - skoro cijela konfa) iz Alzashopa. Sve je proteklo ok iako je bio neki error kod carriera odnosno malo se otegla dostava pa je trebalo 7 radnih dana. Sve je zapakirano u original ambalazi i za puno zastite.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Čuo sam da postoji  neka tržnica u Beču ili Grazu gdje prodaju ispravnu informatičnu opremu i to jako jeftino?

 

jel to istina?

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Narucio bih zvucnike preko alzashopa pa ako nekome treba nesto s te stranice da podjelimo postarinu (10 Eura). Nalazim se u Zagrebu, a mogu vam poslati to sta narucite postom ili Tisak paketom ako niste u Zarebu, a ako ste tu lako se nademo. :) Moji zvucnici dodu 60 Eura pa mi nije puno jeftinije nego kod nas ako platim jos 10 Eura postarine. Narucio bih u utorak ujutro. Javite se na PM za dogovor.

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Jakic007 kaže...

Narucio bih zvucnike preko alzashopa pa ako nekome treba nesto s te stranice da podjelimo postarinu (10 Eura). Nalazim se u Zagrebu, a mogu vam poslati to sta narucite postom ili Tisak paketom ako niste u Zarebu, a ako ste tu lako se nademo. :) Moji zvucnici dodu 60 Eura pa mi nije puno jeftinije nego kod nas ako platim jos 10 Eura postarine. Narucio bih u utorak ujutro. Javite se na PM za dogovor.

 

LP

Bump!

10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Naručio dio konfe iz Alzashopa u prošlu srijedu sve stiglo uredno danas,uredno i sigurno zapakirano... za sad bez greške! 

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

caseking.de više ne šalje za hr? jel ko naručivao od njih?  poslao sam upit vezan za izracun poštarine za kučište tj08 pa mi odgovorili da ne šalju za hr

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

caseking nikad nije ni slao u hrv, ja sam jos prike god dana pokusao pa sam moram na njemacku adresu naruciti

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Može neko samo opisati proces kupnje bez VAT-a (poreza) na Alzashopu?

 

Hvala

 

 

samo nešto struže..
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Zar se to moze? Upravo sam htio naruciti zvucnike, ali pricekat cu da netko odgovori jer ako moze bez VAT-a ispalo bi me dosta jeftinije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

ohh my bad, pretpostavio sam da šalju kad je shop naveden u prvom postu. tnx na info

11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

koja kuplja bez poreza, i ako neplatis njima platit ces nasoj bagri i opet te izadje skuplje

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
dennocro kaže...

koja kuplja bez poreza, i ako neplatis njima platit ces nasoj bagri i opet te izadje skuplje

Naručio bih u Sloveniju zato bez nepotrebnih komentara. ;)

samo nešto struže..
11 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

da narucis neznam gdje porez poras platiti, i mozes kolko oces TD davati

Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
dennocro kaže...

da narucis neznam gdje porez poras platiti, i mozes kolko oces TD davati

Super pa nisam ja bio taj koji ti je opalio td. ;)

samo nešto struže..
16 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
baso533 kaže...
dennocro kaže...

koja kuplja bez poreza, i ako neplatis njima platit ces nasoj bagri i opet te izadje skuplje

Naručio bih u Sloveniju zato bez nepotrebnih komentara. ;)

A gdje je razlika?

13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
baso533 kaže...
dennocro kaže...

koja kuplja bez poreza, i ako neplatis njima platit ces nasoj bagri i opet te izadje skuplje

Naručio bih u Sloveniju zato bez nepotrebnih komentara. ;)

Ne vidim smisao tvoje poruke. Gore napišeš da bi naručio iz Alzashop-a koji je iz Češke a sada spominješ Sloveniju. I od kad smo ušli u EU nema povrata poreza iz Slovenije ili bilo koje članice EU. Ti platiš njihov porez i to je to.

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

U Alzashopu se placa 19% porez i to je to. Jeftinije nego nasih 25% obviously, a i mislim da nema opcije da se ne plati njihov porez.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

OK, hvala svima. :)

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Minneyar kaže...

U Alzashopu se placa 19% porez i to je to. Jeftinije nego nasih 25% obviously, a i mislim da nema opcije da se ne plati njihov porez.

ja mislim da je moguće valjda ako uzimaš kao firma,pa ne moraš plaćat porez??!!iako nisan baš siguran,ali moguće da je takva neka shema u pitanju...

16 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
johnyaces777 kaže...
Minneyar kaže...

U Alzashopu se placa 19% porez i to je to. Jeftinije nego nasih 25% obviously, a i mislim da nema opcije da se ne plati njihov porez.

ja mislim da je moguće valjda ako uzimaš kao firma,pa ne moraš plaćat porez??!!iako nisan baš siguran,ali moguće da je takva neka shema u pitanju...

Firme plaćaju porez, kao što ga i kod nas plaćaju.

Samo rijetki subjekti su oslobođeni plaćanja poreza.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice