Stand-by

poruka: 13
|
čitano: 3.163
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Stand-by

Je li štetno po cijele dane držati računalo u "Stand-by" načinu rada?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stand-by

Pa ako je dugo upaljeno sporije će raditi. I osim toga troši se struja.

Ozbiljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stand-by

manje je štetno od stalnog paljenja i gašenja kompa :)

16 godina
moderator
online
RE: Stand-by
Bax kaže...

manje je štetno od stalnog paljenja i gašenja kompa :)

Neka digne ruku onaj ili ona kome se racunalo pokvarilo jer ga je dvaput-triput dnevno ukljucivao i iskljucivao!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Stand-by

Pitanje je što se podrazumijeva pod stalno paljenje i gašenje.

 

Što da napravim nego ugasim komp ako ga ne namjeravam koristiti, izlazim iz kuće, idem gledat TV, spava mi se...

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Stand-by
SOS kaže...

Pa ako je dugo upaljeno sporije će raditi. I osim toga troši se struja.

 Kako to misliš "sporije će raditi"? Kažeš da će mu performanse pasti zbog toga što je dugo u pripravnom stanju?
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2008 15:25 (LukaSostaric).
15 godina
neaktivan
offline
Stand-by

da li treba komp. i sve uz njega gasiti i iz struje ili je dosta isključiti na monitoru, priteru i sl. da li ruter smije biti isključen iz struje na štekeru ? možda su ptanja glupa ali neki me ljudi uvjeravaju da nakon gašenja kompjutora ne treba gasiti ostale komponente ( monitor i dr. ) na samom aparatu nego isključiti prekidač iz strujnog kruga. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stand-by
betty1 kaže...

da li treba komp. i sve uz njega gasiti i iz struje ili je dosta isključiti na monitoru, priteru i sl. da li ruter smije biti isključen iz struje na štekeru ? možda su ptanja glupa ali neki me ljudi uvjeravaju da nakon gašenja kompjutora ne treba gasiti ostale komponente ( monitor i dr. ) na samom aparatu nego isključiti prekidač iz strujnog kruga. 

 Netrebaš ništa isključivati iz štekera. Možeš, ali nemoraš. A prekidači na uređajima služe za gašenje (stand by) uređaja. Isključi ga iz utičnice jedino ako ti je lokalna elektro mreža loša, pa bi ga mogao grom spržiti. Drugih razloga nemaš. Potrošnja cijelog kompa u stand by-u je u rangu par watta
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.12.2008 20:32 (Electric).
15 godina
neaktivan
offline
Stand-by

Ja svoj komp uključujem po 5-10 puta dnevno samo da pogledam neš na netu ili sl.

Štednja kaže SanaderPlač

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Stand-by
hvala.ja sam to i znala ali moj tata koji ima 100 godina je kupio komp. i sada radi gluposti jer ništa ne razumije a ima pametnog savjetnika koji misli da sve zna
15 godina
offline
RE: Stand-by
ahhhahahhhahhhhaha....moj komp je stalno upalit xD....zna bit pauza od 2 sata i to je to =)
16 godina
online
RE: Stand-by
samo ti gasi kompoinetnte ja ih ne gasimm iz uticnice nego na tipku(monitor)
ruter tak i tak kod mene dan i noc radi(pod opterecenjem naravno) a komp sam nekad davno stavljao u standby jedina prednost sta se u trenu pali ali eto sada ga rade gasim.
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w, 4870 1GB oc840/950(3800)
15 godina
neaktivan
offline
Stand-by

kad stavim komp u stand by....kad ga probudim...onda mi se ruter ponovo povezuje...neznam...zast to se desava odkad sam reinstalirao os (xp)....??

amd 3200+,3gb ram,320gb hdd,nvidia 7300gt
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice