PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 267.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: PC ventilatori

Pozdrav,

kupio kučište

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/focus-series/focus-g

ima ugrađena 2 prednja Fractalova ventilatora Silent Series LL 120 mm. Trebam preporuku za stražnji vent (koliko vidim može ići samo 120 mm), ako može izgledom i razinom buke biti približno kao i ovi ugrađeni i naravno ne preskupi.

Matična je GIGABYTE GA B250M-DS3H.

http://www.gigabyte.us/Motherboard/GA-B250M-DS3H-rev-10#sp

Hvala

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

kupio kučište

http://www.fractal-design.com/home/product/cases/focus-series/focus-g

ima ugrađena 2 prednja Fractalova ventilatora Silent Series LL 120 mm. Trebam preporuku za stražnji vent (koliko vidim može ići samo 120 mm), ako može izgledom i razinom buke biti približno kao i ovi ugrađeni i naravno ne preskupi.

Matična je GIGABYTE GA B250M-DS3H.

http://www.gigabyte.us/Motherboard/GA-B250M-DS3H-rev-10#sp

Hvala

 

 Arctic silent serija. Bolji i jeftiniji a sličnog izgleda.

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Pozz

Imam ms black widow, stavio sam staklo sa strane

G4560

Xfx rx 480 RS

Rm650x

 

Staklo mi se dosta zagrijava, znam da ni na grafi nije baš najbolje hlađenje, ali zamijenio bih stock ventove

Mislio sam naprijed 2x be quiet pure wings 2 140, a iza 1x corsair af120 silent edition, svi su 3 pin

Išao bi na skroz crne ventove, a iza sam prvo mislio pure wings 120 ali rađe corsair zbog onog crvenog ruba, ništa pre skupo, i naravno idem na neku tišinu

Hoće to biti ok kombinacija

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 16:11 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: PC ventilatori

stavi i na CPU LC-CC-95 imas ih za 90kn

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Ide thermalright True Spirit 140 direct

Zanima me ovo o ventovi a zbog količine ubačenog i izbačenog zraka, jel' ok omjer, da nije Af 120 iza preslab

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 16:25 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Ide thermalright True Spirit 140 direct

Zanima me ovo o ventovi a zbog količine ubačenog i izbačenog zraka, jel' ok omjer, da nije Af 120 iza preslab

 ako imaš na matičnoj kontrolu case ventova postaviš fan krivulju da ti zadnji malo jače piha od prednjih

uostalom, ako imaš sprijeda filter, dva naprijed i jedan iza je dobra kombinacija da ti više zraka ulazi kroz filter i nabija pozitivni tlak - tako će ti zrak izlaziti kroz ostale rupice na kućištu i odbijati prašinu, umjesto da je uvlači

6 godina
offline
PC ventilatori

Ne bi li MS Black Widow trebao sam po sebi imati dobro hlađenje? Mislite da je potrebno uz 3 ugrađena ventilatora uzimati još dodatne?

Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Mbo je giga b150 hd3p

Cpu fan

2x 4 pin system

1x 3 pin system

 

Znači sve kupiti 3 pin i to je to, ili kupiti sva 3 sa 4 pin i jedan adapter 1x 4 pin na 2x 4 pin 

 

Ima 3 venta ali slabi su, a i glasni na high, a nema neke razlike low-high

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 18:15 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
PC ventilatori

trebaju mi 2 venta za kuciste itd, dali uzeti 2x noctua nf f12CM silencio FP120 ili AC f12, koliko vidim noctua je najbolja, no i daleko najskuplja, Silencio pak najtisi, AC je nekakva zlatna sredina? JA vucem da bi uzeo 2x Cm silencio? kaj velite? lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 19:11 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Stjepanj kaže...

trebaju mi 2 venta za kuciste itd, dali uzeti 2x noctua nf f12CM silencio FP120 ili AC f12, koliko vidim noctua je najbolja, no i daleko najskuplja, Silencio pak najtisi, AC je nekakva zlatna sredina? JA vucem da bi uzeo 2x Cm silencio? kaj velite? lp

 Ako ti se troši lova Noctua. Zbog garancije i ponajboljih tehničkih karakteristika. To ti je kao da biraš između novog Mercedesa, Audija i BMW-a. Svi su dobri ali....zna se ko je najbolji.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 3:29 (planety).
13 godina
offline
Re: PC ventilatori
Stjepanj kaže...

trebaju mi 2 venta za kuciste itd

Uloži cca. 700 kn u Fractal Define S i uzmi si "gotovi" custom loop od EKWBa, da vidiš veselja,

mačji kašalj za složiti, radi odlično.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
Stjepanj kaže...

trebaju mi 2 venta za kuciste itd, dali uzeti 2x noctua nf f12CM silencio FP120 ili AC f12, koliko vidim noctua je najbolja, no i daleko najskuplja, Silencio pak najtisi, AC je nekakva zlatna sredina? JA vucem da bi uzeo 2x Cm silencio? kaj velite? lp

 Evo ti jedan zanimljiv video 

 tako da nemoj bit lud i trosit neznam kakve pare na ventilatore. 

11 godina
offline
PC ventilatori

mislim, ide testirati što se događa kad cicikrepnu svi ventovi i onda otvori kompletni gornji dio kućišta 

pa naravno da će razlike biti minimalne kad vrući zrak prirodnim uzgonom uredno odlazi van iz kućišta 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
picajzla0707 kaže...

mislim, ide testirati što se događa kad cicikrepnu svi ventovi i onda otvori kompletni gornji dio kućišta 

pa naravno da će razlike biti minimalne kad vrući zrak prirodnim uzgonom uredno odlazi van iz kućišta 

 Pa imas brdo kucista sto imaju resetku gore kao ovo, a samim time sto si rekao si zapravo potvrdio poantu, case fanovi ne moraju biti iz NASA-e da bi dobro obavljali posao. Po meni jedino vise treba investirati u kvalitetne fanove koji se stavljaju na AIO koji daju dobar pritisak zraka, a da su pri tome dovoljno tihi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
Stjepanj kaže...

trebaju mi 2 venta za kuciste itd, dali uzeti 2x noctua nf f12CM silencio FP120 ili AC f12, koliko vidim noctua je najbolja, no i daleko najskuplja, Silencio pak najtisi, AC je nekakva zlatna sredina? JA vucem da bi uzeo 2x Cm silencio? kaj velite? lp

 Ako želiš najbolje iskešitat ćeš brdo za noctuu/silent wings/eloop. Ako ti treba nešto tiho i tek toliko da puše uzmi si Silencio. AC je definitivno best buy sve solidno a za malo para.

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
war3_tft kaže...

 Pa imas brdo kucista sto imaju resetku gore kao ovo, a samim time sto si rekao si zapravo potvrdio poantu, case fanovi ne moraju biti iz NASA-e da bi dobro obavljali posao. Po meni jedino vise treba investirati u kvalitetne fanove koji se stavljaju na AIO koji daju dobar pritisak zraka, a da su pri tome dovoljno tihi.

ima i brdo kućišta bez tolikog otvora s gornje strane, ja samo kažem ako su testirali što se događa kad crknu ventilatori, onda su trebali zatvoriti gornju stranu

nitko tko ima takav sustav, sa dva venta naprijed i jednim odozada, neće ostaviti kompletnu gornju stranu otvorenom i skupljati tone prašine

 

ne kažem da fanovi trebaju biti nasini, dovoljni su za kućište i cm silencio ili neki od arctica, ali je test glup jer ne pokazuje ništa

doduše, ja sam opsjednut tišinom pa mi nije bio problem uzeti par komada silent wings 3 samo za kućište i time smo odmah u startu na različitim stranama 

12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
picajzla0707 kaže...

ima i brdo kućišta bez tolikog otvora s gornje strane, ja samo kažem ako su testirali što se događa kad crknu ventilatori, onda su trebali zatvoriti gornju stranu

nitko tko ima takav sustav, sa dva venta naprijed i jednim odozada, neće ostaviti kompletnu gornju stranu otvorenom i skupljati tone prašine

 

ne kažem da fanovi trebaju biti nasini, dovoljni su za kućište i cm silencio ili neki od arctica, ali je test glup jer ne pokazuje ništa

doduše, ja sam opsjednut tišinom pa mi nije bio problem uzeti par komada silent wings 3 samo za kućište i time smo odmah u startu na različitim stranama 

Imas i kucista sa filterom s gornje strane pa nemas problema s prasinom, a zrak ti opet izlazi klik 

 

Uglavnom ovo je bila moja poanta

.

 

Covjek je cak i zamjenio fanove na AIO i dobio skoro nikakvu razliku.

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
war3_tft kaže...

Imas i kucista sa filterom s gornje strane pa nemas problema s prasinom, a zrak ti opet izlazi klik 

 

Uglavnom ovo je bila moja poanta 

 test, komentirao sam test koji ne valja zato jer su potpuno otvorili gornju stranu, to je sve

 

premium fanovi se svakako ne isplate, ali ne isplati se puno toga u ovom "sportu"...

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori
picajzla0707 kaže...

 test, komentirao sam test koji ne valja zato jer su potpuno otvorili gornju stranu, to je sve

 

premium fanovi se svakako ne isplate, ali ne isplati se puno toga u ovom "sportu"...

 

 

 Ma ja sam test bezveze stavio samo da se vidi kako razlika bez fanova sa dobrim kucistem nije drasticna kako ljudi misle, sto znaci da sa nekim obicnim fanovima ce se dobiti i vise nego dovoljni rezultati.

11 godina
offline
PC ventilatori

slažem se, ali puno bi test bio bolji da su stavili klasično kućište i odigrali par sati

ovako ispada da ventilatori niti ne trebaju 

 

meni je razlika na procesoru u fractalu (koje također ima gornji dio otvoren s filterom) znala biti i preko 10-15 stupnjeva sa gtx570 kad bi ostavio ventove na kućištu ispod 700-800rpm u odnosu na situaciju kad bi ih stavio na maksimalnih 1200-1300, pa sad zamisli da ih ugasim kompletno

da ne spominjem da bi mi vent na hladnjaku radio na preko 1200rpm, dok sa maksimalnim ventovima na kućištu ne bi prelazio 800rpm

razlika na grafi je bila 70vs85 stupnjeva i rpm sa 70 na 90%

 

da u takvoj situaciji potpuno ugasim ventove na kućištu, začas bi mi sve zakuhalo unutra, a kamo li nakon par sati igranja

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: PC ventilatori

To mi se cine malo prevelike razlike uzrokovane samo u razlici u RPM-u case fanova, al dobro. Ja u svom kucistu nisam primjetio skoro nikakvu razliku kad mi se ova dva upuh ml 120 i ispuh vrte na 1400 i na 800-900...

11 godina
offline
Re: PC ventilatori

Silencio je smeće, ni na 100% ne gura skoro ništa zraka, koristim ga kao ispuh na stražnjoj strani kućišta samo zato što nemam drugi kompletno crni ventilator.

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
war3_tft kaže...

To mi se cine malo prevelike razlike uzrokovane samo u razlici u RPM-u case fanova, al dobro. Ja u svom kucistu nisam primjetio skoro nikakvu razliku kad mi se ova dva upuh ml 120 i ispuh vrte na 1400 i na 800-900...

 sad ne vidim niti ja neku veliku razliku, čak dapače - vjerojatno da pogasim ventove ne bi bilo puno razlike

no sad je unutra 1050ti i razlika je drastična u odnosu na gtx570

 

to čudo treba isprobati da bi se vidjelo zašto su fermice zvali paklenim napravama 

 

_mark0_69

tebi nešto ne štima, silencio je izvrstan vent

evo ti test, pa pogledaj kakve perfomanse ima u odnosu na duplo bučnije ventove koji se vrte na daleko većem rpm-u

 

i da ne bi bilo samo recenzija - imam ga doma i odličan je, samo ako ćeš ga uspoređivati sa ventovima koji se vrte na tri soma okretaja, naravno da je slabiji

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 14:39 (picajzla0707).
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
_mark0_69 kaže...

Silencio je smeće, ni na 100% ne gura skoro ništa zraka, koristim ga kao ispuh na stražnjoj strani kućišta samo zato što nemam drugi kompletno crni ventilator.

 Nije smeće i ima svoju namjenu koja ne odgovara svima. Ja sam ga npr ugradio u napajanje. Ugl ga se koristi ukoliko se pc ne može hladiti fanless sistemom (ili može ali su temperature na granici) pa je potrebno malo "poticaja" bez da se potroši brdo para a da razina buke ostane prihvatljiva.

11 godina
offline
PC ventilatori

Koristio sam ga na hyper 212 evo jer je tiši od stock venta i tu je odrađivao ok posao, ali kao case vent je užasan jer mu je air flow loš. Stjepanj je pitao za vent za kućište i tu je, po mom iskustvu, silencio loš izbor. Usporedbe radi, intake su mi venturi hp ventovi koji guraju valjda 3 puta više zraka na istim okretajima bez obzira što su dva filtera ispred njih i nisu puno glasniji.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
PC ventilatori

svako vent ima svoju namjenu, silencio je dosta dobar vent, dapače odličan

venturi je bolji, ali se vrti brže i glasniji je te ujedno i duplo skuplji:

 

prema testu istog recenzenta, dakle u istim uvjetima i načinu mjerenja

 

Venturi HP-12 PWM – 1800 rpm, providing maximum airflow level of 61.4 CFM,
static pressure level of 2.3 mmH2O at noise level of 31.7 dBA.

 

Silencio FP 120 PWM , 800 – 1400 revolutions per minute (PWM) ± 10% ,  providing airflow level of 16.4 – 44 CFM (27.8 – 74.7 m3/h)± 10%,
static level pressure of 0.47 – 1.69 mmH2O ± 10% with noise level of 6.5 – 14 dBA.

 

link na testove:

silencio

venturi

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori

Ja sam silencio platio 90kn, a fractale 110kn. Po meni itekako vrijedna nadoplata.

S obzirom na kojim brzinama mi rade ventilatori, svi su tihi - dodatnu buku fractala bih više pridodao strujanju zraka kroz filter nego samom ventilatoru. Nema mi smisla uspoređivat ventove na 100% kad ih nitko kome je stalo do sluha neće koristit tako, nisu bez razloga pwm. A ako se ukaže potreba za performansama kad buka ne igra ulogu, imaš mogućnost odvalit ventove na 100% i venturi će opet otpuhat silencio bez muke.

11 godina
offline
PC ventilatori

cijena je sad dupla, ne pričamo koliko si ti nekad nešto platio

 

razlika u decibelima je najmanje trostruka, na istim okretajima venturi je sigurno glasniji

buka je subjektivan pojam i ovisi o puno stvari - tko ima dobro kućište i drži ga pod stolom, njemu je razlika minimalna jer ne čuje niti jedan od njih

 

možemo ovako do sutra, ne kažem da venturi nisu bolji, ali za 65 kuna silencio je daleko bolji vent od bilo kojeg u tom cjenovnom rangu po pitanju tišine/učinak

meni je bio dobar, ne dovoljno i zato sam uzeo još skuplje ventove sw3 koji sigurno ne opravdavaju toliku cijeni u odnosu na silencio, pa niti u odnosu na venturi - no svaka budala ima svoje veselje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori

Taj silencio za 65kn nije pwm, pwm je sad ~85kn najjeftinije dok je cijena za venturi ~111kn.

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
_mark0_69 kaže...

Taj silencio za 65kn nije pwm, pwm je sad ~85kn najjeftinije dok je cijena za venturi ~111kn.

 dobro si skužio, isprika na definformaciji onda 

 

jbga kad meni odgovara bilo koji jer im kontroliram rpm preko matične, pa mi je svejedno 3 ili 4 pinski

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 18:13 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice